Търся помощ

  • 2 038
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Zdraveite!
Neznam kym kogo da se obyrna i re6ih da pi6a pri vas.Nie s moq myj iskame da imame bebe i se opitvame ot edna godina i dva meseca.az sym na 24god., a toi na 29.hodih predi edna godina na lekar i mi praviha izsledvaniq.ustanovi se 4e edin hormon(androgen.... - myjkiq hormon) e nad normata.togava mi izpisaha diane 35.pih gi samo edin mesec i gi sprqh za6toto iskahme da stane bebe.a ne znaeh 4e ako ne se izlekuva tozi hormon nqma i da stane.sega hodih pak na lekar i pka 6te gi po4vam za 6-7 meseca.izpisaha mi i Siofor 850,koito e svyrzan s kryvnata zahar.neznam za6to trqbva da go piq i nego.kakvo da pravq?6te se opravi li tozi hormon sled 6meseca i dali togava 6te moga ve4e da zabremeneq ili i togava 6te trqbva da piq ne6to?pri drug lekar da hodq li?prosto neznam kakvo da pravq.a vremeto si minava...mnogo e gadno...dva meseca si merih BT koqto ne minava nad 37 gradusa.tova kakvo ozna4ava?4e ne se otdelq qicekletka li ili 4e nqma ovulaciq?kazaha mi 4e moje da sa mi zapu6eni trybite.a tova kak se lekuva?
stana dosta dylgo.blagodarq vi za tyrpenieto.6te se radvam da pi6ete.Uspeh na vsi4ki..

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Добре дошла при нас, но гледай по-скоро да си излезеш и да не се задържаш тук.

Ето ти една тема за мъжките хормони. Дано ти помогне малко поне

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10491.0

Обаче не знам дали повишеното ниво на мъжките полови хормони се лекува точно с противозачатъчни. Даже леко ме учудва, ама може и да не съм права.

Погледни в темата "Библиотека, полезни линкове и статии в Зачатие". Там има информация и за кръвната захар и за овулацията и за тръбите.

Сега нямам много време и не мога да ти отговоря, но обещавам да го направя в понеделник. А ти до тогава разгледай Библиотечката

Приятна почивка

# 2
  • Мнения: 832
Blagodarq!6te pro4eta vsi4ko koeto mi kaza i 6te 4akam v ponedelnik s netyrpenie.
priqtna po4ivka i na teb.

# 3
  • Мнения: 7 716
Дион, моля те пиши на кирилица.
От къде си?
За базалната температура прочети ТУК . Не е задължително да минава 37 гр., важното е да има двуфазност.
Аз не разбрах кръвната захар в норма ли ти е?
Скоро правиха и ти пак изследвания на хормоните?

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз не мога да ти дам съвет
но виж горе над това прозорче цветната лента - като бутони - виж "ТЪРСИ"
влез там - напиши думата или думите, които те интересуват - напр. "базалтна температура" или "кръвна захар"
и пусни търсачката - виж темите които ще ти изкара, поразрови - можеш много интересни неща да видиш
или както те е посъветвала Таня - порови из тяхната "Библиотека"
Ако ти не поровиш и не прочетеш - няма кой да го свърши! ТНака че не чакай понеделник и готова инфо а седи и чети!

Успех - дано скоро не ти е нужвна такава инфо.

Влез и в други портали - "зачатие" и т.н.
Отиваш в google.com и търсиш инфо!

# 5
  • Мнения: 288
Zdraveite!
Neznam kym kogo da se obyrna i re6ih da pi6a pri vas.Nie s moq myj iskame da imame bebe i se opitvame ot edna godina i dva meseca.az sym na 24god., a toi na 29.hodih predi edna godina na lekar i mi praviha izsledvaniq.ustanovi se 4e edin hormon(androgen.... - myjkiq hormon) e nad normata.togava mi izpisaha diane 35.pih gi samo edin mesec i gi sprqh za6toto iskahme da stane bebe.a ne znaeh 4e ako ne se izlekuva tozi hormon nqma i da stane.sega hodih pak na lekar i pka 6te gi po4vam za 6-7 meseca.izpisaha mi i Siofor 850,koito e svyrzan s kryvnata zahar.neznam za6to trqbva da go piq i nego.kakvo da pravq?6te se opravi li tozi hormon sled 6meseca i dali togava 6te moga ve4e da zabremeneq ili i togava 6te trqbva da piq ne6to?pri drug lekar da hodq li?prosto neznam kakvo da pravq.a vremeto si minava...mnogo e gadno...dva meseca si merih BT koqto ne minava nad 37 gradusa.tova kakvo ozna4ava?4e ne se otdelq qicekletka li ili 4e nqma ovulaciq?kazaha mi 4e moje da sa mi zapu6eni trybite.a tova kak se lekuva?
stana dosta dylgo.blagodarq vi za tyrpenieto.6te se radvam da pi6ete.Uspeh na vsi4ki..

Ами трябва ти специалист ендокринолог. Можеш да се консултираш с др Филип Куманов в И-та по ендокринология на ул Дамян Груев. Миналата година приемаше срещу 25лв на преглед. Има и други ендокринолози в този И-т, поразпитай, разучи. Избери си АГ специалист и направи преглед с най-необходимите първи изследвания, задължително направете и спермограма на съпруга.

# 6
  • Мнения: 832
Здравейте!
Първо да ви кажа,че съм от Варна.Правили сме спермограма на мъжа ми и всичко излезе нормално.А аз скоро не съм си правила нови изследвания.Последно преди една година.Сега си мислехме да отида пак,но да изследвам само този хормон,който преди не беше в нормата.Незнам възможно ли е нещо да се е променило.А кръвната захар никога не съм я изследвала.Ако трябва и за нея ще отида.С мъжа ми решихме да отида на друг лекар-в Майчин дом.Просто моята лекарка изобщо няма време,постоянно има пациенти и все бърза.Не може да отдели време и спокойно да говорим.А материали много съм изчела,за всичко.Знам че трябва да се чете и всяка свободна минута това правя.
Ако някой може да ми препоръча лекар във Варна,ще се радвам.Доскоро.

# 7
  • Мнения: 7 716
Хормоните са доста динамични. Моят съвет е да си изследваш всички. Става с направление.

# 8
  • Мнения: 4 324
Аз подкрепям мнението на Лали - направи изследването на ново и провери и кръвната захар. Попитай защо ти изписват и Siofor 850.
Виж и нивата на прогестерона.

За БТ - къде я мериш и от колко време? Какви са стойностите ти? Защото както Лали ти е казала не е необходимо БТ да стига 37 градуса - трябва само да има  "скок" в деня на овулация

# 9
  • Мнения: 832
Меря си БТ само два месеца.В началото е около 36.2-36.5 и достига най-много до 36.8-36.9.Не минава 37.Но има скок в сравнение с предишния ден.Сматам да си купя и дигитален термометър.Дали ще се променят цифрите?През май не съм я мерила.Бяхме на почивка и исках да не се влияя от такива неща.Сега пак ще я меря.

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Най-добре напиши по дни, какви са ти температурите.

# 11
  • Мнения: 832
Сега не мога защото съм на работа.Утре, може би, ако мога.

# 12
  • София
  • Мнения: 96
http://feminaweb.narod.ru/register8.html

Ето ти една графика за БТ, която можеш да си разпечаташ и да ползваш. Предпочитана е от лекарите, особено по-възрастните. Важното е във  втората полвина да имаш добре изразено повишение, дори да е 0.2 градуса.

# 13
  • Мнения: 832
Здравейте!
Днес ходих при гинеколог, който ми каза че няма смисъл да вземам противозачатъчни.Тъй като нямам овулация,то тя трябвало да се стимулира, а също и да се стимулира произвеждане на яйцеклетки(една,а може и повече).И от другия месец след като ми дойде от петия ден тр.да вземам Клистилбегит.След около седмица тр.да отида на видоезон да види дали има овулация.И така до есента и ако до тогава нищо не стане,вече ще правя цветна снимка.Изобщо нямало смисъл от противозачатъчните,а да не говорим за Сиофор 850.Та да видим какво ще стане.Някой минавал ли е по този път?
А аз сега ще се поразровя за това лекарство.Доскоро

# 14
  • Мнения: 7 716
Ако аз съм на твое място преди стимулация ще направя хидротубация - тест за проходимост на тръбите.
Стимулацията е сериозно нещо.
Всъщност колко месеца опити имате?

Общи условия

Активация на акаунт