Варене на пара

  • 1 123
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мили мами с какво варите зеленчуците на пара, смятам да приготвям сама пюре и питам дали има специален уред или пък нещо друго за улеснение, което вече е  изпробвано от вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Има едни метални кошници за варене на пара. Моята съм си я вземала от Кауфланд, а съм ги виждала и в Метро и в магазини за домашни потреби.

# 2
  • Мнения: 10 982
Ние сме с уред за варене на пара, на 3 нива. Голямо удобство е. Peace

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Във всеки магазин за Домашни потреби продават кошници за готвене на пара.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 308
Към тенджерата ми под налягане има такава кошница, но се замислям за специален уред за варене на пара. Струва ми се че ще е по-лесно, пък и по-бързо.

# 5
  • Мнения: 256
Ако така или иначе си решила да приготвяш основно сама пюретата, по-добре си вземи Steamer, ще ти върши работа дъъъъълги години. След като спреш да правиш пюрета, можеш да приготвяш в него чудни гозбички. Риба на пара например е нещо невероятно, също става и за пюретата. За препоръчване е уреда да е оборудван с кошница за готвене на ориз.
Това е моят съвет.

# 6
  • Мнения: 391
Аз съм с една метална решетка с дупки, която се разтяга според съда, в който слагаш продуктите. Майка ми я взе от БГ преди мнооого време.
Иначе имам един бебешки робот-Baby Cook koйто вари на пара, пасира, размразява, топли...единствения му недостятък е че пряви много малки количества-не повече от 500гр, а аз готвя в по-големи които замразявам.

# 7
  • Мнения: 660
Да използвам темата, за което моля Jujanka да ме извини, че въпросът ми е свързан с нейния.
А какви зеленчуци/плодове стават да се готвят така? До колкото знам, не за всички продукти това е най-добрият вариант.

Благодаря!
 Hug

# 8
  • Мнения: 8 242
Това е моя

# 9
  • Мнения: 984
Бих могла да ви предложа алтернатива, с която се получава отлично: глинено гърне /гювече му казват някъде/. Слагате обелените и изчистени зеленчуци, сипвате съвсем малко вода и слагате гърнето във фурната на 200- 220 градуса. Получава се невероятно вкусно.

Когато започнах захранването на Ния след оризовата каша въведох картоф и морков. После тиквичка, пипер, грах. Зелените зеленчуци ги въведох последни - лук, магданоз и целина. Грудката на целината може да се обели и от нея да се слага по едно парченце в еднозеленчукова супа, за да стане по-апетитно. Забелязала съм, че бебетата обичат целина и лимон. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
Има едни метални кошници за варене на пара. Моята съм си я вземала от Кауфланд, а съм ги виждала и в Метро и в магазини за домашни потреби.
Peace

# 11
  • Мнения: 179
Благодаря на всички за отговорите, смятам да се възползвам от съветите. Мога да споделя и още нещо-тъй като сме в началото и варя микродози си спретнах набързо мин урд за варене на пара. От едно кафениче наливам на дъното малко вода и слагам продълговата цедка (все едно е с формата на фуния), до която вода не стига, а само пара. Става много бързо и лесно. Е по-натам ще взема кошница или уреда за варене пара, ще преценя.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт