Към мамчетата, които спят заедно с бебетата (ЕБХ).

  • 1 235
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Имам един практичен върпос към мамите, които практикуват ЕБХ и спят заедно с бебетата. Бихте ли ми казали, как спасявате леглото от инциденти. Какво да направя за да предпазя чаршафите и матрака? Как на практика процедирате вие? Благодаря!

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей!

Аз лично слагах едно парче китеник под дъщеря ми и отгоре бархетна пелена. Ако случайно се напишкаше, сменях с друго парче. Може също да използваш поларено одеалце или хавлия, сгъната на няколко ката. За лятото, май най-удачният варинат е с хавлия. Някои мами използваха хавлия навита на руло в горния край ( или пък сгъната ) и когато бебчето се напишка просто издърпват надолу.

Дано съм ти от полза. Ако имаш още въпроси, най-добре пиши в темата за ЕБХ - там ще ти дадат най-адекватни отговори по тази тема  Hug

# 2
  • Мнения: 172
Аз примерно слагах пикливка, но не от онези които са с платняна част от горе, и отгоре слагах пелена и така сменях само пелената. Естественно трябва да се съобрази това колко е активно детето вечерта. Друг вариант освен горепосочените на mimsat също е и протекторите за матраци.
Успех!!!

# 3
  • Мнения: 13 772
Продават едни страхотни подложни чаршафи  ( има най-различни размери ) направени от материал подобен на памперсите  - нещо памучно и подплатени отдолу с найлон...

# 4
  • Мнения: 352
Здравей, silval !
Ето какво правя аз:
Преди постилах 3 бебешки одеалца едно върху друго,(не хавлия защото много мокро ни държи),а сега вече само 1.Приготвям 3 чифта резервни гащи.Щом се размърда-я кърмя,а ако продължи да се върти и да си лапа ръчичките и да пуфти-значи й се пишка...Преди се опитвах да я издържам над легена,но се будеше и мрънкаше.Сега както си лежи,по корем или по гръб,започвам да й свалям гащичките и ако наистина й се пишка изобщо не се опъва,а чака.Хващам я с едната си ръка под колената,а с другата-под мишничките,и както е в полу-легнало положение я поставям върху гурнето,(на кревата-за по-удобно),тя си свършва работата за секунди.Връщам я в изходна позиция и това е!  Grinning Тя всичко усеща,но си кротува и веднага щом й олекне си заспива спокойно.
   Имаме и гафове,но все по-рядко.Ако се подмокри, веднага щом усетя й сменям гащичките,както си спи и издърпвам мокрото одеало изпод нея.Случвало се е и да слагам отгоре някое сухо,вместо да махам мокрото.Особено лятото-не е никакъв проблем! Сигурна съм,че до есента съвсем ще сме се осъвършенствали!  Mr. Green
   Като цяло леглото не "страда" много-много от инциденти.Ако искаш сложи някаква гумена подложка,като твърда мушама под самото одеалце върху което спи бебето.Аз и това съм правила,докато се науча да я изпишквам навреме.
   Това е от мен...може и да попрекалих с писането... Blush
   Наистина можеш да попиташ и в темата за ЕБХ!
   Успех!  Hug

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:40 от Бяло Цвете

# 5
  • Мнения: 272
Продават едни страхотни подложни чаршафи  ( има най-различни размери ) направени от материал подобен на памперсите  - нещо памучно и подплатени отдолу с найлон...
Продават едни страхотни подложни чаршафи  ( има най-различни размери ) направени от материал подобен на памперсите  - нещо памучно и подплатени отдолу с найлон...

Благодаря ви за отговорите!(

Така точно ли са казват и къде се продават? В санитарните магазини ли? Звучат наистина добре...

Бяло цвете, ние тъкмо си купихме новматрак и нови чаршафи, та май ще ги сефтосаме с бебето:)
Иначе аз съм наясно, че всичко става с опит/грешка, но все пак реших да попитам, защото мамите имат понякога страхотни идеи.

Мама Дидка, каква е тази "пикливка"? Извинявай, ама не зная:)

(Не знам защо пуснах отделна тема. мамите които пишат в ЕБХ само там ли отговарят?  newsm78)

# 6
  • Мнения: 172
Пикливката отдолу е найлонова(има с по-дебели и по-тънки найлони), а отгоре е или плат, или просто няма втора част, а е само една част много дебел найлон според мен. Незнам как по друг начин да ти го обясня мила. Simple Smile Simple Smile Попитай в бебешките магазини ги има, има и памперс чаршафи, които стават обаче само за едно, максимум две изпикавания(зависи от количеството).
А определено в темата за ЕБХ ще получиш много съвети от майките.
Успеххх!!!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13 772
[
Продават едни страхотни подложни чаршафи  ( има най-различни размери ) направени от материал подобен на памперсите  - нещо памучно и подплатени отдолу с найлон...

Така точно ли са казват и къде се продават? В санитарните магазини ли? Звучат наистина добре...

При нас ги продават в санитарните магазини, Принципно са за възрастни хора, но има и "бебешки размери"  - ние примерно позлване 60 см на 80 см - толкова е памучнана подложка но самият найлон е доста по голям.

# 8
  • Мнения: 272
Звучи чудесно. После пере ли цялото чудо и издръжливо ли е като материя, че си мисля че найлона няма да издържи на пране в пералня.И последен въпрос- на коя фирма са производство? Мерси много!

# 9
  • Мнения: 411
Аз слагам напикавка отдолу.Но ще си купя още две,три,че да оправим положението.Леглото ни е ново,матрака също и не ми е особено приятно като се получи някой гаф.Но какво да се прави... Crazy

# 10
  • Мнения: 13 772
Звучи чудесно. После пере ли цялото чудо и издръжливо ли е като материя, че си мисля че найлона няма да издържи на пране в пералня.И последен въпрос- на коя фирма са производство? Мерси много!

Не мога да кажа чие е производството, защото ги купувам "насипно" , в смисъл казвам 5 броя от размера , който ме устройва и ми ги дават в найлонова торбичка.
Честно казано не съм ги прала в пералнята и си мисля че няма да издържат, все пак памука който е между найлона и горното попиващо покритие при едно лашкане в пералнята ще стане на бучици . Така че използването им колкото и да е многократно зависи от броя  изпикавания на детето  ( аз лично опитвах да ги суша , за да ги ползвам повече от една нощ ) .

# 11
  • Мнения: 1 674
Продават едни страхотни подложни чаршафи  ( има най-различни размери ) направени от материал подобен на памперсите  - нещо памучно и подплатени отдолу с найлон...
И аз тва щях да кажа Peace

# 12
  • Мнения: 272
Като, че ли предпочитам да не са еднократни. А тези напикваки и те ли не се перат?

# 13
  • Мнения: 378
Преди се продаваха подложки - от едната страна тънка хавлиена материя, от другата - гумирана тъкан, може и сега да има. Много са удобни - с размер на детско легло, бебешка количка и по-малки. Перат се на ръка и съхнат бързо.  Simple Smile
Постила се под чаршафа една голяма подложка за детско легло, над него се слага по-малка. Ако няма достатъчно малки за смяна, може с гумираната част отгоре, тогава върху нея се добавя сгънато памучно одеалце или бархетна пелена.
Ако бебето е по-голямо и много се движи, може би ще трябват две големи подложки...

Общи условия

Активация на акаунт