Отговори
  • Мнения: 1 383
...предизвикване на раждането с гинекологичен преглед, туширане, отлепяне на полюсите или както там се казва. Имам две седмици до термина и моят лекар иска да ми прави такова нещо, бебето било много голямо. Аз също искам да родя по-рано, но ми се ще да започне спонтанно, малко ме е страх от такива интервенции. То пак си е спонтанно, не е като да отидеш да не сложат на системи, но все пак..

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 11:46 от Godzilla

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен седмица преди да родя ми правеха вагинални прегледи,защото имах контракции ,болеше ме силно кръста и ниско долу корема,затова се налагаше преглед.Това предизвика частично падане на тапата и след седмица родих.
Мисля ,че в тези седмици е нормален този преглед.Не може иначе да се разбере колко см е разкритието-така се проследява.

# 2
  • Мнения: 3 356
По-добре преглед и бебето до се роди по-рано,ако е голямо.И мен ме чака същото.
Въпросът е в колко от случаите се предизвиква раждане Wink.

# 3
  • Мнения: 768
Непременно се сьгласи да ти предизвикат раждането ако детето е голямо.
Мен си ме оставиха така да раждам големи бебки и едната заседна и я извадиха с вакуум. Много е опасно за бебето и много вредно за майката. Не ми се разказва за последствията да не те плаша. Но се довери на лекаря, явно е добьр специалист след като ти предлага такова нещо.

# 4
  • Мнения: 5 299
При мен нещата стояха по същия начин-терминът ми беше 2 април-седмица преди тази дата при прегледа стана ясно че имам 4 см.разкритие(и бебето не беще малко),лекарката ми каза че ще из4акаме няколко дена да полу4а болки и след като в следващите 3-4 дена болки все още нямах-се уговорихме на 1 април в 7 часа сутринта да вляза в родилното да предизвикат раждане. И така на 1 април сутринта в 5 часа получих контракции:) Бебка всъщност се роди 3.300(не 4ак толкова голяма колкото ми казаха) Аз също исках нещата да се развият по естествен път(и така се получи)-но лекарят би трябвало да предцени кое е най добре за теб и бебе

# 5
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Непременно се сьгласи да ти предизвикат раждането ако детето е голямо.
Но се довери на лекаря, явно е добьр специалист след като ти предлага такова нещо.

А ако е толкова добър специалист защо просто не предложи секцио, което за мен е най-разумното решение при големи бебета. А дали е сигурен, че бебето е голямо?!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Значи, този тип *преглед*, няма нищо общо със стандартния преглед, при който се проверява разкритие и т.н.
Процедурата е болезнена, но ефективна. При мен я направиха на самия термин и родих на следващия ден.
По цивилизования вариант е с хапче за предизвикване на раждането - пиеш го в 17,00 и в 10,00 вече си раждаш бебчето.
А то толко ли е голямо, не може да се почака поне до термина?

# 7
  • Мнения: 768
Непременно се сьгласи да ти предизвикат раждането ако детето е голямо.
Но се довери на лекаря, явно е добьр специалист след като ти предлага такова нещо.

А ако е толкова добър специалист защо просто не предложи секцио, което за мен е най-разумното решение при големи бебета. А дали е сигурен, че бебето е голямо?!

Секцио се прави не от добрите специалисти, а от тези които не искат да си имат проблеми. Както и акушерките които правят епизиотомия с повод и без повод за да им е по лесно..
Най-добрите са тези които могат да водят правилно една бременност и едно нормално раждане когато жената няма сериозни противопоказания(като това са диабет(но не гестационен), вродени сьрдечно заболяване и прочее).
Голямо бебе не повод за секцио (секциото крие сьщо рискове за бебето макар за майката това да е най-безопасното и безболезненото).
За сьжаление обаче такива добри специалисти са рядкост.
За себе си имам някаква градация за специалисти и смятам че най-зле са тези които водят неправилно бременността и нормалното раждане, след това са тези сьс секциото и висш пилотаж е естествено лекар  като гореспоменатия с вагинално предизвикване н раждането(ако има голям опит в това естествено).

# 8
  • София
  • Мнения: 625
При мен го правиха поне 4 пъти защото бях преносила с 5 дена! Първия път падна тапата към 10.00 сутринта. Родих в 16.50 ч. Единственото, което мога да кажа е, че е доста болезнено!

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Непременно се сьгласи да ти предизвикат раждането ако детето е голямо.
Но се довери на лекаря, явно е добьр специалист след като ти предлага такова нещо.

А ако е толкова добър специалист защо просто не предложи секцио, което за мен е най-разумното решение при големи бебета. А дали е сигурен, че бебето е голямо?!

