Мами с повече опит СПОДЕЛЕТЕ

  • 2 465
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
ние и сега имаме проблем с акането - иска да е скрит и да не го виждаме. докато се усетя -  колко нерви изхабих покрай наакани гащи - пишкането си го правеше, но акането - не. сетих се един ден и го сложих под масата (обикновено там се наакваше) и човекът си свърши работата. и оттогава насам винаги му казвам да си избере ккъде иска да е скрит и така. стигали сме до там да му правя къщичка - аз сядам на един стол и го покривам с тялото си отгоре- и така той е в "къщичка". в крайна сметка - сега си взима гърнето и ходи в гардеробната да ака защото там е тъмно и "уж" не го виждаме. дори играем на играта аз да го търся и да не го виждам.
дано да съм ти полезна , защото както казах ние и сега имаме проблем с акането - стиска до последно - търчи из къщата само и само да го задържи като види, че не става работата - тогава си взима гърнето и отива там.
аа, и още нещо - когато спрях да му казвам - Алек ака ти се, хайде на гърнето (след като е търчал сума ти ВРЕМЕ), той започна сам да казва -= "мамо,ака ми се" и си взима гърнето сам.нама да казвам как си прехапвам езика, за да не му кажа да ходи да ака, като го гледам как се мъчи.
дано е полезно

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
А не можете ли да го научите да си слага гърнето в тоалетната и там да ака. Също ще е скрит. Ако се страхува можете да не затваряте вратата, а само да я притваряте.

# 17
  • Мнения: 2 577
Щом ака на 2 дни, значи има запек постоянно, по-некомфортно му е, това не му у бил режима, за това така се  мъчи детенцето. Ти сама пишеш, че е започнал да ака на 2 дни, а преди не е било така. Да не се храни по-различно?
давай нещо за запека.

# 18
  • Мнения: 2 018
Дай му малко плодове да си хапне детенцето, защото ако се е запекло, сигурно го боли и затова отказва да ходи всеки ден, а само когато е "опряло яйцето но дупето"  Laughing - така ли се казваше?
Можеш да му даваш повечко прясно мляко - продукти, които да го "разхлабят" малко!  Wink

# 19
  • Мнения: 2 448
Моя често изпадаше в подобни запечени състояния и го болеше като седи на гърнето, за това го държах над тоалетната чиния и така като е по свит, по бързо свършваше работата и по малко го болеше коремчето.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Да не би да има запек. Може като седне на гърнето  и започне да се напъва може да го боли дупето и затова да го е страх. 
И аз така мисля. Моя малкия син много отдавна ака само в гърне, но когато му е по-твърдо акото също проплаква и става и сяда по няколко пъти на гърнето.

# 21
  • Мнения: 1 447
Да не би да има запек. Може като седне на гърнето  и започне да се напъва може да го боли дупето и затова да го е страх. 
И аз така мисля. Моя малкия син много отдавна ака само в гърне, но когато му е по-твърдо акото също проплаква и става и сяда по няколко пъти на гърнето.
Аз също мисля,че може да е запек.Дъщеря ми когато има казва мамо ака ми се ,сяда на гърнето и след малко става без да е направила нещо.Това се повтаря няколко пъти докато успее да се изака.

# 22
  • Мнения: 141
И двете деца съм ги слагала на гърнето от 6-7 месечна възраст,и за сега се справяме добре с бебчо,е не сме махнали памперса но е само на 1г. и 2мес.баткото на 2г. и 3м. му махнах памперса напълно и за 2 седмици започна да си казва пиш. Wink

# 23
  • Мнения: 172
Здравейте и от мен
Да ти кажа че има и едни дъски със стълбички и на децата много им харесва моят син така се научи та чак и през нощта ставаше. А сега малката щерка на 1 и 3 месеца и се учим ама пустото ходене пречи само иска да топорка и аз след нея с гърнето, ама...
Хайде успех

# 24
  • Мнения: 2 018
Здравейте и от мен
Да ти кажа че има и едни дъски със стълбички и на децата много им харесва моят син така се научи та чак и през нощта ставаше. А сега малката щерка на 1 и 3 месеца и се учим ама пустото ходене пречи само иска да топорка и аз след нея с гърнето, ама...
Хайде успех

Я дай пояснение малко, че не разбрах за какви дъски и стълбички говориш  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 447
Здравейте и от мен
Да ти кажа че има и едни дъски със стълбички и на децата много им харесва моят син така се научи та чак и през нощта ставаше. А сега малката щерка на 1 и 3 месеца и се учим ама пустото ходене пречи само иска да топорка и аз след нея с гърнето, ама...
Хайде успех

Я дай пояснение малко, че не разбрах за какви дъски и стълбички говориш  Grinning
И на мен ще ми е интересно да науча за тях,че до сега не съм чувала за такова нещо.

# 26
  • Мнения: 4
При нас приучването към гърнето върви за сега добре. Синът ми просто не иска да му слагам памперс. Казва си като му се пиша, сяда си в гърнето и си върши работата без проблем. Но забелязвам, че започна да ака на 2 дни. Преди това си беше редовен всяка сутрин след закуска. Като се случи да му се приака си сяда на гърнето, но е много неспокоен - става, сяда, става и плаче. Как да му помогна? Обяснявам му, че това да акаш в гърнето е хубаво, дупето е чисто и т.н. Не че не иска но...
Мами с повече опит споделете. Как да му помогна.
Памперс слагам само вечер, въпреки че сутрин се буди сух.

[
Сложи го на гърнето и му дай играчки да се залисва . baby_neutral
Желаяти късмет newsm10 [color=

# 27
  • Мнения: 2 818
Вече са те посъветвали да го слагаш на тоалетната... Другото, за което се сещам е да не би нещо да се е запекъл и да го боли?

# 28
  • Мнения: 172
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4023

Ето за такова нещо говоря, направо реших да ви пратя линка, че май не обчснчвам като хората. Може и някъде другаде да ги има не само там. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 447
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4023

Ето за такова нещо говоря, направо реших да ви пратя линка, че май не обчснчвам като хората. Може и някъде другаде да ги има не само там. Simple Smile
Вече разбрах за какво говориш много е готино. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт