Помогнете - търся гинеколог, излекувал успешно аднексит

  • 11 358
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Пак отговарям със закъснение, защото рядко влизам тук, дано си се оправила. На мен работа ми свърши студен лазер, той е  коренно различен от топлия,  има антивъзпалително действие, регенерира и разкарва срастванията. Освен това няма изисквания да не се повтаря в някакъв период, ходиш докато се оправиш, ако си като упорита като мен, даже още толкоз.

Цената тогава беше 20 лв на процедура, за всички процедури ми излезе общо около 400 лв за 2-3 месеца. Сега не знам колко струва. Важно е цикълът с нагревките да се провежда достатъчно време и без прекъсване. Търси някъде в твоя град дали се предлага подобна процедура, иначе трябва да се командироваш някъде за  месец-два.  Ако няма в града ти, тъй като подобни апарати със СТУДЕН лазер не се намират лесно (освен малки апарати за лечение на акне и тн), поне търси най-близкото място в района, за да не прекъсваш процедурите, докато ходиш на работа.

При  физиотерапии е важно да си безкрайно упорит и последователен, иначе ще се позакрепиш и после пак отначало. Особено ако се е влачило хронично дълго време. От колкото повече време е, толкова повече трябва да ги продължиш, с няколко нагревки трудно ще се оправиш трайно.  Пази се и от настинки като дявол от тамян, особено ако почнеш процедури, винаги след това се обличай топло, защото ако те духне вятъра, както си затоплена, ефектът е обратен. Аз все още ходя навлечена като ескимос, макар че отдавна нямам проблеми. Успех.

# 16
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен.Искам и аз да разкажа моята история.Лятото ми бе открита тазово възпалителна болест.Първо пих месеца антибиотици,после ходех 2 седмици на физиотерапия,но болката не спря.Болеше ме от дясно и под реброто.Аз се усъмних в лекаря ,защото единия път ми казва нямаш сраствания,др път имаш.И най странно ми се стори това ,че той с просто око ми го казваше, а аз мисля ,че това  не може ей така да се види ,ами трябва да се погледне на видеозон най-малкото което е.Не съм лекар и не разбирам ,но по пътя на логиката така мисля.Някой от вас знае ли нещо по въпроса?И смених лекаря отидох на друг ,пих още 15 дни антибиотици, иследванията ми бяха отрицателни за тези полопредаваните болести ,микробиологиа отрицателна,цитонамска 1ва група.Лекаря каза,че съм здрава,но пак ме гони съмнението-ЗДРАВА ЛИ СЪМ???Вие чували ли сте как се разбира оздравял ли си от аднексит?Моля ако някой знае да сподели .Благодаря ви дами

# 17
  • Мнения: 198
Най-сигурния начин е да ти направят лапароскопия. Така се вижда отлично както има по тръбите и яйчниците. Но процедурата много натоварва организма, така че един хубав ултразвук - 4Д примерно - също върши работа. Ако те видят на 4Д ултразвук и ти кажат че няма проблеми, почти е сигурно че нямаш. Ако искаш вече да знаеш тръбите ти дали пропускат, трябва да си направиш цветна снимка, но това е друга работа. Това е само ако искаш да забременяваш и не ти се получава.
Иначе, ако са спрели, или намалели болките, карай си живота и не му мисли. Гледай да стоиш на топло. А щом цитонамазката ти е ок, всичко е наред.

# 18
  • Мнения: 63
Най-сигурния начин е да ти направят лапароскопия. Така се вижда отлично както има по тръбите и яйчниците. Но процедурата много натоварва организма, така че един хубав ултразвук - 4Д примерно - също върши работа. Ако те видят на 4Д ултразвук и ти кажат че няма проблеми, почти е сигурно че нямаш. Ако искаш вече да знаеш тръбите ти дали пропускат, трябва да си направиш цветна снимка, но това е друга работа. Това е само ако искаш да забременяваш и не ти се получава.
Иначе, ако са спрели, или намалели болките, карай си живота и не му мисли. Гледай да стоиш на топло. А щом цитонамазката ти е ок, всичко е наред.
Благодаря много за окуражаващия отговор.Да правим опити за бебче от 3 месеца,но знам ,че това не е критерий и не  е много време.Ще помисля над въпроса с 4D ,може шък да се подложа ,поне да ми се изясни на мен самата какво е положението.Благодаря отново

# 19
  • Мнения: 198
Да те окуража и за бебчето - аз бях с аднексит, месеци наред с болки, мъки, антибиотици, една година се мъчих, доста лекари ми казаха че може да не забременея, но като почнахме опити, на третия месец забременях, и сега имам едно хубаво момченце! Стискам палци и на вас!  

# 20
  • Мнения: 63
Да те окуража и за бебчето - аз бях с аднексит, месеци наред с болки, мъки, антибиотици, една година се мъчих, доста лекари ми казаха че може да не забременея, но като почнахме опити, на третия месец забременях, и сега имам едно хубаво момченце! Стискам палци и на вас!  
Наистина ли?О ,дай боже всичко да е наред .Утре съм на лекар,вече си взех час.Ще пиша какво се случва и какво ми е казал.Стискай палци ! Hug

# 21

Общи условия

Активация на акаунт