Едни и същи покупки

  • 3 049
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 476
Да се оплача - правя, струвам, пазарувам. Все едни и същи неща.
Които съм имала преди, подобни, на които нося сега и т.н.
Блузки, потници, дънки, панталони, чанти, червила.
Уж обикалям, гледам за нещо различно и ново и накрая като се прибера вкъщи с покупката се усещам, че вече съм имала подобна или имам в момента, но друг цвят.

Случва ли ви се на вас подобно нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 467
Ами, всеки си има определен стил, на който не изневярява.
Това е обяснението! Wink

Иначе, и аз обичам разнообразието, и гледам да не се дублирам, затова и много не купувам. Обичам едно-ама за сто. Laughing
Понякога се получава. Wink

# 2
  • Мнения: 1 885
Мдам по принцип след 20 годишна възраст човек си е изградил някакъв стил и без да иска си го следва.

Спасението е едно - дълги шопинг обиколки с приятелки и мерене на възможно най-много неща извън дадения стил. Така винаги се намира нещо различно, което да ти седи добре, но приятелките са важен елемент защото ти казват кое е ок и кое не.

Та така...

# 3
  • Мнения: 3 459
Да, случвало ми се е  Peace
Три поредни години съм си купувала все един и същ модел маратонки, защото супер много си ги харесвах и не исках други  Wink
Хареса ли ми нещо съм склонна да ги го купя 10 пъти, пък нека да е едно и също  Peace

# 4
  • Мнения: 451
Мдам, и аз по едно време бях ''влязла в релси '' по тоя начин и даже ми беше станало проблем.Ама се оправих де Mr. Greenнай-много ми помогна отказването от ''импулсивноито купуване'', тоест планирам отпреди какво ще си купя и се придържам към него, така избягвам да купувам каквото ме привлече първо в магазина, понеже ме привличат едни и същи неща на първо време.Или дори да си харесам нещо допълнително, си го купувам след като съм взелаи това, което съм планирала предварително,така и да се повтарят дрехи,поне има избор.Помагат много и албумите - от изрезки или на комп, правиш си комбинации и тоалети и виждаш кое с какво си отива, и ако примерно искаш да си купиш топ за белия си панталон, знаеш кое става и кое не още преди да си влязла в магазина Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 641
О, случва ми се много често. Особено при дрехите, парфюми рядко повтарям. Напоследък гледам да избягвма черното, оставила съм го за зимата. За да разнообразя си купих зелени и жълти дрешки. Линия и моделите, май си остават същите обаче Thinking
И между другото ходя на шопинг с най-добрият ми приятел /мъж/ и от него получавам най-ценни съвети, освен ,че ми изтърпява капризите Whistling

# 6
  • София
  • Мнения: 351
И на мен ми се случва, и то много често.
Много обичам черни блузки, топове, черни обувки...
И всеки път като тръгна по магазините, си казвам, че този път ще взема нещо цветно, че обувките няма да са черни...
Да ама не, пак се прибирам с този цвят.
Напоследък обаче успявам да си харесвам и цветни неща, та ме радва, че си промених малко гардероба Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 733
И аз съм така. Онзи ден си купих много красива шарена рокля, а точно седмица преди това - абсолютно същата, но черна.
Не се бях замисляла, докато мъжът ми не ми каза, че гардеробът ми е пълен с еднакви дрехи в различни цветове Wink

# 8
  • Мнения: 1 243
В моя гардероб смея да кажа има разнообразие...Е, неща , които са на мода да речем, но не ми допадат - шалвари разни, пъстри сандалки и панталонки в електрикави цветове, змийски ботуши и т.н. - нямам и няма да си купя заради едното разнообразие. Но иначе имам дрехи за делови срещи, за офис, вечерни дрехи, в черно, в бяло, по-роматични роклета, кожени панталони, къси поли, дълги и широки поли. Нося ги в зависимост от мястото на което отивам, и най-вече настроението.
Като бях малка, по ТВ течеше един филм, Завръщане в Рая или нещо подобно. Гадната актриса имаше такъв гардероб,лелееее.... Crazy 100 епизода не облече една и съща дреха Mr. Green Много исках и аз тогава такъв оборудван гардероб, е..сега вече почти го постигнах, за моите стандарти и разбирания де. Имам много дрехи, за всякакви поводи, без да съм маниачка и без нещо да остава необлечено Wink

# 9
  • Мнения: 14 488
не ми се случва нещо подобно. макар, че дрехи пазарувам от години само от един магазин.

за обувки пък да не говорим, нямам даже цветово да се повтарят. е разбира се черни имам сандали, ботуши, официални и всекидневни. но по един чифт от вид

# 10
  • Мнения: X
познато -каквото и да правя,където и да ходя,не мога да се отърва от манията си по :
червените обувки
тениски цвят -лайненозелен
жълти блузки
зелени неща
гривни с топчета

# 11
  • София
  • Мнения: 985
И аз съм същата. Все гледам да си купувам малко по-различни неща, но в крайна сметка разликата идва само в цветовете. Предполагам, че това е свързано и с физиката ми, защото си харесвам и различни неща, само че в повечето случаи не ми стоят добре, а пък и с дрехите се опитвам да поприкрия някои недостатъци, като коремчето например. В този смисъл избягвам да си купувам дрехи с ниска талия.

# 12
  • Мнения: 2 388
При мен се случва най-редовно, защото съм любителка на един определен цвят и това е черния.
От миналата година имам само 7 потника в черно, тази си взех засега два. Определено не са еднакви, но все пак. Simple Smile
Същото е по отношение и на рокличките и поличките. Добре, че не нося много панталони.

Когато си купувам червило и молив за устни, след като се прибера установявам, че имам още 5-6 броя в почти същия нюанс.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Колко се радвам, че има такава тема...мислих, че съм само аз  Blush ... абсолютно същия случай съм...буквално имам 2 едни и същи фанелки...всичките ми дрехи са в няколко определени цвята...имам 4 прозрачни лака, които са в една и съща гама и следователно са взаимозаменяеми...и т.н и т.н... Mr. Green ... колко много се радвам, че ви има и вас  Hug  Crazy
4 черни потника...4 бели като някой от моделите са еднакви просто са в различен цвят и други такива покупки, но просто не искам да се замислям сега, че сериозно ще се притесня   Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 4 749
И при мен е подобна ситуацията. Peace Купувам и някои по-различни неща, но установявам и че други са много сходни.
Последното беше една нова сатенена рокля, която много си харесвам. Като я показах вкъщи, приятелят ми  каза, че много прилича на другата ми любима лятна рокля. Подобен цвят, кройка, само материята различна.
С блузките също съм така. От скоро съм започнала да купувам предимно сатенени.
И най-големия ми проблем  Mr. Green Почти нямам блуза или рокля без панделка някаква. Blush

# 15
  • Мнения: X
И при мен е подобна ситуацията. Peace Купувам и някои по-различни неща, но И най-големия ми проблем  Mr. Green Почти нямам блуза или рокля без панделка някаква. Blush
Хихи,и при мен ситуацията с панделките е сериозна.
Чувствай се като един своеобразен подарък  Hug Wink

# 16
  • Мнения: 2 388
И най-големия ми проблем  Mr. Green Почти нямам блуза или рокля без панделка някаква. Blush
Всичко, което съм си взела тази година е или с някаква фльонга или с връзки, които трябва да се чудя къде да омотавам. Просто така са решили явно и поне аз не намирам друго. Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 415
illy, много сладко това с панделката  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 4 749
illy, много сладко това с панделката  Grinning

дано..че започнах малко да се притеснявам  Mr. Green

палавата монахиня, при мен не е от тази година това с панделките. От доста е, преди сама си правех за някои дрешки панделки от сатен. Даже балната ми рокля беше с панделка. Бъзикат се, че ако булчинската няма панделка мъжа ми може да се стресне, че за някой друг ще се жени  Joy

# 19
  • Мнения: 2 388
Разбирам те, ти си панделористрастена Laughing. На мен лично ми идва да се обеся на някоя връвка, защото ми писна да се чудя как да се омотавам с тях. Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 4 749
Разбирам те, ти си панделористрастена Laughing. На мен лично ми идва да се обеся на някоя връвка, защото ми писна да се чудя как да се омотавам с тях. Mr. Green
Мда, признавам. Аз съм панделопристрастена  Blush Mr. Green

Айде, оспамих темичката ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 782
Хайде да се включа и аз Sunglasses
Какво да кажа за моя гардероб  Rolling Eyes Ами стремя се да имам от всички цветове, тениски, потници. Веднъж като си нареждах нещата в гардероба видях,че имам само зелени и черни дрехи. Еми не ми хареса Thinking, затова си казах,че ще го променя. Сега е цветен, проблемът е обаче друг, не мога да бъде много официална. Преди малко се бях настроила за рокля на цветя, нещо свежо, красиво  Flutter Еми не можах да я намеря, предлагат ми с червен тюл, переста, с голям червен колан, еми аз не мога да се възприема така Rolling Eyes
Май се отдалечих, нищо де ще следя темата, искам да бъда различна, във всеки един момент. Да имам дрехи като за всеки повод. Като Белучи, само че да не ми струва много ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 388
предлагат ми с червен тюл, переста, с голям червен колан, еми аз не мога да се възприема така Rolling Eyes

Joy Joy Joy Извинявай, ама не можах да се сдържа. Представих си роклята, сигурно в нея човек изглежда, като някаква екзотична птица.

