Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 юни 2008, 14:00 ч.

До каква възраст стерилизирахте шишетата?

• 8 157
  • 96
  •   1
Отговори
  • София
Търсих такава тема, но в повечето се говори за методи на стерилизация, дали да се изварява или с таблетки или в мв. А аз искам да питам дали вече е време да спирам (аз спрях де, ама се чудя дали постъпих правилно).
Щерката е на 8 месеца и половина, от месец не стерилизирам, само изплаквах с преварена вода, но сега ми се развали каната и започнах само с чешмяна вода да мия.
Та исках да си сверя часовника, до кога се стерилизира?

# 1
  • Бургас
Стеризизирах до 6я месец,но само веднъж на ден.

# 2
  • София
И аз стерилизирах до 6 месец и то само веднъж на ден, когато заминахме с бебока за две седмици и нямаше как да носим и стерилизатор. Тогава се чудех дали това е проблем, но се оказа, че не е никакъв - миех само с чешмяна вода.

# 3
  • София
Стерилизирах до 6-я месец, но сега си давам сметка, че можех да спра и по-рано. Дъщеря ми вече пълзеше, въргаляше се по земята, пипаше, каквото можеше да достигне от тази позиция ...

# 4
До 6 - 7 месец стерилизирах всяко веднъж вече използвано шише. Кратко време след това по веднъж на ден, веднъж в седмицата и така спрях напълно да стерилизирам може би към 8 - 9 месец.
Шишетата ги мия с топла вода от чешмата. Не преварявам специално вода за миенето.

# 5
  • Пловдив
До 1 годинка  Peace

# 6
  • Montréal, Canada
И аз до годинката стерилизирах,но по-скоро по навик,напълно съм съгласна,че няма да има никакъв проблем и при по-ранно прекратяване на стерилизирането.

# 7
  • София
На синът ми до 7 -8 м. някъде.
На малката до 5- 6м.

По мнението на частен педиатър, който викам, при критични ситуации, стерилизацията в домашна обстановка, е напълно излишна, защото това на практика, няма как да се осъществи. Или по точно, резултатът е далеч, от така наречената стерилизация. Simple Smile

И все пак аз, изварявах до тази възраст, до която съм посочила. Simple Smile

# 8
  • Sofia,Оrange Caunty
Стелиризирах до 6-тия месец.

# 9
  • Русе
Само първия месец и то чат-пат.
Не сме имали проблеми.

# 10
Изварих шишетата на малкия един-единствен път. Лично аз го намирам за излишно. Винаги съм ги измивала с много гореща вода и препарат и след това плакна добре.

# 11
  • Стара Загора
До 8-я месец

# 12
Все още стерилизирам и ще го правя поне до годинката.

# 13
  • София
По веднъж дневно до седми месец

# 14
  • Белгия/София
Аз - никога. Не виждам никакъв смисъл от подобно нещо  Simple Smile

# 15
  • в очите на двама мъже
Доста дълго изварявах,поне до 10-11 месеца всеки ден.Но сега
ми се струва излишно чак толкова да се престарава човек.

# 16
  • някъде там
първите 2 седмици, от тогава мия с гореща вода и сапун или веро  Peace

# 17
По веднъж дневно до пети месец.

# 18
  • София
До 7 ия месец Peace

# 19
  • France
Peace Знам, че трябваще да спра много по-рано, ама ме мързеше да си променям навика Laughing

# 20
  • там където не искам
Първият месец стерилизирах след всяка употреба,но след като попаднах на статия за съдържанието на бисфенол  в шишетата ( при стерилизация количеството му многократно се увеличава ) стерилизирам веднъж дневно.През останалото време мия с топла вода и веро.А и след раждането около бебето вече нищо не е стерилно. Naughty

# 21
До 1 г., в микровълновата, врътването на едно копче не го усещах като усилие  Simple Smile

Но само тези от млякото, защото в него лесно се развъждат бактерии, останалите неща не съм.

# 22
  • в Надежда-та
До 4-я месец някъде, после на 1-2м веднъж.

# 23
  • София
само новите неща,после вече не-няма смисъл...фасове събира..... ooooh!

# 24
Стерилизирах до 6я месец,но само веднъж на ден.
Peace

# 25
  • Варна,морето,сините вълни...
Пьрвите два месеца на всяко хранене,след това по ведньж на ден,но понякога пропускам.

# 26
  • софия
До преди един месец, в началото на 6м.

# 27
  • Бургас
До 11 мес., сигурно щях и да продължавам, но мъжа ми ме спря  Simple Smile

# 28
  • Норвегия
Peace Знам, че трябваще да спра много по-рано, ама ме мързеше да си променям навика Laughing

Laughing Същото и при мен. Преди няколко дена моят съпруг ме пита Ти защо все още стерилизираш. Въпрос на навик, а и както каза някой тук, само натискам копчето на микровълновата, отнема 1 сек. Но сега спрях, преди седмица, бебето ще навърши 6 месеца след 4 дена.

