в колко да си лягаме?

  • 3 139
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 753
Аз също нямам нищо против детето ми да си ляга към 9,но при положение,че спи по два пъти дневно и от вторият си сън се буди към 6-6.30-7 не виждам как може да се случи това.За сега заспива към 10-10.3.Надявам се като започне да спи по веднъж дневно да заспива и по-рано,но в момента това е положението.

# 31
  • Мнения: 71
Всяка вечер в 8:00 е в леглото, независимо дали навън е светло или тъмно, аз пускам външните щори, така че няма голяма разлика. Все пак трябва да ни остане малко време и на нас с таткото да се видим и да погледаме телевизия на спокойствие. Цяла нощ спи непробудно и се събужда в много добро настроение в 6:30 - 7:00.

# 32
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Зависи от детето, аз моята пикла я слагам да си легне около 9:30 часа и в 7 часа сутринта е кукуряк  Wink
И аз така Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 44 090
Щом си търка очичките - почни по-рано да го слагаш да спи.

# 34
  • Мнения: 5
здравей и моето бебче е почти на 4 месеца, но за разлика от твоето то се събужда и през нощта и иска да яде,заспива към 20:00 или 21:30 и се събужда в 1:30 или 2:00, хапне и пак заспива и се буди задължително в 6:00.след това не иска повече да спи а иска  да си играе.моят лакомник не иска да пие вода,но иска да го кърмя през 2  часа.не може да издържи до сутринта без да хапне поне малко. feeding  Yum

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Ние си лягаме след 12 часа. Детето  - към 10.

# 36
  • Мнения: 742
от бебе Криската заспиваше в 10.30, т.е в 21ч започвахме да я къпем, масаж, гимнастика и т.н, в 22 чапочвах да я кърмя и си запсиваше към 22.30...Сега заспива по същото време, че понякога и след 23ч...зная че е късно за дете, но колкото и да е уморена..дори да си легне в 21ч в леглото-започва да си играе, да се размотава и т.н докато не стане 22.30 и сама заспива Hug

Каквото и да правиш-детето само ще си покаже как му е най добре Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 932
В 9 вече е заспал (в повечето случаи). Вчера приятелка на майка ми, която живее в Австралия ме попита, защо детето си ляга толкова късно и аз бях  Shocked Там си лягали в 7 и ставали в 7 - били имали нужда от 12 часа сън. Порових се из нета и установих, че на страшно много места е така - Дания, САЩ, Испания ... ама ми се вижда много странно  Rolling Eyes Кажете майчета, нима 9 часа е много късно за лягане? Как биха заспали децата ви, когато навън още грее слънце и лично ние препочитаме разходките по това време  Rolling Eyes
Simple Smile Ако девет е късно за приятелката на майка ти, какво ли ще каже за дъщеря ми (на 11 месеца), тя ляга в 22.30 най-рано, ако имаме късмет с таткото,иначе и към 23.30 ми е заспивала и по-късно. Просто не мога да я накарам да ляга по-рано, но пък сутрин преди 10.30 рядко става, та си наваксва пак 12 часа и се падат почти.
За мен всяко дете си е различно и уникално.

# 38
  • Мнения: 729
от бебе Криската заспиваше в 10.30, т.е в 21ч започвахме да я къпем, масаж, гимнастика и т.н, в 22 чапочвах да я кърмя и си запсиваше към 22.30...Сега заспива по същото време, че понякога и след 23ч...зная че е късно за дете, но колкото и да е уморена..дори да си легне в 21ч в леглото-започва да си играе, да се размотава и т.н докато не стане 22.30 и сама заспива Hug

Каквото и да правиш-детето само ще си покаже как му е най добре Hug
И при нас положението е същото.  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 131
Ние Алекс го слагаме да спи между 22 и 23 ч. Засега това е вариантът, защото все още спи по два пъти на ден.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
До една годинка си лягаше с кокошките, не дочакваше 20 ч...  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 029
Най-добре е наистина да се ръководиш от самото дете, то ще си покаже кога и от колко сън има нужда. А с времето ще се приучи и към режима, който му създадете. Дъщеря ми е свикнала да ляга към 21 ч като разбира се понякога се налага да я сложа малко по-рано или по-късно, но гледам да се придържам към този час.

# 42
  • Мнения: 172
Моята хубостница си ляга в 19:30.Едва изчаква този час.Не мога да кажа,че спи непробудно.Според мен това е невъзможно.Като се събуди,проплаква малко пак заспива.До към 5-6 когата си похапва.В повечето случаи пак заспива.Но определено,ако чувстваш,че е уморено детето слагай го по-рано да спи .Аз пък се чудя защо лягат толкова късно.Моята не спи много през деня,просто не и се отдават дългите спанета през деня,за 30 минути дремва и е станала.Така че аз съм доволна ,че си ляга рано за да можем да вечеряме на спокойствие и да се видим с таткото.

# 43
  • Мнения: 2 825
Дъщеря ми ляга когато и се допи. Няма определен час, понякога ляга в 8:30, друг път в 12:00.
Никога не съм я насилвала да спи или не, за да следва режим.

# 44
  • Мнения: 832
Благодаря за вашите отговори.
Казват, че един възрастен човек трябва да спи 9 часа. То тогава, едно толкова малко бебе трябва да спи повече. А моето като легне в 10.30 се върти известно време докато заспи и спи до 8 сутринта. Това са 9 часа. От друга, страна ако я сложа по-рано се чудя дали ще се събуди в 6. А аз не съм от ранните пилета.Така де смятах, че има някакъв минимум часове за спане.

Общи условия

Активация на акаунт