С какво почиствате нослето/ушите на бебето си?

  • 6 657
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Здравейте, мами Hug

Имам следния въпрос - с какво почиствате нослето/ушите на бебето си? Аз имам аспираторче и го ползвам понякога, но почти нищо не улавям с него, когато чистя нослето например. Добра работа ми вършат клечки за уши за бебета. Чудя се обаче да не прекалявам с тия клечи, да не й разширя ноздрите? Embarassed newsm78

С ушетата как процедирате? newsm78

  bouquet

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 19:47 от ЛУРДЕС

# 1
  • Мнения: 2 448
За ушите детски клечки с ограничител.
За нослето клечки от обикновените и абсорбатор / да знам, че тук трудно се намират свестни такива,моя ми беше подарък от Франция и бях много доволна/.
Едва ли ще му разшириш ноздрите, но поне внимателно и не много надълбоко, да не го нараниш без да искаш.

# 2
  • Мнения: 1 212
Здравей!
При хрема физиологичния разтвор върши чудеса за съвсем малки бебчовци / пък и за по-големи/  Peace
С клечка не съм пробвала / но като се замисля, май и не ми се е налагало - докато не направи моя син 1 г , почти не боледуваше/.
За ушичките - да с клечка, но не прекалявай с честотата / чувала съм, че колкото по-често и на дълбоко чистиш, повече се събира/  Peace

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наслето с клечки за уши и понягога когато има нужда ги топвам във физиолог.разтвор , ушите с клечки за уши с оганичител.Аспиратор ползвам само при хрема или мн.секрети от нослето  Peace

# 4
  • Мнения: 172
Ушичките с клечки с ограничител.Нослето с физиологичен разтвор и обикновени клечки.Помпата за нос използвах само когато беше хремава,тогава имаше много секрет.Иначе доколкото знам помпата не е подходяща за ежедневно ползване.Да не спукаш някое капилярче и да тръгне кръв,че една моя приятелка направи това.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наслето с клечки за уши и понягога когато има нужда ги топвам във физиолог.разтвор , ушите с клечки за уши с оганичител.Аспиратор ползвам само при хрема или мн.секрети от нослето  Peace
Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Няма да му разшириш ноздрите като почистваш с клечки са уши, само внимавай да не го нараниш без да искаш:peace:

# 7
  • Мнения: 46 434
Нослето - никога не съм почиствала.
Ушите - каквото излезе навън, махам с влажна клечка, вътре не бъркам.

# 8
  • Мнения: 1 763
Нослето със Стеримар и клечка за уши без ограничител, ушите с клечка за уши с ограничител. Когато беше новороден, нослето му се запушваше постоянно без да е болен и  всеки ден го чистех клечка за уши.

# 9
  • Мнения: 5 393
Ушите- с клечки за уши с ограничител.
Носа почиствах само при хрема, която за  съжаление при Иво беше почти постоянно явление като бебе- ползвах аспиратор за нос.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Нослето - първо пръскам Стеримар, а после почиствам с клечки за уши. Ако има нужда, разбира се. Ушичките почиствам със същите клечки след всяко къпане.

# 11
  • Мнения: 2 111
Ушите-с клечки за уши с ограничител.
Нослето-с клечки за уши обикновени-всеки ден почиствам,защото все има нещо и слагам физиологичен разтвор.Аспиратор ползвам на Чико само при хрема-доволна съм от него.

# 12
  • Мнения: 698
Ушите и досега му чистя с клечки с ограничител, а носа - с обикновените клчеки с тампонче в края.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 777
Вече ползвам само обикновени клечки за уши.И носа на бебка почиствам с тях(тя е на 6м.),най-много да топна клечката в бебешко олио,ако има засъхнал секрет.

# 14
  • Мнения: 3 306
ушите с клечки с ограничител , нослето - когато има нужда с обикновенни клечки за уши и физиологичен разтвор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт