моля за съвет

  • 3 284
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 255
Здравейте, отдавна съм регистрирана в този сайт, но досега само четях и трупах опит от вас, за което благодаря:) Притеснена съм много , ако можете да ми помогнете ще бъда много благодарна. Закъснява ми вече 10 ден, направих си два теста за бременност на 6 ден от закъснението на цикъла, но втората лентичка беше много бледа, затова вчера /на деветия ден от закъснението/ отидох на гинеколог, но той не видя бременност! Момичета кажете ми кога най- рано може да се види плода с вагина лен ехо граф? Възможно ли е да не го е видял защото още е рано? Ако наистина съм бременна трябва да е заченато нашето бебче след 25 май, по- рано нямам как да е! Матката ми е обърната, това има ли значение? Май лекарят ми се съмнява за извънматочна бременност и това много ме притеснява.  Кажете какво да правя! Препоръчайте ми някой ехо граф във Варна! Благодаря ви предварително момичета!

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 12:55 от ивка646

# 1
  • Мнения: 2 447
А всъщност за какъв съвет молиш??? newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Не мога да разбера защо така зле ти излиза питането, на 1км вдясно се чете.
Според мен отиди на преглед при друг лекар.
Втората черта на теста колкото и да е слаба би следвало да значи наличие на бременност.
При лекар може и да не се е видяла, защо не си направиш кръвен тест?

# 3
  • Мнения: 2 447
Аз пък изобщо не ти виждам питането

# 4
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз отидох на деветия ден след закъснението ми, преди това два теста ми дадоха положителен резултат. Лекарката ми изобщо не се усъмни в наличието на бременност. Каза, че в толкова начален етап все още няма ембрион, но се виждало в матката сакче и една точица в него, което ще е бъдещото бебе, дори ми ги показа. Следователно е редно и твоята да е видяла нещо. Според мен не се паникьосвай,а иди при друг лекар, твоят не ми звучи много надежден!

# 5
  • Мнения: 1 632
А всъщност за какъв съвет молиш??? newsm78
Аз пък изобщо не ти виждам питането

# 6
  • Мнения: 331
На какъв ехограф те гледаха? Възможно е толкова рано да не се вижда много добре с коремен ехограф, мен в началото ме гледаха с вагинален за по-голяма яснота. Предполагам, че извънматочната бременност също може да се види с ехограф, не знам какво има за чудене и съмняване. А ако се съмнява за извънматочна и не предприема нищо - това не е нормално и дори може да е опасно...

Моят съвет е да си направиш кръвен тест и задължително да отидеш на още един или два гинеколози за мнение!

Късмет!

# 7
  • Мнения: 5 026
Може да отчете теста и на 3 ден от закъснението. Обърнатата матка не е проблем. Иди на лекар  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 741
С Дияна тестовете ми бяха такива - бледа 2ра чертичка. Аз направих няколко теста, все не ми се вярваше, но все по-бременна бях.
Направи консултация и с друг гинеколог. Не би трябвало да има проблем при преглед с вагинален ехограф.
Обърнатата матка също не е проблем.

# 9
  • Мнения: 4 753

Задължително второ мнение, но може и още да е рано... Мисля, че и мойта е обърната (до колкото разбрах обяснението на гинеколожката ми) и няма значение...

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 14:20 от stelt77

# 10
  • Мнения: 255
Simple Smile Извинявайте за това че не ми се чете добре питанката, но явно нещо съм направила, дори 2 пъти съм пуснала темата без да искам. Съжелявам!
Здравейте, отдавна съм регистрирана в този сайт, но досега само четях и трупах опит от вас, за което благодаря:) Притеснена съм много , ако можете да ми помогнете ще бъда много благодарна. Закъснява ми вече 10 ден, направих си два теста за бременност на 6 ден от закъснението на цикъла, но втората лентичка беше много бледа, затова вчера /на деветия ден от закъснението/ отидох на гинеколог, но той не видя бременност! Момичета кажете ми кога най- рано може да се види плода с вагина лен ехо граф? Възможно ли е да не го е видял защото още е рано? Ако наистина съм бременна трябва да е заченато нашето бебче след 25 май, по- рано нямам как да е! Матката ми е обърната, това има ли значение? Май лекарят ми се съмнява за извънматочна бременност и това много ме притеснява.  Кажете какво да правя! Препоръчайте ми някой ехо граф във Варна! Благодаря ви предварително момичета!

# 11
  • Мнения: 2 111
На втори ден от закъснението теста ми беше с 2 чертички,а с вагинален ехограф се видя плоден сак на 7-8 ден от закъснението на цикъла.Отиди при друг лекар.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Отиди при друг лекар, направи кръвен тест и ......успех Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4369.0 В темата има координати отзиви за почти всички гинеколози във Варна. Иначе по въпросът ти- възможно е да е рано и просто твоят лекар да не вижда плодния сак. При мен се случи точно това. На първият преглед след закъснението не се видя нищо, отидох 1 седмица по-късно и вече ми потвърдиха бременност. Избери си лекар и отиди на повторен преглед след 4-5 дни примерно. Би трябвало да се види всичко.

# 14
  • Мнения: 255
След кой ден от закъснението е нормално да се види това плодно сакче? Embarassed В Тимелков при доц.Балев какво ви е мнението, да се пробвам ли и там

# 15
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
След кой ден от закъснението е нормално да се види това плодно сакче? Embarassed В Тимелков при доц.Балев какво ви е мнението, да се пробвам ли и там

Трябва да имаш поне 10 дена закъснение Peace
Най добре отиди и при друг лекар да те види Hug

# 16
  • Мнения: 2 818
Още е рано и според мен с ехограф може и да не се види добре. При мен например 2 чертички се появиха на 25 юни, на 25 юли отидох на лекар, уж за да се види всичко, то тя дори не можа да види сърдечна дейност, изчаках две седмици и отидох при добър специалист, който освен сърцето ми видя дори и пола.
Направи си кръвен тест, ако още не си сигурна, а на ехограф отиди след седмица най-рано  Peace

# 17
  • Мнения: 255
Говорите за вагинален ехограф нали? Защото мен с такъв ме гледаха и нищо не видяха. Вярно ли е че преди това трябвало да изпиеш повечко вода за да може да се види плода и в по- ранен етап когато е. Защото аз не го направих, възможно ли е и това да е причина, че нищо не се видя?

# 18
  • Мнения: 257
Момичетата са ти казали отиди и при друг гинеколог, така ще има две мнения по въпроса и да размишляваме смисъл няма, пък после разказвай!!!!Стискам палци, да е това което желаеш Praynig

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Говорите за вагинален ехограф нали? Защото мен с такъв ме гледаха и нищо не видяха. Вярно ли е че преди това трябвало да изпиеш повечко вода за да може да се види плода и в по- ранен етап когато е. Защото аз не го направих, възможно ли е и това да е причина, че нищо не се видя?
Не, при вагиналния ехограф не е нужно да се наливаш, тъй като не се гледа през коремната стена. Обърнатата матка не е проблем за бременността, но може да пречи да се види плод, който се е захванал някъде около мястото на прегъвката - така че не бързай да се шашкаш, и без друго е рано за ехографиите.

# 20
  • Мнения: 255
 Simple Smile Днес си направих отново тест и вече се показаха две много тъмни линии:) няма съмнение че съм бременна:) това е много хубаво, много се радвам. Дано тази седмица да се види вече на ехографа това сакче Praynig
Благодаря ви момичета за съветите!
Ще пиша пак!

# 21
  • Мнения: 4 335
4естито и лека бременност  bouquet

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито  bouquet
Лека и безпроблемна бременност

# 23
  • Мнения: 487
Честито и от мен! Лека бременност!

# 24
  • Мнения: 9 973
посети друго АГ след седмица

# 25
  • Мнения: 255
Здрасти отново от мен:). Днес ходих при друг ехограф и сакчето се видя с коремен ехограф, всичко е о.к.Simple Smile благодаря ви момичета за съветите и пожеланията. А някой знае ли как се изчислява термина? Казаха ми че от последния месец на цикала ми се вадело 3 месеца, а от деня се прибавят седем дена , така ли е? Аз мислех че е точно девет месеца Embarassed

# 26
  • Мнения: 260
Да, лекарите така го смятат.
Честито и лека бременност  Peace.

# 27
  • Мнения: 2 447
Честито!!!Лека и безпроблемна бременност и от мен!!! Hug

# 28
  • Мнения: 8
                                                                                                                                                                    МОЛЯ ВИ ЗА ПОЯСНЕНИЕ                                                                                                                                              Здравейте аз съм бременна в 6-тия месец!Не зная дали тук трябва да задам въпроса си , но все пак ще го задам и ще съм много благодарна ако някой ми разясни как стои въпроса с майчинските какви са тези 315 дни и после от кога до кога се получават 90% от заплатата и от кога  се получават реалните майчински и по колко лева на месец са!Много ви благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 1 747
Ивка, честито и лека бременност
Асенова, задай си въпросите в "майчинството счетоводно", там пишат доста компетентни момичета, ще ти отговорят Peace

Общи условия

Активация на акаунт