Бихте ли се преместили от София в малко градче?

  • 14 970
  • 144
  •   1
Отговори
  Здравейте!
 От 15 години работя и живея в София.Искам да купя малък апартамент близо до столицата(гр.Сливница например) и да пътувам.Просто не ми е по силите(финансово) да купя жилище в София.Какво мислите?Пътувате ли и вие всеки ден и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 2 556
Аз се преместих, но не с цел да работя в София, а за постоянно в малък град. Зависи какво ти е най-важно. Ако работех в София, не би ми се искало да пътувам всеки ден и от друг град, преди да вляза в задръстванията там. Бих си живяла в София, независимо ще купувам ли там жилище или не.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Имам позната, която пътува всеки ден от Перник до София. Не са им стигнали парите за жилище в столицата и си купили в Перник. Но работят и двамата в София.

# 3
  • Мнения: 1 897
И аз като Tess.

# 4
  • Мнения: 1 495
И аз бих се преместила в по-малко градче, но само ако намеря хубава работа. Но пътуването всеки ден до София би било убийствено според мен. Бих предпочела в този случай по-малък ап и по-краен квартал.
Иначе мечтая за спокойствието на малкия град и за времето, което бих имала в повече ако живеех и работех там...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Не бих се преместила от София. Особено, ако трябва да пътувам. Смятам, че е по-добре да си вземете жилище на изплащане и парите, които ще давате за транспорт всеки ден до София и обратно, да ги давате за изплащане на апартамента си в София.

# 6
  • Мнения: 940
Аз се преместих в Божурище с моя съпруг. Там си купихме къща, защото винаги съм искала да си отгледам децата в къща, на спокойствие. Нямахме финансови проблеми, можехме да си купим и жилище в София, но решихме да сме на по-спокойно място. За пътуване не мога да се оплача--карам кола, а и транспорта е много удобен (автобус и метро).

# 7
  • Мнения: 3 818
Зависи какво разбираш под дълго или убийствено пътуване.
Аз живея в Перник, пътувам всеки ден до работата ми - точно 40 мин и то със задръстванията. Без тях е 25. Никога не ми е тежало и не ми се е струвало далече. Колежката ми от Дружба пътува поне 1ч. до работата.
Много ми е добре - хем си живея на спокойно, хем София ми е под ръка, едва ли някога бих се навила да живея в столицата. С парите, които струва един апартамент в София ще си купя къща с огромен двор, две коли и пак не бих се преместила Wink

# 8
Fairy,ти ме обнадежди! FlutterТочно това са ми мотивите-много по-евтино жилище,спокойствие...Поне аз така мисля де...

# 9
  • Мнения: 575
Аз не бих Peace но много хора го правят.

# 10
  • Мнения: 18
Ми не разбира се  Grinning

# 11
Чакам с голямо нетърпение да се махна от София , (без да се обиждат софиянци)-мразя го този град,остават ми 1-2год. докато завърша и с кеф    bye bye  

# 12
  • Мнения: 125
Бих се махнала от лудницата с кеф! Marida, Сливница не е ли на 2 цигари път от Софето?
Имам познати, които пътуват от Ихтиман всяка сутрин, за да работят в столицата....ами да ви кажа на мен пътя Овча Купел (където живеех) - Орландовци (където работех) ми е повече като време...
Да не говорим, че в малко градче децата ти ще израстнат по-спокойно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 940
С парите, с които си купихме голяма къща с двор, щяхме да си купим един тристаен, макар и нов...(и къщата е нова де). Пътувам по 30 минути до центъра на София заедно със задръстванията.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Ако с мъжът ми си намерим така добре
платена работа както тук, изобщо няма
да се замисля !
В София вече стана АД и положението
е нетърпимо.
Бих пътувала и 30 км в една посока
само и само да не бъда тук  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт