Облъчва ли хъб-а, поставен близо?

  • 3 157
  • 35
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета,
Пречи ли по някакъв начин на здравето хъб, поставен на метър от човек. Не би ли трябвало подобно устройство да е отделено в отделно помещение?
Говори се, че мобилните апарати облъчват, а това е доста по-голямо по размер!
Та, така
Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 545
Какъв хъб?

Хъб е 'генерично' понятие. При това толкова общо, че не само компютърджиите го използват.

еди

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз толкова съм облъчена от мобилнте телефони,че просто един хъб не може да ми се опре.
А хъб на кое точно казваш?На малката кутийка за интернет ли?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 138
 Извинявай, че звуча наивно, на съм лаик по темата   bouquet
Тово е едно нещо, което розпределя мрежата , бучи постоянно и пресвятка.  Simple Smile Захранва се се с ток и си е точно нещо, което използват компютърджиите.

# 4
Ако говориш за WiFi рутер - няма никаква опастност. Ако пък е само хъб - той не излъчва нищо, освен светлината на лампичките.

За GSM има една добра статия тук http://www.sofitsat.net/~ivo/blog/?p=4

# 5
  • Варна
  • Мнения: 138
Аз толкова съм облъчена от мобилнте телефони,че просто един хъб не може да ми се опре.
А хъб на кое точно казваш?На малката кутийка за интернет ли?

Абе да ти кажа, никак не е малка кутийка- 50/30 см. и е на по-малко от метър от мен.
От както работим като екип с това чудо /имам предвид така близо  Simple Smile/ имам постоянно главоболие.
Та се чудя да настоявам ли да го местят?

# 6
  • Мнения: 6 029
Ми като се пулиш цял ден в монитора не може да не те заболи глава. И с рутер, и без него.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 138
Ми като се пулиш цял ден в монитора не може да не те заболи глава. И с рутер, и без него.
Абе да ти кажа - и ти си права   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 555
Съмнявам се да има нещо общо.
По-скоро би имало проблем с рутер и то такъв, който да даде отражение след години, а не веднага и под формата на главоболие. Но с хъб - не вярвам.

# 9
  • Мнения: 2 759
Ако говориш за WiFi рутер - няма никаква опастност.
                     Да, мен точно за WiFi рутер ме интересува... Може ли да дадеш малко повече информация?

...По-скоро би имало проблем с рутер и то такъв, който да даде отражение след години, а не веднага и под формата на главоболие...
                    Абе има и много чувствителни хора, недей така...

# 10
  • Мнения: 545
има ли антенка, напдис wi-fi или wireless? да сте сменяли лаптопи? намери някой познат с безжична връзка, помоли го да пусне картата и поработи на лаптопа малко (постой близо до него) ако усещането е същото... честито. малък процент хора усещат, още по-малък - страдат от това...

ако е само етернет хъб, не, няма начин, или щеше да знаеш че си алергична към електричество.

еди
ПС не искам да споря, но безжичните мрежи НЕ са безопасни...;/ а и познавам хора, които ги усещат. по-силните и на мен ми действат, усещането е сякаш ти се мести кръвното. помоли да го преместят няколко метра, и виж дали има разлика. трябва да има, ако е от това.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 138
Няма антена . Ина надпис 10Base-T, Hub-24
По -скоро ме интересува може ли нещо да ми навреди, главоболиена - майната му  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 545
Няма антена . Ина надпис 10Base-T, Hub-24
По -скоро ме интересува може ли нещо да ми навреди, главоболиена - майната му  Simple Smile

Не би трябвало.От къде го изкопахте това антично нещо?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 138
Абе к"во да ти кажа - държавна служба  Laughing

# 14
  • Мнения: 118
Точно това не е източник на главоболие-поне не за теб, а за всички безжични рутери антени телефони ит.н.,никой не може да твърди че са 100% безопастни.Но не може да твърди и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт