Кой и как пази децата ни в клубчетата?!?

  • 2 401
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Още по- крайна съм- и ясли не ползвам по подобни причини. До навършване на 3 годишната му възраст имам вързан възрастен човек за бебето, на едно бебе- един възрастен.
Не, че не искам да имам време за себе си и не че ползвам безплатна слугинска ръка- плащам си на бавачка. Страхувам се да оставя бебе на място, където един възрастен е натоварен да гледа повече от пет деца.
Мисля, че по темата следва да се замислят не само родителите, но и организаторите на подобни клубчета. Вероятно клубчетата са различни, но на мен не ми се рискува.

# 16
  • Мнения: 5 940
Два пъти ходихме на детски празници в подобни клубчета. Ако въобще се оставят деца при някой, то те трябва да са големи. Едно, две момичета пазят двайсетина деца, невъзможно е да ги опазят.
Жената, която се занимаваше с децата в единия клуб беше с толкова "стерилно" поведение, не се усмихна нито веднъж на децата, стоеше като вдървена, въобще не разбрах какво прави там..и може ли такъв човек да работи в детски клуб.
Не бих оставила никога детето си в подобно място.

# 17
  • Мнения: 9 814
Ами просто не си оставяйте децата на подобни места, като клубове за пазене на деца в разни молове.
Там няма никакъв контрол.

....Не, че не искам да имам време за себе си и не че ползвам безплатна слугинска ръка- плащам си на бавачка. Страхувам се да оставя бебе на място, където един възрастен е натоварен да гледа повече от пет деца.
Мисля, че по темата следва да се замислят не само родителите, но и организаторите на подобни клубчета. Вероятно клубчетата са различни, но на мен не ми се рискува.

Съгласна съм с теб Judy

# 18
  • Мнения: 575
Чета, чета и много се чудя.. никоя от вас  не си оставя детето в подобни клубчета, а те са препълнени от деца.. Явно в клубчета си оставят децата само майки, които не влизат в БГ- МАММА.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 206
Чета, чета и много се чудя.. никоя от вас  не си оставя детето в подобни клубчета, а те са препълнени от деца.. Явно в клубчета си оставят децата само майки, които не влизат в БГ- МАММА.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не си много далече от истината.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 575
Чета, чета и много се чудя.. никоя от вас  не си оставя детето в подобни клубчета, а те са препълнени от деца.. Явно в клубчета си оставят децата само майки, които не влизат в БГ- МАММА.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не си много далече от истината.  Simple Smile

А би ли ми обяснила всички списъци из форума, посветени на тези "ужасни заведения"? Или по добре недей, аз съм единствената , останалото е за парлама

# 21
  • Мнения: 6 206
За какво говориш?
Какви списъци, какви 5 лв? Simple Smile

# 22
  • Мнения: 575
За какво говориш?
Какви списъци, какви 5 лв? Simple Smile

Пусни едно търсене в Гугъл на "детски парти център" и ще видиш за какво говоря Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 206
ок, ясно  Peace
Бих ти обяснила, но съм от другата страна на барикадата - аз съм от тези, които работят в клубовете и нямам право да коментирам

# 24
  • Мнения: 575
Виж, то от клубче до клубче има разлика. Аз открих едно , с прекрасни момичета в него, имат онлайн стрийм и докато съм вкъщи и си почивам мога да гледам в реално време как се отнасят с детето ми и какво точно прави то. Същото може да се случи и докато съм в среща, стига да имам достъп до интернет. Освен това Чавдара ги обожава и съм  адски доволна от обноските, хигиената и тн. След опарването с ПУМПАЛИТЕ , които вече ги няма, им направих един подобен тест- издържаха го безупречно. Собствениците са симпатяги и постоянно търсят обратна връзка с родителите . Много съм доволна и им имам огромно доверие.

# 25
  • Мнения: 483
Според мен щом се занимават с подобна дейност т.е - предлагат почасово гледане на деца, отговорността за децата оставени ТАМ е изцяло тяхна! Не е допустимо да се даде детето на, някой, който се е появил там и знае името на детето и то без да се обадят дори на майката! Това е абсурд! 

Струва ми се че тук, в този форум, има хора, който само чакат да клъвнат някого! Може би в реалния живот им се налага да си мълчат и тук в интернет пространството са много смели, нахакани, справедливи, изрядни и т.н. Как пък няма тема, в която някой да не се заяде за нещо...пфуууууу Whistling

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Явно в клубчета си оставят децата само майки, които не влизат в БГ- МАММА.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не си много далече от истината.  Simple Smile

Ааааа, не! Аз при теб с кеф я оставям  Laughing.

# 27
  • София
  • Мнения: 478
 Има клубчета и клубчета. Рискът да се случи нещо, меко казано нежелано, може да бъде силно занижен при достатъчен професионализъм, добра воля и постоянни усилия от страна на съдържателите и персонала ( но не и да се изключи въобще, което важи и извън клубовете естествено).
 Приемете като предупреждение следната случка: в изблик на глупост реших да оставя почти тригодишния си син в детския кът на "Технополис" Младост"за десетина минути с идеята, че ще си прекара по-добре, отколкото ако присъствува на консултация с продавач за техническите характеристики на уреда, който възнамерявахме да купим. Понеже съм си мнителна, се скатах за минута и се върнах отново, за да го намеря да броди бодро по чорапи на десетина метра от къта. Момичетата изобщо не бяха забелязали и индиферентно и безмълвно изслушаха опитите ми да изкопча поне някакво извинение. Нарочно го оставих повторно с изричната уговорка, че е много бърз, просто за да проследя какво ще стане и не бях изненадана, когато след минута той отново "избра свободата".  Та доверявайте се на инстинкта си и многократна проверка, преди да доверите най-ценното си дори за минути, защото в БГ голяма фирма и щедра реклама не значи непременно коректност и отговорно отношение. И в случая виновни са не толкова явно зашеметените момичета (освен мен, де), а ръководството, наело се с непосилна отговорност и риск, без да осигури подходящ ресурс и условия.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Оставяме ги единствено в магазин Комо.
Момичетата са две и работят там от адски много време. Отделно децата не са повече от 4-5 плюс моите. През цялото време какичките се занимават с тях- рисуват, лепят, режат, нижат гривнички. Условия за пребиване няма- има единствено материали за творчество.
Използвам темата да благодаря на собствениците и милите момичета, които работят там!

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Оставяла съм ги,макър и рядкои ще продължа да ги оставям. Peace
Не ги третирам като багаж на гарата.Внимавам къде ги оставям.Плащам си и изисквам да се грижат за тях.
По тази логика и в градината ги зарязвам като багаж.
Някои хора не могат да проумеят,че други работят,нямат баби и дядовци наоколо и им се налага да търсят алтернативи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт