Слагате ли захар в преварената вода за пиене от кърмачето?

  • 4 406
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161

Слагате ли захар във водата за пиене?
Нашия  Марти е на 1 седмица и му слагахме захар, но ни казаха, че е по-добре да не го приучаваме към нея, защото трудно се разграждала от организма на тази възраст?

# 1
  • София
  • Мнения: 625
аз лично слагах по една чаена лъжичка заради жълтеницата....така ми каза докторката Sign Exclamationпостепенно я намалявах и до към трития месец я спрях!

# 2
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Не съм слагала въобще, просто защото не съм давала на Симона вода. По-точно опитах веднъж в началото да й дам, тя категорично отказа и така и до ден днешен не пие нито вода, нито чайове. Жива и здрава е!
Моето мнение е, че не трябва да се добавя захар във водата. Ако жълтеницата е силна, то лекарите ще я пратят на кварцова лампа, а няма да разчитат на вода със захар! А ако жълтеничката е слаба, тя ще си отмине и без вода със захар.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На дъщеря ми до 3-4 месец и давах подсладена вода, на синът ми никога не съм му слагала захар във водата.

# 4
  • Мнения: 235
само до края на първия месец

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Слагах захар само в началото защото се запичаше от капките против колики а захарта разхлабва, но вече не слагам и дори гледам да му взимам сокове и пюрета без захар.

# 6
  • Мнения: 3 334
На дъщеря ми до 3-4 месец и давах подсладена вода

и аз така!

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Слагах захар първата седмица, но после открих чайчетата на Хип и Денислав пиеше само от тях. Водата отказваше. А те са подсладени, така че не виждам лошо, ако подслаждаш леко водата. Това, чувала съм, се прави, за да могат бебешките стомахчета по-лесно да обработват млякото.

# 8
  • Мнения: 4 915
Моето кърмаче пропи вода едва преди няколко дни.  Laughing
Иначе, когато беше само на кърма, вода не съм й давала. Но ако бях предлагала, щеше да е неподсладена.

# 9
  • Мнения: 987
и аз по препорька на педито не сьм подслаждала водата . макар че той до сега всьщност почти не е пил вода. newsm78

# 10
  • Мнения: 444
Само първите 2-3 месеца! Много лесно ни беше, защото докато я кърмех почти не пиеше вода!

# 11
  • Мнения: 8 769
На дъщеря си слагах-заради жълтеницата и заради неинформираност и пълно доверяване на педито и на майка ми. На сина си не давам вода. За жълтеницата му давах малко глюкоза, но той (както и дъщеря ми) не пиеше много.

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 18:01 от Mi5

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Ако жълтеницата е силна, то лекарите ще я пратят на кварцова лампа, а няма да разчитат на вода със захар! А ако жълтеничката е слаба, тя ще си отмине и без вода със захар.
Не мога да го разбера това даване на вода на кърмаче - по цял свят препоръчват да не се дава до 6 мес, пък подсладена #ShockedИзлишни калории... излишно нотоварване на бъбреците... ами нямям думи за бг педиатрията bash

# 13
  • Мнения: 264
Аз съм против това да се слага захар във водата ... като ни изписаха двете с Алекс педито ни предписа глюкоза за жълтеничката. Така една седмица си пихме глюкоза и минахме на вода. А от около седмица сме на чайче на Хипп и нямам никакви грижи. Но като си помисля съветват възрастните да избягват захарта..... какво ли остава за малките бебчета Shocked

# 14
  • Мнения: 948
След изписването, докато му мине жълтеничката му давах подсладена водичка. След като премина жълтеницата му давам само преварена водичка. Не ми харесва идеята да се пие вода със захар от малко бебче Rolling Eyes
ПП. наш бебо е на адаптирано мляко

# 15
  • София
  • Мнения: 2 178
Не съм слагала още от самото начало Grinning! Докато бяхме само на кърма, не съм давала вода. После като започнахме на смесено хранене - давах чиста преварена водичка.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Само на адаптирано сме от раждането, не виждам разлика с кърменето (по отношение на начина на хранене, не по отношение на полезността) и не съм давала вода, освен да измия устичката, естествено неподсладена, защото ми е смешно как ще му плакна устата със сладка вода.
Няма интерес към водата и я приема като лична обида.

# 17
  • Мнения: 5 299
Моята педиатърка каза: подсладена вода само 1-я месец-след това от чешмата-само че бебка изобщо не иска да пие нито вода нито чайчетата против колики Grinning Иначе приготвям млякото с чешмяна вода.Не преварявам!

# 18
# 19
  • Мнения: 4 629
Захар не се дава на децата до навършване на 1 годинка. Също така нямат нужда и от вода - поемат нужното им количество от кърмата или формулата

# 20
  • Мнения: 2 032
Не, тази практика е отдавна отречена от всеки що-годе просветен педиатър, пък и има достатъчнон изписано по въпроса.

# 21
  • Мнения: 3 550
Слагах първата седмица, докато науча какви вреди нанася на детския организъм. После спрях. Не че и той налита особено на вода. Кърмя го и това май му стига.

# 22
  • Монреал
  • Мнения: 631
до 10-ия ден давах 5 % глюкоза +преварена вода. Смесвах я "на око" и по мой вкус като гледах да не е сладка много водата. След това и до сега давам само преварена. Чай не пием.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 632
Давах в началото ,защото не знаех,че не е нужно-съответно бебка не наддаваше.Махнах водата и всичко се нормализира.Така,че твърдо против вода,сок и т.н.

# 24
# 25
  • Мнения: 3 818
Захар не се дава на децата до навършване на 1 годинка. Също така нямат нужда и от вода - поемат нужното им количество от кърмата или формулата

Съгласна съм, че нямат нужда, обаче моята беба очевидно обича много вода, защото се случва да й предложа кърма и да я откаже, а да пие с удоволствие вода. Така че не я лишавам от нея.

Иначе на въпроса- слагах доскоро, но все се чудех защо е нужно, та сега смятам да прекратя захаросването на детето:).

# 26
  • Мнения: 3 611
Ами аz слагах, но по много малко - иначе не щеше да я пие.  Rolling Eyes

# 27
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Аз давах чайче Хипп,за колики.Но като стана на месец и половина престанах да го давам и давам само преварена вода.

# 28
  • Мнения: 8 505
Педиатърката каза,че не е желателно,но ако много сме искали да и даваме(!!?)-най много до 3.месец,тогава се прекратявала с оглед профилактика на диабета.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 006

Съгласна съм, че нямат нужда, обаче моята беба очевидно обича много вода, защото се случва да й предложа кърма и да я откаже, а да пие с удоволствие вода. Така че не я лишавам от нея.


И моята по същия начин  - много обича вода и в топли дни изпива дори по 2 шишета. Подсладена вода и давам от самото начало, защото беше с жълтеница. Продължавам да и слагам съвсем малко захар (на върха на чаена лъжичка), колкото да не е без хич и така постепенно ще и я спра захарта.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
Никога не съм слагала захар във водата му! То не че и пиеше много вода де, но все пак Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 950
В болницата ни носеха вода със захар за бебетата, но моята дъщеря отказваше да пие и аз не я насилвах! като се прибрахме в къщи педиатърката ни каза да забравим за захарта изобщо, а да й даваме чиста вода, само ако иска. Според нея кърмачетата не се нуждаят от вода месеци наред. Затова не се притеснявам и не я тъпча насила да пие вода.

# 32
  • Мнения: 3 200
Само 1-я месец заради жълтеницата

# 33
  • Мнения: 179
Аз слагах първите две седмици, после минахме на чайчетата на Хип.

# 34
  • Мнения: 3 161
Никаква вода, никаква захар. Твърдо против и двете при малки бебета, особено кърмени на поискване. При хранене а адаптирано разликата е, мисля, че може да поеме твърде много манджа, ако оставиш само да си определя нужното количество, и затова може и да е допустимо да се дава вода, но не знам със сигурност. 

# 35
  • Мнения: 1 312
Слагах в продължение на седмица заради жълтеницата!После минахме на чайче заради коликите и така е до ден днешен-отказва водата,та сме"абонирани"за HIPP.

# 36
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Слагах до едно време newsm78,после минахме на чайчетата на ХИП baby_neutral .Лятото пиеше много вода,че и до сега е върл фен на водата bowuu

# 37
  • Мнения: 5 468
На мен пък не ми го побира главата, как може с гордост да заявявате - "Моето дете не пие въобще вода!!!" Как така не пие вода? Всяко живо същество има нужда от вода!!! Вие пиете ли? Какви са тези глупости велики с вашите късни захранвания и четене на тъпотии от велики новатори, ще уморите децата си, бе хора! Може ли да не пие човек вода?   comp03 Хайде някой да каже, защо бебето не трябва да пие вода? Да няма отрова в нея? Или някой благ човечец, е доказал, че човека на новото хилядолетие, няма нужда от живителната течност? Пфууууууу, инфаркт ще ми докарате някой ден вече!!! Sick

# 38
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ню, и аз това с непиенето на вода не го разбрах...
При моя майчин опит Crossing Arms,това че бебето или вече порастващото бебе -непие вода,или нямало нужда #CrazyПросто нямам думи!Май и новите джипита са от тия дето завършват след като са им дали изпита Thinking,за да дават подобни съвети...Когато заплаче съм давала водичка,а не кърма.За кърменето си имаше часове.Водата и тримата ми сина са я пиели постоянно.Е,като бебета разбира се мноого малко,но пиеха  33uu

# 39
  • Мнения: 11 607
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1014.0

Прочетете стъпка 6. Неонтоложка и то много добра, ме посъветва да не давам на Рая вода. Кърмата имала достатъчно % вода - мисля,че бяха около 70-80% и бебето от там си набавяло необходимото. А и това,че едно бебе не иска да пие вода,означавало,че кърмата е била хранителна! Вили заради жълтеницата пи глюкоза и то дълго време. За Рая обаче същата докторка ме посъветва,че кърмата ще и помогне за жълтеницата, дори по-бързо да се оправи и така и стана. Рая пропи вода около 6 м. Йоан и той някъде там пропи вода,ако не и по-късно! До тогава най-много около 100мл. преварена и без захар. На Рая и Йоан не съм слагала никаква захар във водата - не че сега не наваксват с нея,но това е друга тема!

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Никаква вода, никаква захар.

Не се пие вода заради бъбреците по-точно защото се натоварват от солите /соли ли бяха?/ във водата. В млякото или кърмата има вода достатъчно.

Аз все пак предлагах на Дариа вода, защото беше горещо лято, но ми беше отказавана категорично.  Naughty

# 41
  • България-София
  • Мнения: 573
На мен пък не ми го побира главата, как може с гордост да заявявате - "Моето дете не пие въобще вода!!!" Как така не пие вода? Всяко живо същество има нужда от вода!!! Вие пиете ли? Какви са тези глупости велики с вашите късни захранвания и четене на тъпотии от велики новатори, ще уморите децата си, бе хора! Може ли да не пие човек вода?   comp03 Хайде някой да каже, защо бебето не трябва да пие вода? Да няма отрова в нея? Или някой благ човечец, е доказал, че човека на новото хилядолетие, няма нужда от живителната течност? Пфууууууу, инфаркт ще ми докарате някой ден вече!!! Sick
Всяко живо същество има нужда от вода, но едно бебе с недоразвити функции на храносмилателна и най-вече отделителна система - определено не. Не е зле ти да попрочетеш малко по темата и то от медици признати в световен мащаб. Много ми е интересно как в Африка - където не са виждали биберон им дават вода на бебетата - ами не дават. Виси бебчо омотан в парцала на гърдите и като ожаднее - суче мляко. И какво значи че си има часове за кърмене Shocked - какво по натурално от това да се кърми на "поискване".Някой пробвал ли е да се налива с вода когато е гладен? И после говорят за колики - и как не?!
А за бебетата на адаптирано мляко важи същото - никаква вода до 6 мес.
В крайна сметка всеки да си гледа детето както иска.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 618
Аз не подслаждам водата, а и по-принцип давам водичка само за плакнене на устенцата. Подлаждам ако се запече и давам сладка вода само докато се изака!

# 43
  • Мнения: 218
Аз все още нямям личен опит, но във всичките мои книги пише че на кърмачета вода не се дава, т.к. те поемат достатъчно течност с кърмата, иначе си пълнят коремчетата с вода, вместо с мляко. Захар във водата пък изобщо.

По изключение може да им се даде преварена вода ако е много горещо и проявяват признаци на обезводняване.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не съм давала ни вода, ни глюкоза, ни дяволи. Първо, защото бебе не ги искаше, второ- щото реших да кърмя на поискване, тъй беше най-удобно и мързеливо и приятно. Crazy Други течности освен кърма, Мая пропи в по-солидни количества след годинката, когато започнах да намалявам броя кърмения.
Иначе стои въпросът с бебе на изкуствено мляко.

# 45
  • Мнения: 698
Аз съм против даването на вода и чайчета на кърмаче. За подсладена пък да не говорим.

# 46
  • Мнения: 161
А в крайна сметка къде остана книгата на проф. Лиляна Трифонова - Хранене на кърмачето. Доколкото се сещам, тя е пригодена за България, все пак е писана от български автор. А там пише, че вода се дава. Иначе благодаря Ви за мненията!

# 47
  • Мнения: 138
Аз също слагах до 6 месец и когато спрях беше голям проблем,не искаха да я пият въобще но с времето свикнаха.

# 48
  • Мнения: 2 069
В училището за бъдещи майки в АГ болница-Варна, което води главната акушерка ни "обучаваха" да даваме на бебета си до края на третия месец подсладена вода. Аз лично давах до 10 ден - като й мина жълтеницата и спрях.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 743
само до края на първия месец
И аз така!

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърмачето няма нужда от вода.Ако все пак се предлага и детето я приема - по-добре да е без захар естествено.

# 51
  • Мнения: 8 769
А в крайна сметка къде остана книгата на проф. Лиляна Трифонова - Хранене на кърмачето. Доколкото се сещам, тя е пригодена за България, все пак е писана от български автор. А там пише, че вода се дава. Иначе благодаря Ви за мненията!
Оставам с впечатление,че сте решили да следвате съвети по книжки, писани преди мнооого години....тогава какво целеше въпроса ти? Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 532
В на4алото да.Като ни започнаха коликите давах чай на ХИИП вместо вода.Не съм съгласна с идеите да не се дава вода на кърмачета.Аз давам , а то колкото иска ще си пие.Ако не иска не мога да му наливам на сила.Моята си пие вода от 1 ден.

# 53
  • Мнения: 161
Към Mi5


Оставам с впечатление,че сте решили да следвате съвети по книжки, писани преди мнооого години....тогава какво целеше въпроса ти? 

Въпроса ми бе за захарта, а не точно за водата, според мен, всички тук като са били деца са пили вода и какво Ви е станало?
Така че, благодаря за отговорите.
 

# 54
  • България-София
  • Мнения: 573

 всички тук като са били деца са пили вода и какво Ви е станало?
Така че, благодаря за отговорите.
 

Hе всички са пили - както можеш да прочетеш по-горе повечето бебета (да не кажа всички) като първа реакция отказват водата. Колкото до последствията - не казвай какво ни е станало, защото няма как да знаеш дали всичките гастрити, камъни в бъбреци и т.н., от които страда *съвременния* човек не са точно от `изнасилването` на крехките хран. и отдел. с-ми на кърмачетата.
И имам чувсвото,че нещо в сметките грешат мамите, които си мислят, че бебетата ни умират от жажда. Сметнете по колко млако изпиват в денонощие (без значение кърма или формула) и вижте, че течностите, които е приело е съвсем сериозно количество.
И какво значи книга пригодена за Бг? Ако визираш климат - в Израел е по- жега, но подчертават да не се дават вода, сокове, чайове и т.н.....

# 55
  • Мнения: 34
ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ МАМИ И БЕБОЦИ!
НИЕ СМЕ НА 1М. И 2СЕД. И СПРЯХ ДА ДАВАМ ПОДСЛАДЕНА ВОДА ОЩЕ
НА 20 ДЕН.СПОРЕД МЕН СЛЕД КАТО ЖЪЛТЕНИЦАТА Е МИНАЛА НЯМА СМИСЪЛ ДА Я ДАВАШ.ТЕ Я ПРЕПОРЪЧВАТ ИМЕННО ЗАРАДИ НЕЯ.НО ВСЕ ПАК ТИ СИ РЕШАВАШ!

# 56
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нащият педиатър е твърдо против слагането на захар във водата. За тази цел са чайчетата на ХИПП, които бебчо пие едва от една седмица, макар и да е на 2 месеца вече - просто досега плюеше и се давеше от тях, но нещо почна да ги харесва. Иначе се пробвам да му давам чиста преварена вода, но засега успехът е нулев.

Общи условия

Активация на акаунт