С какво да започна?

  • 1 848
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не се отслабва ,но тялото се стяга и оформя прекрасно .Упражнения има за всяка група мускули ,тренира се на фона на музика и е меко казано приятно .
След тренировка се чувствам преродена.
Разбира се ,трябва да го съчетаеш и с подходящ хранителен режим /към хапчетата за отслабване съм резервирана, да не кажа по- крайна дума Peace/.
И не е нужно изведнъж да се товариш максимално .
Желая ти успех Hug.

  bouquet  bouquet Благодаря, Алекс! Чудесно си разбрала какво точно искам - не отслабване, а стягане и добър мускулен тонус.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 779
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

За всичко си права, ама май сама си отговори на въпроса. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 678
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

Аз се занимавам с фитнес от много години PeaceВиждал съм доста.Доста по-зле от теб съм тренирал.Свалял съм с по 20 кг Peace
Успех  bouquet
Тренирал съм и лекарки Wink

Разбира се ,че никой няма да те опъне на пътека,нито да правиш серии с по 100кг на лежанка Hug

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз се занимавам с фитнес от много години PeaceВиждал съм доста.Доста по-зле от теб съм тренирал.Свалял съм с по 20 кг Peace
Успех  bouquet
Тренирал съм и лекарки Wink

Разбира се ,че никой няма да те опъне на пътека,нито да правиш серии с по 100кг на лежанка Hug

Ами че така кажи, де! Затова и пуснах темата, с надеждата да попадна на хора, които тренират от дълго време и може би помнят как са започнали някога, преди да стигнат сегашното си ниво - това исках да знам.  И наистина ли има по-зле от мен? Не мога да повярвам, защото като сравня сегашната си кондиция с тази преди десет години, ми идва да потъна в земята от срам.  Embarassed Колкото подвижна и стегната се чувствах тогава, толкова сега ми се струва, че съм като медуза на слънце.  ooooh! Но сега започвам с гиричките, после полечка ще почна и нещо за краката - момичетата ми дадоха добри идеи, и накрая се надявам да си върна поне половината от формата, в която бях.  Praynig

# 20
  • Мнения: 4 678
Загрявай добре преди тренеровка Peace

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря за съвета! Кой знае защо, винаги пропускам тоя момент и после от болки в мускулите не мога да мръдна, камо ли да тренирам. Crazy

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е, почнах! Половин час упражнения с гирички и без гирички - това си е постижение. newsm44 Отдавна не бях усещала колко е приятно това движение на кръвта и чувството на лекота. Прекрасно е! Но повече ме учуди фактът, че не съм чак толкова загубила форма, колкото си мислех - само при по-силното завъртане настрани ми изпукаха кокалите по гръбнака, ама пък от това ми стана по-добре - иначе имах чувството, че ми е захванат със скоби. Даже успях да направя цели пет лицеви опори.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 487
 smile3501 само така ще видиш че ще дойдеш и в залата   love001

# 24
  • Мнения: 4 678
Е, почнах! Половин час упражнения с гирички и без гирички - това си е постижение. newsm44 Отдавна не бях усещала колко е приятно това движение на кръвта и чувството на лекота. Прекрасно е! Но повече ме учуди фактът, че не съм чак толкова загубила форма, колкото си мислех - само при по-силното завъртане настрани ми изпукаха кокалите по гръбнака, ама пък от това ми стана по-добре - иначе имах чувството, че ми е захванат със скоби. Даже успях да направя цели пет лицеви опори.  Mr. Green

 smile3501 smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт