Консултации в б-ца Шейново.

  • 1 366
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Някой ходил ли е  там да му следят бременноста? ЗНам ,че се заплаща,но искам и някой да ми разкаже как протичат прегледите и заслужава ли си?

# 1
  • Мнения: 342
Ееее никой ли не е ходил там на ЖК...? Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 607
Аз съм ходила там с първата си бременност, сега пак се записах.
Какво по-точно те интересува? Не знам точно какво очакваш - правят ти всички необходими изследвания. Лично аз съм доволна, но по принцип не съм супер взискателна и не държа да се отнасят с мен като с единствената бременна на земята.  Laughing Предпочитам да ходя там, защото не искам да вися при личната с бабките и болните.

# 3
  • Мнения: 342
stassi-Мерси.Ами  и аз не искам да се отнасят като единствената бременна,но все пак да ми направят вс.необходими прегледи и изследвания.И още нещо ме интересува...понеже работата не ми е мн. от леките дали дават болнични. Мерси предварително. Нека и др.мами се включат и те да кажат как минава един преглед и така... Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 327
Аз лично съм доволна от ЖК...явно както винаги нещата са и малко на късмет. Имам познати които също ходят в Шейново и се оплакват че всеки път ги гледа различен лекар, мен пък всеки път за тези 5-6 месеца ме гледа д-р Герджиков, за който нищо не срещнах във форума и който е изключително внимателен.

Така седят нещата при мен, но явно е относително.

Колкото до болничните - не съм имала нужда, но станах свидетел на ситуацията как едно момиче питаше в ЖК и оттам и казаха че трябва да си заплати престой в болницата за съответния период на болничния и нямало проблем. Дано не бъркам- най добре попитай там на място.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 15:44 от lycia

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
Аз също бях записана там на ЖК. Истина е, че всеки път те гледа различен д-р - който се падне на смяна явно, но мен това не ме притесняваше, тъй като ходех и при друг д-р. За болничен - предлагаха ми, но аз предпочетох да работя. Прегледите протичат така - първо мерки и теглилки, после те гледат на УЗ. Три пъти (или 2 пъти беше, не помня) се прави ПКК, БХС също е включен.

# 6
  • Мнения: 342
Колкото до болничните - не съм имала нужда, но станах свидетел на ситуацията как едно момиче питаше в ЖК и оттам и казаха че трябва да си заплати престой в болницата за съответния период на болничния и нямало проблем.
Е как така ? Не ти ли се полагат ако обстановката е опасна за бременната? Странно. Може ли някоя от мамите да провери като ходи на консултация там,ще съм и безкрайно благодарна.И ако отговорът е че се плаща по колко.Странна работа.

# 7
  • София
  • Мнения: 327
1. Женска консултация – не се поема от НЗОК. Целият пакет услуги струва 320 лева и включва:

    * диагностициране на бременност
    * вземане на кр. група, HIV, Wass, HBsAg, кръв за антитела при Rh /-/ майка и Rh /+/ баща - трикратно
    * Трикратно ПКК и урина
    * Двукратно урокултура
    * Трикратно влагалищен секрет
    * Трипъл-тест
    * Доплер – УЗИ – еднократно
    * Трикратно УЗИ
    * Трикратно NST
    * Ддукратно CRP
    * Биохимия двукратно
    * Наблюдение на бременната: до пети лунарен месец един път месечно; до 45 дни преди раждане два пъти месечно; до термин за раждане всяка седмица; след ВДР до приемане в болница с хронологична преносеност – всеки ден

Това е инфото за ЖК. Колкото до болничните - 9659461. Най- добре се обади и питай.

# 8
  • София
  • Мнения: 327
най- вероятно ако се налага ще ти дадат болнични, но незнам- питай най- добре.

# 9
  • Мнения: 179
За да ти издадат болничен за 30 дни трябва да си лежал в болницата,т.е карат те да си платиш 2 или 3 дни простой в болницата  ,платих 60лв,мисля че беше за 2дни  Peace колкото до ЖК там,лично аз не бях доволна,чака се много ,претупват те набързо ,общо взето ако нямаш уговорка с доктор там,по-добре да си те следят в поликлиниката,поне няма да плащаш   bouquet

# 10
  • Мнения: 342
Благодаря ви за отговорите.

# 11
  • София
  • Мнения: 327
Ами не съм забелязала да се чака повече от 15-20 мин. от уговорения час- все пак имаш назначен час. Аз нямам УГОВОРКИ с никой, не смятам да се "застраховам" и Определо не смятам поликлиниките за добра алтернатива.



Общи условия

Активация на акаунт