Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 480
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 143
Anneese само профила без стъклата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247887&photo=3
ние сега сложихме стъклата,защото от дъждовете се мокрят стените-те са готови за боядисване.

наистина,права си, че може и така. Но понеже мазилката я правят с машина, майсторите казаха, че могат да повредят дограмата.

А като казах дограма - твоята каква е?

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 249
Anneese и на нас в момента ни предложиха да ни направят от тази мазилка с машините. Чакаме да я иззидат и ще ги викаме за оферта. Засега ни казаха от 11 до 25 лв на кв.м. Зависело от това колко са прави стените. Да видим какво последно ще излезе. Ако не ни удовлетвори ще караме по стария начин с майсторите мазилките.
  Утре ще заливат плочата на основата. Поне още 20-25 дена имаме за мислене.

Говориш за 20-25 дни до мазане - повече ще е. Казвам го, защото най добрия ваиант е да вкараш всички комуникации в мазилката и замазката. А това отнема време. 

  Говорих за 20-25 дена докато завършим грубия строеж. Тогава ще извикаме фирмата да огледа строежа, стените и да каже цена. Иначе до мазането има доста време. Но поне да дадат оферта за да решаваме. И нашите тавани ще са гипскартон. Само за стени ще говорим.
   За мазилка по стария начин ни казаха 11 лв. на кв.м. с материалите, но не разбрах само мазилка или и шпакловането. Трябва да питам мъжа ми.

# 47
  • Мнения: 210
Реших да се включа,
дограмата ни е GEALAN, шест камерна,изобщо незнам дали беще нужно да е с толкова камери,но мъжа ми така реши.
Много се чудих между златен дъб и орех,пет пъти си сменяхме мненията и накрая поръчахме ореха,обаче сега идва въпроса каква да ни е външната мазилка,при положение,че покрива ни е червен.
Още не мога да го измисля.

# 48
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Anneese нашата е Salamander-бяла.Моя вече съжелява че е бяла,но щеше да се оскъпи още 2 000 лв за цялата къща.

# 49
  • Мнения: 3 770
Реших да се включа,
дограмата ни е GEALAN, шест камерна,изобщо незнам дали беще нужно да е с толкова камери,но мъжа ми така реши.
Много се чудих между златен дъб и орех,пет пъти си сменяхме мненията и накрая поръчахме ореха,обаче сега идва въпроса каква да ни е външната мазилка,при положение,че покрива ни е червен.
Още не мога да го измисля.

Нужно е , нужно !  Peace И мъжът ми се е ориентирал към тази дограма и искам да те питам вие сложихте ли системата за клима контрол?Той смята да я направи с такъв.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Каква е тази система за клима контрол?

        Любознателна, извинявай, че закъснях с отговора. Тази пречистваща система се отнася за водопровода.
   
        Успях да сканирам две от фасадите ни. Централната ни фасада е южната. На мазето няма да има прозорци и прозорците на първия етаж ще са различни. Средната част е леко издадена напред както и гаража. Прозорци на запад нямаме, защото къщата на съседите е доста висока и е мрачно през целия ден.

 http://mamaina.multiply.com/photos/album/37/kasta#1

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:10 от alessina

# 51
  • Мнения: 210
Диди,ако ти кажа честно,че нямам идея,имаме ли контрол,нямаме ли,
няма да ми повярваш,за дограмата специално оставих нещата в ръцете на съпруга ми.
В четвъртък той се прибира и ще го питам,точно какво имаме и нямаме.Надявам се утре вече да я монтират и да имам снимки Laughing
Глей колко съм смотана,утре ако я монтират ще питам момчетата,за този контрол и ще докладвам. ooooh!

# 52
  • Мнения: 3 770
Всъщност клима контрола си е отделна система , която се монтира към дограмата.Мъжът ми я гледа по телевизията и от там се запали.По принцип при най-добрата дограма и външна изолация се налага още по-добро проветряване , за да се избегне кондензът по стъклата.С тази система това става автоматично с някакъв сензор доколкото разбрах , който прави вентилацията/ама как го обясних само! Simple Smile/.ето линк за системата ,макар че са се поскъпили да напишат повече подробности.

http://www.gealanbg.com/gecco.aspx

# 53
  • Мнения: 210
Хъм,да ти кажа честно за пръв път,го срещам този контрол,затова най-вероятно го нямаме,но ще питам допълнително.
Днес сглобиха скелето и ми започват външната изолация,надявам се до десетина дена да са готови,намерих си и плочкаджия,макар и да нямам никаква идея какви искам да са ми баните.
Ще се метна в темата за баните да ми дойде вдъхновението Laughing

# 54
  • Мнения: 3 770
Хъм,да ти кажа честно за пръв път,го срещам този контрол,затова най-вероятно го нямаме,но ще питам допълнително.
Днес сглобиха скелето и ми започват външната изолация,надявам се до десетина дена да са готови,намерих си и плочкаджия,макар и да нямам никаква идея какви искам да са ми баните.
Ще се метна в темата за баните да ми дойде вдъхновението Laughing


Малииии , как да нямаш вдъхновение!Ох как ти завиждам ,че си стигнала до там.Аз на ум съм обзавела цялата къща вече - мебели , тапети , бои , плочки......  Sad

# 55
  • Мнения: 210
Ох ами как,покрай целият строеж,документи и опъване на кабели из цялата къща,изобщо не съм се замисляла за другите неща.А и такова забавяне имахме,примерно последните две седмици нищо не се правеше и това допълнително ме доизнерви.
Горе долу си измислих кухнята,нещо такова си го представям http://www.ernestomeda.it/index_flash.asp/електра е модела/
но за баните чак сега включих.
А ти щом си наясно можеш да ми дадеш идеи за баните. Wink

# 56
  • Мнения: 3 770
Кой модел от тези кухни , че се отварят много?

# 57
  • Мнения: 210
електра е модела,първата снимка.

# 58
  • Мнения: 3 770
Ох,олекна ми на душата ! Слава Богу , не е венге с избелен дъб, ванилия , оранж или червено!  Peace Значи ще ти трябва и модерна баня.Какви цветови предпочитания имаш?

# 59
  • Мнения: 2 641
Диди, благодаря за сайтовете. Май ще е екрю с малко пепел от рози, цокъл от камък и зеленикави стъкла на дограмата. Как ви звучи?

Общи условия

Активация на акаунт