тест за овулация-помощ

  • 41 070
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 828
Мисля, че цикъл на десети месец след раждане е късно. Ходи ли на лекар?
Щом кърми не е късно.

# 76
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,

Искам и аз да питам нещо.
Възможно ли е при положителен тест да няма овулация.
Защото от аз вече трети месец правя тестове, и в двата предишни месеца на 11-12 ден тестовата лента е по-наситена от контролната, съответно следващите два дни правим опити, но бебето така и не е станало.
Та мисълта ми е, повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука (как само го обясних), и може да не се отдели яйцеклетка.

# 77
  • Мнения: 3 215
Сигурно всичко е възможно, но се съмнявам да няма овулация, ако тестът е положителен. Това,че правите секс по време на фертилните дни и не зачеваш, не значи непремено, че проблемът е  липсваща овулация. А и само от два-три месеца опити едва ли може да се каже нещо. Аз съм в това положение от 7 месеца.Не,че е успокояващо,но го казвам за сравнение.
Мери и БТ и заедно с тестовете, ще имаш повече информация. Разбира се, най-точно е проследяването на ову от лекар в продължение на няколко месеца. Пожелавам ти все пак да не ти се налага да стигаш дотам,а скоро да се похвалиш с две чертички! Praynig Пожелавам го и на себе си  Blush

# 78
  • Мнения: 217

Възможно ли е при положителен тест да няма овулация......повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука.....
Лутеинизиращия хормон (LH) и вашите фертилни признаци. Уринарни LH тестове за овулация 

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и е отговорен за спукването на фоликула и отделянето на яйцеклетката при овулацията. Този хормон може да бъде отчетен чрез уринарните тестове за овулация, които използват специална химическа формула, откриваща неговото наличие в урината.

Наличието на повишени количества от този хормон във вашата урина, които се отчитат от уринарните тестове за овулация, обикновено означава, че овулацията ще настъпи в следващите 12-24 часа, но този срок може да варира леко, в зависимост от вашия хормонален профил. Хормонът LH не се отделя изведнъж, по-скоро той се покачва и пада за около 24-48 часа. Покачването на LH обикновено започва рано сутрин, докато спите и е необходимо от 4 до 6 часа след това, за да се появи и в урината. По тази причина, сутрешната урина не дава най-добрите резултати. Често се препоръчва да се тества в ранния следобед Важно е да се следват инструкциите приложени в опаковката на различните марки уринарни тестове, за да могат да се постигнат максимално достоверни резултати.

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и по тази причина много жени предпочитат уринарните тестове за овулация, макар че те не могат да потвърдят или прогнозират овулацията прецизно. Вие можете да бъдете във фертилен период и преди вашият уринен тест да покаже положителен резултат и по тази причина е важно да не се осланяте изключително на тестовете за овулация при осъществяването на половите актове с цел бебе и идентифицирането на най-фертилния период. Можете да ги използвате за засечка с останалите фертилни симптоми и да получите допълнителна информация за предстоящата овулация. Те могат да бъдат особено полезни в случаите на съмнителни графики, нередовни цикли и неколкократно установяване на фертилна цервикална слуз преди овулацията

# 79
  • Мнения: 1 775
Здравейте момичета,

Искам и аз да питам нещо.
Възможно ли е при положителен тест да няма овулация.
Защото от аз вече трети месец правя тестове, и в двата предишни месеца на 11-12 ден тестовата лента е по-наситена от контролната, съответно следващите два дни правим опити, но бебето така и не е станало.
Та мисълта ми е, повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука (как само го обясних), и може да не се отдели яйцеклетка.
За съжаление, положителният ову тест не гарантира настъпване на овулация, само отчита пика на ЛХ. Овулацията може да бъде потвърдена със сигурност само след ехографски преглед. Нарастването на БТ също може да бъде ориентир за настъпване на ову, но не и гаранция.

# 80
  • Мнения: 15
Много благодаря за бързите отговори.
Всъщност ние правим опити от около 10 месеца, но едва преди два месеца започнах да ползвам тестовете за овулация. Преди това мъжът ми си прави спермограма и всичко беше наред, та затова се чудех дали при мен няма някакъв проблем. И тъй като по принцип имам киста на яичника, която поне по обясненията на лекарката представлява фоликул, който не се е спукал и съответно не се е отделила яйцеклетка, си мислех дали не е това проблема. Тоест LH хормонът да се е образувал, но фоликулът да  не се е спукал и затова да няма оплождане.
Дали е възможно newsm78

# 81
  • Мнения: 15
Благодаря Stitch Winchester .
Точно това ме интересуваше, дали отделянето на ЛХ означава със сигурност овулация.
Е, все пак липса на овулация в даден месец е все пак по-добрия вариант от запушване на тръбите например, каквото ми се въртеше в главата.

# 82
  • Мнения: 217
за кой ли път се убеждавам,че като ми пееш пенке ле,кой ли ми те чете?Ми аз какво ти написах бе миличка Вихра?не е ли същото като на Stitch Winchester
,........положителният ову тест не гарантира настъпване на овулация, само отчита пика на ЛХ....

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и по тази причина много жени предпочитат уринарните тестове за овулация, макар че те не могат да потвърдят или прогнозират овулацията прецизно. Вие можете да бъдете във фертилен период и преди вашият уринен тест да покаже положителен резултат и по тази причина е важно да не се осланяте изключително на тестовете за овулация при осъществяването на половите актове с цел бебе и идентифицирането на най-фертилния период[/color]. Можете да ги използвате за засечка с останалите фертилни симптоми и да получите допълнителна информация за предстоящата овулация[/color].

# 83
  • Мнения: 838
Кога си правите тест за овулация? На кой ден след цикъла?

# 84
  • Мнения: 975
Кога си правите тест за овулация? На кой ден след цикъла?
В зависимост от дължината на цилъла.За по сигурно ги почни от 10ден.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290
Стана ми интересно и го открих в един британски магазин за почти 13 лири!! С доставката излиза 16 лири, направо си го поръчах.
В това Кикиморско царство са луди.  Rolling Eyes

# 86
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290
Стана ми интересно и го открих в един британски магазин за почти 13 лири!! С доставката излиза 16 лири, направо си го поръчах.
В това Кикиморско царство са луди.  Rolling Eyes

А откъде го поръча? Simple Smile

# 87

Общи условия

Активация на акаунт