ИСПАНИЯ - летни чартърни програми

  • 5 769
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 508
Jutto, много се радвам ,че те срещам в тази тема.Това лято, живот и здраве, ще ходим в Калея.Хотелът, в който ти си била нямаше места и резервирахме в Amaika.Казаха ни, че са един срещу друг, деляла ги една улица.Наистина ли има голяма търговска улица, близо ли са хотелите до морето, удобна ли е спирката на влакчето за Барселона?Виж колко моного въпроси ме вълнуват.Много ще се радвам ако ми отговориш, ако предпочиташ ми пиши на лични   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
 mia1,
В Калея е много приятно, има търговска улица с магазинчета, кафенца и заведения за бързо хранене. Ако този хотел, в който ще бъдете е срещу Палмерс, той е доста голям хотел - от терасата ни се виждаше басейна там  Simple Smile, съвсем близко са до морето.
Спирката на влакчето е удобна - на около 15 мин пеш от хотела - ние 3 пъти ходихме до Барселона. Минава се през централната улица и влакчето минава край морето - има какво да се види по пътя до Барселона. Ние от хотела ходихме организирано до Порт Авентура - увеселителен парк - препоръчвам ти го  Peace - бяхме си избрали нощната екскурзия и беше страхотно.
Ако имаш още въпроси пиши ми на лични  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Благодаря ти  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 208
Здравейте!

Някои може ли да сподели впечатления от Коста дел Сол.
Направихме резервация за средата на септември месец (през Алфатур, х-л "Натали ***"). Ще ходим с малкия и ми се иска да знам къде може да се отиде с малко дете и какво може да се разгледа...
За първи път ще излизаме с него извън БГ и маааалко съм се спекла!

Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 1 710
Здравейте!

Някои може ли да сподели впечатления от Коста дел Сол.
Направихме резервация за средата на септември месец (през Алфатур, х-л "Натали ***"). Ще ходим с малкия и ми се иска да знам къде може да се отиде с малко дете и какво може да се разгледа...
За първи път ще излизаме с него извън БГ и маааалко съм се спекла!

Благодаря ви!

На колко години е детето?
В хотелите в Коста дел Сол няма кой знае какви развлечения за деца. Вероятно ще има анимация за деца, въпреки, че в Испания май не наблягат много, много на нея. От организираните екскурзии, си заслужават най-много Севиля, Гранада и Кордоба, но до тях си е доста път и не са подходящи за малко дете. В Беналмадена и около нея има няколко атракционни парка, за които съм чувала хубави неща. Входа за тях е около 15-20 евро на човек.  Фламенко шоуто е страхотно и си заслужава, стига детето да издържи  2-3 часа на едно място.

# 20
  • Мнения: 1 710
А, сега се сетих, че ми хвалеха някакъв парк, в който имало много животни от рода на пауни, папагали, катерици и други такива, които не е необходимо да бъдат в клетка, защото не са опасни, пък и са по-традиционни. Разхождали се свободно между дърветата и за това паркът бил любимо място за испанските малчугани. Нямам представа къде точно се намира, мисля, че е близо до Беналмадена, но може и да бъркам. Питайте тамошната агенция, те сигурно ще ви препоръчат добри забавления за детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте!
Някои може ли да сподели впечатления от Коста дел Сол.
Направихме резервация за средата на септември месец (през Алфатур, х-л "Натали ***"). Ще ходим с малкия и ми се иска да знам къде може да се отиде с малко дете и какво може да се разгледа...
За първи път ще излизаме с него извън БГ и маааалко съм се спекла!
Благодаря ви!
И аз не забелязах особени забавления за малки деца, но може би ми е убягнало - моето дете е на 17 г.  Laughing
Относно Севиля, Кордоба, Гранада, Ронда, Гибралтар - места, които бих ти препоръчала да видите, по-добре да наемете кола, за да сте спокойно за детето - организираните екскурзии не са подходящи за мъничета. До Мароко самостоятелно не е желателно да се ходи, а иначе с фери-то и после с автобус, и в тая цигания... newsm78....помислете го добре.
Много е евтино наемането на кола - ние  ползвахме Браво - пътувахме с новичък Сеат - никакви проблеми по пътя и с ориентацията Peace

# 22
  • Мнения: 2 208
Благодаря ви момичета!
Синът ми е на 2 годинки, така че май ще си седим само на плажа и околностите.... Tired
Но поне се надявам да е чиста водата и да си изкараме весело!

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря ти много за инфото. Може ли да ми дадеш кординати на тур оператора? За мен тогава и септември ще е прекалено топло, може би октомври вече ще бъде по хладно, незнам?! Имаш ли някакви снимки от хотела, има ли сайт където да го разгледам?

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=260806&pid=6320714&a … p=-430&view=2  - тук можеш да видиш снимки на хотела. Предварително се извинявам, че не са върха на фотографията, но целта беше да избера снимки, на които се вижда градината на хотела, а тези снимки се оказаха малко. Повечето ни фотографии естествено са от забележителностите на Андалусия.
Ето тук можеш да видиш още снимки на хотела http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictures_Hotel+R+S+Rinc … _ub-hid_9330.html

http://www.teztour.bg/hotel_cat.php - това е сайта на Тез тур. Те имат добър избор на хотели в Коста дел Сол.
http://www.astralholidays.bg/2005/main.php?season=22&country … &transport=15 , а това на Астрал холидейз, от които съм много доволна, но за съжаление не предлагат, хотела, който харесвам.
Свързах се с Наташа, но тя тази година не работи с български групи. Миналата година също не работеше с българските агенции, но четох в друг форум, че е организирала екскурзии на български език. Ако искате индивидуална екскурзия на български, мога да ти дам телефона й.

Имай предвид, че в годината, през която ние посетихме Марбея, инцидентно бяха толкова високи температурите. Казаха, че обикновено през септември са около 33-35 градуса.



Марги* много хубави снимки! И хотела изглежда доста добре. Той няма собствен плаж нали? Има ли изобщо хотели със собствен плаж? и как е плажа и морето? Предварително ти благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 710
cikoni, хотелът наистина няма собствен плаж, дори не е на първа линия. Аз така и не видях хотели със собствен плаж, но може би около Puerto Banus, където са безумно скъпите хотели, има и такива, на които достъпът до плажа на външни туристи е забранен. Има естествено доста хотели, които са първа линия и имат достъп до градския плаж, но те рядко се предлагат от родните агенции, защото цените им са доста по-високи. Плажът на Марбея не е нищо особено - пясъкът е едър, ивицата не е широка, даже на места е доста тясна, май брегът е стръмен. Казвам "май", тъй като ние така и не влязохме в морето, защото когато посетихме курорта, пресата беше гръмнала, че има големи отровни медузи, които причиняват доста сериозни неразположения. Мисля, че чадърите и шезлонгите бяха по 10 или 15 евро, но не съм съвсем сигурна.

За хотела - избрах го защото напълно покриваше изискванията ми за богата и красива градина. Обслужването е добро, все пак веригата RIU си държи на името. Забелязвам обаче, че тази година предлагат хотела само като Ринкон Андалуз, което ме кара да се чудя, дали все още е част от веригата хотели.  newsm78 Стаите не са нещо особено, но имат всичко необходимо за добра почивка. Храната беше изобилна, качествена и вкусна. Анимацията ни хареса много, но не се състоеше от скечове, както е на повечето места, а от гостуващи артисти - акробати, танцьори на фламенко, илюзионисти и т.н. Друг плюс е, че спирката на рейсовете за центъра на Марбея, е на не повече от 30 метра от хотела. Това спестява доста пари от таксита. Естествено хотелът си има и недостатъци. Един от големите е, че е на главния път между Естепона и Марбея и по всяко време на денонощието е доста шумно. Ако изберете да почивате там, е добре да отделите още малко средства, но стаята да е с изглед към басейна и да е с балкон. Това гарантира настаняване във вътрешността на комплекса, където е значително по-тихо. Друг недостатък е високата цена. Mr. Green В Испания съм нощувала в по-евтини 4-звездни хотели, предлагащи повече лукс и доста по-добро съотношение на предлаганите услуги, обслужването и цената. Но като са си решили испанците, че Марбея е връх на сладоледа, поддържат и цените по-високи.  Wink

# 25
  • Мнения: 159
zdraveite i ot men!Sorry,che sum na latinica,no vi pisha ot telefona.
Na 23.08 letim za Barselona. Shte otsednem v "Amaika" v Kosta Brava. Ako ima i drygi suforymki,shte se radvam da se vidim!
Morski pozdravi na vsichki!

# 26
  • Мнения: 934
Здравейте!
Някои може ли да сподели впечатления от Коста дел Сол.
Направихме резервация за средата на септември месец (през Алфатур, х-л "Натали ***"). Ще ходим с малкия и ми се иска да знам къде може да се отиде с малко дете и какво може да се разгледа...

Миналата година почивахме в съседния курорт Беналмадена. Можеш да разгледаш този сайт с … 9;ия.
Със сигурност за детето ще бъде интересно в Аквариума на яхтеното пристанище в Беналмадена,
в Tivoli World и в Selwo Marina.
Има редовна автобусна линия между курортите и Малага.
А ние бяхме с кола под наем, което е много по-удобно.

# 27
  • Мнения: 2 208
scorpios, много ти благодаря!
Точно такава информация търсех.
От няколко дни се лутам из нета да търся инфо за курорта и вече започнах да се чудя дали съм направила правилния избор?!?  newsm78

# 28
  • Мнения: 934
Може би ще ви бъде най-удобно да ползвате автобусчетата City sightseeing в Беналмадена.
Спират на входовете на атракционите, които споменах.
Парка Paloma в Беналмадена също е приятен за разходки.

# 29
  • Мнения: 2 208
А на какво разстояние се намира Беналмадена от Торемолинос?
Може ли пеша да се ходи до там, по плажната ивица, примерно?
Чудя се дали да взема количката на детето.... или най-добрият вариант си остава транспорта между курортите?

Нещо снимките, които гледах от Торемолинос хич не ми допаднаха - все едно съм си в София - няма грам зеленина, а само сгради, сгради, сгради и нищо друго!  Sad

Общи условия

Активация на акаунт