За режима при децата

  • 3 447
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, пускам тази тема след редица забележки от страна на други майки, че аз  искайки детето ми да се храни и спи в определеното време съм избягвала да се срещам с тях. Той е на 1г.10 месеца . Аз искам да се събираме примерно след 17ч., когато детето ще се е наспало , нахранило и ще му се играе с другите деца. А не примерно да се съберем в 13ч когато на моя вече му се спи и не мога да го нахраня в чужда обстановка. Но дори да успея да го нахраня, ние докато се приберем у дома става 17ч. на него толкова много му се спи, че пропуска и следобедната закуска, събужда се примерно в 19ч. и  докато отново  заспи  непрекъснато мрънка. Според тях аз много се вживявам, не е било важно толкова какво ял и в колко, ами възпитанието което съм щяла да му дам. Значи всички тези жени са майки с 1-2 деца,  но това че децата им мрънкат, защото им се спи или са гладни, сякаш не им прави впечатление. 
  Според тях, не аз трябвало да се съобразявам с детето, а то  с моя живот.
 При вас как е, кой с кого се съобразява? Всъщност моята "мания" детето ми да се храни поне първите 3 години пълноценно се появи след многото четене на този сайт.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
При мен децата ми имат режим, създаден взаимно, според мен напълно разумен, хранене и спане в общо взето едни и същи часове. И ако на някой не му е удобно, аз се съобразявам с децата ми. Не мога да си представя да излезнем в 13 ч, разходките са преди обяд тоест преди 12 ч и след следобедната закуска тоест след 16.30 ч. И заниманията ни извън вкъщи са все в удосни за нас часове.

# 2
  • Мнения: 187
julide разбира се ,че ще се съобразяваш с нуждите на детенцето си,та той е още малък разбира се ,че трябва да има режим за хранене ,спане и игра .А твоите дружки незнам кой знае какво възпитание ще дадат на своите деца като предпочитат разходките и лафчето с приятелки пред един пълноценен следобеден сън на  детето си и да им дадат обяда в чужда обстановка.А за какво са ти на теб такива приятелки изобщо гледай си детенцето не му нарушавай режима да го изнервяш още от сега давай си му обяда и като е време си го гушни и преспи ,за разходки има време както казваш ти след 17,00 часа е идеалното време за това

# 3
  • Мнения: 2 448
Разбира се, че трябва да има режим. Та детето ти е само на година и десет месеца, в тази възраст спят обеден сън, какви ще са тези други майки дето ще си мъкнат децата по разходки, когато им се спи и т.н.  newsm78
Моя например като беше бебе от 8 месечен спеше само у дома, не можеше да се наспива пълноценно навън в количката и винаги съм се съобразявала с това. Излизала съм на разходка преди обед, прибирам го за обедния сън и после мога пак да го изведа, но да ходя пия кафета , пък детето ми да мрънка и да ми разваля настроението, ами то дори за себе си не бих си причинила подобен ад.
Аз съм твърдо за режимите, дори и за храната от самото му раждане е било всичко под час. Знам, че има майки, които не споделят това мислене, но аз съм постъпвала така.

# 4
  • Мнения: 3 367
Има хора всякакви,отдавна не съдя. Режимът на децата е от основна важност за нас,и се съобразяваме с него с риск да пропуснем купон,да ходим на кино поединично и пр. Всеки избира как да си гледа децата,аз съм от "вживяващите се", ядем и спим под час,заниманията са м-у 9 и 12 и м-у 4.30 и 7.30,намирам го за полезно както за тях,така и за нас (има редица данни за ползата от реда що касае биолог,процеси като хранене,спане и др).

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Като бяха малки се съобрязавах с децата, а после с останалите хора. Ако на едно дете му се спи, гладно е или просто е кисело никакво удоволствие няма да има и за мен от разните сбирки.

# 6
  • Мнения: 953
И аз съм от много "вживяващите" се - детето ми има режим и неговите потребности са на първо място.  Ако не се съобразявам с режима й  става кисела.
 Кафето и лафчето  може да почакат.

# 7
  • Мнения: 46 508
Не можеш да искаш от другите бебета да им се дояжда и доспива тогава, когато и на твоето  Rolling Eyes

Никога не съм се намесала в нуждите й. Така или иначе си бяхме вкъщи до 3 г., всичко определяше тя, когато й се спи- спи, когато е гладна - яде.