# 29
  • Sofia
До 11 месечна възраст.

# 30
До 1 година и 2 месеца.

# 31
  • София
Докъм третия месец.

# 32
и аз невиждам кой знае какъв смисъл ,но на скоро разбрах 4е е от много голямо зна4ение за тези бебта които са на АМ като моето.от застоялото ам се образуват бактерии,които могат мнпоразии да направят те не умират от горе6та вода,а сано от така наре4енето изваряване.не слу4айно АМто се дава до час от приготвянето ,то4но заради тези бактерии.аз смятам до годинката да стерилизирам Peace

# 33
  • Някъде на път....
До 1г. - в микровелето. Стерилизирах само шишетата за мляко след 8 месец.  Peace

# 34
  • РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место
Преварявах веднъж на ден до 2-ия месец... Сега само мия с гореща вода (без никакви препарати) след всяко ядене (шишето ми е стъклено и се измива чудесно)....

# 35
Изварявах ги когато ги купих, след това започнах да ги стерилизирам на микровълнова и установих, че е напълно излишно. Та тя си яде обувките като ги намери и какво ли още не, а аз ще стерилизирам. Мия с вряла вода и това е.

# 36
  • Самоков
До 6месеце-всеки ден,сега в седмицата 1път шишето за вода ,и сок,и шишето за мляко

# 37
  • В подножието на планината
 Докъм 7-я месец.След това веднъж на 2 седмици.

# 38
  • Athens-Varna
До шестия месец.Сега ги мия с веро и топла вода Laughing

# 39
  • Варнa е в сърцето ми!
ахах аз от първите два дни се по бъках след всяко хранене ,но после почнах по веднъж на ден и мисля до към 5-6 мес така после на седи веднъж.Аз стерилизирам със студена стерилизация на Чико и за сега няма проблем Flutter

# 40
До 11 мес., сигурно щях и да продължавам, но мъжа ми ме спря  Simple Smile
и аз така

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
Някъде до около 7-8  м  Peace

# 42
  • Монреал
Още стерилизирам само бибероните.

# 43
  • м/у изгрева и залеза-софия
до 2-рия месец

# 44
  • София
Само първите два месеца.

# 45
  • София
С баткото някъде до 8 месеца. Засега с малкото продължавам. Не ми пречи, но пък и не си го слагам много на сърце ако някой път пропусна.

# 46
Преварих ги 2 пъти само.Мия ги само с гореща вода и сапун  Peace

# 47
  • Пловдив
И аз ги изварявах до втория месец и то не всеки ден. Не сме имали проблеми. Наскоро даже чух, че ако се прекалява с чистотата, то детето няма как да придобие имунитет. Не бива да се  прекалява с изваряването.

# 48
аз пък почти не съм ги стерилизирала някаде до 2ри месец май.....

# 49
  • На тиха улица
Стерилизирах до преди месец.После процедурата се обезсмисли, защото детето започна да си слага всичко, което достигне в устата с цел чешане на венци.

# 50
  • Пловдив
Дъщеря ми навърши 6 месеца, а още й стерилизирам шишетата. Пропускам само ако сме някъде навън или пътуваме.
Станало ми е навик и не ми пречи, защото използвам стерилизатор за микровълнова фурна. Вярно е, че вече всичко слага в устата, но не вреди поне да се храни от чисти шишета Wink

# 51
  • В полето на неограничените възможности.
Стерилизирах през 10-ина дни до 3-тия месец.
Няма смисъл повече. И без това ги вадиш в нестерилна
среда, което до голяма степен обезсмисля стерилизацията.

Пък и цялата процедура си е изнежваща за бебешкият
организъм.

# 52
Не съм стерилизирала.
Хубавото измиване с топла вода и сапун е напълно достатъчно.

# 53
  • старата столица:)
Стерилизирах първите 6 месеца. Peace

# 54
  • София
До края на първия месец.
Това е кипеж от безсмислен труд, да знаеш...

# 55
Май до началото на 6-я месец.

# 56
Стерилизирам все още, но по-скоро по навик. Имам позната, която изобщо не е стирилизирала и всичко си е наред. Не знам как ще измия биберона със сапун или друг препарат и как ще го изплакна , затова предпочитам стерилизация.

# 57
  • Ямбол
И аз ги стерилизирам на всяко хранене и със синът ми съм го правила до 7 или 8 месечна възраст въпреки че мои познати казваха че е излишно но малко сигурност не ми е била излишна.

# 58
nie sme na 5 meseca i vse o6te izvarqvam,no mislq da go pravq do 6-tiq mesec. Wink

# 59
  • В полето на неограничените възможности.
Стерилизирам все още, но по-скоро по навик. Имам позната, която изобщо не е стирилизирала и всичко си е наред. Не знам как ще измия биберона със сапун или друг препарат и как ще го изплакна , затова предпочитам стерилизация.

Ами как така не знаеш как. Ами с двете си ръце,
четка за шишета или гъба, сапун и вода. Много е просто.
И ако сложиш немито предварително шише в което
е имало мляко или друго то не излиза чисто не знам дали
си забелязала...

# 60
Вчера бяхме при педиатърката и на моя въпрос за времето, до което трябва да се стерилизират шишетата тя беше категорична, че сега в горещите месеци задължително трябва да изваряваме , заради зачестилите проблеми при децата по време на жегите...

Та явно аз ще стерилизирам поне до септември... Wink

# 61
  • Sofia
 Peace Добро решение си взела.

# 62
Старателно стерилизирах до 6-7м сега го правя 1-2 пъти в седмицата и може би няма да продължи дълго. А и много спират водата и така ми е по сигурно  Rolling Eyes

# 63
  • У дома !
До 6-я месец,след това започнах само един път в седмицата,а сега на 10м.стерилизирам само новите неща преди първата им употреба.

# 64
  • Sofia
Стерилизирах до 7-ми месец

# 65
  • Варна
Изобщо не съм стерилизирала никога. Еднократно когато е ново шишето и толкова. После само гореща вода и веро

# 66
До към 6 месеца някъде... Сега измивам с гореща вода и препарат и хубаво изплаквам.  Peace

# 67
  • София
До 6-тия месец. Сега мия с веро и топла вода, а част от приборите му пускам в миялната.

# 68
  • into the blue
До 7 месец.

# 69
  • Пловдив
Стерилизирах,докато започна да пълзи/7мес/.

# 70
  • България
Още стерилизирам по навик  Heart Eyes

# 71
  • BG
По-старателно до към 5тия месец.

# 72
  • в илюзия
стерилизирах системно до 5тия месец , след това полека започнах да разреждам , сега стерилизирам само залагалките и новите неща Peace

# 73
  • София
2-3 месеца.

# 74
  • Варна
до към 6 месец ежедневно, след това разредих пред ден, през два и т.н.

# 75
И аз до 6-ия месец всеки ден, вече през 1-2 дена. Бибите почти не ги преварявам вече Peace

# 76
  • Sofia
До  6мес. и вече не от два дни съм зарязала стерилизатора...

# 77
  • София
До 1 годинка и беше по- скоро навик  Peace

# 78
  • Прага,Чехия
До към 1,5 мес. веднъж дневно, но мисля ако имаме второ дете въобще да не се занимавам,смятам че е достатъчно измиването Peace

# 79
da i az do 5 m sega ve4e porazregdam

# 80
  • В кибритена кутийка.....
Стерилизирах до една годинка,но смятам,че е било излишно.

# 81
Не ми тежи да го правя и ще стерилизирам до година. Това че детето пълзи и лапа всичко е едно, а да му давам АМ от чисти съдове е друго.
По-спокойна съм като минат през стерилизатора

# 82
  • Варна
До втория месец!

# 83
  • София
Стерилизирах до една година .И след това само вечер.

# 84
  • London
малко след годинката! и аз мисля ,че е било ненужно чак толкова дълго ама айде де..

# 85
6 месец

# 86
  • София
както ми препоръча педиатърката - стерилизирах и преварявах вода - до годинка - и на първото и на второто дете. и сме пътували и пак съм стерилизирала /мъкнех таблетки/... не ме е мързяло, не ми е тежало, дали е имало смисъл - не знам .... а не се и замислих при второто дете - нали така правих при първото и не е боледувало /никак/, та продължих да стерилизирам ....
 Hug

# 87
  • София
Аз до третия месец и ми писна.Сега сме на 7 и не сме имали никакви проблеми.

# 88
  • Плевен
Само като го купя го изварявам и повече не. Мия само с вода и четка, защото съм чела че не трябва да се използват никакви препарати за малки бебета.

# 89
Само първия месец и то чат-пат.
Не сме имали проблеми.

# 90
  • BG
само първия месец, веднъж дневно.

# 91
Аз ги стерилизирам в микровълновата и смятам да го правя до 1год.

# 92
3 м.

# 93
Все още стерилизирам -поне до 1 год ще е така

# 94
Кърмех първите 4 месеца,съответно не съм стерилизирала.
Като започнах да му давам АМ,стерилизирах първия месец,т.е. до 5,5 месеца.

# 95
  • София
С баткото стерилизирах до годинка и нещо. Голяма грешка! Сега в началото се дохранвахме и стерилизирах. После се кърмехме. Като почнах да предлагам шишето вече само миех със сапун и вода. Това да беше към 8-я месец.

# 96
  • в очите на дъщеря ми
Все още стерилизирам и смятам да го правя поне до 1г.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт