ОКТОМВРИ вече наближава, а бебчо ритничета раздава ли, раздава.

  • 10 933
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
vanche_mamche количката на Peg Perego е страхотна, ама струва 1290 лева  #Crazy Милото каза да спестявам от закуски, ако я искам  hahaha Аз съм се спряла на тази:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3876

Като тук не е дадено кошчето за кола. Но има кошче, и дъждобранче и има пълно легнало и става като кошче и няколко положение на гръбчето. Една позната, мама от миналата година я има, и съм я "карала" така да се каже, не е тежка, кара се по нашите разбити улици и тротоари. С екстрите струва около 350 (плюс-минус, в зависимост от магазина, но аз смятам директно от завода в Пловдив да си я вземем, даже ако има мами от там могат да направят едно проучване.


r_adi , а това кошче само кошче ли е? А количката?

alliss3, ами аз сега по линийка съм 22 и 2 дена. А според доки вървим една седмица напред т.е. сигурно трябва да се водя 23.2. Но това е заради по-ранното зачеване. Мен цикъла ми почна ориентировъчно 5-6 януари, пък бебчо е станал на 15-16т-и.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 12:05 от ina.gg

# 16
  • Мнения: 697
Аз съм се спряла на тази:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3876

Като тук не е дадено кошчето за кола. Но има кошче, и дъждобранче и има пълно легнало и става като кошче и няколко положение на гръбчето. Една позната, мама от миналата година я има, и съм я "карала" така да се каже, не е тежка, кара се по нашите разбити улици и тротоари. С екстрите струва около 350 (плюс-минус, в зависимост от магазина, но аз смятам директно от завода в Пловдив да си я вземем, даже ако има мами от там могат да направят едно проучване.[/color]

Да знаеш, че и аз точно тази съм си харесала. Има я в магазина под нас и я разглеждах обстойно. Много лекичко ми се видя, че върви. На една приятелка пробвах преди време да бутам количката, че тя нямаше поместване. Аз искам нещо по маневрено и леко. тази ми се видя добра, а и си има всички екстри Simple Smile

# 17
  • Мнения: 678
Здравейте.
Аз след като будувах половината нощ, бидех оставена от малкия да се понаспя до 10,30  Grinning, но горкият му татко не ми се мисли как се чувства на работа  ooooh!
Относно количките, моята е комбинирана на Маг Ингланд. Баткото се роди януари месец и аз го изведох на разходка още на 20-тия му ден. Удобна е за борба с дупки, тротоари и други препятствия, но не знам доколко би била удобна за стълби в блок. Така или иначе ми се струва безмислено да дадеш 1 000 лв. за вещ, която ще използваш 2, максимум 3 години, освен ако не възнамеряваш после да я продадеш на старо.
И само да споделя, че на мен Пловдивчанки и Варненки сте ми много симпатични и сте в много любими мои градове и не спирайте да пишете, че като отида все някога до там ми се ще да има на кой да се обадя и да се видя  Hug
Особено на Пловдив, ако знаете колко му се каня и на Бачково и на Асеновградския мавруд  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 278
Момичета,аз като разбрах за деня на отворените врати в МД,писах на Трикси и се обадих,ама за днес вече е късно да се запиша,а мисля да отида на разузнаване  Laughing
Записах се за 26.06 от 14.00 часа.Ако има и други желаещи,телефона е 9172385,давайте да се съберем повече,ще се радвам да ви видя.
Ако някой се запише,да ми драсне на лични,да ходим заедно  Hug

# 19
  • Мнения: 817
Сисилиа, на мен ми се ходи на Деня на отворените врати в МД, но аз работя и в 14 ч. ми е невъзможно. Вероятно като изляза по майчинство към средата на август тогава ще посещавам такива мероприятия  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 183
Ванче, и по друго явно си приличаме – и аз съм се спряла на ПерПерего. Mr. Green И Скейта им гледах, но четох мнения, че не било добре предните гуми да са по-малки. Знам ли, аз опит нямам. Харесах ето тази http://www.vitodesimone.com/content/view/10/20/
Снаха ми имат такава и тежи само 8кг, супер лека е и можеш спокойно да я вдигаш, като се сгъне става колкото количка за стикове за голф и мога да я държа зад външната врата. Аз също се чудех дали да вземем комбинирана или количка с отделен зимен кош, но реших, че не ми се търси място за зимния кош после. Тази количка, на която сме се спрели е доста дълбока (има пълно легнало положение) и уютна, перфектно става и за лято и за зима. Гледах и други марки, някои доста ефектно изглеждащи, но със съмнителен комфорт или здравина. Реших да заложа на нещо  изпробвано вече. Не ми се иска да съм от майките, на които се е наложило да купят 2 или повече колички. Колкото до парите, според мен всеки трябва сам да си прецени съобразно семейния бюджет.
Не съм много сигурна, кога ще започнем да извеждаме бебоците, зависи от времето предполагам. Но ако е хубаво времето и мека зимата сигурно ще си трябва зимен кош, съответно пълно легнало положение за комбинираните колички и зимно чувалче.

