РАННО ТОАЛЕТНО ОБУЧЕНИЕ!!!

  • 5 295
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373

... Аз съм на мнение,че ранното слагане само ще спомогне за по-бързото отказване от памперситите,защото деца над две години вече е прекалено да са с памперси-мое мнение без да се обижда някой ... Вече е на 2.10м и сама си носи гърнето сваля си гащичките и си сяда ...

Ами ето прекрасен пример, на 2г. и 10 м. и моето, и твоето дете вече сами се оправят, само че колко време мина, докато дойде моментът сама да отиде и да направи, каквото й се прави. Доста дълго за нещо толкова естествено, че самО си става  Simple Smile

Има една съществена разлика моята от 1г като стана си ходи на гърне без да казва.От 1.6м кат остана си казваше но неможеше да стиска докато изтичам за гърнето. На 1.8м сме без памперс и на вън и в къщи и като спи Споменах възрастта сега за да се ориентирате.
До година и половина е най-добре да се спре с памперсите е моето мнение.Но разбира се детето като неискада сезне има и друг трик да се смени гърнето,защото явно се е наплашило с нещо.Моята например неиска сега да седи на тоалетната ,защото се счупи детската дъска и и прещипа дупето.Сега сме с нова ,но не винаги се излъгва да седне,защото се сеща за старата.Пробвайте да смените гърнето -от опит глава не боли.Успех Peace

# 31
  • Мнения: 46 508
... До година и половина е най-добре да се спре с памперсите е моето мнение ...

А защо точно тогава? В смисъл кое те накара да избереш конкретно тази възраст  Simple Smile

И да уточним нещо, под "махане на памперс", не разбирам махането му в буквалния смисъл, а:
- липса на напишкване/наакване
- ходене по инициатива на детето, без подсещане и без слагане под час
- да не са необходими никакви трикове (подлъгване, залъгване и т.н. отвличане на вниманието, докато се върши работата)

За гърнето и дъската - никога не отказвала, просто не вършеше каквото трябва, а си седеше ...

За изтичването за гърнето - когато махнахме памперса, сложих гърнето на видно място, а вратата на банята отворена и дъската заредена, така детето винаги можеше да реагира, без да ме чака Peace

# 32
  • Мнения: 857
Записвам се да следя темата.
Иначе моята дъщеря я слагам от края на 7ми месец  и от тогава ака в гърнето с редки случай и то по моя грешка ака в памперса.
За пикането пика когато я сложа и и се пишка,но още не може да ми каже сама...
Никога не съм я насилвала винаги я питам дали иска и ако не каже ''не'' я слагам.
След сън се буди със сух памперс и аз веднага я слагам на гърнето където си върши всичко.

# 33
  • Мнения: 9 814
Благодаря на всички, че запазват добрия тон. Нека поне в тази тема не се обвиняваме и караме.
Нека всяка майка сподели и положителният и негативен опит, които има с приучването на детето на гърне.
Тук въпросът не опира до насилие и научаване на всяка цена.
  bouquet

# 34
  • Мнения: 373
Никол за разлика от вас аз под махане на памперс разбирам махане на памперс-да не седи с него ,а да си стиска и да си се изхожда в гърнето/поставката за тоалетна.Много общо приемате нещата.За мен до 1.6 е най-удачният период, защото тогава децата са податливи на всичко ,което им се казва.Много добре усвояват информацията в този период и ще е по-лесно за родителите .Също така искам да отбележа още нещо.Хубаво е самото държане по гащички докато свикне да не се изпуска ,да става през летният сезон,защото е топло и се сменя само едни гащички ,а не много дрехи.
В крайна сметка аз не се опитвам да ви обедя в противното на моето мнение-няма деца,които не са се научили,има просто деца,които ходят на детска градина с памперс,аз неискам моите да са от вторите,затова подкрепям ранното слагане и приучаване от малки.
Приятен ден  Peace

# 35
  • Мнения: 884
Моят син изобщо не искаше да стои седнал, можеше, но не искаше-нито на стол, нито на пода, нито на гърнето.Аз дълго време мъчих и себе си, и него, нямате представа колко ни костваше и на двамата, слагах го на гърнето, и почвах-правех театър, пеех, карах се, натисках го там, инакрая-нищо. Бил е около 9-10 месечен. Така и тръгна на ясла-на 1 г  1м , там за една седмица махнаха памперса. В яслата всички деца сядат по едно и също време на гърнетата, и стоят известно време така. Изглежда първо си е изградил някакъв навик, пък и режим-след ядене и преди сън-на гърне.В къщи обаче борбата продължи още около два месеца. Сега осъзнавам грешките си, не бих ги повторила, ама тогава така беше-почне ли детето да се задържа седнало-марш на гърнето...

