От кога приседнал?

  • 1 214
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Според мен, ти като седнеш по-облегната го сложи в себе си - с гръбче облегнато на гърдите ти, така че хем да е не е сгънат в кръста, хем да има наклон. Друг вариант е седнала със свити в колената и събрани крака да го облегнеш на бедрата си. Така ще си се гледкате двамата.

  202uu

# 16
  • Мнения: 3 926
Аз пък се чудя защо бебешките кошници са направени с ъгъл между седалката и облегалката малко над 90 градуса и бебето вътре е почти седнало?
След като са преминали всички изсквания по стандартите би трябвало това да не е проблем.
Всъщност отдавна се чудя каква е причината бебетата да се пазят толкова много, че даже и да не се опират на дупетата си?
Някой може ли да даде научно обяснение?
Пиша обяснението, което ни дадоха на училището за мами. Конструкцията на кошницата за кола и шезлонга (разбира се на най-разгънатата му степен) е такава, че тежестта на бебо пада върху гръбчето. Не се препоръчва да пада върху дупето, защото се набиват долните прешлени на гръбначния стълб и е възможно да се получат неприятни изкривявания (а в по-тежки случаи и сраствания). Просто гръбначния стълб на бебето няма никакви извивки. Той е прав. Ортопед би могъл да ви обясни по-подробно кога се появявт първите извивки - на кръстчето и врата. Тогава самият скелет вече е готов да преразпределя тежеста. А това можете да го установите и върху себе си по време на бременността - чупката в кръста, която се увеличава точно, за да поеме по-голяма тежест. Абе природата е помислила за всичко Wink
Надявам се обяснението е достатъчно "научно", при все, че е дадено от лаик като мен Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 469
За мен най-удобно за тази възраст си остава шезлонга или тези тип кошница. Каката от 3 мес възраст се опитваше да се навдига и на четири стоеше полуседнала. При малката това стана доста по-късно. Всяко дете само си подсказва кога му е времето.
 P.S Анита, успя ли да ползваш Анти-Д ваксината или не се наложи???

Общи условия

Активация на акаунт