Направи си сам....

  • 15 580
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
Могат да се облепят с фолио. Красиво и лесно.

# 31
  • Мнения: 4 380
Охх...страхувах се, че са точно от тези шкафове с канта отдолу. Sick Няма проблем да се преправят, но канта отдолу си е гаден и няма как да се махне. Може, но сложно и трудоемко, т.к. ако го махнеш, ще трябва да допълниш мястото с друго. newsm78
Не ти препоръчвам фолио. Първо, фолиото си стои също толкова изкуствено, колкото и меламина, така че същността им на кухненски шкафове няма да се загуби. И освен това, фолиото не е никак трайно. След няколко месеца ще цъфнат ъгълчетата.
Малко не ми харесва факта, че са толкова ниски...Можеш ли да ги снимаш заедно с вратата за да видя до къде и стигат и колко разстояние остава над тях?

Бих ти препоръчала да боядисаш и декорираш. За боядисването, минаваш повърхността веднъж с едра шкурка, мосле с дребна така че повърхността да стане матова. После слой грунд и накрая боя. Боя бих ти препоръчала миещ се латекс (не икономисвай тук- купи качествен и скъп латекс, няма да ти трябва много). Едно че цветовата гама е много богата и второ, матовият ефект на латекса ще стои много добре без да дава усещане за блажна боя. Освен това ще избегнеш и нежелателни миризми, а също и бързо съхне. Можеш да декорираш с различни техники, но аз ще ти препоръчам да обиколиш магазините за платове за да избереш текстил за спалнята, който да те грабне и да декорираш шкафчетата със същия текстил. Лесно и ефектно, а също ще вържеш спалнята и шкафчетата и ще изтриеш всякакви съмнения, че някога тези шкафчета са били кухненски. Специално за цвят и мотив не мога нищо да кажа, т.к. не знам какво искаш като цвят и стил на помещението, но бих ти препоръчала нещо по-тъмно. newsm78 Ако избереш плат с мотиви върху сив фон, ще можеш да маскираш максимално гадния кант. Ще ти покажа по-късно едно шкафче, на чиито вратички маскирах по подобен начин едни гадни дупки, служещи за плъзгане на вратичките. Направо ми бъркаха в здравето.
Ако ми дадеш  схемичка на помещението ще ти измисля нещо специално за декорацията.

# 32
  • Мнения: 4 380
Ето един ескиз, който малко повече да те ориентира в мисълта ми. Шкафчетата "боядисах" в сиво за да маскирам лайсната. По центъра "залепих" парче от плата, който си избрала. Желателно плата да бъде с едър и модерен орнамент, който да се прехвърля и на съседното шкафче за да създава усещане за единна композиция. За това усещане способства "рамката", с чиято помощ обединяваме последното шкафче с първите две. Третото, късичко, "декорирах" с друг орнамент, контрастен, но от една серия с първия. И за да залича напълно усещането, че късичкото шкафче е част от кухненска мебел и е по-късо заради аспиратора, под него "закачих" огледало или картина.
Рамката може да се направи със самозалепваща лайсна за мебели или плотове. Платът се залепва с С200 и се покрива с матов лак. Може да използваш специално лепило за декупаж. Тези 2 вида плат можеш да използваш в текстила на спалнята и ще получиш хубав комплект.



Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 07:06 от xenia

# 33
  • Мнения: 4 380
Ето го шкафчето, за което споменах. Снимката е лоша, но се вижда за какво става дума. Тук е направено наполовина и се вижда какво е било (долу) и какво стана (горе). Гадните дупки, които ясно личат долу са практически незабележими заради черния фон който избрах. Шкафчето е декорирано в салфетъчна техника, но ефектът е същия и с подходящ плат.

# 34
  • Мнения: 588
Супер идея, тази снимка не е точно на моите шкафове, тези ги намерих в нета.
Но идеята ти за декорация много ми харесва.

Всъщност стаята ще е с тапети с детски мотиви. Ще е детска стая.

Мисля си дали да не облепя шкафовете с някакви едноцветни тапети, подхождащи на тези по стените...Ще залепя тапетите с Ц200 или пък както ти каза ще боядисам с латекс след като са изшкурени. А няма ли да е по - добре боята да е някаква за коли примерно, явтоемайллак ли се казваха боите за коли...не се сещам точно.

# 35
  • Мнения: 4 380
Супер идея, тази снимка не е точно на моите шкафове, тези ги намерих в нета.
Но идеята ти за декорация много ми харесва.

Всъщност стаята ще е с тапети с детски мотиви. Ще е детска стая.

Мисля си дали да не облепя шкафовете с някакви едноцветни тапети, подхождащи на тези по стените...Ще залепя тапетите с Ц200 или пък както ти каза ще боядисам с латекс след като са изшкурени. А няма ли да е по - добре боята да е някаква за коли примерно, явтоемайллак ли се казваха боите за коли...не се сещам точно.

Не налепвай стаята в тапети с детски мотиви! Помещението е малко и ще го претрупаш с елементи. Детските мотиви можеш да добавиш изборно и премерено като място и количество след боядисването (или едноцветни тапети). Автоемайллака е лъскав. И ще стои почти като блажна боя, от което нищо хубаво няма да се получи. На всичкото отгоре смърди ужасно и съхне много дълго, а вредните изпарения детето ще ги диша. Не облепвай целите шкафове с тапети, ще бъде още по-зле от фолио. На мястото на цветната вставка в ескиза може и тапет да е, НО...Качествените тапети с добър мотив струват скъпо. И по-малко от ролка не можеш да купиш. Докато от плат ще премериш точно колкото е нужно. И после..ако там сложиш тапет, ще трябва някъде да го повториш в помещението за да го вържеш (тапет къде другаде освен по стени). А това вече не е добра идея. Платът обаче е друго- разни възглавнички, спално бельо, пердета...все имаш простор за използване на мотиви без да претрупваш излишно стените.

# 36
  • Мнения: 1 327
Манди Портокалова, можеш ли да ми кажеш как се закрепва на стена подобна етажерка?


Също и за този тип ми е интересно - директно с дюбели към стената ли е?


за любителите - ето един албум с интересни етажерки - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=215420

# 37
  • Мнения: 1 327
ето и един сайт, в който може да намерите много съвети в рубриката "Майсторски съвети"
http://www.baumax.bg/Content.Node/index2.php

# 38
  • Мнения: 1 023
Манди Портокалова, можеш ли да ми кажеш как се закрепва на стена подобна етажерка?


Също и за този тип ми е интересно - директно с дюбели към стената ли е?


за любителите - ето един албум с интересни етажерки - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=215420

специлано за втория веднага ти казвам - лавицата е с три шила. всеки шип се хваща с по два винта. без дюбели са. винтовете се навиват във фунийка която накрая има подвижна глави4ка. понеже са много тежки - за тях си трябва помощ.

моите са такива. преди седмица опитах да досложа две, ма оте4е све щото ударих на носеща и не можах да пробия не, ами после кърпих и стената.
* ако са от тея на 112 см ще можеш и сама. на 167 ве4е идват байгън.

а що се отнся до 4ерните кутийки най долу - вероятно са на шипве с навиване - пак със специални дюбели - в слу4ая от тея за най много кг. проблема на вси4ките тези е 4е са много тежки. скапни сам иматериалите. на вид ок, оба4е покритието е едва едва установява се в последствие, тип хартиено. ина4е са ефекстни и крайно симпати4ни - из4истени и без украси.

# 39
  • Мнения: 1 023
С какви точно бои се боядисват тези лъскавите старите шкафове (бели едни такива със сив кант отдолу)


остави шкафовете каквито са си.
по хубави няма да станат. оба4е абсорбатора го слагай иноксов.
едната стена 4ервена едната зелена едната оранжева, 4етвърта - с пердета и бамбукови щори. пердетата като ти повторят цветовете на стените се отразяват на шкафовете. обикновено прозореца е срещу голямата редица шкафове.
в слу4ай 4е долни се налага да правиш - пак ги прави с бели врати4ки. само плота в цвят - или на бамбуковите щори или светло дърво..
ако не сменяш вратата - остави си я бяла. и касата и нея.
за стените с пло4ките - има огледала размер на пло4ките - налепи тук там отгоре - 8-9 ще свършат работа. и най важно. осветлението не централно и отгоре за да не лускат шкафовете, а на зони - под шкафовете, дали луни4ки дали пури все тая. и за стените аплици. има и с иноксово покритие на добра цена.
ако все пак не можеш да махнеш кабела отгоре - остави проста крушка и фасонка и я скрий с висяща "платформа" от гипс картон - може да му изрежеш симетри4ни кръгове и да го боядисаш в цветовете на една от стените или да повториш мотивите на пердетата, или тас от автомобилна гума, или метална решетка, или още по лесно готов фазер (платно за рисуване с рамка) от магазините за художници или слън4оглед.
от там на сетне - цветни 4аши, 4инии и цветни или иноксови малки уреди вършат страшна работа.

* не знам какъв стил искаш, ма за мен модерната кухня винаги е по добра от класи4еската.
** вси4кото това е ако имаш време. аз ли4но нямам, та се разминах със си4кото идея за момента, 4акам по-добри времена.


*** и контактите - смени контактите и клю4овете - веднага ще видиш разликата.

# 40
  • Мнения: 151
Малко "off", izvinete.. Elito, страшно ми харесаха идеите за етажерките от сайта ти, който си поствала погоре: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=215420 и особено детските идейки...откъде са? всичко ли е "направи си сам"?  Thinking
Благодаря!

# 41
  • Мнения: 1 327
arlena, всички снимки са от различни сайтове...

ето още интересни идеи http://www.comfort.bg/bg/интер  … 1072;м.html

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 23:34 от еlito

Общи условия

Активация на акаунт