Раждане-секцио

  • 1 969
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 593
Аз бих се доверила на лекарите в твоя случай.

# 16
  • Мнения: 2 334
че и 10 деца бих родила по този начин, въобще не ме боля и нямах никакви усложнения. За риска за бебето - моя док твърди, че операцията е по-щадяща за бебето, ето защо, когато има риск за него се пристъпва към операция.
 Peaceаз съм си мног доволна от моето секцио.изобщо няма разлиак от преди,всмисъл не се 'увствам оперирана.вси4ко сама си правех от 1я ден за детето PeaceWink

Все едно аз съм го писала Peace

# 17
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Поли, не се притеснявай - секциото не е страшно.
Аз лично само секцио бих раждала.
Леко раждане ти желая Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
Раждането само по себе си крие не малко рискове, но в нашия век медицината е достатъчно напреднала, така че споко  Peace
Аз родих със секцио, макар че ми се искаше да е нормално раждане, но не съжалявам. И бебчо е добре, и аз бързо се възстанових, на втория ден вече успешно се кърмехме  Hug
Довери се на докторите и не се притеснявай излишно за глупости, бебчо има нужда от твоето спокойствие.
Успех и здраво и красиво бебче на финала  Hug

# 19
  • Мнения: 502
и аз имам диоптър късогледство и някъде към 7 месец ходих на преглед при очната ми лекарка. тя беше категорична за секцио и така и стана. по принцип много се страхувах от операцията, беше и с пълна упойка, но всичко мина и болката се забравя.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-секциото не е толкова страшно

# 21
  • Мнения: 282
аз също имам диоптри , подобни на твоите- около -5 и на двете очи. Моята гинеколожка искаше да раждам секцио , но аз упорствах, ходих и на очен специалист, според който нямаше проблем да раждам нормално . почна си нормално моето раждане, но моята лекарка я нямаше и се наложи да разчитам на дежурния екип. Бях много време с изтекли води, на системи и все си стоях на 1 см разкритие и решиха да ме резнат, защото според лекарите щеше да е тежко и дълго раждане , а и с моите диоптри би било опасно да напъвам . Не съжалявам за секциото, нищо не те боли, а  нормалното си БОЛИ, и това го казвам аз, която имах само 1 см разкритие, но първите два-три дни след операцията са си кофти, не можеш да се движиш толкова свободно, трудно е да ставаш от леглото, особено с бебо в скута, трудно е да се обръщаш, но не е изобщо болка за умиране. След 5тия ден вече си бомба!!!

# 22
  • Мнения: 8 934
Росих нормално. За малко да ми направят секцио, защото бебето беше много високо заради къса пъпна връв. Но и да ми бяха направили, най-важното е бебето да е живо и здраво! Така че ако трябва, по добре секцио.
А за прегледа, измериха ли ти очното налягане. Слага се местна упойка в окото изчаква се няколко минути и с един уред се мери. за секунда. Може да имаш много висок доптър но налягането да е нормално. Успех. леко раждане и живо и здраво бебе!
Ето един линк за секциото http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2258


Hug

# 23
  • Мнения: 4 753
След като лекарите са преценили така по-добре ги послушай.
И при нормално раждане пак може да се стигне до секцио.
Секциото е много по-щадящо за детето!

 Peace 
Всъщност това, че знаеш повечко за секциото не е лошо, но по време на операцията няма да ти помогне... тогава лекаря трябва да знае повече...  Peace

# 24
  • Мнения: 121
Раждала съм по двата начина и от опит казвам, че секциото е по-добрия начин за родилката и за бебето. Peace

# 25
  • Мнения: 4 335
Аз бих се доверила на лекарите в твоя случай.
PeaceА и няма нищо страшно

# 26
  • Мнения: 1 367
И аз да кажа-няма от какво да се страхуваш.Довери се на преценката на лекаря си.Разрови се в нета,прочети повечко за секциото и сама ще се убедиш,че не е страшно.Аз раждах така,нищо че беше по спешност,и се надявам,ако има втори път,пак така да родя.Пък даже и по спешност.Леко раждане ти желая! Hug

# 27
  • Мнения: 1 473
Родих секцио по преценка на лекарският екип, след 10 часа родилни болки. Не беше планирано, но съм благодарна, че лекарите прецениха правилно и спасиха бебето и мен.
Довери се на лекаря, според мен тяхната преценка е по точна.
 Оперираха ме с упойка от кръста на долу, по мое желание, за да мога да си видя детето. Не чувстваш, но можеш да чуваш и виждаш.
От пълна упойка излизаш след около 2 часа, за това не исках пълна упойка.
След операцията не можеш да ставаш от леглото, но на другия ден ставаш и бавно се раздвижваш.
Има болка разбира се, има и риск, но рисковано е и да караш кола или да летиш със самолет. А секциото вече е рутинна операция, не се страхувай, а приеми ситуацията такава каквато е.
Пожелавам ти леко раждане и здраво бебе.

# 28
  • Мнения: 1 440
Довери се на лекарите!Успех и леко раждане! Hug

Два пъти съм раждала със секцио,всичко мина много леко.

# 29
  • Мнения: 173
на едното око ми е диоптъра -6,-7 и все пак родих нормално

Извинявай, не се заяждам, ама аман от героини  Crossing Arms Това, че ти не си имала проблем, не означава, че и тя няма да има! Сигурно докторите имат причина, за да го кажат.

За протокола - родих секцио по мед.показания и дълго време се чувствах виновна за това, заради излеяния на форумски мами, но всъщност разрбрах, че това не ме прави по-малко майка  Peace. Раждането (операцията) протече много бързо и лесно, както и възстановяването. Няма никакво усложнения, нито за мен, нито за детето. И второто пак така ще го родя, като му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт