Това подсечено ли е или гъбично?

  • 1 310
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,
искам да питам нещо за дребчо. Като дъгички около анусчето и под тестисите му е излязъл твърд грапав обрив с бели връхчета. Направо е като ренде. Пробвах няколко неща, като най-доброто ми се стори проветряване на дебеличкото дупе без памперс, но не става. Преди време също имаше подобно нещо, но изчезна бързо, а сега..... newsm78
Педито ни даде Пиоктанин и Гентамицин на крем - каза сутрин и вечер да се мацаме. Аз го направих вече два пъти днес, но искам и от вас консулт, защото педито ни не е от най-добрите. Пък....ще си го заведа утре пак при друг лекар. Тя нашата педиатърка ни лекува по телефона Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 6 441
Според мен е подсечено.Ние подсечено също лекувахме с пиоктанин  Peace С него много бъзо минава,но се е доста неприятно за детето,защото щипе доста(голяма част е спирт).И да знаеш,че не се изпира  Peace

# 2
  • Мнения: 1 006
Да сте сменяли марката памперс скоро?На мен ми звучи като подсечено.Ние имахме нещо подобно преди,което се оказа,че е от смяната на марката памперси.На малкия от пиоктаниана не му мина.Помогна му кремчето бейби-тан.Все пак го заведи да го види педиатърката.

# 3
  • Мнения: 8 163
Обикновено можеш да различиш гъбичната инфекция по това, че има множество червени пъпчици, някои от тях пълни с гной. В допълнение, гъбичната инфекция може да се разпространи и до долната част на корема, задържа се за повече от 2 дни и не се поддава на лечение с традиционните мазила, приложими при подсичане. Обикновено започва в гънките около гениталиите за разлика от подсичането, което се проявява по самото дупе.

Според мен педиатърката ти е права.

# 4
  • Мнения: 4 753
Ние имахме много проблеми в началото, моя се оказа с чувствителна кожа.... Измивай му дупето преди всяка смяна на памперс и го мажи с бебешко олио, за да не се задържа урината по кожата му...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 745
И аз се видях в чудо с това дупе на малката.
От всички пампи се подсича.Опитах всички.
Може би е с по-чувствителна кожа. Thinking
Това,което описваш ми звучи като подсечено,но най-добре да го види педиатър!
Успех!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Аз съм мазала Алекс с Дактакорт, действа много бързо, обаче трябва лекар да го предпише. И наистина измиването на дупето при всяка смяна е много важно, както и мазането. Също така може /когато бебока само е пишал, разбира се/ да го измиваш само обилно с вода, без сапун. Сапунът допълнително изсушава.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Опитай да го попечеш малко на слънце,на дъщеря ми така изчезваха
такива обриви по дупето. Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен е подсечено-на моята дъщеря и помага крема против подсичане на Хип

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз мисля също че е подсичане.Измивай дупето със сапун при всяка смяна на памперса и мажи с крем.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Подсечено е, мажи с това което са ти изписали и ще мине.Сега като се затопли времето ще има повече подсечени дупета  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, не знам антибиотични кремове да помагат за подсичане, а за гъбички биха били по - скоро противопоказни.

Не знам какво е, питай лекар, но мога да ти каже нещо просто, което ако и да не помогне (а може би ще), поне със сигурност няма да навреди - обикновена бяла хума. Правиш рядка кашица и мажеш дупето под памперса с нея. И, разбира се, сменяш редовно памперсите...

А иначе, попитай някой по - компетентен лекар и най - добре смени този педиатър изобщо.

# 12
  • Мнения: 236
И бебка имаш 1-2 пъти.Мина и с пиоктанин.

# 13
  • Мнения: 1 174
Отиди на кожен лекар, най-добре ще ти каже.
След всяко изхождане на детето и смяна на пелените го измивай само с хладна вода и подсушавай с чиста памучна кърпа - не трябва да остава никаква влага.Гъбично или не, при всички случаи ще се отрази положително на нежната му кожа.Също така можеш да свалиш памперса за известно време - сега е топло и да започнеш приучаване на детето към гърне.
Ние имахме случай с лишеи на коремчето, предизвикани от влага.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И според мен е подсечено, но най-добре си го заведи на кожен.
А щом педитове "не е от най-добрите" направо я смени. Според мен трябва да имаш доверие на доктора.

Общи условия

Активация на акаунт