ПЕТИЦИЯ И МОЛБА ЗА ПОДКРЕПА

  • 2 671
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
Да бих могла да обясня. Сега ще опитам на кратко, а когато мога да посветя повече време на това ще напиша още.

На кратко ние искаме Комисията зая Защита от Дискриминация да ни даде шанс да организираме широка обществена дискусия по темата, от която да следва законодателна промяна. Смисълът на това не е да лишим учителите от правото им на стачка, а да намерим схема, която им позволява да стачкуват, без да нарушават правата на децата.

Иначе казано сега правото на стачка и правото на образование са в колизия.Тоест стачкувайки толкова дълго учителите са отнели правото на образование на децата.Защото 45 дни от общо 180 е много и не е справедливо, особено за малките, седмокласниците и завършващите.

В конституцията пише че и правото на стачка и правото на образование са неприкосновени, но също пише, че никои не може да си упражнява пражата отнемайки правата на другите, което, според нас се случи.

Във Франция например учителите имат дни от месеца, в които стачкуват.Те са им предварително определени и са съгласувани със семействата много предварително, така че хората се организират по някакъв начин. Понякога дори родители отиват в училище и забаляват децата или ги учат на нещо, което не е учебен материал непременно, но им запъват времето, за да не стоят затворени у дома, по улиците или пред компщтъра.

Ние бухме искали да се направи нещо подобно.

Аз не мога да реша еднолично какво, нито хората, с които го правим.Трябва повече заинтересовани страни да се включат и да се обсъди добронамерено, така че да се вземат предвид интересите на всички.

На тези, които са ми толкова ядосани и са писали с толкова много емоция искам да кажа.

НЕ ИСКАМЕ ДА ЗАБРАНИМ НА УЧИТЕЛИТЕ ДА СТАЧКУВАТ И НЕ СМЯТАМЕ, ЧЕ ТОВА Е РЕДНО.

Бихме искали да им помогнем всячески в усилията им да получат достойни професионални условия и възнаграждения, но не по този начин като си напускат ДЪЛГОСРОЧНО работните места и ПОЗВОЛЯВАТ ДА СТАВАТ МАША ЗА ПОЛИТИЧЕСКИ ЦЕЛИ.

Защото имаше опит учителската стачка да се използва за това и от това учителите само загубиха достойнство и уважение.

Иначе аз безкрайно много уважавам всички учители, не само своите и на моето дете, работя с тях постоянно и сега и постоянно се срещам с тях и ЗНАМ, че те са най-духовните от всички работещи и заслужават достойно положение в обществото.

Нашият протест е срещу БЕЗДАРНОТО ЛИДЕРСТВО на техните синдикати, които ги злепоставиха, унижиха и отнеха правото на образование на нашите деца наистина без особена полза за учителите.

С едно изречение, че се отплеснах ТОЗИ ПРОЦЕС Е СРЕЩУ НЕГРАМОТНОТО СИНДИКАЛНО ЛИДЕРСТВО, НЕ И НЕ И НЕ СРЕЩУ УЧИТЕЛИТЕ.

Това е

Благодаря ви за интереса и въпросите.Ще се радвам да продължим.

# 16
gal4w, ... асоциацията, която представлявам не се казва Агенция за Родителска Активност, а Асоциация за Родителска Активност. Ние не работим пряко по проекти, а обучаваме ОУ-тата да пишат такива и те именно кандидатстват и печелят проевкти след нашите обучения.

Ние сме екип от обучители и психолози и тази информация, която сте публикували тук е писана от някои чул и неразбрал.

Вие, разбира се можете да й вярвате и да я вземете предвид кактоискате.Така е нормално в едно демократично общество.

Аз и моя екип имаме отлични резултати и много се гордеем с постиженията си.

Ако искате мога да ви поканя на мои обучения, за прецените сам/сама за какъв процес и качество става дума.

Нормално е, когато хората са на различни страни да спорят и да не се съгласяват едни с други, но, според мен е грозно да се клеветят.

Това е...Поздрав от мен  Simple Smile

# 17
Извинявам се на всички за лошия си правопис в публикациите погоре, но съм на място с много лоша клавиатура, бързам и се опитвам да се включа.

Ще се реванширам следващия път.

  bouquet

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз не съм съгласна и няма да подпиша Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма да подпиша.

Бях обяснила и защо, но се отказах от коментар. Всъщност, унизително за българския учител е да бъде обект на нездрави родителски амбиции. Това, че съм майка хич не виждам с какво ме овластява да променям конституционните им права.
Детето ми може да страда и от стачка на шофьорите не по-малко. Няма да обяснявам защо.

# 20
От Петицията

126     Sonia Georgieva Racheva     Stara Zagora     Bulgaria     Rabotia kato nachalen uchitel.Prez esenta na 2007g. poeh purvoklasnici.Stachkuvah samo 3 dena,zashtoto bih ubedena,che niamam moralnoto pravo da lishavam tezi deca ot nai-krasivia moment v detskite im godini!Beshe mi trudno,no znaeh,che sum prava!Ne sajaliavam,che postupih taka,makar niakoi kolegi i do dnes da ne mi govoriat!Bih iskala sred uchitelskata kolegia da ima poveche zdravomisleshti hora!Podkrepiam predlojenieto!Uchiteliat ne biva da sliza ot piedestala na prizvanieto si!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Uchiteliat ne biva da sliza ot piedestala na prizvanieto si!

Но бива да падне от този пиедестал от гладно изтощение, нали?

Оставете учителите на мира, те заслужават много повече, и заслужават да имат право да отстояват това.

Само да добавя, учителите от години преговаряха за увеличение за заплатите, и нищо не получиха. Защо трябваше да се стигне до стачка? Не търсете вината в учителите и в продължителността на стачката.

Никой не отне правото на детето ви на образование - имаше си учебници, който иска, може и сам да учи. И вие, като "обучителка" на учители, би трябвало да можете да му помогнете с материала.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 23:20 от Jarrita

# 22
  • Мнения: 163
Подобни призиви поставят обществото и гражданите на една правова държава именно като средство за политически манипулации и властови апетити. Единствената роля на гражданите в управлението на държавата се оказва правото им свободно да изразяват недоволството си публично. На нашите управници най-големите стремежи са да сме мълчаливи наблюдатели, а ако може и дори да не сме наблюдатели. Ето защо смятам, че твоето предложение е твърде опасно и по-скоро то е политически лост, отколкото коя да е стачка.
Ако забраним или ограничим това право, означава да се лишим от демокрация.
В допълнение ще кажа, че за да стачкуват учителите ефективно и толкова дълго, значи останалите методи на недоволство не са сработили своевременно, а за да чуят горе, щом се налага трябва и да се покрещи. Така че обществото само по себе си е саморегулираща система. Редното в случая беше родителите да поискат отговорност на държавните органи за спешни мерки по проблема, тъй като техните права и правата на децата им са нарушени, вследствие обаче на неправдите спрямо учителите.

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Маришка, не мога да се съглася с теб. По тази логика, за да е съвсем "демократично" да вземем да настояваме професиите с ограничено право на стачка да бъдат освободени от този дерт.

Дългосрочни стачки в образованието наистина нарушават правото на образование. Според мен трябва да има някакви ограничения. В тази връзка авторът на темата не отговори на въпроса, ако идеята им се възприеме, какви реални предложения имат за осъществяването на тези ограничения.

# 24
Uchiteliat ne biva da sliza ot piedestala na prizvanieto si!

Но бива да падне от този пиедестал от гладно изтощение, нали?

Оставете учителите на мира, те заслужават много повече, и заслужават да имат право да отстояват това.

Само да добавя, учителите от години преговаряха за увеличение за заплатите, и нищо не получиха. Защо трябваше да се стигне до стачка? Не търсете вината в учителите и в продължителността на стачката.

Никой не отне правото на детето ви на образование - имаше си учебници, който иска, може и сам да учи. И вие, като "обучителка" на учители, би трябвало да можете да му помогнете с материала.  Rolling Eyes
 Hug Hug Hug Би ли ми отговорила Вяра Лазарова срещу колко е "обучителка" на учителите? И защо нейната Асоциация за Родителска Активност не вземе отношение по орязаните бюджети на у-ща и ДЗ за тази година при така растящата инфлация и цени? Защо не каже своето мнение по въпроса с прехвърлянето на средства от едно ДЗ с повече деца към друго ДЗ с8 по-малко деца? Принципа е прост - който не може ФАЛИРА  и друг застава на неговото място.Трябва да се стимулират хората работещи и можещи , а не тези,които правят декларационни изказвания като това на Соня Рачева ,ако въобще има такова лице.На всички ни е ясно,че колкото и да е голямо призванието ти физически трябва да оцелееш за да го изпълниш,а и да дадеш достоен старт на собствените си деца.

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Е май ще е прекалено ако и ДЗ и у-щата почнат да фалират си мисля. Някак не ми се вързва прилагането на "сухата" пазарна икономика точно в тази сфера. Просто тр да има др отношение на държавата към децата като цяло в т.ч. и образованието им. Което, според мен, от др страна съвсем не означава, че учителите следва да имат право да стачкуват половин учебна година, защото например не ги удовлетворява материалната база и условията на труд. Резонно е някакво разумно ограничение.

# 26
  • Мнения: 7 375
Uchiteliat ne biva da sliza ot piedestala na prizvanieto si!

Но бива да падне от този пиедестал от гладно изтощение, нали?

Оставете учителите на мира, те заслужават много повече, и заслужават да имат право да отстояват това.

Само да добавя, учителите от години преговаряха за увеличение за заплатите, и нищо не получиха. Защо трябваше да се стигне до стачка? Не търсете вината в учителите и в продължителността на стачката.

Никой не отне правото на детето ви на образование - имаше си учебници, който иска, може и сам да учи. И вие, като "обучителка" на учители, би трябвало да можете да му помогнете с материала.  Rolling Eyes
 Hug Hug Hug Би ли ми отговорила Вяра Лазарова срещу колко е "обучителка" на учителите? И защо нейната Асоциация за Родителска Активност не вземе отношение по орязаните бюджети на у-ща и ДЗ за тази година при така растящата инфлация и цени? Защо не каже своето мнение по въпроса с прехвърлянето на средства от едно ДЗ с повече деца към друго ДЗ с8 по-малко деца? Принципа е прост - който не може ФАЛИРА  и друг застава на неговото място.Трябва да се стимулират хората работещи и можещи , а не тези,които правят декларационни изказвания като това на Соня Рачева ,ако въобще има такова лице.На всички ни е ясно,че колкото и да е голямо призванието ти физически трябва да оцелееш за да го изпълниш,а и да дадеш достоен старт на собствените си деца.
Поста е мой само дето бях излязла и не видях ,че влизам като гост. Embarassed
             
Е май ще е прекалено ако и ДЗ и у-щата почнат да фалират си мисля. Някак не ми се вързва прилагането на "сухата" пазарна икономика точно в тази сфера. Просто тр да има др отношение на държавата към децата като цяло в т.ч. и образованието им. Което, според мен, от др страна съвсем не означава, че учителите следва да имат право да стачкуват половин учебна година, защото например не ги удовлетворява материалната база и условията на труд. Резонно е някакво разумно ограничение.
  Не само,че ще има фалирали у-ща и ДЗ , а вече е известно кои ще закъсат.Министъра го каза - тези с малко деца или ученици .И е напълно прав.При направените разчети се вижда ,че няма да "изкласят" и освен всичко това вече започнаха съкращения на учители за да се върже бюджета.Така,че учителите като не получат от 1 юли нищо или почти нищо , не се притеснявайте от стачки просто няма да има кой да стачкува. Mr. Green

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
За ДГ - и кои са с малко деца newsm78? Нали няма места за всички деца и това е голям проблем. Но май изместваме темата. Извинения на авторката.

# 28
  • Мнения: 4 784
Не само, че не одобрявам петицията, ами и съм абсолютно ПРОТИВ нея!
Няма смисъл да се обосновавам, защото доста хора преди мен са дали изчерпателно и адекватно мнение по въпроса.

# 29
  • Мнения: 7 375
За ДГ - и кои са с малко деца newsm78? Нали няма места за всички деца и това е голям проблем. Но май изместваме темата. Извинения на авторката.

      Не си разбрала  Laughing НЕ с малко деца , а малки ДГ 4 групи - 100 деца.Ще вържат бюджета на есен.Невъзможно е да се плати на персонала и да се покрият всички разходи по храна и поддръжка.На дете месечно се полагат 90 лв Смятай от тук нататък  Mr. Green
      ИЗВИНЯВАМ се за отклонението от темата ,но г-жа В.Лазарова да се занимава с такива проблеми , а не с петиции.Ако иска да има полза от нея.

Общи условия

Активация на акаунт