Слагате ли захар в преварената вода за пиене от кърмачето?

  • 4 400
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161

Слагате ли захар във водата за пиене?
Нашия  Марти е на 1 седмица и му слагахме захар, но ни казаха, че е по-добре да не го приучаваме към нея, защото трудно се разграждала от организма на тази възраст?

# 1
  • София
  • Мнения: 625
аз лично слагах по една чаена лъжичка заради жълтеницата....така ми каза докторката Sign Exclamationпостепенно я намалявах и до към трития месец я спрях!

# 2
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Не съм слагала въобще, просто защото не съм давала на Симона вода. По-точно опитах веднъж в началото да й дам, тя категорично отказа и така и до ден днешен не пие нито вода, нито чайове. Жива и здрава е!
Моето мнение е, че не трябва да се добавя захар във водата. Ако жълтеницата е силна, то лекарите ще я пратят на кварцова лампа, а няма да разчитат на вода със захар! А ако жълтеничката е слаба, тя ще си отмине и без вода със захар.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На дъщеря ми до 3-4 месец и давах подсладена вода, на синът ми никога не съм му слагала захар във водата.

# 4
  • Мнения: 235
само до края на първия месец

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 909
Слагах захар само в началото защото се запичаше от капките против колики а захарта разхлабва, но вече не слагам и дори гледам да му взимам сокове и пюрета без захар.

# 6
  • Мнения: 3 334
На дъщеря ми до 3-4 месец и давах подсладена вода

и аз така!

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Слагах захар първата седмица, но после открих чайчетата на Хип и Денислав пиеше само от тях. Водата отказваше. А те са подсладени, така че не виждам лошо, ако подслаждаш леко водата. Това, чувала съм, се прави, за да могат бебешките стомахчета по-лесно да обработват млякото.

# 8
  • Мнения: 4 915
Моето кърмаче пропи вода едва преди няколко дни.  Laughing
Иначе, когато беше само на кърма, вода не съм й давала. Но ако бях предлагала, щеше да е неподсладена.

# 9
  • Мнения: 987
и аз по препорька на педито не сьм подслаждала водата . макар че той до сега всьщност почти не е пил вода. newsm78

# 10
  • Мнения: 444
Само първите 2-3 месеца! Много лесно ни беше, защото докато я кърмех почти не пиеше вода!

# 11
  • Мнения: 8 769
На дъщеря си слагах-заради жълтеницата и заради неинформираност и пълно доверяване на педито и на майка ми. На сина си не давам вода. За жълтеницата му давах малко глюкоза, но той (както и дъщеря ми) не пиеше много.

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 18:01 от Mi5

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Ако жълтеницата е силна, то лекарите ще я пратят на кварцова лампа, а няма да разчитат на вода със захар! А ако жълтеничката е слаба, тя ще си отмине и без вода със захар.
Не мога да го разбера това даване на вода на кърмаче - по цял свят препоръчват да не се дава до 6 мес, пък подсладена #ShockedИзлишни калории... излишно нотоварване на бъбреците... ами нямям думи за бг педиатрията bash

# 13
  • Мнения: 264
Аз съм против това да се слага захар във водата ... като ни изписаха двете с Алекс педито ни предписа глюкоза за жълтеничката. Така една седмица си пихме глюкоза и минахме на вода. А от около седмица сме на чайче на Хипп и нямам никакви грижи. Но като си помисля съветват възрастните да избягват захарта..... какво ли остава за малките бебчета Shocked

# 14
  • Мнения: 948
След изписването, докато му мине жълтеничката му давах подсладена водичка. След като премина жълтеницата му давам само преварена водичка. Не ми харесва идеята да се пие вода със захар от малко бебче Rolling Eyes
ПП. наш бебо е на адаптирано мляко

Общи условия

Активация на акаунт