паспорт за бебе?

  • 862
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Извинявам се, ако въпросът ми не е за тук, но не съм сигурна къде да го задам. Мислим есента да отидем на море в Турция с детето. Какви документи са необходими за издаване на паспорт, в паспортната служба ли се издава, какъв е срока и цената? Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 953
Да, в паспортната служба се издава. Попълва се същото изявление като за възрастни, трябва и двамата родители да са там при подаването на документите, искат и снимки на детето, таксата мисля, че беше 7 лв. Не помня дали искат и акт за раждане.
Най-добре иди до паспортното и там трябва да има списък с документите. Така няма да се налага да те връщат за нещо.

# 2
  • Мнения: 2 231
Да, в паспортната служба се издава. Попълва се същото изявление като за възрастни, трябва и двамата родители да са там при подаването на документите, искат и снимки на детето, таксата мисля, че беше 7 лв. Не помня дали искат и акт за раждане.
Най-добре иди до паспортното и там трябва да има списък с документите. Така няма да се налага да те връщат за нещо.
Така е. И ние мислим да ходим до турция ама края на август и миналият месец извадих на малкта паспорт. Отиваш там където си вадите документи и на вас. Имай в предвид, че ако с бащата имате различни адресни регистрации, бебето се води на отчет, там където е майката. Присъствието на двамата родители (само при подаването) е задължително. Документите са:
1.Нова снимка паспортен формат.
2. Копие на акта за раждане (може да носиш и оригинал, ако се заядат да свряват)
3. Заявление за издаване на документ ( 50 ст. купуваш и попълваш на място)
4. Декларации от двамата родители (там ги дават и се попълват на място, за което си носете личните карти)
5. Квитанция за платена такса (7 лв. за 30 дни или 14 лв. за 7 дни).
Препоръка:
 На края на заявлението се попълва името на бебето  с латински букви, така както искате да бъде исписано (да бъде с вашата фамилия, защото ако се разминава, може на митничарите да им се сторите съмнителни)
След определения срок, паспортът може да бъде получен срещу номерчето и лична карта от единият родител.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
много ви благодаря за отговорите   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
Най-често искат и удостоверение за постоянен адрес на детето - издава се от общината.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
предполагам от общината, където е регистрирана майката? На мен не ми се сменя лична карта само заради новия адрес.

# 6
  • Мнения: 796
предполагам от общината, където е регистрирана майката? На мен не ми се сменя лична карта само заради новия адрес.
Ще се наложи единия родител да си смени адреса.Поне единия родител и детето трябва да живеят на актуален адрес.От полицията идват на посочения за детето адрес и проверяват дали наистина живее на него,питат съседите,попълват протокол.Аз точно по този повод си смених постоянния адрес миналата седмица.3 дена,след като подадохме документите дойде полицай да провери детето на този адрес ли живее Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
лелееееееееееее то голяма разправия  ooooh!. Сега и аз трябва да си сменям картата.

# 8
  • Мнения: 796
лелееееееееееее то голяма разправия  ooooh!. Сега и аз трябва да си сменям картата.
Мдааа,с попълнените заявления първо в общината и там вече ще ти кажат какви още документи  да попълваш.И след това с документите от общината отиваш  в полицията да подадеш заявленията за паспорти Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 11 114
лелееееееееееее то голяма разправия  ooooh!. Сега и аз трябва да си сменям картата.

Няма нужда да си сменяш картата, само адресната регистрация, което става в общината. Преди 2 седмици минах по този път...
А и никой не е идвал да проверява къде живее детето. Никакви проблеми не съм имала с издаването на паспорта.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
да бъде с вашата фамилия, защото ако се разминава, може на митничарите да им се сторите съмнителни.
а при положение, че аз след подписа си запазих фамилията, трябва ли да нося удостоверение за родствена връзка с детето newsm78

# 11
  • Мнения: 2 231
да бъде с вашата фамилия, защото ако се разминава, може на митничарите да им се сторите съмнителни.
а при положение, че аз след подписа си запазих фамилията, трябва ли да нося удостоверение за родствена връзка с детето newsm78
Е това вече не съм сигурна. За БГ митничарите е желателно копие от акта за раждане да носиш (така съм чувала). Предполага се, че щом на българската митница ( и особено ако става на въпрос за аерогарата, където непременно минаваш паспортен контрол) са Ви пуснали с детето да напуснате страната, няма причина чужденците да Ви спрат да влезете. Ако някой знае по-подробно как стоят нещата нека се включи. Би било полезно.

# 12
  • София
  • Мнения: 14 632
И преди писах-на КПП Илинден ни искаха оригиналите на актовете за раждане(носехме копия), с хиляди разправии ни пуснаха. С различни фамилии сме.

# 13
  • Мнения: 2 231
И преди писах-на КПП Илинден ни искаха оригиналите на актовете за раждане(носехме копия), с хиляди разправии ни пуснаха. С различни фамилии сме.
Ужас, то май само българите се заяждат. Те как си представят тая работа със плажните кърпи и лосиони да мъкнем и оригинлни документи. Аз преди време не можах да намеря собствения си акт за раждане и си извадих дубликат. Та сега имам 2, май така ще трябва да процедирате (понеже съм с тиренце) за да Ви е мирна главата. Или направо оригинала да носят #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт