Задължителни ваксини?

  • 18 140
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 761
Понеже в момента върви една тема в здравня форум,където някои майки се вълнуват за задължителните ваксини в другите държави,та реших да пусна темата.Задължителни ли са ваксините за децата ви там,където живеете?В случай,че се откажeте от имунижация налагат ли някакъви санкции като парична глоба,отказ от детска градина,училище и др.?

Последна редакция: чт, 09 юни 2005, 17:47 от Honda

# 1
  • Мнения: 2 452
Понеже в момента върви една тема в здравня форум,където някои майки се вълнуват за задължителните ваксини в другите държави,та реших да пусна темата.Задължителни ли са ваксините за децата ви там,където живеете?В случай,че се откажeте от имунижация налагат ли някакъви санкции като парична глоба,отказ от детска градина,училище и др.?


Вече дадох отговор за Канада (най-общо доколкото може да се обобщава) в другата тема.

# 2
Нито една ваксина не е задължителна. Преди всяка една родителите получават подробна информация за тях. Плюсове и минуси. Всеки сам решава дали да постави на детето. При отказ се подписват документации разни, че правиш това доброволно и поемаш последствията.....Глоби не се налагат. Няма и изисквания от градини и училища децата задължително да имат еди коя си имуназация.
Аз лично до този етап съм поставяла всички, които фигурират като описани в здравната им книжка.
И пак казвам. Първо ни запознават, после всеки си решава. Ми....това се сещам за сега. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 244
За Германия - ваксините не са задължителни
Има даже провинции с пълен бойкот на ваксините
Но си има имунизационен календар и тези които са решили да имунизират децата си се водят по него
Никой не налага глоби за нищо. Тук цари демокрация и всеки родител има право да избира какъв имунитет да предложи на детето си

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
в щатите уж не са задължителни, няма закон, с който да задължават родителите да ваксинират децата си, няма глоби, за всяка ваксина, която слагат на децата искат писменото ми съгласие, но де факто са - без определени ваксини (повече отколкото в българия) не ги приемат нито в детска градина, нито в училище, дори в детската стая във фитнес залата не ги пускат.

# 5
  • Мнения: 486
В САЩ няма глоби. Преди всяка ваксинация педиатъра дава брошурка с информация за ваксината и родителя има възможност да прецени дали иска ваксината да бъде поставена или не.
За записване в детски градини и щатски (безплатни) училища - има изискване детето да бъде ваксинирано (или има имунитет) срещу определен брой болести. Най-общо това са - дифтерит/тетанус/коклюш, шарките, полио, хепатит В. Не съм сигурна дали във всички щати изискванията са еднакви. За освобождаване от изискването за имунизация родителите трябва да представят декларация, че детето не е ваксинирано по медицински (уважава се във всички 50 щата и трябва да е подписана от доктор), религиозни (всички щати освен Mississippi и West Virginia) или лични причини (засега се приема само в 18 щата). При избухване на епидемия неимунизираните деца временно се спират от училище. За частните училища мисля че няма изискване за имунизация.

Последна редакция: чт, 09 юни 2005, 21:46 от Ellie

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
За частните училища мисля че няма изискване за имунизация.

в повечето има

# 7
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел също мисля, че не са задължителни и не се подписват никакви документи. Не знам само как стои въпроса с детските градини и училищата Thinking

# 8
  • Мнения: 1 502
За Исландия, не знам дали са задължителни, но предполагам, че са желателни. Съдя по това, защото както бях писала и преди държат като се започне с един вид ваксинация да се продължи с нея (става въпрос, че на нас ни предстои ПЕНТАВАК днес, а също и в 5-я месец, пак ПЕНТАВАК. Искат да ми я дадът и да му я бием в БГ, а не да използвам бг. ваксини, макар че и в БГ ги има). Иначе като гледам имунизационния календар на малкия, последната ваксина е на 5год.

# 9
  • Мнения: 1 215
И за Полша, и за Англия не са задължителни, но който иска да ги направи се води по имунизационен календар.

# 10
  • Мнения: 768
Във Франция ако искаш да дадеш детето на ясла, градина или училище, трябва да са сложени всички ваксини по ваксинационния каледар. Това искат пьрво в списька от документи.

# 11
  • Мнения: 486
Я да попитам аз мамите които са ваксинирали децата си - срещу какви болести се препоръчват ваксини (спред имунизационния календар, ако има такъв) в  страната в която живеете?  Същите като в БГ? Като в БГ +  други болести?

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Я да попитам аз мамите които са ваксинирали децата си - срещу какви болести се препоръчват ваксини (спред имунизационния календар, ако има такъв) в  страната в която живеете?  Същите като в БГ? Като в БГ +  други болести?
В Израел са общо взето като в БГ,но там не правят БЦЖ, а  Хемофилус инфлуенца Б и за хепатит А са "задължителни"/според имунизационния календар де/. Препоръчаха ни за варицела и я сложих, че е от гадните шарки  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Наистина ли има ваксина против варицела? Де, да съм знаела като се разболя голямото ми дете - щях да се боцна, за да си спестя досадното изприщване. За съжаление вече не ми трябва - придобих имунитет по неприятен за мен начин  Sick

# 14
  • Мнения: 4 244
За Германия
Пентавакса включва при нас
- Дифтерия
- Тетанус,
- Коклюш
- Инфлуенца тип Б
- Полиомиелит

Трипловакс  (Приорикс)включва
- Морбили
- Заушка
- Рубеола

Прави се и Мантутест за туберкулоза - той е задължителен и се прави на годинката и на 3 г

Има препоръчително ваксиниране за Хепатит Б и Варицела, което ние също направихме и нвсяка есен грипна ваксина.
Всички са препоръчителни

Общи условия

Активация на акаунт