шишетата отделяли токсин

  • 5 348
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 713
Аз не разбрах къде точно е проблемът със силиконовите биберони, някой може ли да обясни?

И аз така и не разбрах... newsm78 Ползвам залъгалки на Авент. Дано да няма проблем Thinking

За ползващите продуктите на Nuby - техните залъгалки какви са - силиконови или каучукови? newsm78

# 76
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Може би са имали предвид някои по-евтини и съответно некачествени стоки - разни китайски принадлежности, които, още като ги купиш миришат на нафта.


Оф, пък аз като кучката дето бърза  Embarassed, взех, че замених нашите пластмасови шишета Чико ( 8 броя) със стъклени на Нук в събота ooooh!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 555
Може би са имали предвид някои по-евтини и съответно некачествени стоки - разни китайски принадлежности, които, още като ги купиш миришат на нафта.


Оф, пък аз като кучката дето бърза  Embarassed, взех, че замених нашите пластмасови шишета Чико ( 8 броя) със стъклени на Нук в събота ooooh!

Ами те на Чико шишетата си съдържат Бисфенол А, защото са от Поликарбонат. Както и повече по-известни марки ... изказването, което си цитирала не е вярно. Т.е. не само евтините, китайски боклуци се имат предвид.  Peace

# 78
  • Мнения: 537
Аз не съм гледала репортажа, но една позната ми разказа. Само че като се замисли човек, както са и казали много други майки тук, не можем да ги опазим от всичко. Ами мръсния въздух, тук например имаме много заводи - за пластмаса, керамика и т.н. И какво да правя сега, нямам възможност да ида да живея на чисто място. Да я затворя в стерилна камера ли? По принцип знам, че пластмасата е опасна, но и много друго неща са. При нас не са хранили бебетата със стъклени шишета. А да и там в репортажа, където казват, че тези токсини предизвикват рак, ранен пубертет и т.н., се замислих, че нашето поколение е много засегнато от рака, а доколкото знам майките ни едва ли са имали тогава пластмасови шишета.  newsm78 Има много други фактори за това, както знаете. Така, че си мисля, че пак е някаква спекулация, мине се не мине и ни плашат с нещо такова по ТВ-то. 

# 79
  • Мнения: 1 168
петти, не мога да се съглася с теб:
1. Това, че сега рака е много разпространен, принципно не значи, че картинката няма да стане още по-страшна за в бъдеще
2. След като са ги забранили в Канада, не вярвам да е чиста спекулация. Все има нещо вярно в цялата работа. Иначе става е гати световната конспирация за едни шишета, ще каже човек, че най-големите пари в света се въртят покрай бебешките шишета. Не че не е възможно темата да е преекспонирана и украсена, но със сигурност този бисфенол е вреден
3. Това, че не можем да ги опазим от всичко, значи ли, че когато можем да ги опазим от нещо не трябва да го направим! Да знаеш, че е вредно и че можеш да му го спестиш на детето с едни 20 лв. /ако не ползваш 8 шишета за мляко, а едно/ и да не го направиш на мен не ми звучи приемливо!

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Клото, май е по-добре да се запитаме, кое не е вредно и не е боклук - всичко ни е такова. После се чудим, защо днешните деца са по-кекави от едно време.
напълно съм съгласна с това

# 81
  • Мнения: 363
оххххх писна ми от тая тема вече .ами който иска да не ги ползва .по цял свят ги има и незнам някой да се е оплакал .4е му има нещо на детето.то по тая логика трябва да държим децата заключени-това било вредно.онова било незнам какво си #Cussing out

# 82
  • Мнения: 537
Да, Ирина, съгласна съм с твоите доводи. По принцип в света много работи са забранили хората, а ние тук едва сега го откриваме, че и ни казват колко е модерно и т.н. Не съм се изяснила в предишния си пост, но аз по принцип гледам да я предпазя колкото мога и колкото зависи от мен. Шишета не ползвам много, тя е вече голяма и почти може да пие от чаша и другите ни прибори вече не са пластмасови, позлвала съм няма какво да си кривя душата, дано да не съм нанесла необратими поражения без да знам.  Praynig Не, не значи че след като можем да ги предпазим от нещо, не трябва да го правим, затова сме родители. Докато можем трябва да го правим. Но понякога болестите си зависят и от наследствеността на семейството и т.н. Много е комплексно не мисля, че мога да се изясня, без да се оплета.  Peace

# 83
  • Мнения: 2 829
Бисфенол се съдържа не само в бебешките шишета. Много от опковките на храни за деца и възрастни са направени от поликарбонат, както и съдове за замразяване, чинийки, лъжички, играчки... Синът ми не е използвал шишета и залъгалки въобще, но пак не мисля че съм го опазила (както и себе си и мъжа си) напълно от бисфенола. Та ако решите да сменяте шишетата-осведомете се малко по-подробно, шишетата не са единствения проблем.

Общи условия

Активация на акаунт