Тъжна съм

  • 5 242
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета.Много ми е гадно направих аборт по-желание.Таткото не го искаше.Нашиете застанаха срещу мен и не издържах на натиска.Исках си бебчето,ама. CryМного ми е гадно.
Може би не е тук мястото да го казвам,но исках да ви споделя.И пак няма да ми олекне.

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не искам да те упреквам, но какво значи "нашите"? На колко години си девойче?

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Съжалявам, но вече е минало. Дано бързо го забравиш и дано въпросният татко вече не постъпва така безотговорно Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: X
Значи следното.Аз имам дете на 1 и 7 месеца,живеем при майка ми.Детето тръгна на ясла.Разболя се от ангина,аз легнах за 3 дена на легло с ниско кръвно и повръщане заради бременноста.Въпреки,че имаше хора в къщи никои не се нае да ми помогне.Наложи се с това неразположение да си гледам сама детето,а другите да ми гледат сеира отстрани,наложи се и да шофирам.И още много неща.Нямаше на кой да се опра.Даже и на мъжа ми не можех.Той казва,че още неиска второ дете въпреки,че никой не го беше заставял да го прави.Имах ме големи разправии.Нещата са много милички немога да ги изброя. Cry

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В крайна сметка ти си взела решението и ти си казала последната дума.......

# 5
  • Мнения: X
Просто не издържах. Cry

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Той казва,че още неиска второ дете
е защо не те е пазил в такъв случай или ти не си се пазила newsm78

Кофти е Tired

# 7
  • Мнения: 864
И аз не искам да те упреквам,но гледам,че си на 23 години.
Не взимаш ли сама решенията?

В крайна сметка ти си взела решението и ти си казала последната дума.......

# 8
  • София
  • Мнения: 430
Много тъжно, но аз бих те накарала да се замислиш в каква среда живееш..

# 9
  • Мнения: 1 155
Много съжалявам! Аз мисля, че мъжа ти като НЕИСКА  второ дете още трябва да е малко по-отговорен Crossing Arms и да те пази...ако той неиска да те пази СЕ ПАЗИ ТИ.

# 10
  • Мнения: X
Ние бяхме решили да имаме второ дете.И когато стана,мъжа ми се извъртя и каза,че само аз съм била виновна,каза,че само аз съм го искала това дете и той тъй като ме обичал искал да го направи,не вярвал,че щяло да стане от първия път.Започна да ме упреква,да се мисли и да не го иска.И т.н.А за това къде живея няма къде да отида.Освен на улицата.Защото нямам пари за жилище.Момичета знам че не ме разбирате,но бях в безисходица,сега ми иде направо #2gunfire Cry Cry

# 11
  • Мнения: 4 555
anhelika,  не мога да повярвам  #Crazy
Аз си спомням как тръпнеше в очакване да разбереш дали си бременна, колко много искаше да видиш двете чертички и колко се зарадва, когато докторът е потвърдил бременността. Направо не знам как си се решила на аборт само месец след това  Cry

# 12
  • Мнения: X
И на всичкото отгоре,не знам дали е нормално гърдите продължават да ме болят с пълна пара.Дали е нормално.Аборта беше на 11.06,а таткото вече си мисли,че съм напълно добре.Не знам не виждали,че ми е тежко.

# 13
  • Мнения: X
Ескарина,направо не питай.Не съм такъв човек,бях принудена от обстоятелствата. Cry

# 14
  • Мнения: 4 513
Съжалявам за това, което ти се е случило!  Sad За съжаление понякога се налага да правим и такъв избор. За ме по-страшното не е аборта, а неразбирането от страна на съпруга ти. Сериозно си поговерете!
Иначе иди на контролен преглед. Преди време една форумка писа за жена, при която месеци след "аборт" се оказва, че такъв изобщо не е направен.  Confused
Стискам палци да се наредят нещата в семейството ти. Това е по-важно.

# 15
  • София
  • Мнения: 604
за гърдите мисля,че е нормално
иначе ти пожелавам в най-скоро време някак си да се изнесете младото семейство на квартира ли, незнам, но да сте отделно. С времето спомена за абрта ще поотмине, напрежението от родители и семейни несгоди ще поотшуми и ще си направите второ бебче отново Heart EyesТака е трябвало да стане и толкова. Вече е минало и не се терзай с това-какво направих, какво можеше да бъде PeaceГледай напред, вземи се в ръце-застани като "тежка" жена и започни да живееш живота си по твоята свирка, без да зависиш от никой. Това е решението Hug

# 16
  • Мнения: 884
Вярвам ти, случи ми се нещо подобно преди доста време, удържах и не направих аборт.Разликата е , че бъдещия ми съпруг искаше детето, аз си исках детето , но без съпруг, а родителите ми или искаха и внуче , и зет, или настояваха да направя аборт.Знам какво е всички да са срещу теб, знам какво е да знаеш какво искаш, но да трябва да се съобразиш със ситуацията. Направих временен компромис със себе си...
 Не знам дали си постъпила правилно или не, но щом сега това ти тежи, значи сама си открила отговора. Мен лично ме изумява промяната в нагласата на съпруга ти. Ако не можеш да му имаш доверие за едно толкова важно нещо-за или против второ дете, как тогава изобщо му се доверяваш да сте заедно в ежедневието си?Не давам лесни съвети-напусни го, остави го, предполагам отговора-"не мога заради родителите си".
 Мила, бих искала да ти помогна със съвет, но не мога, понякога човек се чувства "опрян в стената", но като че ли наистина е дошло време да поставиш себе си на първо място.

# 17
  • Мнения: X
Милички благодаря ви за разбирането.Няма на кой да искажа мъката си.Знам,че тази мъка ще мине но едва когато гушна още едно детенце.Благодаря ви. newsm45.Надявам се Бог да ми прости. newsm45 smile3518

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
за гърдите мисля,че е нормално
иначе ти пожелавам в най-скоро време някак си да се изнесете младото семейство на квартира ли, незнам, но да сте отделно. С времето спомена за абрта ще поотмине, напрежението от родители и семейни несгоди ще поотшуми и ще си направите второ бебче отново Heart EyesТака е трябвало да стане и толкова. Вече е минало и не се терзай с това-какво направих, какво можеше да бъде PeaceГледай напред, вземи се в ръце-застани като "тежка" жена и започни да живееш живота си по твоята свирка, без да зависиш от никой. Това е решението Hug

Много добре го е казала  Dilirium newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 604
ние също нямаме пари за жилище. Живеем на квартира, мъжът ми взима средна заплата, аз взимам 220 лева. С тези пари плащаме наем, сметки, за детето памперси, детска кухня и т.н и караме месеца. Не тънем в охолство, но никой не ми диша във врата и с никой не се съобразявам. Можем да отидем да живеем в апартамента на баба ми-има предостатъчно място за нас, но трябва да живеем с нея и не искаме. Надявам се да се отделите-това е първата стъпка към по-добро Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
Направила си аборт по желание, без дори да имаш желание?..

# 21
  • Мнения: 7 474
Не го мисли повече, минало е вече.
С такъв мъж и роднини и аз бих се замислила доста,
но не дали да имам второ дете. Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 191
Стигнала съм до извода, че на българинът му е много лесно да упреква... много жалко, че е така... Никой не е в живота и душата на другия, че да го съди! Жената търси подкрепа, а не нападение...
Мила, много съжалявам, че обстоятелствата са такива, надявам се скоро да го преживееш!

# 23
  • Мнения: X
little_lulu  Благодаря ти.Вярвам,че момичета не искат да ме убиждат с нищо,просто немогат да го осъзнаят.Както аз никога не съм мислела,че ще стане това с мен.Благодаря ти още веднъж. Cry

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не го мисли повече, минало е вече.
С такъв мъж и роднини и аз бих се замислила доста,
но не дали да имам второ дете. Crossing Arms
Peace




.....Миличка съжалявам  Confused

..... надали ще го забравиш но дано го преживееш

Прегръщам те  Hug

# 25
  • Мнения: X
Трябва да се справя заради дъщеря ми.Ще мине дооооооооста време. Sad

# 26
  • Мнения: 764
Anhelika, сигурна съм, че ще се справиш и поне донякъде ще забравиш за този момент от твоя живот. Хубавото е, че и двамата искате второ дете и това рано или късно ще стане.
Когато дъщеря ти поотрасне малко и стане по-разумна и за теб ще е по-лесно да се грижиш и за нея, и за още едно детенце.
Моят син е на възрастта на дъщеря ти и да си призная и аз си мисля, че ми се иска да родя още едно дете, ама си казвам, че все още е рано и трябва да мине малко време...
Радвай се на дъщеричката си и всичко ще е наред! Hug

# 27
  • Мнения: 191
Най-много ти съчувствам за това, че нямаш подкрепа от никого, аз съм изпадала в ситуация, в която никой не се застъпи за мен и така наистина решението е най-трудно. Започваш да се съмняваш в правдоподобността на случващото се и ... въобще много е объркващо. Кофти е, че мъжете си правят такива експерименти понякога...

# 28
  • Мнения: 521
Съжалявам че така са се стекли обстоятелствата при теб , дано скоро го преживееш

# 29
  • София
  • Мнения: 521
anhelika много съжалявам Sad Най-ужасното нещо е да не намираш разбиране в най-близките  Sad
Извинявай, но не мога да се стърпя.....направо ми идва да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire мъжа ти....извинявай. Това не е моя работа, но ми е мъчно за теб  Embarassed

# 30
  • Мнения: 191
И е много важно да престанеш със самообвиненията, така няма да можеш да си помогнеш. Аз поне това се опитвам да се науча - за минали непоправими неща не трябва да се съжалява

# 31
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Жалко, че най-близките ти са те "предали" в този момент. Sad

# 32
  • Мнения: 1 168
Честно казано, не съм убедена, че отделянето на квартира ще реши проблема. Не познавам нито теб, нито съпруга ти, нито ситуацията, но ако той наистина е толкова безотговорен колкото си личи от разказа .... извинявай, ама да те "накара", айде добре - да не те спре от аборта.... Какво значи по-късно - като е станало, станало. Щом по принцип иска второ как може да не се възпротиви на аборт.
Извинявай за идиотския въпрос: Кое според теб е по-малкото зло - родителите ти или съпруга? 
Не искам да ме разбереш неправилно - изобщо не искам да те съдя или критикувам - наясно съм, че човек, притиснат от обстоятелствата, може да вземе решения, които не са му на сърце, защото разума му казва, че това е по-добро в момента - теб те разбирам, но роднините ти - изобщо не мога да разбера.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Съжалявам,мила!Разбирам колко ти тежи.Сигурна съм,че с вренето болката ще намалее. Hug
Да ти кажа,изумена съм от реакцията на мъж ти.Аз бих го  #2gunfire.Та точно той е човекът,който трябва да те подкрепи... ooooh!

# 34
  • Мнения: 1 168
Честно казано, не съм убедена, че отделянето на квартира ще реши проблема. Не познавам нито теб, нито съпруга ти, нито ситуацията, но ако той наистина е толкова безотговорен колкото си личи от разказа .... извинявай, ама да те "накара", айде добре - да не те спре от аборта.... Какво значи по-късно - като е станало, станало. Щом по принцип иска второ как може да не се възпротиви на аборт.
Извинявай за идиотския въпрос: Кое според теб е по-малкото зло - родителите ти или съпруга?  
Не искам да ме разбереш неправилно - изобщо не искам да те съдя или критикувам - наясно съм, че човек, притиснат от обстоятелствата, може да вземе решения, които не са му на сърце, защото разума му казва, че това е по-добро в момента - теб те разбирам, но роднините ти - изобщо не мога да разбера.

# 35
  • Мнения: X
Благодаря ви много.Аз също не вярвах,че мъжа ми ще постъпи така идиотски.Изглежда,че от тук на татък сама ще трябва да се подкрепям. CryОще веднъж благодаря за подкрепата.Найстина ми беше нужна.

# 36
  • Мнения: 1 168
Извинявам се за двойната публикация - нещо стана с компа.
Знам, че това не те успокоява в момента, но винаги е добре да имаш сигурността че можеш сама да се справяш и да не си зависима от друг. Така самата ти ще си по-спокойна и ще приемаш по-лесно нещата. Това не означава да зарежеш всички и да живееш сама, но винаги си имай едно на ум. Важно е да вярваш в себе си, че във всяка ситуация би могла да се справиш без съпуга или родителите.

# 37
  • Мнения: X
irina_vas Напълно си права.

# 38
  • Мнения: 363
много е сложно;това мога да ти кажа....да лесно е отрани да се обвинява....мъжете понякога са dohобаче това е положението.детето трябва да е желано и от 2мата....на 1во място трябва да се мисли за 1вото детенце.ще имате 2ро не се бой;просто не сега е момента явно.аборти е имало и винаги ще има-аз не съм  правила и не искам да правя.но всичко зависи от обстоятелствата Peaceжелаяти скоро нещата да се оправят и ще чакаме да се похвалиш Hug

# 39
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Жалко, че най-близките ти са те "предали" в този момент. Sad
наистина жалко

# 40
  • Мнения: 1 049
На твое място пьрво бих се успокоила, за да можеш най-напред да си стьпиш отново на краката физически и психически. Каквото било, било, вече е минало, но трябва да се замислиш сериозно за отношенията си с близките. Как така ще ти гледат сеира отстрани и няма никой да ти помогне за детето, те твои близки ли са или са искали нарочно да носиш сама "вината" за бременността си, била тя желана или нежелана...?! Отношението им е боли меко казано гадно. Сега е време да им покажеш, че си голяма жена и можеш сама да се оправяш. Отделянето ви на квартира е на пьрво място според мен, ужасно е да живееш и зависиш цял живот от другите. А с мьжа ти трябва да поговориш много сериозно и да му изясниш, че не може да те взима за балама... извинявай, но не може ти да отнасяш всички последствия, а той да се прави на безучастен. Ако сега не го поставиш на място, рискуваш всичко занапред да се повтаря. Само не прави грешката да оставяш нещата така, както са били досега. Предполагам всички около теб точно това искат. Успех и мисли повече за себе си!  Hug

# 41
  • Мнения: 4 753
Мисля, че за решението ти и хормоните си имат думата, те променят човек до неузнаваемост, така че това е било най-доброто решение за теб в този момент...
Според мен мъжът ти е много виновен, не иска дете, но си мислел, че няма да стане... ми хубаво си го е мислел, но то взело, че станало... защо ще абдикира от отговорност... Ами ако и следващия път направи същото??? Ако пак излезе с номера, само ти го искаш ти си виновна??? Познавам жени в твоето положение, те също съжаляват, че сега са с по едно дете, а времето им вече е минало за второ, защото мъжът им все не е готов... Трябва да поговориш с него много сериозно, изяснете си това с децата, след като ти искаш още едно, значи трябва да имате още едно...  Peace

# 42
  • Мнения: 266
Много съжалявам миличка,но не се предавай и отчайвай.Всичко минава и заминава.Дано всичко се оправи и да си много щастлива от тук нататъка.Много целувки и прегръдки от мен!!!!!

# 43
  • Мнения: 4 784
Не се отчайвай и не се оставяй отрицателните емоции да вземат връх над психиката ти. Радвай се на детето си. Дарявай го с обич и нежност!
И си направи поука от случилото се - на родителите ти и на съпруга ти не можеш да разчиташ за съжаление.

# 44
  • Мнения: X
Найстина не мога да разчитам.Обичам мъжа си и искам още едно детенце,надявам се да разбере грешката си и скоро време найстина се реши за друго бебче,но найстина да е сигурен.Момичета вече не мога да изразя благодарноста си.Хиляди целувки и прегръдки от мен.

# 45
  • Мнения: 4 753
Аборта беше на 11.06,а таткото вече си мисли,че съм напълно добре.Не знам не виждали,че ми е тежко.

Може и да не го приемеш, но ще ти дам следния съвет.... Таткото те е направил много нещастна и те е наранил жестоко... Таткото не заслужава да си мисли, че си добре, колкото и да го обичаш... иначе ще направи същата грешка... Покажи на таткото колко много си наранена и че никога няма да забравиш как те е предал... Нека малко и таткото да разбере колко много страдаш, нека се почувства виновен за твоята мъка, не задържай нищо в себе си, дори и заради това, че един ден чашата ще прелее...

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Съжалявам мила,за това което си преживяла.  bouquet
Дано всичко се нареди. Peace

# 47
  • Мнения: X
stelt77 Права си и ще те послушам,ще му покажа колко ми е тъжно.
slanced Благодаря ти.

# 48
  • София
  • Мнения: 932
Съжалявам за това, което ти се е случило, само ти знаеш защо ти се е наложило да вземеш това тежко решение, сигурна съм че си имала своите основателни причини да го направиш в този момент. Никой няма право да те съди, опитай се и ти да се съвземеш и да продължиш напред, дали е било грешка или не времето ще ти покаже. И да покажи на мъжа ти, че си нещастна от това и тъгуваш.
Единственото, което мога да направя е да ти пратя една виртуална прегръдка за утеха  Hug
  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 268
Ескарина,направо не питай.Не съм такъв човек,бях принудена от обстоятелствата. Cry
Обстоятелствата са ,че трябва да се махате от там.Ако останете,тежко ти,мила!Такова отношение как може да търпиш!

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 18:13 от stefani6

# 50
  • Мнения: 1 273
Аборта беше на 11.06,а таткото вече си мисли,че съм напълно добре.Не знам не виждали,че ми е тежко.

Може и да не го приемеш, но ще ти дам следния съвет.... Таткото те е направил много нещастна и те е наранил жестоко... Таткото не заслужава да си мисли, че си добре, колкото и да го обичаш... иначе ще направи същата грешка... Покажи на таткото колко много си наранена и че никога няма да забравиш как те е предал... Нека малко и таткото да разбере колко много страдаш, нека се почувства виновен за твоята мъка, не задържай нищо в себе си, дори и заради това, че един ден чашата ще прелее...

Напълно съм съгласна с това мнение.

Много съжалявам за преживяното.   bouquet
Успех  Hug

# 51
  • Мнения: 140
Разбирам те- била си принудена от обстоятелствата и е нямало кой да те посъветва и да застане зад теб. Хубаво е, че имаш детенце и ще ти е по-лесно да забравиш преживяното. А тези мъже не мога да ги разбера- не може да не пазиш жена си и да знаеш, че тя не се пази и изведнъж да се учудиш, че то било станало много лесно newsm78.

# 52
  • Мнения: 645
Съжалявам за това, което ти се е случило, миличка. Сега се успокой, не се упреквай...понякога нещата са много объркани. Надявам се да преживееш болката, въпреки, че такова нещо трудно се забравя. Прегръщам те силно.

# 53
  • Мнения: 583
Спри да се обвиняваш,обвинявай другите ,тръшкай се и ги наказвай ,защото страдаш.Мъжа ти заслужава наградата баща на годината,той не искал ама взел,че го направил дрън-дрън.не тъжи ,просто от тук нататък прецени кой,колко и какво заслужава от обкръжението ти.Стегни се! Peace

# 54
  • Мнения: X
ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО.ЦЕЛУВАМ ВИ.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много съжалявам Cry

# 56
  • Мнения: 1 919
Съжалявам за това, което ти се е случило.... Sad
 Hug Hug Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 928
Не се упреквай, постъпила си правилно. Живот и здраве, когато малката порастне ще имаш друго бебче. Но не мога да си представя такова безотговорно поведение от страна на близките ти и най-вече на мъжа ти #Cussing out

# 58
  • Мнения: 3 695
Съчувствам ти много.  Hug

# 59
  • Мнения: 4 784
anhelika, ако решиш да му показваш на съпруга ти колко ти е тъжно, това означава да задълбочаваш проблема, така и себе си и потъваш все повече и все повече в тъжните си мисли. Помисли добре, няма ли да се чувстваш така още по - ужасно. Няма ли това състояние освен на мъжа ти да повлияе и на детенцето ви, което по никакав начин няма да го е заслужило.
Горе главата. Дайте си време. Говорете за това, но не прави демонстрации. Това е моят съвет.

# 60
  • Мнения: 804
anhelika, не трябва да мине и ден без да напомниш на мъжа си и родителите ти колко много те боли и колко страдаш. Нека всички знаят какво ти е. Брой на глас в коя седмица е щяло да бъде сега бебето ти. Показвай им играчките с които нероденото ти бебе е щяло да си играе и дрешките, които е щяло да носи. Нека всички знаят колко много те боли, докато ти самата не решиш, че си преодоляла това.
Не съм изпадала в подобна ситуация, може би греша, но ако сега направиш компромис със себе си и чувствата си, не бива да се сърдиш на никой, когато следващия път те наранят.
Много  Hug

# 61
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
не се упреквай. явнои на теб не ти е лесно. абе, мъжете са... айде няма да казвам. пази се и мисли винаги първо за себе с (явно така трябва...) Confused

# 62
  • София
  • Мнения: 1 235
anhelika, много съжалявам за това, че е трябвало да направиш аборт. Наистина много кофти, че обстоятелствата са такива и, че половинката и родителите ти не са те подкрепили. За пореден път се убеждавам, че повечето мъже са бъзльовци, които на думи са велики, но когато трябва да действат се насират (извинявам се ама се нервирах). Подкрепят мнението на veni9 и също мисля, че  не трябва да изпадаш в крайности, защото най-много ще нараниш себе си. Покажи му, че те моли, но да не се превръща във фикс идея.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 675
Предполагам, че ти е много тежко. Hug Аз имам 2 спонтанни аборта между ражданията и мисля, че винаги ще ме боли, няма да забравя, но при нас второто детенце е много желано.
Ако е писано, един ден ще имате второ дете, то ще се появи когато и двамата го искате. При нас бебка се появи едва, когато си казах, че всичко ще е наред.
Опитай се да бъдеш силна сега, така и мъжът ти ще се съобразява повече с теб.  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 735
Много тъжно,но според мен си постъпила правилно,колкото и да е мъчно това решение.Бебе се гледа с любов и спокойствие,а в тази семейна ситуация...А таткото е постъпил доста подло.Не го щади и извинявай-не заслужава!Гледай да си стъпиш по-бързо на крака,успокой се,че децата всичко усещат и се травмират.

# 65
  • Мнения: X
Благодаря ви най искрено за думите.Аз вече разбрах,че няма смисъл да показвам на когото и да е,че ми е тежко,тъй като никой не се интересува.Лягам и ставам с мисълта за това но не мога да променя нищо и все повече се убеждавам,че съм постъпила правилно.Дано един ден Господ реши отново да ми даде шанс и тогава да бъде истински желано.Моя мъж казва,че плача от инат и от това,че трябва да ходя на работа,мъжете са егоисти. #2gunfire
Много ме боли но, трябва да се опитам да забравя.Да продължа напред заради дъщеря ми.
Прегръщам ви най искренно.

# 66
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 anhelika, имаш една  Hug и от мен. То е ясно, че никога няма да забравиш и винаги ще ти тежи, но болката с времето ще понамалее, а и явно решението ти е правилно. Аз обаче смятам, че е наложително сериозно да поговориш с мъжа си и да му кажеш всичко което ти минава през главата "право куме в очи". Ако и тогава не може да те разбере и успокои много сериозно се замисли за връзката ви и кой какво дава в нея. Поне за момента от прочетеното оставам с впечатлението, че никой от роднините ти не го е грижа за теб. Помисли си заслужава ли си това постоянно нараняване и колко още можеш да издържиш? А детето ти заслужава ли така да се отнасят с майка му?

# 67
  • Мнения: 1 168
Благодаря ви най искрено за думите.Аз вече разбрах,че няма смисъл да показвам на когото и да е,че ми е тежко,тъй като никой не се интересува.Лягам и ставам с мисълта за това но не мога да променя нищо и все повече се убеждавам,че съм постъпила правилно.Дано един ден Господ реши отново да ми даде шанс и тогава да бъде истински желано.Моя мъж казва,че плача от инат и от това,че трябва да ходя на работа,мъжете са егоисти. #2gunfire
Много ме боли но, трябва да се опитам да забравя.Да продължа напред заради дъщеря ми.
Прегръщам ви най искренно.
Е гати - просто нямам думи и не искам да използвам квалификации, за които бих съжалила, но съпругът ти наистина ме изумява newsm78

# 68
  • Мнения: 257
Не зная ако аз бях в такава ситуация как бих постъпила, дано и не попадам!!!!!anhelika, наистина съжалявам за това което си преживяла, но така е било писано да стане! Тъжно е че няма да видиш рожбата си, но мисли позитивно, това дете щеше да се нуждае от любовта на двама ви, а ако не е така на къде? Hug Hug Hug

# 69
  • Мнения: X
Направо съм smile3511
Още веднъж благодаря за всичко

# 70
# 71
  • Мнения: 1 477
Благодаря ви най искрено за думите.Аз вече разбрах,че няма смисъл да показвам на когото и да е,че ми е тежко,тъй като никой не се интересува.Лягам и ставам с мисълта за това но не мога да променя нищо и все повече се убеждавам,че съм постъпила правилно.Дано един ден Господ реши отново да ми даде шанс и тогава да бъде истински желано.Моя мъж казва,че плача от инат и от това,че трябва да ходя на работа,мъжете са егоисти. #2gunfire
Много ме боли но, трябва да се опитам да забравя.Да продължа напред заради дъщеря ми.
Прегръщам ви най искренно.
HugЗа съжаление мисля ,че решението ти за аборт е било правилно  Tired.На такъв мъж не бих родила още деца.Силно се надявам да се осъзнае скоро какво те е подтикнал да направиш.Желая ти оттук нататък много щастие   bouquet

# 72
  • Мнения: X
Направо нямам думи.И не разбирам.От началото на вечерта имам контракции и засилено кръвотечение,а беше спряло,отивам да сменя превръзката и гледам две големи парчета прилични на месо,не е съсирена кръв 100%.Момичета как мислите дали са ме изчистили добре.Как е възможно това.Целувки.

# 73
  • София
  • Мнения: 418
говори с лекар!!!не чакай дълго.

# 74
  • Мнения: 583
Направо нямам думи.И не разбирам.От началото на вечерта имам контракции и засилено кръвотечение,а беше спряло,отивам да сменя превръзката и гледам две големи парчета прилични на месо,не е съсирена кръв 100%.Момичета как мислите дали са ме изчистили добре.Как е възможно това.Целувки.

Не е лошо да идеш на преглед,покрай толкова ядове да не си направиш пакост!

# 75
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
говори с лекар!!!не чакай дълго.
Точно!  Peace

# 76
  • Мнения: 9 973
отивай на лекар и сподели после какво е

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Жалкото в цялата картинка е не толкова направеният аборт, а ситуацията, принудила те да направиш тази стъпка...

# 78
  • Мнения: 2 334
Жалкото в цялата картинка е не толкова направеният аборт, а ситуацията, принудила те да направиш тази стъпка...

Абсолютно Sad

# 79
  • София
  • Мнения: 928
Отивай на лекар и пиши после как си  Peace

# 80
  • Мнения: 1 919
ходи ли на ДОКИ...какво стана  Praynig Praynig Praynig стискам палци да не е било нещо сериозно

# 81
  • Мнения: 326
Станалото - станало. Не се обвинявай... Бъди щастлива!  bouquet

# 82
  • Мнения: X
Здравей те момичета.Благодаря ви много.Всичко е нормално,били са някакви съсиреци.Говорих ме с нашия тати,мисля че и той съжалява,но мисли,че в момента няма подходяща среда и за друго бебе.По на татък пак ще се пробваме за бебче и дано тогава всичко е наред и няма проблеми.Благодаря ви за всичко найстина сте много мили мами. Hug

# 83
  • Мнения: 11
Здравей те момичета.Благодаря ви много.Всичко е нормално,били са някакви съсиреци.Говорих ме с нашия тати,мисля че и той съжалява,но мисли,че в момента няма подходяща среда и за друго бебе.По на татък пак ще се пробваме за бебче и дано тогава всичко е наред и няма проблеми.Благодаря ви за всичко найстина сте много мили мами. Hug
мила,anhelika,да ти кажа честно и аз така си помислих-затова,че към момента нямате условия за второ дете.Поговорете с мъжа си,няма ли възможност да излезете поне на квартира.В тази ситуация в която си ти е наистина мн трудно SadЕдно младо семейство е най-добре,когато е отделено от родителите.Най-малкото,че винаги се съобразяваш с тях,за каквото и да е Sad Никак не е оправдана постъпката на съпругът ти-хем знае,че на този етап второто дете трябва да се забави,хем решил да го прави ????Едва ли щяло да стане ???Не е прав!!!!!А сега ти да страдаш ,защото точно ти си ,която теглиш и никой от хората,с които съжителстваш,едва ли разбират болката ти Sad
Затова ,според мен първа стъпка за вас е възможно най-скоро да се отделите и като нещата се  понаредят,да помислите за 2 детенце Simple Smile
Целувки!!!

# 84
  • Мнения: X
Права си svetlinka82.Аз вече мисля как да стане това с местенето,трябва да се обмисли.По принцип мъжа ми не е такъв,но сега незнам какво му стана.Може би се уплаши.
Целувки и от мен.  bouquet

# 85
  • СОФИЯ
  • Мнения: 44
    Здравей,
 Прочетох написаното до тук и смятам, от опит, че  е по -добре да се отделите и да живеете самостоятелно, да не Ви се бърка родата .С времето всичко ще си дойде на мястото и ще имате друго бебче.
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"

# 86
  • София
  • Мнения: 1 524
Горе главата - не гледай миналото- то не може да се промени. Всички правим грешки, даже понякога не ги осъзнаваме,
Не се съсипвай, не позволявай такова отношение от мъжът ти. Пожелавам ти от тук нататък само радостни мигове и усмивки. 

# 87
  • Мнения: 4 335
Станалото - станало. Не се обвинявай... Бъди щастлива!  bouquet
Вси4ко е минало и няма как да го промениш Peace

# 88
  • Мнения: 8 999
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.

# 89
  • Мнения: 1 062
Абсолютно съм съгласна с baibibi. Само мога да добавя, че мъжът ти е идиот. Много се извинявам за грубостта си, но поведението му е направо арогантно. Плачела си от инат  Shocked, и защото не искаш да ходиш на работа  Shocked. Според мен са изказвания на малоумник, към съпругата му направила аборт, защото той я е накарал. Жалко е, че нямаш на кого да разчиташ, мъчно ми е за теб, а не разбрах при твоите родители ли живеете или при неговите? Всъщност няма значение, където и да е, най-добре да се отделите, а със съпруга си трябва да се разбереш. Няма положения като "той не е такъв", ако човек не е такъв не постъпва по такъв начин в сериозна, като тази ситуация. Или те обича и можеш да разчиташ на него, или не. Сега си ранима и чувствителна, но съм сигурна, че ще се стегнеш и ще го преодолееш. Прегръщам те, и ти пожелавам по-скоро да си възвърнеш физическото и психическо равновесие. А със съпруга ти, смятам, че има какво да си говориш и трябва да му стане ясно, че ти не си камионче, което може да товари и разтоварва когато си поиска, според каприза. Ама сравнение направих ooooh!, но ми прозвуча най-цветущо. Успех и много радост ти желая. А, някой ден, ако мъжът ти узрее ще си имате второ детенце, сега мисли положително и се радвай на това, което имаш вече.  Hug

# 90
  • Мнения: 523
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.

Това е и моето мнение . Сега трябва да се стегнеш и да се опиташ да не мислиш за мъката  , която са ти причинили роднините ти и мъжът ти . Но те съветвам да се замислиш какво е отношението на мъжът ти към теб , щом той самият те е подтикнал към аборт . Замисли се и за отношението на роднините си . И най - накрая ( но не по и важност) се замизли от тук нататк какво искаш да направиш с живота си и дали трябва да се оставяш да те манипулират по този гаден и подъл начин . 

# 91
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Наистина мъжът е постъпил безотговорно, но станалото - станало. Да си остане в миналото. Те вече имат едно малко детенце и според мен трябва да си го гледат, а не заради тази грешка да го оставят да расте без родители и в такава среда.
Но ... бягай далеч от родата Peace само с мъжът ти ще се оправите Peace
Мисля ,че с времето ще си покаже дали можете да живеете заедно и да се разбирате  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 5 079
НЕ бих направила аборт НИКОГА.
По - скоро бих се разделила с "любимия", ако застане по този начин срещу мен, срещу живота ми, срещу щастието ми .  Cry
Наскоро най - близката ми приятелка преживя същото. Затова те разбирам. Но не мога да те оправдая или успокоя.
Другите момичета са ти дали добри съвети... дано да ти бъдат от полза (и за в бъдеще най - вече...) Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 1 062
НЕ бих направила аборт НИКОГА.
По - скоро бих се разделила с "любимия", ако застане по този начин срещу мен, срещу живота ми, срещу щастието ми .  Cry
Наскоро най - близката ми приятелка преживя същото. Затова те разбирам. Но не мога да те оправдая или успокоя.
Другите момичета са ти дали добри съвети... дано да ти бъдат от полза (и за в бъдеще най - вече...) Rolling Eyes

Много от майките тук не биха, дори не биха избрали такъв мъж за съпруг. Но подобни реплики биха и насадили допълнително чувство за вина и тъга, от което според мен тя сега няма нужда, защото вече не е изправена пред избора - дали... Направила го е и просто споделя, че и е тъжно. Дори да се самообвинява, нищо няма да се промени. Освен това поговорката "никога, не казвай, никога..." е много вярна  Wink, така че нека не се заричаме. И е трудно да се направи подобен избор, когато си на едно майчинство, без подкрепа от съпруг, родители, без дом, с дете на 1г.7м. А и не е лесно да оставиш бащата на детето си, особено ако е добър баща и го обичаш. Сложно е. Просто исках да посъветвам да не пишем постове, които биха я накарали да се почувства още по-зле. И без това явно не среща разбиране от близките си, затова споделя мъката си тук.  Hug

# 94
  • Мнения: 13 793
Мила Анхелика
Ах каква трудна ситуация, разбирам и колко много си изстрадала, колко е комплицирано всичко и колко би било хубаво дори при същия болезнен за теб завършек да имаш едно рамо на което да поплачеш. Жалко, че мъжът ти не е това рамо, но какво да се прави, вярвам че щом го обичаш и си избрала да живееш с него той си има своите достойнства.
Може би ще ме линчуват заради изказването ми, но си мисля че решението ти е правилно, макар и в никакъв случай не е било лесно. Според мен едно дете се ражда и отглежда "заради" а не "въпреки" - както е в твоят случай, така би го обрекла , както и себе си на страдание и може би подмятания от сорта на "мамината грешка", никак не лесно за едно дете, децата са мноооого чувствителни към такива ситуации. Това не би те сближило и с мъжът до теб а може би дори би те и отдалечило, но кой знае.
Срам за родителите ти, че не са те подкрепили, тогава може би дори "въпреки" щеше да има шанс. Не съм набожна но си мисля че онова там дето е над нас ще ги накаже за жестокостта и коравосърдечието им...
Поплачи си мила, дано ти олекне ...

П.С а жените които тук казват неща като НИКОГА, просто да се молят съдбата им никога да не ги постави в такава ситуация

# 95
  • Мнения: X
Здравей те момичета.Благодаря ви много за разбирането.И аз си мислех,че никога няма да мога да направя такова нещо,но ето случи се.Трябва да се опитам да гледам напред заради дъщеря ми,тя ми е най скъпотото нещо.Благодаря ви и ви прегръщам най искрено. Hug

# 96
  • Мнения: 121
Миличка сигурно вече си преосмислила миналото. Гледай напред оптимистично и дано в бъдеще имаш подкрепа от близките и най-вече от съпруга ти. Hug

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
anhelika, само така! Само свежи мисли занапред!  Hug

# 98
  • Мнения: 3 092
anhelika,  не мога да повярвам  #Crazy
Аз си спомням как тръпнеше в очакване да разбереш дали си бременна, колко много искаше да видиш двете чертички и колко се зарадва, когато докторът е потвърдил бременността. Направо не знам как си се решила на аборт само месец след това  Cry
и аз така .....акъла не ми го побира , но вече станалото е станало -няма връщане назад каквото и да си говорим .

# 99
  • Мнения: 3 929
Всяко зло за добро, колкото и банално да звучи. С времето сама ще го осъзнаеш. Аз бих предпочела да направя аборт, вместо да отглеждам дете в такава обстановка и с такова отношение от страна на най-близките ми хора.

# 100
  • Мнения: 750
И аз "се качих на влака - хайде да ти угодя за второ, то няма да стане от един път", но стана. Отначало натиска беше голям, но аз съм  голямо момиче и казах, че няма да махна детето. После дойдоха дните, когато мъжа ми по никакъв повод не се сещаше, че съм бременна, нито споменаваше, нито предприемаше нещо за бебето, просто все едно няма такова. Чувствах се ужасно, не съм и първа младост, по принцип срещах неразбиране заради годините ми  и много плаках. Сега по-щастлив татко сигурно няма, много съжалява за постъпката си и истински обича малкия, простих и забравих.
Живота продължава, не отстъпвай никога повече от това, което ти казва сърцето.Момичетата, правилно те съветват, намери начин да живеете сами.   bouquet

# 101
  • Мнения: 52
Не мисля че имаш нужда от обвинения,а по скоро от подкрепа.Бъди силна.Намери начин да се отделите по скоро. Hug Успех

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:34 от jacky_m

# 102
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.

Подкрепям абсолютно  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 11 699
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.



anhelika аз те подкрепям и те разбирам колко ти е тежко.Сигурна съм,че някой ден ще имаш друго бебче.
Обаче не мога да не се съглася с горния пост.Извини ме,но мъжа ти е за бой и очевидно не можеш да разчиташ на него.
А за това дали да оставиш детето мисля,че майка ти няма думата,независимо от факта,че живеете при нея.
Кураж мила,нещата ще се наредят,просто бъди по-твърда от тук нататък! Hug

# 104
  • Мнения: X
Милички вие сте златни.Дадохте ми кураж да продължа напред и да вярвам,че всичко ще се оправи.Целувам ви и ви прегръщам. Hug

# 105
  • Мнения: 2 960
Не те упреквам за нищо !!В живота на човек се случва какво ли не ,понякога човек постъпва така ,както не си е и помислял ,че може!!!Ад обаче като порчетох един от последните ти постове усещам как някак оправдателно звучиш , в смисъл опитваш се да  оправдаеш "предателството"на любимия човек.Но може би така ще продължиш напред по спокойно ...Ей на това обаче аз  му казвам "уплашил се" ,ама цената е мнОООго голяма!!
Иначе станалото станало.Мен обаче наистина много ме натъжи факта ,че един любящ и отговорен мъж /поне такъв е той за теб/ може така с лека ръка да отпрати този хубав дар-още едно рожба.
Стискам ти палци ,това да е неговото първо и последно предателство спрямо теб-като любима ,като съпруга ,като майка на детето му.

Общи условия

Активация на акаунт