Какво да правим с косата, отрязана при кръщенето?

  • 7 926
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
 ...... та момичета, това ми е въпроса, защото както знаем с коса се правят магии. Какво символизира отрязването на косата и ако я изхвърля в тоалетната например .... какво ?

# 1
  • Мнения: 3 376
Еее,ти едва ли ще направиш магия на собственото си дете с тази коса Rolling EyesНе се вкарвай в такива филми.

Незнам какво точно символизира.Моята си я държа в едно малко пликче,а тази на сина ми съм я прибрала при златното кръстче,което получи от кръстницата си.

# 2
  • Мнения: 4 753
Можеш да си я пазиш, а може и да я изхвърлиш... За да прави магии някой с нея нали трябва да е у него, как ще я вади от тоалетната...  Wink

# 3
  • Мнения: 7 723
...... та момичета, това ми е въпроса, защото както знаем с коса се правят магии. Какво символизира отрязването на косата и ако я изхвърля в тоалетната например .... какво ?
Аз пък не знаех, че с коса се правят магии... ooooh!
Всъщност, изобщо не вярвам, че се правят с каквото и да било... Thinking
Недей да си пълниш главата с глупости ooooh!

Аз, например, на мойте деца им пазя кичурчутата...
...не за друго, ами са ми скъпи някак... Wink

# 4
  • Мнения: 8 242
Нямам си такива притеснения, щото като го кръщавахме дребния намеше ни един косъм, че да му отрежат  Mr. Green
Кръцна 2 пъти във възуха попа на ужким и туй беше..
Не се вкарвай във филми.. сложи я в албумчето в найлонче до снимка от кръщенката Simple Smile

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
При кръщелното си стои, заедно с дрешката от кръщенето.
Защо точно в тоалетната реши да я изхвърляш? След като сте кръстили детето, вероятно поне мъничко вярвате в светостта на този ритуал... Игуменката каза, ако перем дрешките от деня, дори водата да не хвърляме, а да полеем цвете или дърво с нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
...... защото както знаем с коса се правят магии.

Не натоварвай тайнството на ритуала с подобни дивотии.

Пазя си я, заедно с кръстчето и други разни нейни си работи.

# 7
  • Мнения: 1 701
И аз си я пазя, защото това й беше първото подстригване...  Mr. Green И последно за сега, че с тия 5 косъма...  Rolling Eyes
Стига с тия магии и уроки, бе хора!  ooooh! Живейте спокойно и се радвайте на живота!  Hug

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пазя я   Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На дъщеря ми й ламинираха кръщелното заедно с кичурите коса, още в църквата.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз я пазя Peace

# 11
  • Мнения: 7 201
Аз също.Скъп спомен ми е. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9 973
аз ще я запазя Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Пазя я в едно пликче,увито в хавлийката от кръщенето Peace
Кръщенето според мен е едно от най-святите нещо на този свят,и мисълта за магии......а и хвърлянето на косичката в тоалетната Shocked  не ми се вързва нещо.

Живейте спокойно и се радвайте на живота!  Hug

 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
1. Ако си вярваща, такова нещо като магии няма да те интересува. А ако не си, няма да се занимаваш с религиозно обреди.

2. Отрязването на косата е наследство от Юдеизмът. Символизира... вричане, обричане, отдаване... на човек (оригинално - съзнателно действие на съзнателен човек, мъж, над 13) на Господ за определен срок.

# 15
  • София
  • Мнения: 324
И аз скоро зададох въпрос за косата и хавлийката - някои от отговорите ги има тук, но имаше и мнения да я сложа зад икона. Едва ли дори и да има магии (в което на вярвам) ще може да се направи точно на тази косичка - тя е осветена и е част от Свето Кръщение все пак!

# 16
  • Мнения: 3 929
Пазя му я при другите неща от кръщенето, при кръстчето и златото му. Замислям да направя специален албум от кръщенето, в който ще намеря място и на отрязаната косичка. Свиди ми се да я хвърля.

# 17
  • Мнения: 871
Пазя ги, разбира се!

# 18
  • Мнения: 2 732
И аз я пазя

# 19
  • София
  • Мнения: 7 032
Пазя си я.

# 20
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз ще си запазя кичурчето след кръщенето, само не знам откъде ще и отрежат коса, защото към момента няма много  Joy

# 21
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Аз още от раждането на малката си имам една книжка, в която записвам важни сътития. Там в едно малко пликче съм сложила косичката и съм я залепила заедно с друга снимка от кръщенето.

# 22
  • Мнения: 1 080
Запази си го по-добре    Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 1 477
Пазя я.В една кутия заедно с пъпчето и други спомени.

# 24
  • Мнения: 8 999
Аз си пазя отрязаните къдрички от кръщенето на децата. От сантиментални чувства.
Какви са тия магии, какви са тия чудеса, бе хора! В кой век живеете?

# 25
  • Мнения: 377
На дъщеря ми й ламинираха кръщелното заедно с кичурите коса, още в църквата.

Ей това е страхотна идея! Мерси!  bouquet

# 26
  • Мнения: 377
 И аз не вярвам в магии, но пък ме е страх от невярване да не се случи нещо такова! Има много лоши и завистливи хора на тоя свят и Бог да пази децата ни от такива! Благодаря ви за отговорите! Насочихте ме и сега само остава коя опция да избера ...... без хвърлянето , де.

  bouquet

# 27
  • Мнения: 610
Запазила съм я в едно пликче.Сложих я в бебешкият и албум до снимките от кръщенето.Това е важен момент за мен,а и много мил спомен.

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Пазя си е.Скъпа ми е някак.

# 29
  • Мнения: 75
Ние кръстихме нашата госпожица преди 1 седмица. Кичурите коса, които отряза попа взе кръстницата, така трябвало. Тя трябвало да ги съхранява.  Wink (така поне ни казаха)
Но и в мен да бяха останали щях да си ги запазя за спомен при другите неща от кръщенето. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 250
Завих я в хартия и я залепих на гърба на иконата в къщи.Така ми казаха в църквата.Не бих я хвърлила.

# 31
  • София
  • Мнения: 521
И аз бих си я запазила /като дойде момента за кръщаване/ Wink

# 32
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз и не знам нашата къде е newsm78

# 33
  • Мнения: 4 965

И аз така.
И не бих я хвърлила - особено в тоалетната.
Всъщност, не разбрах ти ли искаш да правиш магии на детето ти, искаш на друго дете да правиш, страх те е друг да не направи или какво точно???

# 34
  • Мнения: 239
Аз си пазя отрязаните къдрички от кръщенето на децата. От сантиментални чувства.
Какви са тия магии, какви са тия чудеса, бе хора! В кой век живеете?

 Peace Aз също си я пазя. Не бих се и замислила дори да я изхвърлям.

Пази си я, това ще ти е скъп и хубав спомен Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 671
Пазя го -  увито в кърпата - както ми го даде попът.

# 36
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
На дъщеря ми косичката я сложиха в пликче и я прикрепиха към кръщелното  Peace
Нямам никакво намерение да я хвърлям Naughty

# 37
  • София
  • Мнения: 4 588
Бих я пазила за спомен, а не от страх, че някой ще му направи магия.

Даже наскоро подстригвахме дребният и си запазих едно русо кичурче. Heart Eyes

# 38
.. сложи я в албумчето в найлонче до снимка от кръщенката Simple Smile

 Peace

# 39
  • Мнения: 1 919
Запазила съм я в едно пликче.Сложих я в бебешкият и албум до снимките от кръщенето.Това е важен момент за мен,а и много мил спомен.

# 40
  • Мнения: 377
Пазя си е.Скъпа ми е някак.

И аз така.
И не бих я хвърлила - особено в тоалетната.
Всъщност, не разбрах ти ли искаш да правиш магии на детето ти, искаш на друго дете да правиш, страх те е друг да не направи или какво точно???

Защо се подигравате? Как така майка ще прави магия на детето си? Аз, ако смятах да го правя, щях ли да искам съвет????????????????????? Малко е обидно ..............

# 41
  • Мнения: 4 965
...
Защо се подигравате? Как така майка ще прави магия на детето си? Аз, ако смятах да го правя, щях ли да искам съвет????????????????????? Малко е обидно ..............


Не се подигравам. Просто търся връзката между косата, кръщенето, магиите и тоалетната. Peace

# 42
  • Мнения: 9 814
Пази си я за спомен.

# 43
  • Мнения: 5 026
Прибрала съм си я за спомен заедно с китката здравец.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Доскоро я носех в едно от отделенията на портфейла си. Сега е прибрана при кръщелното й, при акта за раждане и другите документи.

# 45
  • Мнения: 269
Преди 5 дни бях кръстница.Попа каза косата да се изгори и да се изхвърли под някой храст в никакъв случай в канализацията,или да се скрие на много недостъпно място и никой да не го знае.

# 46
  • Мнения: 3 360
прибери я някъде за спомен Wink

# 47
  • Мнения: 738
Попа ни обясни, че трябва да я сложим зад осветената икона (да я залепим с тиксо  за гърбай ), за да го пази от "злини"! Blush

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами Меги си има албум и там в едно пликче се слага първата отрязана косичка от детето.
Аз сложих тази от кръщането Peace

# 49
  • Мнения: 108
Косата на синът ми се изгуби, може и в църквата да е паднала...

# 50
  • Мнения: 485
И аз я пазя като спомен

# 51
  • Мнения: 3 069
Запазих си я в бебешкия дневник на Вики.

# 52
  • Мнения: 2 825
Пазя си я, в пликче и в дневника на детето.

Гледам пазите дрешките и хавлийките ... не сте ли ги ползали повече след кръщенето. Ние хавлийката я ползваме все още, а рокличката я носихме дълго време.

# 53
  • България
  • Мнения: 181
Косичката при кръщелното. Ще я пазя.
Попа каза здравеца да се изуши и той да се пази.
За хавлията - да не се пере веднага - а да се избърше детето вечерта като го изкъпем.

Общи условия

Активация на акаунт