# 36
  • Мнения: 4 394
steli76  ,отговарям  на въпроса ти как разбирам че е имало пиш като е с памперс  но ще почна малко по отдалече:
   Някъде около нова година бебка получи обрив на дупето и го свързах с новия аромат на ''памперс''- огромна грешка ooooh!
Оказа се че въпреки редовната смяна /на 3 ч и ако има аки веднага /и мазането с ''клоран''-с цинк и то дебело  сме загазили Cry
Лекарката ме утеши с ''това се случва на повечето деца'' и като дойде лятото махни памперса от него е Shocked'',а беше посред зима.
И понеже не мога да приема ,че ако едно лошо нещо се ''случва'' на повечето бебета  и....да се примиря и да чакам лятото  стискайки палци да не пипнем и по сериозни инфекции.
Така реших че няма да позволя детето ми да стои с пишото та ако ще и по цял нен пампи да сменям.Е не се оказа толкова страшно колкото очаквах или може би повече се страхувах от евентуални нови инфекции  newsm78 незнам.
Почнах да я проверявам през 10-15 мин /събувам ританките и памперса и го оглеждам хубаво-по тежък е и има лек дъх на пишо/за един предиобед ми стана ясно че моето дете пишка на около час и разредих ''проверките''до нужното.Забелязах ,че макар и малки те си държат на удобството и веднъж разбрала какво е да ти е чисто и сухо на д-то малката полека лека започна да ми съдейства-стискаше.Искам да уточня че не честотата на пишото зависи от количеството поети течности,от това колко е хладно  и разбира се от биологичния часовник на бебето и мисля че ще трябва да ги налучкаш.Но става бързо и не е трудно.Полека лека наблюдавайки ще откриеш и ''сигналите'' които бебо ще почне да ти подава много преди да проговори.
Като прохождате ще минеш през периода с най-много фалове не се отчайвай-просто не могат да мислят и как да се закрепят и кога да подадат сигнала .При нас това трая около 2 м.

# 37
  • Мнения: 14 654
Нещо от сорта, че отпред трябвало да са по-високи, че пишката, като се надигне и струята отивала навън Laughing Ама и аз още не съм  проверила тази версия, че нямаме все още гърне, но ще взема за всеки случай със стените, като Кремъл  Mr. Green
Сори пак за офф-а Rolling Eyes
Зависи дали ще слагаш детето да пишка седнало или право Simple Smile Нашето гърне изобщо не знам какво беше, но започнах да предлагам на сина ми да пишка в него, когато вече можеше да стои прав и да ходи. На една годинка и 1-2 месеца беше някъде. За ходенето по голяма нужда за пръв път го сложих по-рано, май на около годинка, а може и малко преди това, защото започна да ме е гнус от памперсите, които сутрин преливаха към гърба и се случваше детето да се събуди омазано с лайна го врата. Бях забелязала, че има режим и втората работа сутрин (след шишето с мляко) беше да го сложа на гърне и той си вършеше работата там, без да негодува, да се надига от гърнето или да бърка вътре. Напълно се научи да съобщава за нуждите си, когато стана на годинка и 7-8 месеца, което и според наблюденията ми, и според мой познат психолог, е най-нормалната възраст за усвояване на тези навици. Може би ако не беше толкова горещо лято, щях да отложа махането на памперса за няколко месеца по-късно, но ми беше жал детето да се спарява на 35 градуса в памперс.

# 38
  • Мнения: 4 394
Да ви разкажа една смешка от снощи.Малката е в кошарата за игра в хола а баща и гледа мач с пържени картофки и бира на масата.Оставям ги да се гледат и понеже малката като види някой да яде мрънка и си иска ,та помолих баща и да и дава периодично картофче и сиренце.
В ръщам се след един душ време а баща и веднага се оплаква че малката не е спряла да мрънка въпреки че и е давал картовче.....а тя като си дърпа мокрия чорапогащник ooooh!
Мъже как да разбере като зяпа в телевизора ooooh!

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 14:58 от mamamari

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Благодаря на авторката за темата  bouquet
Ние имаме 6 навършени месеци, но все още не съм го пробвала \понеже не сме взели гърне все още\, но ще е скоро.
Ще споделя щом започнем как върви, а до тогава ще следя Laughing

# 40
  • Мнения: 545
Хайде и аз да споделя, въпреки че тоалетното обучение при нас не е въобще завършило. Почнах да я слагам на 10 м. – не протестираше, от време на време вършеше по нещо, никога не е акала. Аз обаче не бях въобще постоянна и престанах с опитите след месец. Струваше ми се уморително да вдигам и свалям един куп дрехи. Тя доста буйстваше, докато я обличах и трябваше все да търся нещо, което да й отвлича вниманието, за да мога да сложа памперса и останалото. Сега пробвах отново и резултатът е рев до бога и не иска да седне и за секунда. А с подсичането имаме непрекъснато проблем. Не ползвам мокри кърпички, че само с едно забърсване дупето й става като на маймунче, мия поне по три-четири пъти на ден с вода, мажа тонове крем, сменям памперса на два часа и като рече да се подсече, става за минути. Втори ден мажа с Имазол по съвет на педито, не минава, утре отиваме на кожен. Харча толкова пари за памперси, които между другото са голям замърсител на околната среда, бавно се разграждат. Отчитам като грешка, че не бях постоянна. Сега на този етап не знам как да подходя – в никакъв случай не искам да става със зор. Очевидно е че не разбира защо я слагам и какво искам. Пак ще почакам някоя и друга седмица и ще пробвам. Успех на всички, заели се с тази нелека задача.

# 41
  • Мнения: 373
Хайде и аз да споделя, въпреки че тоалетното обучение при нас не е въобще завършило. Почнах да я слагам на 10 м. – не протестираше, от време на време вършеше по нещо, никога не е акала. Аз обаче не бях въобще постоянна и престанах с опитите след месец. Струваше ми се уморително да вдигам и свалям един куп дрехи. Тя доста буйстваше, докато я обличах и трябваше все да търся нещо, което да й отвлича вниманието, за да мога да сложа памперса и останалото. Сега пробвах отново и резултатът е рев до бога и не иска да седне и за секунда. А с подсичането имаме непрекъснато проблем. Не ползвам мокри кърпички, че само с едно забърсване дупето й става като на маймунче, мия поне по три-четири пъти на ден с вода, мажа тонове крем, сменям памперса на два часа и като рече да се подсече, става за минути. Втори ден мажа с Имазол по съвет на педито, не минава, утре отиваме на кожен. Харча толкова пари за памперси, които между другото са голям замърсител на околната среда, бавно се разграждат. Отчитам като грешка, че не бях постоянна. Сега на този етап не знам как да подходя – в никакъв случай не искам да става със зор. Очевидно е че не разбира защо я слагам и какво искам. Пак ще почакам някоя и друга седмица и ще пробвам. Успех на всички, заели се с тази нелека задача.

Здравейте,ако позволите ще ви дам едно съветче по скоро като хитринка,която съм забелязала при моята дъщеря.Тя обича всичко  да си е по ред.Примерно като се събуди веднага на гърнето ,после преобличане после зъбки и т.н.Ако объркаме реда се ядосва.Опитайте се да направите нещо подобно.Да знае,че след нещо идва друго-гърнето.Така ще разбере кога е време да седне и няма да се противи.Още нещо мога да кажа от опит.Лятото е най-подходящият сезон за махането на памперса,както казах.При желание от майката и много търпение става бързо.Направо я оставете по гащички да седи в къщи.Резултатът ще е доста понапишкана къща,но пък ще получи сигнал ,че нещо не е в ред като и е мокро на дупето.Така няколко дена и ще започне да си казва преди да се изпишка.Може да помогне.
Успех и не се предавйте толкова бързо постоянство се изисква при тази както казахте не лека задача.Но пък няма ненаучено дете,така че само спокойно ще стане. Wink

# 42
  • Мнения: 762
steli76  ,отговарям  на въпроса ти как разбирам че е имало пиш като е с памперс  но ще почна малко по отдалече:
   Някъде около нова година бебка получи обрив на дупето и го свързах с новия аромат на ''памперс''- огромна грешка ooooh!
Оказа се че въпреки редовната смяна /на 3 ч и ако има аки веднага /и мазането с ''клоран''-с цинк и то дебело  сме загазили Cry
Лекарката ме утеши с ''това се случва на повечето деца'' и като дойде лятото махни памперса от него е Shocked'',а беше посред зима.
И понеже не мога да приема ,че ако едно лошо нещо се ''случва'' на повечето бебета  и....да се примиря и да чакам лятото  стискайки палци да не пипнем и по сериозни инфекции.
Така реших че няма да позволя детето ми да стои с пишото та ако ще и по цял нен пампи да сменям.Е не се оказа толкова страшно колкото очаквах или може би повече се страхувах от евентуални нови инфекции  newsm78 незнам.
Почнах да я проверявам през 10-15 мин /събувам ританките и памперса и го оглеждам хубаво-по тежък е и има лек дъх на пишо/за един предиобед ми стана ясно че моето дете пишка на около час и разредих ''проверките''до нужното.Забелязах ,че макар и малки те си държат на удобството и веднъж разбрала какво е да ти е чисто и сухо на д-то малката полека лека започна да ми съдейства-стискаше.Искам да уточня че не честотата на пишото зависи от количеството поети течности,от това колко е хладно  и разбира се от биологичния часовник на бебето и мисля че ще трябва да ги налучкаш.Но става бързо и не е трудно.Полека лека наблюдавайки ще откриеш и ''сигналите'' които бебо ще почне да ти подава много преди да проговори.
Като прохождате ще минеш през периода с най-много фалове не се отчайвай-просто не могат да мислят и как да се закрепят и кога да подадат сигнала .При нас това трая около 2 м.


Shocked А,ето някой,който разказа моя разказ...
Само дето ние нямахме обрив,педиатърката не забелязва и до днес че не сме с памперс,а и бях чела разни неща за това как негърките си гледат бебетата преди да родя.

lga,mustaine,на мен,за да не ми е мокро вкъщи-слагам парче пелена сгъната в гащите и така тя като я напишка си казва,но няма локвички или мръсотия.А и бебетата не търпят мокра пелена достатъчно дълго,за да се замърсят по този начин.Дано обривчетата минат.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 16:29 от dimitriana

# 43
  • Мнения: 2 090
Когато аз реших да ''запозная'' детето с гърнето,то беше на 11 месеца.Неуспешно.Няколко дни само сядане за 3 секунди(ако нещо го забаламосам най-много за 10  Crazy),нищо не успяваше да свърши вътре,а ако се случеше то беше чиста случайност.Не казваше нито ''пиш'',нито ''а-а''.Това беше лятото,за по няколко часа махах памперсите,да види колко е хубаво по гащички,обаче-не и не,човека продължаваше да се напишва в тях и беше много щастлив от този факт Rolling Eyes.Слагаше гърнето си на главата,или сядаше на него с дрехите,слагаше играчки вътре....И дотук с гърнето.Прибрах го,спрях да мъча детето.След 3-4 месеца пак го извадих,историята почти се повтори,с тази разлика обаче че освен да си играе с него,винаги след сън започна да пиша там(сутрин и следобед).През останалото време на деня-не.Това продължи около половин година.Не беше а...л в гърнето нито веднъж за толкова време ooooh!.Преди месец(детето ми беше на почти 2 годинки),махнах дневния памперс,3 дни се напишваше и то доста,на четвъртия сякаш с магическа пръчица се промени това дете.Започна да казва за всяко ''пиш'',за всяко ''а-а''.Вече не си играе с гърнето.Нямаме инциденти,вече напълно осъзнава нуждите си и с гордост ги заявява Mr. Green.За това му беше нужна 1 година Whistling-започнахме с гърнето на 11 месеца,постигнахме успех на 1 годинка и 11 месеца....

# 44
  • Мнения: 251
 Благодаря на авторката за хубавата тема.  Hug
 Да споделя и нашия опит.
 Сложих сина ми на гърне, когато започна да седи стабилно, малко след навършване на 6 месеца. В началото го слагах само по 2-3 пъти на ден. Откакто навърши една година и 1 месец стои вкъщи по гащи и го слагам на гърне периодично. Имаме доста фалове, но аз предпочитам да пера, отколкото да спарвам детското дупе е памперси.  Naughty За мен приучаването на гърнето минава през няколко етапа:
 1. да разбере детето "що е това гърне, има ли почва у нас и за какво се ползва"  Mr. Green
 2. да разбира кога се е напишкало или наакало ( което е много по-лесно ако детето стои по гащички). Веднага разбират когато са мокри и им е неудобно. Моят син идва и се пипа отпред на гащичките и като го питаш "къде е пишото, показва с пръстчета" Simple Smile
 3. да се научи да сигнализира преди да се с напишкало и да изчака да го сложат на гърне.
 Ние сме до втория етап  Heart Eyes
 Никого не съм насилвала, никого не съм наказвала. Да, вярно е, че сина ми още не може да говори, не може да ми каже с думи, понякога просто седи на гърнето, без да върши нищо, понякога се напишква в гащите, но пак искам да повторя, че за мен е важно кожата на детето ми да диша, а не да се спарва в памперса. Не искам да обвинявам никого, но нека всички се опитаме да се поставим на мястото на дете, което е на 2 г. и половина, храни се с нормална храна (тоест не е кърмаче и урината и акитата не са онези бебешките), винаги е с памперс, а навън е лято.  Sick Аз не бих искала да съм на негово място, затова ще се занимавам с много търпение и внимателен подход, за да направя всичко възможно да махна памперсите по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт