Каква е нормалната телесна температура на децата ви?

  • 14 990
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Дъщеричката ми изкара гнойна ангина с три дена висока температура. След това температурата и спадна под 36 градуса. Търсих информация за хипотермия, но почти нищо няма в нета. Температурата може да спадне от предозиране с температуропонижаващи или след прекарана инфекция, но се възстановява до няколко дена. Ние вече 3 седмици обаче поддържаме температура 36,2 през деня, а вечер пада до 35,8. Две лекарки ми казаха, че няма нищо обезпокоително, но аз продължавам да се притеснявам.  Питах доста майчета, но те ми казаха че без причина не са мерили температурата на децата си, /ами то и аз до сега не го бях правила/. Молбата ми е да измерите температурата на децата си вечер докато спят, защото тогава организма поддържа най-ниска температура и да пишете има ли някой друг такъв случай?

# 1
  • Мнения: 1 089
Нормалната телесна Т на дъщеря ми варира от 35,6 до къвм 36,2. Имаше перод, в който доста се плашех от тази ниска Т и вечер докато спи съм я мерила (към 3-4 през ноща, когато е най-ниска) е била дори 34,9.

# 2
  • Мнения: 72
Благодаря ти за бързия отговор. Като търсих информация във форумите видях, че си писала че дъщеричката ти поддържа такава температура, но само нашите деца ли са? Другите майки бяха много учудени. Консултирала ли си се с доктор?

# 3
  • Мнения: 335
от 2003 година,когато дъщеря ми изкара летен вирус с повръщане и разстройство,бяхме в инфекциозна болница на системи 1 седмица през цялото време през ноща и падаше температурата под 36 35,5.изписаха ни уж здрави и като се прибрахме вечерта много и беше лошо,извиках комшийката да и измерим кръвната захар,защото като ни изписваха от инфекциозна болница ми направи впечатление,че е с много ниска кръвна захар,апаратчето отчете кр.захар под 2 .Тръгнахме веднага към терапията и там ни приеха с ниска захар и измерена температура 35,5.Стояхме 10 дни в терапията и ни правиха всякакви изследвания,но нищо и нямаше всичко беше ок. От тогава си поддържа темература докато спи 35,7-8.

# 4
  • Мнения: 2 005
Ний в момента караме ангина , но вече няма висока Т , снощи докато спи му я измерих - беше 36 ,така че спокойно  Peace От време на време и по- ниска е била  newsm78 не виждам смисъл да се притесняваш  Hug
Да допълня , че не давам от няколко дни температуропонижаващи лекарства .

# 5
Преди един месец малкия имаше някакъв неуточнен лимфаденит  (подути и болезнени лимфни възли), пи антибиотик и му мина.
Оттогава започна вечер да става много студен. Кожата на ръчичките и крачетата е ледена, а се поти обилно докато спи.
Миналата седмица изкара една вирусна инфекция с много висока температура и след това започнах да му я меря всяка вечер.
Видях, че е 36,3 -4 и много се притесних.
Заведох го на хематолог, питах и личната лекарка... и двамата казаха, че това било вегетативна реакция и било нормално, да не се притеснявам.
Аз обаче страшно се притеснявам и не мисля, че е нормално да има такава ниска температура. Все имам чувството, че нещо не е наред.
Не мога вечер да спя, ходя само да го проверявам, завия го, отвия го..

Кажете и други такива случаи ако има?
Каква може да е причината, колко време ще е нормално да е така..

# 6
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми и баща и са с нормална Т под 36*С.Постоянно,а не след преболедуване (преди да го разбера,обаче,изхвърлих 2 термометъра,защото реших,че отчитат грешно).

# 7
  • Мнения: 534
и ние сме с постоянна 36 Т мисля че това е нормално за маките бебета

# 8
  • Мнения: 117
Електронния термометър отчита 38,5. Живачния показва над 36,2.  Когато температурата е над 37 и двата вида мерят еднакво. Ниската температура я установих когато бе на год. и пет месеца, от форума разбрах че се среща и при други деца и до момента е така. Вманиачена съм и когато стигне 36 започвам да следя за настинки,естествено няма нищо

# 9
Нормалната телесна Т на дъщеря ми варира от 35,6 до къвм 36,2. Имаше перод, в който доста се плашех от тази ниска Т и вечер докато спи съм я мерила (към 3-4 през ноща, когато е най-ниска) е била дори 34,9.
Здравейте момичета. Нова съм тук. Чела съм преди този форум моного пъти, но никога не съм писала. Миналата седмица ми се случи нещо доста стряскащо. Дъщеря ми е на 8 год. и 8 месеца. Към 0.00 часа когато си лягахме ме помоли да й измеря температурата, защото й било хладно. Измерих я и се оказа, че 35,9. В началото си помислих, че се е преохладила през деня защото беше по-хладен ден от предходните и реших да я позавия, за да се затопли. Температурата обаче продължи да пада стигна 35,6, а в 02,30 часа дори и критичните 34,9. Извиках бърза помощ, защото много се уплаших. Доктора ми каза, че е виждал такава температура само на мъртвец /успокоително нали/. С общи усилия я качихме до 36,00. На другият ден направихме всякакви изследвания, но детето по всичко показва, че е напълно здраво. Водих я при трима доктори. Всички се оправдаха със стрес. Вярно, че напоследък имахме малко проблеми с емоциите, но чак пък до там. Не сме изследвали само за диабет и гуша, но утре смятам да го направя, за да се успокоя /доколкото е възможно/. Иначе детето е жизнено, весело и щастливо. В последните вечери температурата й преди лягане около 0.00 часа е 36,2 - 36,3. Поти се обилно докато спи. Объркана съм много. Как се действа в подобна ситуация? Необходимо ли е да правя нещо? Ще съм ви благодарна ако споделите вашият опит. Много съм объркана. Все пак става въпрос за големичко дете. Всички измервания са с живачен термометър.

Общи условия

Активация на акаунт