Йод при разтройство?

  • 8 963
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
И на мен са ми давали йод в/у бучка захар,но съм била 5-6 годишна опитай с някакъв запичаш плод,оризова вода,нишесте с вода ,но не прибягвай към драстични методи,като йод например.Още повече всеки организъм е различен,може би наистина е някакъв вирус и трябва да се изчисти ,затова спазването на диета е най-добре ,имам предвид не глад ,а неща които не дразнят ,като сухари ,обезмаслено и обезсолено сирене ,никакви масла и маргарини,зехтини и търпение.Не си написала дали детето има апетит??Ако има ,значи няма страшно,ако не потърси отново доктор,защото обезводняването е гадна работа ,затова давай течности или чайчета от подходящи билки.

# 16
  • Мнения: 257
МОЯТ СЪВЕТ Е ДА НЕ ОТЛАГАШ, А ДА ПОСЕТИТЕ ПЕДИАТЪР, ЧУХ ЧЕ ИМА ТАКАВА ЕПИДЕМИЯ!!! Peace

# 17
  • Мнения: 5 026
И моето детенце сега е с този вирус, но йод не смея да дам.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 746
Спомних си, че мама ми е давала йод. В/у моите деца обаче не смея да приложа този метод.
На Дияна съм й давала само смекта и ентерол. Веднъж се принудих да й дам имодиум.

# 19
  • Мнения: 770
ПРИ НАС ЧАЙЧЕ ОТ ДЖОДЖЕН ВЪРШИ ИДЕАЛНА РАБОТА! Peace

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Никога не съм давала йод при разтройство  Rolling Eyes пък и не съм чувала да се дава на малки деца  newsm78
Малкия имаше такъв период около 1 седмица с растройство и педиатърката каза да давам Ентерол + познатите "стягащи" храни и да следя де не се обезводни т.е. повече течности  Peace




Бързо оздравяване   bouquet
Desss,и какво стана?Оправи ли се малкия?И от какво?
Защото както си прочела и аз давам Ентерол и всички стягащи храни,но няма ефект... Rolling Eyes
Ми да оправи се  Grinning но на мен този период с разтройството ми се стори цяла вечност  Confused , някъде седмица и нещо , най-се плашех че малкия нямаше апетит и малко свали от теглото си .... Ще отмине просто трябва да си по-постоянна в даването на споменатите храни и да не го насилваш да яде т.е. по леки храни. В началото напук на всичко се опитвах да натъпча моя но беше грешна тактика  Embarassed


  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Навремето аз съм била с такова дълго и неповлияващо се от нищо разстройство.След като опитала всичко,майка ми ме оправила с чай от кора на нар.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това за 1-ви път го чувам Thinking
Дано бързо се оправи детенце Praynig

# 23
  • Мнения: 1 520
Йодът по-скоро може да докара проблеми отколкото да помогне особено пък при малко дете. Shocked

За разтройство знам, че може да се дава нишесте разредено с вода 1-2 лъжици (т.е. малко нишесте в 1-2 лъжици вода), но доколко помага още не знам. Не мисля обаче че нишестето ще навреди. Ние още не сме имали такива проблеми, и слава богу, защото е адски неприятно и мъчително.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Досега не съм чувала за това.
Дано се оправи детенцето по-бързо

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
За йода не съм чувала.
При моето дете Ентерол не върши работа, от Хидрасек съм доволна.
От бабешките методи съм прилагала чай от кора на нар, чай от джоджен, компот от дренки( дори имам замразен на кубчета във фризера  Simple Smile).
При едно упорито разстройство лекар изписа на детето Гентамицин през устата. Подейства мигновено.

# 26
  • Мнения: 1 674
За йод при разстойство чувам за пръв път.При нас действаше успешно чай от джоджен.Дано се оправи детенце. Peace

# 27
  • Мнения: 1 165
Сега без да ми се нахвърляте ще ви споделя за моят опит с йода.
Преди няколко месеца, детето ми беше със зверско разстройство. Не ми изброяват всички възможни запичащи средства +диета-всичко пробвахме, но ефекта беше нулев. Тогава свекърва ми ми каза/била е детска учителка в седмична ДГ/, че много често били използвали йод, когато някое от децата в градината е получавало разстройство. Отчаяна,реших да пробвам и това. Дадох й-ефекта беше моментален.Направо бях изумена. Също така искам да ви кажа,че за йода съм чела и в едно ббебешко списание-там дозировката беше 2 капки на 200 гр. вода или нещо подобно. Не исакм да ви кажа аз колко дадох, че не беше и в толкова голямо количество вода Embarassed Embarassed EmbarassedНа следващия ден бяхме при педито и като й казах-тя категорично ми забрани да го използвам пак. Не обясни защо и аз не попитах, защото много се притесних,че съм дала нещо ,което не бива на малко дете. Факт е,че по-възрастните хора са използвали широко този метод/говорих и с колежките ми от работота, наред  с йод ,ми препорчавах и коркова тапа #Crazy/. Така ,че това което мога да кажа в заключение е -да ,помага, но не трябва да се използва.

# 28
  • Мнения: 835
на детето не ми се е налагало да давам, но аз съм ползвала-супер ефект.Не виждам защо да не се ползва?

# 29
  • Мнения: 413
Чула съм за този метод върху бучка захар се капва една капка йод .
Но въпреки ,че два пъти сме били зарад разтройство в болница,не бих го пробвала на детето. Peace
Знам какво ми костваха две грешки в захранването ,и не ми се иска да си мисля, че би могло да се случи нещо лошо.
Давала съм чай от червено подъбиче-ефект никакъв,оризова вода,чай от нар, компот от дренки без захар,нишесте и какво ли още не. ooooh! Най-добре ни деистват хидрасект ,ентерол-давала съм нелидикс,сулфагларнидин,смекта ,пектин всичко по лекарско предписание.
Искам да ви кажа,че диетата и захранването след това са най-важни, изключете напълно млечните храни от менюто ,знам от опит че те дразнят и могат да влошат състоянието на детето.

Общи условия

Активация на акаунт