След аборт, без кюртаж, колко да се чака?

  • 3 509
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Това е въпроса и ако няма усложнения и абортът е бил спонтанен в 6 г.с трябва ли непременно да се пропуска 1 месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
не, не е нужно.

# 2
  • Мнения: 6 472
Не е необходимо

# 3
Ще си позволя да не се съглася. И на мен така ми казаха след първия ми спонтанен аборт, защото шанса да забременееш веднага бил малък. Аз само след една седмица след спонтанния аборт пак бях бременна. За съжаление пак загубихме бебето. След това смених лекаря, човека беше потресен, че някой може да каже такова безумие да не се пазим. Обясни ми, че след бременност са се включили определени хормони, чието действие (остатъчно) може да продължи месец. Говорих и с други лекари, посъветваха ме да изчакам поне 3 месеца. Друг е въпроса, че е хубаво да се възстановиш и психически. На мен ми беше нужно повече от половин година да спра да плача при вида на бременна или бебе. Сега се радвам на малките душички, на бременните дами около мен и си мисля за планова стимулация. Хубаво е да изследваш и хормоните, при мен аборта се случи поради лоша комбинация от тежък грип, изтощен от диети организъм и нисък прогестерон.
Късмет! И горе главата до 3 такива аборта се приемат за нормални според някакви стандарти и светованата медицинска практика...

# 4
  • Мнения: 2 120
Нещо не схващам.
След като не е имало кюртиране, тогава нищо и няма и на лигавицата на матката. След като има ову , слуз, фоликули, какъв може да бъде проблема, че да се чакат 3 месеца.
Аз ако чакам три месеца ще се побъркам.

# 5
  • Мнения: 4 362
Нещо не схващам.
След като не е имало кюртиране, тогава нищо и няма и на лигавицата на матката. След като има ову , слуз, фоликули, какъв може да бъде проблема, че да се чакат 3 месеца.
Аз ако чакам три месеца ще се побъркам.
ДараМиличка и аз нямах кюртаж!Изчакахме само месец  и започнахме отново опити.Според мен не губи 3 месеца а действайте казват че след спонтанен се забременява по бързо.Успех целувки и стискам палци  bouquet

# 6
  • Мнения: 9 901
Нещо не схващам.
След като не е имало кюртиране, тогава нищо и няма и на лигавицата на матката. След като има ову , слуз, фоликули, какъв може да бъде проблема, че да се чакат 3 месеца.
Аз ако чакам три месеца ще се побъркам.


Тогава какво те притеснява, та задаваш този точно въпрос?

# 7
  • Мнения: 2 120
Притесняваме това, че не знам да чакам ли 1 месец или не.
Според лекарят ми, а той почти нищо не се произнеесе, само попита, -`Ще пробваш ли този месец?`, защото темата се въртеше окло Утрогестана по колко да пия.
И сега не знам да пробвам ли днес и утре или не.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Дара , според мен чу всякакви мнения вече и от нататък е твоя думата .  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 660
Дара,единствено от моя личен опит те съветвам да изчакаш още една менструация преди да опиташ.Днес научих,че втория ми  кюртаж си е била неуспешна бремнност,точно поради незаздравяла лигавица.Дай мъничко време на организма си.Един месец ще отлети за миг....

# 10
  • Мнения: 2 433
И аз мисля че няма нужда от изчакване. Всъщност моят Док навремето ми каза ,че много жени получават спонтанни аборти в много ранна бременост и дори не разбират за това. Просто  се изразява като твърде обилен мензис. Така че мен ми се струва че няма проблем, а и ако имаше доктора със сигурност щеше да ти каже да се пазите!Каквото и да решиш Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
Ще си позволя да не се съглася. И на мен така ми казаха след първия ми спонтанен аборт, защото шанса да забременееш веднага бил малък. Аз само след една седмица след спонтанния аборт пак бях бременна. За съжаление пак загубихме бебето. След това смених лекаря, човека беше потресен, че някой може да каже такова безумие да не се пазим. Обясни ми, че след бременност са се включили определени хормони, чието действие (остатъчно) може да продължи месец.

Катеринка, аз пък съм потресена от това, което ти е надрънкал лекарят, освен ако ти нещо не бъркаш неговите думи!

тия хормони, дето "се включвали" след бременност, не се включват СЛЕД, а по време на бременността и става дума за хормонът ЧХГ, който наистина може да спада до 1 месец след аборта, но докато имаш ЧХГ в кръвта си - така или иначе няма овулация и не можеш да забременееш!

понеже имам 2 аборта, един спонтанен без кюртаж в 6-та седмица и един мисед, с кюртаж в 9-та, доста подробно съм чела, питала и разпитвала по темата.

това, че си загубила за втори път бременността, не е поради факта, че си заченала веднага след аборт. ако лигавицата не е възстановена - не може да се получи изобщо имплантация, за какво говорите вие тук? жени с перфектна лигавица не могат да задържат ембриона при инвитро, та какво остава, ако лигавицата не е възстановена??




# 12
  • Мнения: 2 120
Май ще пробвам, аз нямам вече ЧХГ/правих кръвен тест/,
много мнения, но ще се доверя на първите две и интуицията.
Благодаря на всички.

Общи условия

Активация на акаунт