На възрастта на твоето дете ставаше в 12-13 ч. на обяд, ядеше и излизахме, ако й се доспи, прибираме се към 16-17 ч., тогава пак ядеше и заспиваше за 1-2 часа, след това вечеря към 20 ч., а вечерта лягаше към 24 ч. Тя си го направи този режим и го спазваше до 3 г. После започна да става към 8-9 ч. и да си ляга към 22 ч.

Излизах с приятелка, чието дете беше с подобен режим. Намери си такава   Peace

# 8
  • varna
  • Мнения: 676
Естествено,че на този етап ти трябва да се съобразяваш с режима на детето си.То е още малко.Недей да се вързваш на другите майки,които те съветват да не се съобразяваш с детето си.

# 9
  • Мнения: 24
Благодаря Ви мами, значи не съм само аз. Днес докато им обяснявах, защо на мен не ми удобно  да се събираме към 12ч.-13ч., в очите им четях насмешка. Благодаря Ви още веднъж, че  ми отговорихте, сега се чувствам по-добре!

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И за теб и за детето е много по-добре да си има режим, така и ти ще може да си организираш добре времето Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също се съобразявам само с децата

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Първо, на последно място бих се съобразявала с мнението на кварталните майки.  Peace
Детето ми си създаде режим съвсем сама, аз се съобразявам с него. На дъщеря ми ако й се спи, например, е нетърпима. Никъде не излизам с нея, ако не се е наспала и нахранила.

# 13
  • Мнения: 6 682
Остава и да се съобразяваш с това кой какво казал в кварталната градинка. То и без това е пълно с кухи лейки.
Съобразявай се с детето си и със себе си. Кой какво казал, що го казал или какво щял да си помисли - ми да е жив и здрав, аз данък обществено мнение не плащам, имам си приоритети.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми си имаше режим, който аз създадох. Винаги нейните нужди са били на първо място. Аз се събирах с майки, чийто деца имаха режим сходен на нашият, така че не съм имала този проблем като твоя. Разбира се , че детето е на първо място и после ще си ти.

# 15
  • Мнения: 9 814
Твърдо "за" режима съм.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Eжедневно синът ми в 12.15 ч. е вкъщи на масата за обяд. В 13 часа е в кревата за следобеден сън. Без изключения!
Това кой какво говори и кой какви стратегии прилага на децата си не ме интересува.

# 17
  • Мнения: 7 201
И аз съм от много "вживяващите" се - детето ми има режим и неговите потребности са на първо място.
PeaceА кой какво казва-хич и не ме е грижа. Sunglasses

# 18
  • Мнения: 2 722
Твърдо заставам зад привърженичките на режима, особено на тази възраст.
И при нас на площадката 99% от мамите излизат в 11 часа, а ние тогава почваме да се подготвяме за прибиране, защото ако не сервирам обяда до 12,15, може аз да бъда изядена.
Дори и баткото се опитвам да удържа на режим, въпреки че съм склонна понякога да не настоявам за следобедния сън. Но пък той самия вижда, че след това не му е комфортно вечерта и като цяло спи следобяд в повечето случаи.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Дали ти си създала режима,или детето-за мен не е важно.Важно е да има такъв режим,
който да е удобен и за двама ви.За мен е неприемливо такова безхаберие,каквото ти описваш
за другите майки.Аз също се срещам с доста майки в кварталната градинка,но само с тези с които ни
съвпада режима.А за насмешките ще ти кажа просто да не им обръщаш внимание и да се дистанцираш
деликатно.Аз не съм от най-"вживяващите се" майки,но все пак за мен и съпруга ми децата са приоритет.
Дори заради един следобеден сън на детето пропускам "важни"за някои събирания и мероприятия.
Но хора-всякакви.Аз споделих своята гледна точка. Peace

# 20
  • Мнения: 959
Няма нищо по хубаво, от това детето да има режим.  Peace

Ние имаме, и си го спазваме.
Детето е спокойно, и весело. И аз, също.
Не мога да си представя, малката да се тръшка и реве, а аз да седя и да си клюкарствам. Направо е безсмислено.

# 21
  • Мнения: 418
Благодаря Ви мами, значи не съм само аз. Днес докато им обяснявах, защо на мен не ми удобно  да се събираме към 12ч.-13ч., в очите им четях насмешка. Благодаря Ви още веднъж, че  ми отговорихте, сега се чувствам по-добре!
Какви са тези майки,които искат да се събирате по това време.При нас няма такива или аз не познавам.Всички до 13 часа са се прибрали да обядват и спят децата.Да не би на твоите приятелки децата им да ходят на ДГ и те от скука се чудят какво да правят?Моето дете е 1.10г. и си има режим който не нарушавам.Иначе става много раздразнителен.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Децата ТРЯБВА да имат режим. Няма значение дали ще е като на другите деца, важно е да го има. Разбира се не бива и човек да се вманиачава. Трябва да има баланс м/у нуждите на детето и родителите. Да, съобразявам се първо с детето, но не пренебрегвам и себе си. Моето дете имаше добър режим до към 1 г. После тръгна на ясла където също има режим. Но като я вземех всичко се объркваше. Така си я караме и до днес, вече 4 г. Нещо не мога да наглася нещата и това е.. Ние например не вечеряме около някакъв час. Случва се да седнем в 19:00, както и в 22:00. Детето ляга понякога в 21:00, понякога в 23:00. Отчитам го като огромна грешка и все си повтарям "От утре я вкарвам в някакъв режим" и не успявам. Най-лошото е, че виждам, че не й се отразява добре. Ето каква самокритика си ударих  Crazy Та з две думи "ЗА режима" Grinning

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хубаво е да има режим, но аз лично не го спазвам съвестно. Щерката от много малка се научи да спи следобед в движение и на различни места. Дори в къщи, в нейното легло е абсурд да заспи, трябва да е на път  ooooh! Храната си я носех в чантата и така бях доста мобилна и можех да се срещна с различни хора почти по всяко време, стига да имам желание Wink
А за присмиващите майки, да не ти пука. Аз такива, които считат за правилно само това, което те вършат, ги считам за много ограничени хора и избягвам контакти с подобни личности  Crossing Arms Сигурно и аз не бих се срещала с подобни и бих използвала оправданието с режима, въпреки че нямаме такъв  Twisted Evil

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз дори свекитата научих с привичките на децата ми. Гостуваме или след като е минал обедния сън или веднага след сутрешната закуска. Децата имат нужда от що годе някакъв режим, а не от хаос.

# 25
  • Мнения: 1 312
Правилното е да се съобразяваш с режима на детето.
Но не забравяй,че всяко дете има различен и не може винаги часовете ви да съвпадат с другите майки.
Моят син на по-малка възраст от тази,която си посочила,категорично отказваше да спи следобед и това продължи няколко месеца.
После сам започна да си казва,че иска :"на глото,на глани,набиа,након" Laughing/На леглото,на възглавницата,да го завия,лека нощ/.
Почти на 3 пък започна да виси до посред нощите и не лягаше преди 1 часа Crazy
Сега е в леглото в 10.30,а допреди месец още в 9.30 го слагах.
За сравнение-имам приятелка,която ми е на няколко блока разстояние и все не можем да се засечем,понеже тя категорично настоява детето да се храни вкъщи и излизат само за 1-2 часа рано сутрин.
После детето и спи час,час и половина до обяд,яде,играе и пак сън,но вече следобеден.
Децата ни са на една възраст.
На мен пък това ми се вижда странно,но така му е изградила режима и това е.

# 26
  • Мнения: 46 508
Какви са тези майки,които искат да се събирате по това време.При нас няма такива или аз не познавам.Всички до 13 часа са се прибрали да обядват и спят децата.Да не би на твоите приятелки децата им да ходят на ДГ и те от скука се чудят какво да правят?Моето дете е 1.10г. и си има режим който не нарушавам.Иначе става много раздразнителен.

Не ги познаваш, защото се размнавате  Simple Smile И те си имат режим, но е друг, не виждам нищо странно newsm78
Напред в темата съм писала, аз например съм такава майка. Като е станала в 12 ч., не съм очаквала да спи от 2 до 4 Laughing
Приятелката, с която си отгледахме децата също.
Само в жегите илзизахме по-късно.

# 27
  • Мнения: 9 814
Разни майки, разни режими.

# 28
  • Мнения: 2 197
Всяко дете е различно. Моята дъщеря примерно никога не е имала режим - яла е и в 12 и в 16 часа, зависи кога успеем да седнем да се храним. Интересното е, че въпреки, че яде като прасе (ама наистина много яде) никога не е мрънкала за ядене ако правим нещо друго - примерно ако пътуваме. Аналогична е ситуацията със спането - може да заспи в 12, може и в 17. Заспива когато тя реши. Не съм привърженичка на режима, защото работата ми е такава, че не мога да и осигуря хранене в точно определен момент. Тя не възразява на това. В яслата обаче е абсолютна отличничка - храни се с децата и в момента, в който я сложат в леглото заспива. Когато е в къщи - тя се съобразява с моя режим. Когато беше бебе и по-малка съм се съобразявала да не я будя ако спи, но пък никога не съм отказвала вечерно излизане, защото детето ми трябва да спи (както доста мои приятелки с деца правят и за тях 20 час е вече късно). Моето заспива късно и аз не се притеснявам от това.

# 29
  • Мнения: 9 052
Да , трябва много да се съобртаzяваш именно с твоя живот, а не с мнението на всяка срещната квартална дружка, zащото не вярвам едно скимтящо и мрънкащо дете да е добре zа теб, нервите ти и zа доброто ти настроение. Аz съм zа режима и си го спаzвам , когато искам да иzлеzна по мое си време, си вzимам баба или гледачка у доам да стои при спящото дете, но не го мъкна с мен. Сто пъти ми е по дорбе да си стоя в къщи и да zяпам хубав филм или да се zанимавам с хоби, отколкото да стоя в кварталното кафене и някой непрестанно да ми пищи на ушите и да ме дърпа, zащото не е на кеф. Та от таzи гледна точка другарките са напълно прави   bouquet

# 30
  • Мнения: 479
Детето ми има режим и се чувства най добре като го спазваме.

Иначе става ужасна просто- мрънка ,тръшка се и реве за всичко.

# 31
  • Мнения: 800
С голямата родителите на мъжа ми ме нарекоха "вманиачена в режима" и т.н. Но детето просто ставаше нееудържимо като му се промени режима. Спряхме да има ходим на гости, освен ако не яла и спала в къщи - те мрънкаха, но свикнаха. Сега с малкия сме също така - за мен е важно децата да са се наспали, наяли и да са доволни, а не някой около мен да е доволен, а децата да са раздразнителни ....

# 32
  • Мнения: 4 841
Намирам режима за нещо от изключителна важност за децата. Синът ми е на пет, и въпреки това си има режим, който се опитвам да спазвам максимално. Особено по отношение на съня - на обяд ляга в 14,00, вечер - в 22,00. До сега съм правила 1-2 компромиса със следобедния сън, ако примерно сме били прекалено далече и не сме могли да се приберем до в къщи, но с вечерния - никога  Peace
Детето ми до толкова е свикнало с режима, че дойдат ли тези часове директно става сънлив и си ляга без да трябва да го подканям.
Вярно е, че различните майки и деца имат различни режими, но за мен поне режимът на детето ми винаги е бил на първо място.

# 33
  • София
  • Мнения: 172
Аз мисля, че майката би трябвало да напсне режима си към този на детето, стремейки се да не забравя и за себе си. Това за мен е оптималното. Винаги, когато съм го постигала сме били доволни и усмихнати и двамата със сина ми, но... аз просто съм много хаотичен човек и съответно по-рядко ми се отдава да реализирам този вариант.
Храненето и съня на година и десет са си доста важни за здравето и спокойствието на детето, съответно и на майката (особено ако детето е по-темпераментно и енергично като моето диване).
Та съм с две ръце за режима на детето. Режимът, макар и ограничаващ, дава сигурност за нещо познато и по-голямо спокойствие на детето.
Правила съм грешката да "не се вживявам" за храненето, не един път, съответно не един път пропускане на яде, че е преуморен, съответно сега едно такова лежерно, нехайно, манипулативно отношение към храненето има малкото човече, че на три години и седем месеца вчера, след едно поредно "гладуване" - 13 кила детето, но и без гладуването с триста зора до 14 кила ги докарва, на 100-тина см ръст.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Винаги съм се съобразявала с "режима" на Тери.Сложих го в кавички,защото е плаващ,а часовете са приблизителни,но винаги се съобразявам с нея.

# 35
  • Мнения: 3 929
Виж, всеки решава сам за себе си. Аз съм избрала да се съобразявам с нуждите на сина ми, още повече че е толкова малък и има нужда от грижите ми. Лишавала съм се от много неща - от ядене, от приказки до късно при празници, от излизания с приятели заради неговия режим, то даже не толкова режим, а нужда за сън или храна. Не ми тежи. Даже по-добре се чувствам аз самата, когато виждам, че той е добре, когато е усмихнат, спокоен, отспал си и нахранен.
Който иска да живее и да не се лишава от нищо, да не ражда деца.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Децата ми до три години си имаха/имат  Wink изградени режими,които аз само следвам и по този начин осигурявам спокойствието хем на тях ,хем своето собствено.Не виждам защо трябва да се съобразявам с режимите на другите майки и техните деца.Режимите са различни при всички.
Моите деца обичат да си спят по обед вкъщи и на мен тогава също ми е хубаво да си бъда вкъщи,на който му е хубаво да се разхожда по обед да се разхожда,но това незначи че и аз трябва да го правя.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз като цяло не съм привърженик на режима. Дъщеря ми си ляга, когато й се спи. Не съм я насилвала никога да спи, нито пък съм я карала да лежи в леглото, само защото така трябва. Не виждам проблем от това. За храненето също е така - слагам й да яде, когато каже, че е гладна. Зависи и от детето, де, защото моята дъщеря определяйки сама режима си се храни редовно и спи, колкото трябва. Някое друго дете може да не се сети само да си поиска храна или пък да не можеш да го озаптиш до 12 вечерта да легне.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Някое друго дете може да не се сети само да си поиска храна или пък да не можеш да го озаптиш до 12 вечерта да легне.
Моето  беше от тези деца до третата си годинка. Сега е по различно и аз я оставям да спи когато поиска и да яде когато е гладна. Но според мен си зависи от детето.

# 39
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Всъщност моята "мания" детето ми да се храни поне първите 3 години пълноценно се появи след многото четене на този сайт.
Нормално Whistling

Случва се и да не се съобразявам с детето. От малка сме я свикнали да спи и да яде при всякакви обстоятелства и така пропускам разни неудобства. Спи и яде, когато иска. И каквото поиска. Строги режими не са ми по вкуса - нито за детето, нито за мен. Peace

# 40
  • Мнения: 936
Привърженик на режимите съм. Дъщеря ми е на 8, синът ми - на2.5г. и Двамата ги гледам по-режим, смятам 4е за тях и мен е по-удобно. Дъщеря ми вече има малко повече свобода, все пак е във ваканция. Но малкият си знае времето за сън и храна. Искам да е наспан и нахранен, и така да хоодим по разни мероприятия. Мнението на другите не ме интересува, защото после МОЕТО дете ще мрънка и ще е вкиснато.

# 41
  • Мнения: 1 931
Благодаря Ви мами, значи не съм само аз. Днес докато им обяснявах, защо на мен не ми удобно  да се събираме към 12ч.-13ч., в очите им четях насмешка. Благодаря Ви още веднъж, че  ми отговорихте, сега се чувствам по-добре!
Тогава защо трябва да излизаш с тях ако ти се надсмиват, не са ти  приятели и не е нужно да се съобразяваш с тях. Повечето около мен излизат до обяд, най-късно до 13 се пребираме за  ядене и спане и отново 16.30- 17 часа отново на вън.

# 42
  • Мнения: 4 433
Благодаря Ви мами, значи не съм само аз. Днес докато им обяснявах, защо на мен не ми удобно  да се събираме към 12ч.-13ч., в очите им четях насмешка. Благодаря Ви още веднъж, че  ми отговорихте, сега се чувствам по-добре!
Тогава защо трябва да излизаш с тях ако ти се надсмиват, не са ти  приятели и не е нужно да се съобразяваш с тях. Повечето около мен излизат до обяд, най-късно до 13 се пребираме за  ядене и спане и отново 16.30- 17 часа отново на вън.
newsm10Съгласна съм с теб,така е и с мене илзизаме сутрин повечето мами,прибираме се за обяда и да спят,после на нов глас Wink

# 43
  • Мнения: 809
Режим - да. Но строг - не.
Когато беше малък никога не съм го будила, ако пресрочи часа за хранене.
Но по принцип е хубаво да има някаква граница и режим, но не строг.

# 44
  • Мнения: 118
Създавайки режим на детето,едновремено го и възпитаваш.Неговият режим не определя стилът ти на живот,освен ако висене по кафенета и шопинг не са ти приоритет.След известно време сегашните ти 'усилия' ще се върнат стократно.

# 45
  • Мнения: 4 433
Създавайки режим на детето,едновремено го и възпитаваш.Неговият режим не определя стилът ти на живот,освен ако висене по кафенета и шопинг не са ти приоритет.След известно време сегашните ти 'усилия' ще се върнат стократно.
Много правилно пътуващ Peace

# 46
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите деца са с режим,въпреки че вече са големи.
 Ако някога се наложи може и да закъснеем с храненето или да си легнат малко по-късно,но това е инцидентно.
 За мен обратния вариант е неприемлив.Не е нормално едно две годишнио дете да си ляга в 23-24 часа и после да спи до обяд. Confused
 Да закусва на обяд,а обядва когато е време за вечеря. ooooh!

# 47
  • Мнения: 118
Тук имаме прегрешения.Не е практика ,но се е случвало децата да' прескочат ' графика .Това са само изключенията, потвърждаващи правилата.

# 48
  • Мнения: 4 433
Фантичке не е нормално да защото още не ходят на ясла и не трябват да стават рано а спят до 10 и затова така се получава,като почнат яслите ще се научат!

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Фантичке не е нормално да защото още не ходят на ясла и не трябват да стават рано а спят до 10 и затова така се получава,като почнат яслите ще се научат!

 И преди да тръгнат на ясла държахме на режима.
 Веднъж създаден,той си остава.
 Хем за децата е добре,хем за нас,можем да се видим с баша им.Да си поговорим на спокойствие,да изгледаме един филм.
 Зимата децата ми си лягат в 21 часа,лятото сме удължили с половин час.
 Както вече казах,винаги има изключения,но това са инцидентни случаи. Peace
 Голяма роля за дисциплината играе татито при нас.При него няма не ми се спи,няма не ми се ляга.
 По леглата и това е,нямат право на протести,те не се и опитват де. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 622
режим за ядене нямат,единственото с което се съобразявам все още това е следобедния сън на малката.
когато спеше два пъти дневно много често сме излизали именно в 13ч.,но не съм изисквала от никого да се съобразява с мен и бебето ми.

# 51
  • България
  • Мнения: 181
Създавайки режим на детето,едновремено го и възпитаваш.Неговият режим не определя стилът ти на живот,освен ако висене по кафенета и шопинг не са ти приоритет.След известно време сегашните ти 'усилия' ще се върнат стократно.
Peace Peace Peace

# 52
  • Мнения: 5 391
И аз съм режимлийка Grinning
Децата преди всичко.

# 53
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не мога да взема отношение, защото смятам, че всеки е прав за себе си.Струва ми се обаче, че постъпвате правилно, опитвайки се да изградите навици и ред в живота на детето си!Както детето трябва да се съобразява с живота на родителя, така и родителя с живота на детето и то много повече, аз мисля така.
Бих ви посъветвала да не се връзвате на разни думи - това са просто думи, минават и заминават.Аз лично не се срещам с никакви майки с деца на възрастта на моето, защото не искам да седна да си пия кафето с тях, докато детето ми нагъва зрънчо или солетки, вместо полезен и вкусен плод, просто защото и техните деца ги ядат тия работи и той вижда и също иска.Изглеждам може би странно като тичам да се пързалям с няго по пързалки, заравяме се в пясъка(макар и рядко, много рядко да играем на обществен пясък), гоним се из треволяци и си събираме всевъзможни интересни неща за джобчетата(пирончета,камъчета,кутийчици и подобни неща, веднъж даже намерих червей в джоба на синът ми Sick - особено интересни са му червеите и охлювите в момента).И понеже на много майки им изглеждам странна, като си играя с детето ми, вместо да пия кафе или въобще нещо с тях, просто избягвам тяхната компания.Привечер се возим на скутери със синът ми той се разбива от удоволствие, въпреки, че като минем от някъде и другите майчета ме гледат с презрение и неодобрение.Често се прибираме доста късно вкъщи(след 9:30 вечерта),защото сме излизали с моите приятели - а синът ми е луд по тях и те по него.
Съжалявам само, че не мога всеки ден да се забавлявам с него(нямам много време) и излизанията ни заедно са средно по 3 - 4 пъти на седмица(а понякога и по рядко, само събота и неделя Confused), но се успокоявам с мисълта, че той всеки ден си играе с баба си, излизат на улицата пред нас(към 17часа)и си играе с други дечица, който са обикновенно преди вечеря, така че никой не се разнася с разни неща за похапване навън)...
Общо взето ... мисля, че изложих мнението си и бих искала да добавя - не си слагайте на сърцето, че някой си е решил, че вашият начин на гледане на детенце, не е добър или нещо подобно, просто защото е различен от на мнозинството Sunglasses

# 54
  • Мнения: 2 090
Да,и моето дете си има режим,с който винаги първо се съобразявам когато поемам някакъв ангажимент.Рядко се случва да го нарушим,но понеже детето си е свикнало по един начин промяната е съпроводена с раздразнение,хленчене и в крайна сметка разваляне и на неговия,и на моя комфорт Rolling Eyes.Както е казала една съфорумка по-горе:Децата преди всичко Hug Peace

# 55
  • Мнения: 126
Твърдо ЗА режим на детето- другите нека си ги държат без режим и да заспиват вечер в 12 ако искат- моето дете е на стриктен режим откакто се е родило и така ми е много по-лесно и на мен  Peace

# 56
  • Мнения: 84
За децата на тая възраст най-важните неща са сънят и храната. Така те растат здрави и изпълнени с енергия. Нищо не е по важно от детето! Така че, ако трябва, разхождайте се сами, но бодри и с настроение. Аз лично не мога да пия кафе, да клюкарствам и да се правя, че детето ми е добре. На такива майки много се ядосвам. След раждането на дете, малко или много трябва да се съобразяваме с него. То вече е част от нашия живот. Не бива да го лишаваме от неговите потребности /особено на тая крехка възраст/. Създайте си режим и го спазвайте. И на теб ще ти бъде по-лесно. Peace

# 57
  • Мнения: 15
Здравейте, аз съм почитетелка на режима за хранене и спане.Не само за ползата от това, че тялото свиква и така е по-здравословно, но самият режим поражда навик, което е важно.А също така, аз съм отгледана от баба ми, при която всичко ставаше по часовник.Simple Smile Simple Smile

# 58
  • Мнения: 537
Ми ние си имаме режим, откакто се е родила, но тя си го е създала, в началото спеше в количката навън и навън я хранех, но тогава си излизах самичка. После като порасна си се прибирахме да спим наобяд, никога никоя моя приятелка с или без деца не ми се е присмивала за това. Но ние се събрахме майки с горе долу сходни режими на децата и разбирания. Вярно, че не можеш да караш другите да се съобразяват с твоето дете, но пък щом виждаш и насмешка в очите им...честно казано аз бих си потърсила друга компания.  Peace

# 59
  • Мнения: 989
И при нас има режим. Но е съобразен така, че пасва на нуждите на цялото семейство. Заспива към 22-23ч. и спи до 9-10 сутринта. На обяд също спи час-два. Е, случва се понякога да нарушим режима, но не мисля, че това е проблем.

# 60
  • Мнения: 306
Мисля, че най-нормалното, което можеш да направиш за детето си е да му осигуряваш на време това, от което се нуждае.

# 61
  • Мнения: 5 940
Винаги съм се съобразявала с режима на детето, като ми е важно да отбележа, че той сам си го създаде. Също бих предпочела 17 часа като час за срещи, отколкото 13. Той става много рано сутрин и до дванайсет вече му се спи.
Децата стават нервни, умората си личи, когато насилствено ги държиш навън.

# 62
  • Мнения: 283
аз мисля, че и двете се съобразяваме една с друга... то става неусетно някак си. Например аз мразя да ставам рано и то само започна да заспива към 10 и да става в 8:30, вместо в 6. Но не бих го извела, ако му се спи или по друга причина ако няма да му е комфортно. Освен ако не е по важна причина...

# 63
  • София
  • Мнения: 7 032
Синът ми има режим и аз се съобразявам с него, за мен това е правилният вариант.

Общи условия

Активация на акаунт