# 23
  • Мнения: 3 782
Абе не е чак толкова смешна, ама В стил 50-60 -те, надолу е разкроена. Както и да е ooooh! продължавам търсенето на моята рокля.

# 24
  • Мнения: 22 427
Да, и на мен ми се случва нещо подобно, но не чак толкова, не си купувам много еднакви неща.
Но имам пък друг проблем - решавам, че ще взема нещо различно от стила ми, меря, харесвам се, купувам го и като се прибера в къщи и го облека пак се оказва, че не ми харесва. И така си стои в гардероба.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 950
Да, и на мен ми се случва нещо подобно, но не чак толкова, не си купувам много еднакви неща.
Но имам пък друг проблем - решавам, че ще взема нещо различно от стила ми, меря, харесвам се, купувам го и като се прибера в къщи и го облека пак се оказва, че не ми харесва. И така си стои в гардероба.

И при мен е така.  Embarassed Иначе наистина дрехите ми са в един стил горе-доло, а допреди 2 г и цвят - синьо и черно. Обикалям магазини , обикалям купя си нещо и като се прибера - гардероба ми се синее ли синее. Та в последните 2 май не съм си купувала нищо синьо  Mr. Green
Но тази година пролетта си купих обувки - след невероятно обикаляне и сума ти разгледани и мерени обувки - и доволна от успешната покупка най-накрая си ги прибирам в гардероба и .... попадам на същите обувки от преди 2 год - само мъничко по-различни отгоре - иначе ток, форма, черни - абсолютно същите. И се сетих, че тези предишните не ми бяха много удобни, та затова ги бях забравила в гардероба  Mr. Green Новите си ги поносих обаче  Wink

# 26
  • Мнения: 3 695
да случва ми се често - без да се замисля купувам неща който си мисля, че се различават по нещо, но не стила им е еднакъв  Laughing

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дублирам непрекъснато, но мисля, че макар и подсъзнателно, всъщност го правя съвсем съзнателно.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Мдам...и при мен така - бели и сини блузки, бели, сини и бежови панталони, червила в златисто и пепел от рози, съответни - и лакове...рутина, какво да се прави  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 081
При мен само червилото си остава в розовата гама...
всичко друго ми е доста различно   Peace

# 30
  • Мнения: 3 611
Гардеробьт ми определено е раzнообраzен... и то толкова, Че Често се Чудя кое с кое да сьЧетая...
Имам всякакви цветове (едноцветни предимно, Че не обиЧам Шарениите), всякакви модели, всякакви дрехи...
РаzлиЧни стилове... zа всякога по неЩо  Laughing

# 31
  • Мнения: 3 294
Хм и аз съм така , повтарям потретвам , не говоря за цветове , имам всички цветове дрехи / без червено/ , но общо взето са издържани в един стил , понякога съм излизала по магазините с целта да си купя нещо съвсем различно , нещо което нямам и не се получава , пак се прибирам със стандартните покупки  Wink

# 32
  • Мнения: 759
о да и на мен ми се случва да имам едни и същи неща... за пример мога да кажа, че имам 4 потника, абсолютно едни и същи като модел, но в различни цветове  Embarassed

# 33
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз така за потниците - имам поне пет, на които презрамките им се събират на гърба, а отпред имат лек набор при бюста. Може да ги снимам заедно, да ви покажа.

# 34
  • Мнения: 2 386
Нямам такъв проблем, моят е по-голям: харесвам си постоянно неща от всякакви странни стилове, които, докато ги съчетая...изхарчвам сума пари.   ooooh!

Прозрачна блуза-пончо с дантелено рамо, кубинки, римски сандали, вратовръзка, пачуърк пола, барби рокля, топ от две части и още много, много.. Как се съчетават такива неща, а?  Joy

Цветове също нося всякакви.. без червено и леопардово.

# 35
  • Мнения: 4 784
Не съм експериментаторка и за това не съм смела в смяната на стила дрехи, които нося. Не мога да кажа, че са съвсем еднакви, но общо взето стилово си съвпадат. Напосредък предимно спортни, с дантелки и панделки. По едно време се бях насочила към манистата, но ги изоставих  Laughing

# 36
  • Мнения: 2 266
Нямам такъв проблем.Още вкъщи си нахвърлям какво ще си купя.

# 37
  • Мнения: 3 782
Нямам такъв проблем.Още вкъщи си нахвърлям какво ще си купя.
Ти си за завиждане  Wink, защо повечето жени не сме така. Аз излизам за едно, харесвам си друго, купувам трето ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 424
И при мен е подобна ситуацията. Peace Купувам и някои по-различни неща, но И най-големия ми проблем  Mr. Green Почти нямам блуза или рокля без панделка някаква. Blush
Хихи,и при мен ситуацията с панделките е сериозна.
Чувствай се като един своеобразен подарък  Hug Wink
И аз съм много харесвам панделки по дрехите , пък тази година е и модерно  Wink
Иначе по темата, мисля,че е нормално... всеки си има някакъв стил и предпочитания към цветове и се придържа към тях  Peace
А аз рядко ескпериментирам с дрехите  Peace

# 39
  • Мнения: 2 388
Аз излизам за едно, харесвам си друго, купувам трето ooooh![/color]
Аз излизам за панталон, харесвам си поличка, купувам потник ...
Понякога се чудя толкова потници какво да ги правя. ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 447
Ами то не е нещо лошо, според мен. Едно, че с годините човек си изгражда някакъв стил, друго, че придобива представа кои кройки и цветове му седят добре. Вече не залитам по импулсивни екстравагантности от сорта на оранжево червило, което никога няма да сложа, и по-добре  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Постоянно ми се случва, особено с червила. Уж всеки път отивам да си търся с идеята за нещо ново и като марка и като цвят. Марката различна, цветът, дето съм го избрала - подобен  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 3 447
Аз съм си измислила "съвършения" цвят червило за мен и оттам нататък всичките са ми в тези нюанси.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм си измислила "съвършения" цвят червило за мен и оттам нататък всичките са ми в тези нюанси.

Аз също, но непрекъснато изпитвам нужда да експериментирам и все имам чувството, че пропускам някой цвят, който може и да ми отива повече и ходя като замаяна по магазините в търсене  Crazy Има козметики, в които вече ме е срам да влизам, защото съм докарала продавачките до лудост сигурно  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 3 447
Аз също, но непрекъснато изпитвам нужда да експериментирам и все имам чувството, че пропускам някой цвят, който може и да ми отива повече и ходя като замаяна по магазините в търсене  Crazy
Влизаш в първото магазинче, купуваш цялата палитра на Голдън роуз или нещо друго евтинджос, за да не те е яд, начесваш си крастата за експеримент и се връщаш към добре изпитаните обичайни цветове  Laughing

# 45
  • Мнения: 1 313
Определено повтарям понякога. А има дрехи и особено обувки, които ако бяха вечни щях да съм много щастлива и като ги износя все търся максимално близкото до тях Crazy

# 46
  • Мнения: 1 234
Да,и на мен ми се случва да повтарям,предимно дрехи Rolling Eyes
Миналата година си купих дълга свободно подаща синя пола.Наскоро си купих почти същата,но оранжава.
Има едни потничета,български и много евтини,които харесвам и съм си купила 3,различни цветове.
Наскоро си купих пола с висока талия и с тиранти,синя.Онзи ден влязох в любимия ми махазин и какво да си купя от толкова много хубави дрехи?-пак пола с тиранти,същата дължина и кройка,едно към едно,само че черна и с малко по-ниска талия ooooh!
Е,как да ми е разнообразен гардероба после Whistling

# 47
  • Мнения: 1 024
Нямам такъв проблем, моят е по-голям: харесвам си постоянно неща от всякакви странни стилове, които, докато ги съчетая...изхарчвам сума пари.   ooooh!

Прозрачна блуза-пончо с дантелено рамо, кубинки, римски сандали, вратовръзка, пачуърк пола, барби рокля, топ от две части и още много, много.. Как се съчетават такива неща, а?  Joy

Цветове също нося всякакви.. без червено и леопардово.

Това сякаш съм го писала аз. Винаги купувам хаотично и импулсивно и резултата е пълен, пъстър хаос в гардероба ми. С малко изключение - слабост са ми мъжките потници и белите ризи, от тях бройките са доста, но пък съвсем съзнателно.

# 48
  • Мнения: 1 282
Нямам такъв проблем, моят е по-голям: харесвам си постоянно неща от всякакви странни стилове, които, докато ги съчетая...изхарчвам сума пари.   ooooh!

Прозрачна блуза-пончо с дантелено рамо, кубинки, римски сандали, вратовръзка, пачуърк пола, барби рокля, топ от две части и още много, много.. Как се съчетават такива неща, а?  Joy

Цветове също нося всякакви.. без червено и леопардово.

Това сякаш съм го писала аз. Винаги купувам хаотично и импулсивно и резултата е пълен, пъстър хаос в гардероба ми. С малко изключение - слабост са ми мъжките потници и белите ризи, от тях бройките са доста, но пък съвсем съзнателно.


 Embarassed Embarassed Embarassed

Същата съм. Гардеробът ми е пълен със всякакви дрехи, ама се оказва, че са несъвместими помежду си. И вместо да си търся нещото, което ще е съвместимо с другото нещо, аз избирам трето, което се оказва пак няма с какво да нося.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт