Пиле с кокос и подправки - магия от аромати

  • 4 159
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Може би ти ги наричаш кокосови стърготини, аз му викам кокосово брашно Laughing, кой както е свикнал. Peace
Аааааааааааааа - това ли било. Тенкю  bouquet - вече разбрах.

# 16
  • Мнения: 1 906
С домашно пиле дали ще стане  Rolling Eyes ?

# 17
  • Мнения: 2 708
Хм, що пък да не стане newsm78 На мен такива екстри не са ми попадали, все с бройлери съм разполагала.

Само дето май са по-тлъсти домашните, ама това го знам на теория, така че ти по-добре знаеш Wink и евентуално допълнителната мазнина да ти е по-малко.

# 18
  • Мнения: 1 906
Може би трябва предварително да се свари  Thinking

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може би трябва предварително да се свари  Thinking
О, задължително!  Peace

# 20
  • Мнения: 2 708
Да ама като се свари предварително, се губи част от ефекта на лекото изпържване с маслото преди обработката. Може би пък е по-добре да си сготвиш нещо друго с това пиле, ако не си го сготвила вече де Laughing Аз обожавах като дете, като идехме на вилата и някоя друга баба подареше на нашта баба някое такова нещо, домашничко, да ни сготви пилешка супа и манджиджка с картофки, щото то с 1 пиле няколко неща се готвеха. Е те тая супичка още е в съзнанието ми.  Laughing
А за тая рецепта идеята е да не е сварено първо. Ами ти както си решиш де Peace

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Пиле с кокосово мляко, джинджифил и куркума съм правила, неверятен аромат. Иначе обожавам кимион, ще пробвам и така. Страхотна рецепта  Hug А що е то кокосово брашно?  Blush

# 22
  • Мнения: 4 358
Пиле с кокосово мляко, джинджифил и куркума съм правила, неверятен аромат. Иначе обожавам кимион, ще пробвам и така. Страхотна рецепта  Hug А що е то кокосово брашно?  Blush
На мен ми е отговорила авторката  Peace - имала е предвид кокосови стърготини.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 325
С подобна комбинация от подправки приготвям леща. Мъжът ми пръстите си облизва, а уж не обича кокос. Така че - задължително ще опитам и твоето пилешко. Хем още по-доволни ще са вкъщи да има месце.

# 24
  • Мнения: 1 906
С подобна комбинация от подправки приготвям леща. Мъжът ми пръстите си облизва, а уж не обича кокос. Така че - задължително ще опитам и твоето пилешко. Хем още по-доволни ще са вкъщи да има месце.
Не мога да си представя вкуса на леща с кокос  Crazy . Бих опитала, обаче  Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 10 325
[Не мога да си представя вкуса на леща с кокос  Crazy . Бих опитала, обаче  Whistling

Супа дал със спанак - индийска кухня

Запържват се чесън, лук и джинджифил. Добавят се куркума, кориандър, смлян кимион, индийско орехче (или къри, замества предните подправки, но аз предпочитам да си слагам отделно). Добавя се замразен спанак (аз слагам пресен и нарязан на лентички). Веднага се залива с вряла вода или с врял пилешки бульон. Добавя се оранжева леща, но става и с нашенска. Като омекне се добавят половин консерва кокосово мляко или водата от предварително накиснати в гореща вода кокосови стърготини и доматен сок.
Да ви е сладко.

Всички количества са на око, аз приготвям рецептата гъста. Трябваха ми две години да се престраша да я опитам, сега стана редовна манджа у нас.

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Крисче, направих кокосовото пиле, страхооотно стана. Аз направих пилешки гърди и кокосово мляко, че нямах кокосви стърготини  Blush После в йената сложих повечко кисело мляко, да стане нещо като пиле тандури, а и да не станат сухи гърдичките. Сервирах с пилаф със стафиди и карамфил, мммм  Mr. Green
Мерси за рецептата още веднъж, наистина вкуса е уникален  Flutter

# 27
  • Мнения: 2 708
Уауууу момичета - страшни сте просто. То не са идейни супи, то не е Камамбер да го е пробвала. Браво на вас.
Сега на бъръльо на квадрат - тъкмо като четох поста ти, веднага щях да те питам какво е пък това чудо - и супер, ти си го написала. Наистина трябва да се пробва това Peace Peace Peace и не смятам да чакам 2 години.  Laughing

Камамбер, страшно се радвам, че ти е харесало. Аз с кокосово мляко не съм го пробвала, само със стърготини, но се надявам да се е получил ефекта, който се търси. Наистина много ме зарадвахте Hug

Общи условия

Активация на акаунт