79та Немска тема - с косачки, ама резачки.

  • 12 534
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Здравейте мили майчета!Има ли някоя от вас която живее там?Много ни харесва града и с мъжо решихме да отидем там да поживеем и поработим.Кажете вие по какъв на4ин отидохте там,как намерихте жилище,работа,харесва ли ви живота там?Благодаря предварително smile3525

# 31
  • Мнения: 4 138
аз пък винаги имам мъже, които не гледат футбол Mr. Green
в момента се обаждам по аптеки да видя кое откъде. искам да се свържа с майката и с лилибон, за да видим точно това ли трябва или може и други размери, защото предполагам има вариант 1 квадратен сантиметър да излиза при по-голям размер по-евтино.
ще се обадя и на стари колеги за да видя къде може да се поръчва директно за пфлегецели, по простата причина, че мисля, че има отстъпки. и една приятелка ще питам, работи в старчески дом и там се работи доста често с подобни фербандматериали, по простата причина, че възрастните хора имат пигментова кожа, която по подобен начин се обработва. та оттам евентуално може да се снабдим и безплатно. не е много вероятно, ама що пък да не опитам.
другото, което е, че безпроблемно мога да снабдявам с превързочните материали майката на бебчето, да ги взимам оттук, да ги пращам по автобуса, майка ми да ги взима, или директно от офиса на фирмата да ги пращат до русе. ще уговоря и транспорта до българия да е безплатен. собственичката е много готин човек и няма да има проблем. та така, следобед ще имам резултат и от аптеката на моята позната, така че при всички положения нещата са уредени и принципно снабдяването може да е регулярно.
трябват ми някакви домашни телефони на лилибон и майката на бебчето.
впрочем, имат ли нужда от нещо друго.

# 32
  • Мнения: 1 242
Мато, вълшебница си ти!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Мата, златна си!  newsm51

Ще ти пратя на лични както моя телефон, така и телефона на майката от Русе, както и подробности за нея. За момента детето се развива добре, справят се добре и не желаят публичност.
Искрено се надявам, превръзките да не й трябват особено и да си ги държи просто като резерв! Надявам се, че ме разбирате!

Поздрави на всички опасни мами с косачки, че и с резачки! (звучи като във филм на ужасите, бррр!  Mr. GreenHug

# 34
  • Мнения: 7 605
Моля ви, който ще ги поръчва, да ми каже как предпочита да му платя, за да организирам банков превод, ако трябва да ги пратя в Германия!

Ако не сте органиzирали плаЩането, мога аz да ги платя тук, а Лилибон да даде парите на татко ми във Варна, той има немска банкова сметка и Ще ми ги превежда от нея, няма никакъв проблем  Peace

Мата, Шапо  Hug

Боже аz от сноЩи се 4удя zаЩо не пиШете, а вие сте били в нова тема  ooooh!

# 35
  • Мнения: 38
Здравейте мами,извинете ако въпроса ми не е за тук,но искам да попита има ли някоя от вас която да живее в Регенсбург?Исками се да науча нещо повече за града,как се живее там,предлагат ли добра работа?

# 36
  • Мнения: 38
Mного ни харесва града и мислим с мъжо и бебка да отидем там да поживеем.

# 37
  • Мнения: 4 138
хехе, сладурка. просто хей така ли. а как сте с езика, ако не е тайна.
иначе, работа има. от такава за президент на фирма, до мияч на чинии. важното е да има човек необходимия ценз.

# 38
  • Мнения: 38
Ами мъжо знае немски и малко английски,аз знам само английски но мога да науча и немски.А за ценза какво имаш впредвит?Мъжо има више образование и доста стаж в немска фирма,мислиш ли 4е ще успеем да намерим нещи4ко?

# 39
  • Мнения: 38
Вие как намерихте жилище там,с какво се занимавате,изобщо по каква при4ина заминахте там ако не е неудобен въпроса де Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 190
хехе, сладурка. просто хей така ли. а как сте с езика, ако не е тайна.
иначе, работа има. от такава за президент на фирма, до мияч на чинии. важното е да има човек необходимия ценз.

Да ви кажа честно и на мен ми е доста интересно как така някой решава, че му харесва Регенсбург напр. и хоп хваща си багажа и бебето и заминава newsm78 .. ще следя Sunglasses

# 41
  • Мнения: 434
Мата, голямо сърце, голяма душа! Шапка свалям!

# 42
  • Мнения: 434
jullka,
Висшето образование на съпруга ти може да е предимство, но не е всичко. Там, където то е необходимо, трябва и разрешение за работа от бюрото по труда. За нископлатената, полу- или нелегалнита работа това изискване отпада заедно, разбира се,  с подробности като сигурност, адекватно заплащане и осигуровки. Още отсега се раздели с илюзията, че с английски език ще си намериш лесно работа, Регенсбург не е толкова голям град, а и немският си остава основен за комуникация.
Без да звуча негостоприемно, намирам останалите ти въпроси определено за неудобни, а форми като "мъжо" определено ми обръщат стомаха, гнусно и недоклатено звучат.

# 43
  • Мнения: 4 138
Мишка, много си гадна, ще знаеш. що обиждаш момичето. мъжО и знае немски, амаха. работил е човека за немска фирма. може да е била някоя етаблирана и оттам да са давали информация колко струва едно кило салам в алди. решили хората, че тук им харесва, що да не додат. ще им помогнем.
Юлка, какво е нивото на немският на мъжО. може ли да си поиска една студена бира. ако може, успели сте.
иначе, ако питаш как сме дошли тук, аз лично дойдох като бедна източноевропейка с готино дупе. врът, и готово. и работа така си намерих, и жилище. пиши ми на лични, ша ти дам адреЗи. бъкел немски не знаех, ама го научих за няколко месеца. думите са няколко.
цу дих одер цу мих, одер глайх хиииииииииир.-тук трябва да се наблегне много на Х то. прави чудеса. и в никакъв случай не бива да се бърка с цу дир одер цу мир. не звучи секси.
йайайа, вундарбраааааааааааааа.
гиб ес мир хир ду гайле зау.
и така нататък..............
юлке, само един малък съвет, арогантно-фриволното поведение може да е сладурско за българия, но тук се счита за проява на лош вкус. ерго-просташки.

# 44
  • Мнения: 3 521
В Регенсбург има много силно българско присъствие, ако имате познати там шансът да започнете работа бързо е много голям. Без език само някъде в продукция може да започнеш - ще бачкаш на конвейр>скапана, нископлатена работа и няма да си по-добре отколкото във БГ.
С бебето не зная как ще се оправите - местата за детски ясли и градини са страшно кът. Документи се подават Февруари.
Оптималният начин е да дойде първо мъжът ти, да си намери работа(легална, с осигуровки!) и квартира и след това да ви извика. Ако работата му е читава ти ще можеш да се регистрираш като безработна и активно търсеща работа и най-вероятно ще те изпратят на курс за интеграция(език и др. полезни неща), много вероятно е и да ти поемат разходите по него. Ако се изтърсите тримата на куп ще ви е много трудно - стресът по преместването, търсенето на работа и първите сблъсъци с културата, манталитета и интегрирането в немското общество са МНОГО тежки.
Английски няма кой да ти проговори тук.



Мата,  ашкулсум. И за мъжете, но и за душата newsm20


п.п. Уеуе, направихте julllkaта на салата със се мъжо и Mr. Green

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 17:50 от surfline

Общи условия

Активация на акаунт