Ужасен косопад

  • 7 341
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 746
Phyto CYANE- шампоан против косопад и ампули. Общо към 80 лв излизат.
http://www.sephora.com/assets/dyn/product/P2883/P2883_hero.jpg
http://shop.fredsegalbeauty.com/images/products/phyto/PhytocyaneShampoo.jpg

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 443
Последиците от раждането не би трябвало да са толкова драстични и според мен е желателно да ти се направят и изследвания /за гъбички, анемия и пр/
А може и да са толкова драстични,няма смисъл да я шашкате толкова!
Имах същия проблем като при теб,възможно е дори да съм била и по-тежък случай.Когато забременях,към4-ия мес.от бременността косата ми спря да пада-на ден най-много по 1-2 косъма.Бях чела по форумите,че 2-3 месеца след раждането при някои майки започва да капе косата,но не съм и предполагала какво ще ми дойде до главата.На мъжа ми му омръзна да отпушва канала след всяко мое къпане,принудих се да си мия косата в мивката,за да събирам по-лесно космите,а само тялото миех под душа.Веднъж като си суших косата,се хванах да броя падналите косми-стигнах до 360 и се отказах,а имаше още в ръцете ми.И аз като теб започнах да мисля за скъпи мазила и ампули.Ще ти кажа едно-няма смисъл,всичко е на хормонална основа.След като родиш хормоналния дисбаланс,стрес,преумора си казват думата.Разбира се,че трябва да си вземеш шампоан и лосион против косопад,но чак пък изследвания...Моят косопад продължи близо 4-5 мес.В началото не обърнах такова внимание,защото бях чела че за 1-2 мес.отшумява.Няма да ти казвам колко коса изпада.Накрая си взех Жълтия Фитовал и Себорал Форте.Голямо мазане падна,даже още се мажа,но само по веднъж на седмица.Имам нова коса,която вече е 4 пръста и стърчи и се показва над старата.Изчакай малко и се мажи,пък ако след 3-4 мес.не се регулира,тогава вече можеш да се замислиш за изследвания.

# 17
  • Мнения: 285
Изобщо не се притеснявай,понеже след 4 месец започва да капе косата заради хормоните,които сега започват да ти се нормализират.На мен и след 2-те раждания ми капеше толкова много,че си мислех като теб ,че ще оплешивея,НО НЕ Grinning.До към 6,5месец на бебето ще спре.След първото раждане даже си подстригах косата,като си мислех че това ще помогне,но докато баткото не стана 6 месеца и половина не спря да капе.И този път по същия начин.Даже сега в момента в главата приличам на луда понеже ми е тръгнала да ми расте малка и гъста коса и стърчи на всякъде за разлика от дългата.
Единственото,което можеш да направиш е след 6-тия месец да си купиш шампоан ДАВ против косопад.
А до тогава ти остава да чакаш Flutter.

# 18
  • София
  • Мнения: 311
Аз си купих по препоръка на фризьорка и дерматоложка лосион Alpicort на Dr. Wolf. Води се дермален разтвор. Според фризьорката има невероятен ефект, самата тя го ползва. Втривам го втори ден, трябва да са 20. Ще пиша за ефекта (ако има такъв при мен LaughingPeace

# 19
  • Мнения: 4 784
Вземи си бадемово масло от аптеката. Нанася се за по 20 минути в корените преди да измиеш косата. Ефикасно е.

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
здравей,аз имах същият проблем,бях  като с летища на главата след като родих и 3 4 месеца след това,купих си едни ампули на Vi chi за косопад и да ти кажа ,че на мен ми помогнаха много.Вярно скъпи са но при мен си имаше страшен ефект сега мисля да си ги взема профилактично.

# 21
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
От стоте теми за косопада тази е най -повдигната та тук ще пиша. КУпих си ампулите за жени против косопад НА ВИШИ. Втривам всеки ден и има ефект определено. Има промоция в някои аптеки 18 броя са в опаковка - от тях взимам. 3 лв 17 ст излиза  Mr. Greenампулата.
  Karil, можеш ли да покажеш снимка на тези които си купуваш или да кажеш как се казват,аз ползвах едни на Vichi но не ги купувам от България и са доста по-скъпи,но имат страхотен ефект

# 22
  • Мнения: 1 208
от съвета ня маята фризьорка и от всичко написано тук от  вас мили момичета реших да не се тормозя пак с лекари   bouquet
В момента се мажа с Алпикорт - знам от преди като имах проблем пак с косата,че лекаря ми го беше препоръчал и имам доста от него.Ще отида и до аптеката да си взема ампули и едновременно с това ще правя маската за която ви писах.Фризьорката ми също като вас каза ,че косопада почва към 3 месец след раждането и спира към 6.Дано косата ми не окапе цялата дотогава   bouquetОтзад погледната косата ми е много хубава но проблемното ми ече отпред където е пътя се вижда ,че нямам много коса-но за това слагам разни шноли,фибички и кърпи за глава   bouquetСпирам да се шашкам и да видим какво ще стане.Благодаря ви  bouquet

# 23
  • Мнения: 282
Вземи си бадемово масло от аптеката. Нанася се за по 20 минути в корените преди да измиеш косата. Ефикасно е.
При мен бадемовото масло не даде ефект, когато и аз имах този проблем. При всяко разресване или къпане се лишавах от поне една шепа косми и дори се бях уплашила, че може да е някакво заболяване. Всяка коса с капризите си, както е и при кожата! Wink

Но откакто започнах да приемам повече витамини, под формата на ампули и таблетки, нещата си дойдоха на мястото. Това е и моят съвет към авторката на темата - витамини A, D и C задължително всеки ден! Резултатът не е мигновен, иска си постоянство, но след първия месец вече трябва да има напредък.
Захранването на каквото и да било - кожа, коса ,нокти и т.н. на първо място трябва да се осъществи отвътре, тоест в самия организъм, а вече след това с допълнителните козметични средства.

# 24
  • Мнения: 254
моля всеки които знае някаква маска-готова или домашно приготвена,добър шампоан,хапчета и всичко което би помогнало да престане да ми капе косата в такива големи количества да сподели,вече започвам да се плаша,родих преди 3 месеца и от 2 седмици косата ми буквално се сипе по земята

# 25
  • Мнения: 1 731
Много съм доволна от един шампоан.Купува се от аптеките,казва се 'Прегейн'.Спира косопада и усилва растежа.Вземи си го и няма да съжаляваш.Успех!  bouquet

# 26
# 27
  • Мнения: 758
взе ми думите от устата(клавиатурата)!!!наистина има много такива теми и ако напишеш в Гугал- косопад ще излязат страшно много неща! Peace

# 28
  • Мнения: 254
благодаря момичета дано нещо подейства защото вече изпадам в паника косата ми е навсякаде из къщата,познати ме успокояват че е нормално след раждането да се получи така но на мен ми се струва че падат повече косми от нормалното

# 29
  • Мнения: 69
Захранването на каквото и да било - кожа, коса ,нокти и т.н. на първо място трябва да се осъществи отвътре, тоест в самия организъм, а вече след това с допълнителните козметични средства

Напълно подкрепям това мнение. Аз ползвам продукти на Аква сорс специално за коса, нокти и кожа. Сравнително скоро започнах и затова все още не мога да споделя резултати, но си струва да се опита.

Общи условия

Активация на акаунт