Да спя ли по гръб?

  • 4 859
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте всички! Отдавна се каня да попитам за нещо, което ме вълнува, но все не смеех от страх, че ще ми кажете страшни неща. От линийката ми се вижда колко съм бременна. Бебето все още не ми тежи особено / а и дотук съм +6 кг, което не ми се вижда много /. И най-удобно ми е да спя по гръб или надясно. Обаче четох тук из форума, че е даже опасно - и за мен и за бебето. Било желателно предимно наляво, а аз имам чувството, че си притискам сърдечната област и ми е дискомфортно така. Някой знае ли защо не трябва да се спи надясно и по гръб? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 86
По гръб наистина не е хубаво да спиш но на една страна може.Аз през цялата бременност спях на дясно защото на ляво не ми беше удобно.Сега имам прекрасна малка принцеса на 8м.Ще получиш различно отговори но според мен може да спиш на дясната страна.

# 2
  • Мнения: 9 776
Аз всъщност знам какво ще ми напишете - че се притискат органите. С първата ми бременност си спомням /беше отдавна/, че много ми тежеше бебето и по гръб изобщо не можех да спя, но може би е било в по-късните месеци. А сега все още ми е удобно така и даже ми е приятно, защото виждам бебето къде точно прави "ръбчета" и се забавлявам да предполагам дали това е краче, ръчичка или дупе. Но ако е противопоказно ще трябва да се лиша от това удоволствие.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако ти е удобно да спиш по гръб....защо не newsm78

# 4
  • Мнения: 9 776
Ами и аз това се чудя. Поне докато мога...Но ако е опасно за самото бебе, себе си ще прежаля.

# 5
  • Мнения: 1 931
Когато бебето нараства за почва да притиска сънната артерия и не е препоръчително да се спи по гръб. На мен ми се завиваше свят. Не смятам, че е правилно това, че себе си ще прежалиш, в момента каквото си причиняваш на теб го причиняваш и  на бебето, то живее чрез теб, а и ще има нужда от теб да го гледаш та за това не се прежалвай, а се пази.

# 6
  • Мнения: 5 026
Аз получавах контракции ,като легнех по гръб.

# 7
  • Мнения: 512
Ако ти е удобно да спиш по гръб....защо не newsm78

За първи път чувам, че не е хубаво да се спи по гръб когато си бременна.
Аз и през двете бременности си спях предимно по гръб.  Blush

# 8
  • Мнения: 21
Моят лекар ми беше забранил да спя по гръб, а аз спях почти само така докато забременея! Сега вече така съм свикнала на спя наляво, че не мога по друг начин. Според него докато си бременна е най-добре да се спи наляво -а аз му имам много доверие за всичко, което каже.

# 9
  • Мнения: 9 776
Blagovesta, чак такива крайности нямах напредвид. Просто питах как точно вреди на бебето и на мен спането по гръб. Ако е само мойто неудобство, докато все още мога ще спя така, но ако това по някакъв начин е вредно за бебчо, разбира се че ще се лиша от удоволствието да се радвам на издутинките.

# 10
  • Мнения: 2 131
Не си спомням точното обяснение защо не е добре да се спи по гръб. Имам смътен спомен, че беше нещо свързано, с притока на кръв. И на мен лекарката ми препоръча да спя на лявата страна, на това не беше проблем, защото така или иначе ми беше удобно.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
И на дясно съм спала, и на гръб; най - малко - на ляво. Ако на теб или на бебето позата е неудобна, то много ясно си проличава. Иначе на дясно се затискала някаква артерия (демек, бебето я затиска), която снабдява бебето с кръв... но и теб, така че ще го усетиш, смятам.

# 12
  • Мнения: 4 111
Аз спях по гръб до момента, в който корема много ми тежеше, до към 7-8 месец. Опитвала съм и след това, но за кратко и се въртях на двете страни, не съм спала само на ляво.

# 13
  • Мнения: 257
Желателно е да се спи на ляво, по принцип аз като бях бременна получавах сърцебиене когато легнех на дясната страна и по гръб и за това избягвах, но ако ако не се чувстваш некомфортно   защо пък не Peace

# 14
  • Мнения: 6 713
Аз не можех да спя по гръб. Можеш да подпираш възглавница зад гърба ти, аз така правех Peace

Общи условия

Активация на акаунт