Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 юни 2008, 16:39 ч.

КОЙ КАЗА,ЧЕ ТЪРСИ СЪМИШЛЕНИЦИ ЗА.................НАПЪЛНЯВАНЕ?

• 439
  • 2
  •   1
Отговори
Прочетох цялата тема на един дъх.Радвам се ,че не съм сама в борбата с качването PeaceМисля обаче,че небива да се спира темата.Цял ден ровя из Google да търся диети за напълняване,искам да ви кажа ,че нищо не намерих SadНай-полезното беше тука при вас хора.Навсякъде само "как да свалим излишните килограми" Twisted EvilАми ние слабите?Предлагам да открием наново темата.Сигурна  съм,че има още какво да чуем Grinning

# 1
Аз знам диета за напълняване.
Така хранеха братовчед ми, че беше много слабичък като тинейджър.

Спомням си, че увеличаваше храната постепенно, за да може стомаха да се разшири.
В един момент, през лятната ваканция като сме били двамата при нея, той ядеше по 3 филийки с лютеница сутрин + плод и чай с мед. Понякога бухти/мекици/пица, баница

Към 11-12 му даваше кроасан, вафла или нещо сладко.

Към 1 обяд - първо, второ и десерт в количества по-големи от нашите дажби

Следобедна закуска в 4ч. - принцеси, бисквити, бухти, мекици, палачинки каквото има или е приготвила, но пак доста калорично

Към 7-8 вечеря
Много често приготвяше запържена шунка с пържени картофи, салата и айрян.

Между яденетата понякога ядеше кайсиеви ядки или орехи.

За едно лято качи 10 кила, макар че се движеше доста.

# 2
Ето малко от информацията която намерих.
Ако искате да напълнеете,можете да си помогнете,като спазвате следните препоръки:
1.хранете се няколко пъти дневно(5-6),но на малки порции;
2.активно се занимавайте със спорт;
3.балансирайте храненето си;
4.не преяждайте късно вечер.
Ако в желанието си да напълнеете,се храните обилно 3 пъти дневно,много вероятно е да си създадете проблеми с храносмилателния тракт.Трябва да се яде често,но по малко.След хранене е добре и да полежите-засиленото хранене без физически натоварвания ще доведе до увеличаване на мастните наслагвания.
Ако желаете излишните килограми да попаднат на правилното място,т.е. в мускулите,започнете активни физически занимания,като изберете подходяща програма от упражнения за повишаване на мускулната маса.
В случай,че килограмите не достигат,можете да си позволите по-калорична храна.Но все пак в менюто трябва да преобладават не въглехидратите,съдържащи се в картофите,тестените и сладките изделия,а белтъчините-месо,риба,млечни продукти.
Задължително трябва  да получавате необходимото количество витамини и минерали.
Не се утешавайте с мисълта,че можете да се храните колкото ви се иска.Обилното хранене преди сън ,се отразява не толкова на фигурата,колкото върху здравето.Малко преди сън приемайте само нискокалорични продукти-айрян,ябълка,банан.
Не забравяйте,че за  поддържане на теглото трябва ежедневно да се приемат толкова калории,колкото се изразходват.Съвсем логично,ако приемаме повече калории-напълняваме,ако калориите са по-малко-отслабваме.От този принцип трябва да се ръководи всеки,който иска да коригира теглото си,независимо в каква посока.
Не наблягайте на бирата.Тя наистина спомага за нарастване на масата на тялото,но с толкова малка скорост,че докато желаните килограми се натрупат,ще се превърнете в "бирен алкохолик".Бирата е и силен имунодепресант.
И не на последно място-внимателно се огледайте в огледалото и не бързайте с борбата за напълняване.Проблемът може да се състои не в липсващите килограми,а в самите вас,т.е.може изобщо да не става дума за това,че се храните недостатъчно.

НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА ПОНЕ МАЛКО Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт