Пак за столчето

  • 1 820
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 190
за кола!
Нашето е от 0 до 18 кг., нашата мацка е 15 кг., но мислим след някой и друг месец да го сменим, обаааче нямам престава с какво...  освен, че трябва да бъде 18-36 кг.

# 1
  • Мнения: 2 197
Ние го сменихме още преди три месеца, въпреки че дъщеря ми няма и 13 килограма. Просто установих, че вече и е ниско и некомфортно. Нашето е ей това просто китайско столче:
http://mal4o.com/product_info.php/cPath/42_119/products_id/982
Харесва ми и съм доволна - има си всичко и е готин цвят.

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Пред нас също стои този въпрос. Дъщеря ми е почти 18 кг., но е височка- 113-114 см. Личи си, че не й е удобно така.
Колебаем се между столче 18-36 и само седалка.
Купихме седалката, не сме я пробвали още -етап 2-3, май от 15-36 кг. по етикет.

# 3
  • Мнения: 7 831
Ние го сменихме със столче 18-36, на което се маха гърба и остава само седалката. С гръб почти не го е ползвал, основно на седалка.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В миналоседмичния брой на вестник "Всичко за жената" има статия със снимки за столчетата за кола. Пише какво столче за коя възраст е подходящо, четири вида столчета са.

# 5
  • Мнения: 3 880
за кола!
Нашето е от 0 до 18 кг., нашата мацка е 15 кг., но мислим след някой и друг месец да го сменим, обаааче нямам престава с какво...  освен, че трябва да бъде 18-36 кг.


Стандартът е 15-36 кг (група 2+3; 4-12 години). нещо такова
На тази възраст задължително с облегалка, а и на по-голяма възраст не подценявайте страничния удар, а също и коланите, които при челен удар могат да нанесат сериозни вътрешни наранявания, ако нямат опората на облегалката. Когато коланите минават през определените за това места на седалката, натискът върху детското телце не е толкова силен, а и няма опастност да му се изместят към врата.
Тук облегалката (със защита за главата) се препоръчва до възможно най-голяма възраст, въпреки че от 4 години нагоре може да се ползва и само долната част. Удар на главата в страничното стъкло може да има фатални последствие, така че колкото по-защитена е главата толкова по-добре....

# 6
  • Мнения: 9 052
  Нашето е ей това просто китайско столче:
http://mal4o.com/product_info.php/cPath/42_119/products_id/982
Харесва ми и съм доволна - има си всичко и е готин цвят.


Готин цвят и просто китайско .. .тук не е въпрос да се седи в нещо , а да се осигури сигурност zа детето ... Как да е. И беz това мернах на раzпродажба чисто нови Рьомер zа таzи цена на простото китайско столче  ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 880
Готин цвят и просто китайско .. .тук не е въпрос да се седи в нещо , а да се осигури сигурност zа детето
Ох, и на мен това ми се наби на очи, но понеже 1000 пъти сме говорили по темата, а и тази тема не е за това, стиснах зъби. Обаче като така и така стана въпрос да подкрепя и аз Жабата- цената и цвета трябва да са ви последните критерии, по-важно от сигурността няма... и не е правилно някой да е доволен от факта, че вози детето си (по опасните БГ-пътища) в "просто, китайско" Confused За едното седене в тях всички са окей, но основната им функция е друга...

# 8
  • Мнения: 2 818
Някое, на което после може да махнеш облегалката и да е със собствени колани, които мисля че засега са ви необходими.

# 9
  • Мнения: 3 268
Вземете й направо седалка,не столче.Много са удобни.Дъщеря ми е на 5 и половина и никъде не тръгва без седалката си кола.И като гледам,поне още година и половина може да се ползва.Широка и удобна е.

# 10
  • Мнения: 3 880
Вземете й направо седалка,не столче.

A на кое казвате столче и на кое седалка? newsm78
Питам, защото според моите разбирания всички са седалки, под "столче" си представям нещо с 4 крака и ми е трудно да разграничавам за какво си говорите....

# 11
  • Мнения: 3 268
Вземете й направо седалка,не столче.

A на кое казвате столче и на кое седалка? newsm78
Питам, защото според моите разбирания всички са седалки, под "столче" си представям нещо с 4 крака и ми е трудно да разграничавам за какво си говорите....
Когато се каже столче за кола се разбира стол с облегалка,нали?А седалката е без облегалка,само с дръжки за подпиране на ръцете отстрани.Слага се върху седалката на колата,а за облегалка се използва облегалката на самата кола.Закопчава се с колана и е много удобно.Става и за по-големи деца.А и да допълня,че столчетата и седалките за кола нямат крака. Grinning
Ета ти нагледно http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=3286
нашето е такова,но е цялото тапицирано и е на Чиполино.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 16:56 от stefani6

# 12
  • Мнения: 3 880
То е ясно, че няма с крака, затова и ми беше трудно да разбера кое какво е....

Когато се каже столче за кола се разбира стол с облегалка,нали?

Ами незнам какво се разбира, затова питам, тук всичко е "седалка", със или без облегалка, а когато живеех в България още нямаше такива неща, така че ми куца терминологията. Благодаря за уточнението. А на седалките, на които им се слага и маха облегалката пак ли са седалки или като им се сложи облегалката се превръщат в столове newsm78
Както и да е, седалка без облегалка  не е подходяща за дете на две години и нещо, те са чак за след 4 години и пак не са за препоръчване без облегалката (по-голе съм споменала някои от рисковете, да не се повтарям Peace)

# 13
  • София
  • Мнения: 2 708
Вземете й направо седалка,не столче.Много са удобни.Дъщеря ми е на 5 и половина и никъде не тръгва без седалката си кола.И като гледам,поне още година и половина може да се ползва.Широка и удобна е.

Седалките се ползват до 12 г или 36 кг, така че ще може/трябва доста повече от година и половина да го ползвате  Peace

за кола!
Нашето е от 0 до 18 кг., нашата мацка е 15 кг., но мислим след някой и друг месец да го сменим, обаааче нямам престава с какво...  освен, че трябва да бъде 18-36 кг.


Стандартът е 15-36 кг (група 2+3; 4-12 години). нещо такова
На тази възраст задължително с облегалка, а и на по-голяма възраст не подценявайте страничния удар, а също и коланите, които при челен удар могат да нанесат сериозни вътрешни наранявания, ако нямат опората на облегалката. Когато коланите минават през определените за това места на седалката, натискът върху детското телце не е толкова силен, а и няма опастност да му се изместят към врата.
Тук облегалката (със защита за главата) се препоръчва до възможно най-голяма възраст, въпреки че от 4 години нагоре може да се ползва и само долната част. Удар на главата в страничното стъкло може да има фатални последствие, така че колкото по-защитена е главата толкова по-добре....



Това е и моето мнение

# 14
  • Мнения: 3 268
То моята сега е 22 кг,значи имаме много още Flutter

Общи условия

Активация на акаунт