Секцио се прави не от добрите специалисти, а от тези които не искат да си имат проблеми. Както и акушерките които правят епизиотомия с повод и без повод за да им е по лесно..
Най-добрите са тези които могат да водят правилно една бременност и едно нормално раждане когато жената няма сериозни противопоказания(като това са диабет(но не гестационен), вродени сьрдечно заболяване и прочее).
Голямо бебе не повод за секцио (секциото крие сьщо рискове за бебето макар за майката това да е най-безопасното и безболезненото).
За сьжаление обаче такива добри специалисти са рядкост.
За себе си имам някаква градация за специалисти и смятам че най-зле са тези които водят неправилно бременността и нормалното раждане, след това са тези сьс секциото и висш пилотаж е естествено лекар  като гореспоменатия с вагинално предизвикване н раждането(ако има голям опит в това естествено).


Абсолютно си права, но аз просто не вярвам да има такива лекари в БГ. Особено като знам как масово и безотговорно се прилагат системи за по-бързо раждане (сякаш родилките са на конвейер Twisted Evil), естествено водещи след себе си епизиотомии без повод (пак с цел улесняване на израждащите) и други подобни средства. Отдавна не съм чула някоя жена в БГ да е оставена наистина нормално да си ражда, без да я ръчкат и пиполят. Все за някъде бързат! При тези обстоятелства и особено при голям плод за мен най-целесъобразното решение все пак е секцио. Не съм медицинско лице, но това е моето мнение.
Все пак може да има и изключение от правилото за докторите, де  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 250
Само да знаете че няма нищо сигурно на този свят

След първия такъв преглед получих една много силна контракция, а както се знае една птичка пролет не прави - та никакви контракции после, независимо от броя и честотата на прегледите... чак докато не ме сложиха на системи за да предизвикат някакво раждане 10 дена след термина. Бусколизин не бях пила от края на 4тия месец, така че едва ли е било от това - просто организъм.

Но затова пък с второто бебе си имах прекрасни контракции.

# 11
И 2-та пъти ме тушираха, защото преносвах (1-я път 10,а втория 3 дни).  И двата пъти родих 48 часа след това. Боли, но не е страшно. Мисля, че е добър вариант.
Не се плаши

Успех! Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 6 243
Щом лекаря ти го предлага, довери му се. От опитен акушер знам, че това е най-добрия и естествен начин.

# 13
  • Мнения: 2 807
Доколкото знам може - просто се пука мехура и околоплодните води изтичат.

А с вагинална таблетка не иска ли да го предизвика?

Успешно, бързо и безболезнено раждане!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Абсолютно си права, но аз просто не вярвам да има такива лекари в БГ. Особено като знам как масово и безотговорно се прилагат системи за по-бързо раждане (сякаш родилките са на конвейер Twisted Evil), естествено водещи след себе си епизиотомии без повод (пак с цел улесняване на израждащите) и други подобни средства. Отдавна не съм чула някоя жена в БГ да е оставена наистина нормално да си ражда, без да я ръчкат и пиполят. Все за някъде бързат! При тези обстоятелства и особено при голям плод за мен най-целесъобразното решение все пак е секцио. Не съм медицинско лице, но това е моето мнение.
Все пак може да има и изключение от правилото за докторите, де  Grinning
Е не чак така де! Разбира се, че има изключения. Аз съм едно от тях. Напълно естествено раждане. Е малко им изправих косите, защото отидох с почти пълно разкритие, но какво да се прави. Просто нямаше такива контракции на 1/2 час и т.н. , направо на 5 минути и докато се усетя хайде и водите изтекоха. А ми беше първо раждане, тесен таз, не чак толкова малко бебе - 3,550 , но има и нормални лекари все пак в БГ.
Ако имаш доверие на лекаря не поставяй всяка негова дума под съмнение. За да ти предложи това просто му се довери, има нещо предвид. На приятелката ми също и предложиха да й предизвикат по-рано раждане, защото след геникологичния преглед уж до сутринта щяла да роди и ако иска да се падне при нейната позната да си дойде вечерта с багажчето докато тя е на смяна и да си е по-спокойна при нея. Така и направи, а накрая като роди, гинеколожката й каза, че детето е било с усукана пъпна връв и тоновете са започвали да се губят и за това я е накарала да дойде по-рано да роди, но й спести шашкането и тревогите и приятелката ми си роди спокойна, без излишни нерви едно здраво и хубаво бебе. Не се тревожи, послушай лекаря си и се радвай след това на малкото човече. Много, много късмет и здраве!

Общи условия

Активация на акаунт