Защо се сърди на гърдата?

  • 431
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 896
от 2-3 дни се случва на някои от кърменията Ема да суче и след 3-4 мин почва да плаче, уж и се яде пък се дърпа, захава лакомо и след 10ина сек пак се дърпа с рев...и така около пол час...
защо така?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Може би млякото ти тръгва по-бавно и беба се ядосва като дърпа напразно. Или пък са колики.
Дохранваш ли с шише? Аз правех тази грешка на вашата възраст по съвет на педито и Дани беше започнал да се отбива...Симптомите бяха същите.  Та доста трудно се преборихме. Ако даваш шише, спирай го и дръж бебе по-дълго на гърдата!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
Може би млякото ти тръгва по-бавно и беба се ядосва като дърпа напразно. Или пък са колики.
Дохранваш ли с шише? Аз правех тази грешка на вашата възраст по съвет на педито и Дани беше започнал да се отбива...Симптомите бяха същите.  Та доста трудно се преборихме. Ако даваш шише, спирай го и дръж бебе по-дълго на гърдата!
млякото тръгва даже доста бързо (след 4-5 засмуквания почват голееми гълтоци) и май в един момент и идва множко...
не дохранвам с шише....
за коликите...давам еспумизан през две  кърмения на третото

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Едната възможна причина е от силното потичане на млякото да се дави и да започва да се сърди,а другата - да успява да се наяде и за толкова (и ние някъде от тази възраст започнахме да отказваме да сучем повече от 5 мин и така си остана и досега,никога не седи на гърдата по-дълго).Нали знаеш,че не на всяко кърмене им се яде еднакво - просто бъде спокойна и като вземе много да се дърпа и да реве,прекрати храненето и я успокой без гърдата.Най-много да е гладна след един час пак,което не е проблем Grinning.Може да пробваш и в такива моменти да я кърмиш в движение (разнасяйте се на ръце,люшкане,подрусване) или на тъмно (банята,дрешник),да видиш дали няма да се храни по-спокойно.

# 4
  • Мнения: 340
Гуш, мойто бебе е баш на възрастта на твойто и то4но от 2-3 дена ми прави съвсем същите номера и аз също имам много кърма и само го давя.  Хедра много ме успокои, 4е явно нашите бебоци са от бързо-ядящите и за 5 мин са готови.  Ако ака и пишка като преди, зна4и не трябва да се притесняваме... Аз малко се притеснявам, 4е акото му е по-рядко от преди и много пръцка, което на сайта на Джак Нюмън про4етох, 4е можело да се при4ини от това, 4е като яде лакомо, но кратко и на 4есто изяжда пове4ко предно мляко (което не е проблем да си наддава, просто му предизвиква газове и го прави по-раздразнителен) от колкото трябва... Но надявам се с времето да ми се регулира кърмата.  По-4есто ли яде  от преди?  Щото нашия преди ядеше по 7-8 пъти, а от както по4на да прави тия номера по 11-12.  И двете са в нормата, ама ми е жал, 4е това пръцкане го мъ4и...
Успех и пиши дали са се регулирали нещата.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
Zaio Baio, и Ема много пръцка...аз пък се притесних,че се нагълтва набързо с предното мляко и не суче от задното мазното мляко...даже си мислих да изцеждам малко преди да я кърмя newsm78
днес установих,че се дразни когато вече се е наяла и иска да си суче зърното като не иска то да и пуска кърма а просто да си го мляска и да я преспи...дали е така?

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За предното и задното мляко не се притеснявайте - когато бебето суче много често,млякото е по-наситено с мазнини,отколкото ако се правят големи паузи и в гърдите се натрупва повече предно мляко.Това е за притеснение ако човек храни по режим - като е на поискване,нещата се регулират сами.
А моята мома също се дразни,когато иска да суче само за приспиване и не иска да й пуска мляко гърдата - сигурно затова открай време не ще да ползва циците за успокоение и приспиване,а налита на бибата Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 2 896
А моята мома също се дразни,когато иска да суче само за приспиване и не иска да й пуска мляко гърдата - сигурно затова открай време не ще да ползва циците за успокоение и приспиване,а налита на бибата Sad

ми аз пробвах днес да и дам бибата (силиконова на Нук) и не я иска...хем иска цицата хем не я иска и се нерви и се огъва и пищи... Shocked Shocked Shocked
изобщо мисията невъзможна  Cry

# 8
  • Мнения: 457
Здравейте,
Гуш, и ние имахме този проблем към 2-рия месец. По същия начин се държеше и синът ми..Днес продължавам да го кърмя без никакви проблеми, но доста такива трябваше да преодолеем през първите 3 месеца. При този проблем се разрових в библиотеката на форума и открих, че това било "кърмаческа стачка"/сега гледах, но май са махнали тази статия/.При тази кърмаческа стачка някои майки използвали момента да отбият децата си. При детето е някаква ответна реакция на грешка от страна на майката- било неправилно поставяне на гърдата, било че пуска по-малко и се дразни, било че не му се дава цока повече пъти, а го храни само по режим и разни други дето сега не се сещам. Аз бях много постоянна и често започнах да го слагам на гърдата си- той се пъчеше и извиваше все едно отрова му бутам в устата, но с нежност и прегръдки/колко съм плакала, като му дам адаптираното мляко и видя че цока гладно и си викам"Предава ме"/ CryТа така след известно време нещата се нормализираха и сега го кърмя вече на 2 часа спокойно, ако ще и на луната да отидем. Кърмила съм го в парка, но забелязах, че като стачкуваше искаше тишина и то основно вечер.Затова отивах в другата стая на тишина и там говорейки му нежно се борех да суче поне 15 минути.
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 550
Когато нашето жабче беше на възрастта на твоето правеше същите номера. Забелязах, че се дразни само от едната гърда, на която изглежда имам по-широки канали и струята е по-силна. Забочнах да го държа по-изправен на тази гърда, че да не мусе налива направо млякото в гърлото и да не го дави. А по-късно порастна и вече се справя със силния поток. Сега също се дърпа понякога, когато иска да си ака на спокойствие, а не с пълна уста. После продължава с храненето.

Общи условия

Активация на акаунт