Сев, знам, че си ме забелязала, мила! Hug В четвъртък съм при “най-желания мъж във форума” – Марков. Wink

Инче, количката която си харесала изглежда също много хубава. Simple Smile Но не съм я виждала на живо,де. И 10кг не е от тежките сякаш. Я мамите с деца да се включват по активно преди да сме сглупили. Crazy

elissa kv, защо си била в болницата?  Rolling EyesНадявам се всичко вече да е наред

# 21
  • Мнения: 32
vanche_mamche количката на Peg Perego е страхотна, ама струва 1290 лева  #Crazy Милото каза да спестявам от закуски, ако я искам  hahaha
Точно така доста парички, нашият татко също много я харесва и ако оставя на него я купува веднага, ама като се замисля колко нещица мога да купя за тия пари.  Shocked

Инче тези колички с черите двойни колела са ми много странни  smile3506, а пък с такива дръжки дали е удобно? Аз си мисля че с една голяма-цяла ще е по удобно ?!  newsm78

На мен ми трябва определено комби количка:
1. В Нюрнберг не е имало сняг от 2002 и не вярвам да има. Зимата е меко времето.
2. Ако не излизам навън цяла зима ще се сдухам. Таткото ходи на работа от 7 до 19. Имам само една приятелка която не може да ми идва много на гости ще си има от април бебче. Така че зимен кош задължително.
А не си заслужава втора количка за лятото, няма къде да я сложа. Ние живеем на 5ти етаж в кооперация, няма асансьор и трябва да се мисли нещо (зад вратата на кооперацията най-вероятно) пък в килера не ми се държи на влажно и прашно.

Сев, ще чакам да кажеш за препарата. И спокойно не съм се засилила да чистя още моите прозорци, че едни дъждове сега при нас.

Хихихихи, и моето пъпче е бременно. Ще видим кога ще изхвръкне  newsm62 .

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора. хихихих отново. Отвори се темата май. smile3525 newsm51 smile3525 newsm51
Браво момичета така ви искам Simple Smile

И да добавя за Мими_софия и на мен щеше да ми е кофти и притеснено ако имам на 40 дни прегледи Sad
Да си кажа за 20 седмици съм била 7пъти на Ултазвук, не вярвам и се надявам че не е вредно.

elissa kv, и аз чакам да кажеш. Всичко ли е наред?
   

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 12:39 от vanche_mamche

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Олееееее.Добро утро.  Embarassed Веднъж и аз да не мога да ви изчета, браво. Цял чат сте направили, ама така трябва и така ще се опознаем и научим всичко. Сега ще се върна да изчета две страници.До сега четох старата тема и ще се включа с нещо по нея, а след малко и по-тази като я изчета.

Инчееееееее, спала си като си чела. Къде видя 29та седмица??????????? Писала съм че 500 гр. отговарят на 23 в която си и ти.


Цитат
И аз съм от Варна, с Феел-Ю сме се разбрали след 15.06 като и мине изпита да се съберем да се видим, време е и за една ВАРНЕНСКА среща!

Браво на вас. Ще се радвам ако включите и мене.

Отивам да ви чета. Grinning

# 23
Здравейте мами!

Утре съм при Марков на ФМ. Има ли някоя от вас за утре час?

# 24
  • Мнения: 817

Сев, знам, че си ме забелязала, мила! Hug В четвъртък съм при “най-желания мъж във форума” – Марков. Wink


Аз къде съм гледала като съм чела, че съм останала с впечатлението, че си в петък. Ама колкото по-скоро, толкова по-добре. Ще видиш какъв е готин Марков.

Сев, ще чакам да кажеш за препарата. И спокойно не съм се засилила да чистя още моите прозорци, че едни дъждове сега при нас.

Хихихихи, и моето пъпче е бременно. Ще видим кога ще изхвръкне  newsm62

Да ти кажа и аз не си давам зор с миенето  Laughing Иначе и тук е дъждовно и се радвам, че оня ден не измих прозорците, че щяха вече да са мазало  Crazy  А пъпчето дали при всички "щръква" напред в последните месеци.

mandragora, успех и на теб утре на прегледа при Марков

# 25
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз пак да кажа - помислете добре колко са килограмите на комбинираните колички, защото когато бебето наближи 10 кг и количката е още толкова, като сложите и покупките и задължителните атрибути, с които ще излезете - шишета с вода, дрехи и памперси за преобличане, пелените, които се подлагат, а и тези, с които се завива бебчо като заспи стават към 25-30 кг. Когато имате стълби, дори само един етаж трябва да надигнете тази количка. Слизането е лесно, дори можете да хванете бебето с едната ръка и с другата да търтузите количката по стълбите, но качването е адски трудно, особено с малко бебе. Говоря го от опит. Лятната ми количка тежеше не повече от 4 кг. Е, родих се с нея, защото бебчо вече тежеше стабилно, но можех спокойно да си го разнасям заедно с количката и стълбите не ми бяха проблем /асансьора ни спира на първия етаж и от там трябва да сляза по стълбите само един етаж. Е, не ме питайте как беше. А преди да родя количката ми се стори доста лека и удобна. Да, ама когато сложих бебето вътре вече хич не беше лека и удобна, та правех точно това - държах бебето в едната ръка, а с другата дърпах количката. Надолу бе лесно, но качването бе кошмар/. Имах приятелки, които за да качат количката един етаж като попорасна бебето го качваха първо него, после трепереха да не "тръгне" нанякъде докато качат количката.

И на мен ми говореха за удобството на леките и компактни колички, ама те нямат особени екстри, а това ми се струваше важно. Добре поне, че се съгласих отначало да вземем количка назаем, както предлагаше майка ми, та дето се вика - като дойдох на мяра, хванах вяра.

А за количка не е необходимо да се бърза. Дето се вика и след раждането може да се направи тази покупка. Още повече че тогава можете директно да пробвате как се чувства то и дали можете да го надигнете заедно с количката.

Има едни много готини чувалчета, имам такова от щерката, но се побираше в него само до третия месец. Пъхаш бебето в него и му е топло и уютно, а за после един космонавт върши перфектна работа. Още повече че с космонавта пъхнато в кенгуруто е също добра идея за бързо излизане през зимата.

# 26
  • Мнения: 920
М дааа и аз да се разпиша в темата. Гледам че колички кометирате, и кошове-сменяеми,несменяеми, летни, зимни, комбинирани,пълна Индия ми е на мен,  аз нищо не съм гледала и не съм харесала още Thinking Имайки предвид колко мразя да ходя по магазини и как се изнервям от обикалянето, не знам въобще как ще купя количка и креватче  newsm78
Напоследък съм в една летаргия, гледам си килата и дрехите как ми отесняват и изпадам в депресивен яд, сигурно е нормално състояние Thinking Боли ме опашката, задъхвам се, спи ми се, ама две не виждам, и ми тежат килата #Cussing out Едиснтвеното което ме разсмива е разчертания ми корем, от прекрасната  лента в кафява окраска.
mylili спомням си че ти лежеше у дома, надявам се по скоро да се похвалиш с разходки  bouquet
Severinka ти си 55 кила, колко беше преди да забремееш? Как тия кретени са те оставили сама да се мериш в консултацията беее, имат ли акъл тия хорица, то остана и сами да ни отставят да се гледаме на ехограф и накрая сами да се израждаме  и то няма да има смисъл от здравеопазване newsm78 Може накрая и по една дипломка да ни дадат hahaha
manana   и аз съм на мнение че няма смисъл от скъпа количка Thinking
Tsv напълно съм съгласна с теб относко количките Peace
Хайде приятен ден на всички, много ми шантаво днес еййй smile3533 smile3534



# 27
  • Мнения: 817
Момичета, някоя от вас беше пуснала линк към статия с доста видова риби, подредени по съдържанието на живак във всяка една. Реших да ги преведа, които мога, защото доста се оцъклих тогава на някои риби и ще ви ги пусна сега. Не са всички, но това успях да преведа. Мисля, че ще е поне малко полезна информация.


С НАЙ-ВИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖИВАК

ИЗБЯГВАЙТЕ да ги ядете

1. Риба меч
2. Акула
3. Скумрия

С ВИСОКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖИВАК
Не яжте повече от три пъти по 170 гр. месечно

1. Соленоводен костур
2. Камбала
3. Бяла туна, консервирана
4. Синя туна
5. Морска пъстърва
6. Лефер
7. Омар

С ПО-НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖИВАК

Не яжте повече от шест пъти по 170 гр. месечно

1. Шаран
2. Морски рак
3. Snapper - вид костенурка
4. Рак (син)
5. Херинга
6. Рак (снежен)
7. Костур
8. Скат (морка лисица)
9. Треска

С НАЙ-НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖИВАК
С наслада яжте два пъти по 170 гр. седмично

1. Аншоа
2. Чер хайвер
3. Кралски рак
4. Морска треска
5. Морска котка
6. Океански костур
7. Миди
8. Камбала
9. Haddock - вид треска
10. Хек
11. Херинга
12. Омар (бодлив)
13. Карагьоз
14. Моркси език
15. Crawfish - вид рак
16. Сьомга
17. Скариди
18. Clams - вид мида
19. Стрида
20. Сардина, сардела
21. Есетра (от ферма за риби)
22. Пъстърва (от течащи/пресни води).

Това е, което успях да преведа. Повечето са доста познати и разпространени. Виждам, че някои риби ги има в различните категории, но вероятно става въпрос за различни подвидове. Дано да съм била полезна   bouquet

# 28
  • Мнения: 11
Здравейте! Само ще вмъкна,че не очаквах такива отрицателни емоции да се получат след моето оплакване.Просто исках да споделя какво ми направи впечатление,защото имаше неща които разказвах и мислех,че ще е интересно и някак си се бях настроила за обсъждане.Примерно за ходенето ми на отворените врати в Майчин Дом. Но това си е само  и единственно мой проблем,че имах такива очаквания. Съвсем ясно си давам сметка,че физически не е  възможно на всеки да се отговаря и обръща внимание,защото сме доста,защото не се познаваме,защото всеки ден,всеки казва по нещо.Изобщо не държа на всеки мой пост да има отговор,защото пиша по някога общи неща,които освен да се прочетат друго не искат  Simple Smile Спирам вече с тегавата част  Simple Smile
По преди бях писала,че в неделя ходихме по магазините и в Штъркел си харесахме количка - незная колко тежи,не се сетихме да питаме,но се води комбинирана - има столче за кола/от 0-13кг./,има няколко положения на изправяне,в смисъл.става и за новородено - ако искаш напълно легнало,може да се направи за полу-легнало и има положение и за седнало.Става и за лятото.Дръжката може да се обръща и към бебето да го виждаш докато се бута или на другата страна.Има и чанта към нея.Казаха ни ,че като я поръчваме трябва да кажем само какъв цвят да е тапицерията.Цената и е 320лв. Креватче харесахме модел - Гери беше пуснала снимка на модела.Най-вероятно ще го вземем от Дъмбо - мился,че струваше към 350лв.Остава само въпросът- кога  Grinning
Момичета като имате възможност записвайте се за отворените врати - интересно е и мисля,че ще ви е полезно  Wink
Сега отивам да чета  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 498
ПуканкаZ , hahaha ми изкуфяла съм, то това дето си написала за 29 са сантиметрите, ахаха, а аз не знам защо реших, че са седмиците и гледах ей така  Shocked.

Мойто пъпче не е бременно, защото си е навътре и не изкача)))


Мими, ами аз тази количка на чиполино също съм я карала и доста маневрена се оказа.

vanche_mamche, на мен даже с две дръжки ми се струва по-удобно, на едната закачаш едни торби, на другата други)))) или каквото искаш... с една такава есктра няма. Поне аз тези, които съм бутала така с две дръжки ми се струват по-удобни.

Severinka, много полезна информацийка си ни дала, мерси!  Hug И браво за 55-те кила, направо тук ще ти завиждаме благородно.

Общи условия

Активация на акаунт