Притеснена съм-моля, включете се с мнения!

  • 5 824
  • 74
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 380
Здравейте, момичета! Днес бях на преглед/вече съм в 37-ма седмица/ и гинеколожката ми каза, че водите ми са намалели и трябва спешно да ме видят на триизмерен ехограф. Преди това акушерката ми беше премерила кръвното-110/70 и ми беше казала, че тоновете на бебето са идеални. Отивайки към кабинета, в който е триизмерния ехограф, лекарката ме попита дали вече съм избрала лекар, при когото да родя. Преди това тя ми препоръчваше сина си. Аз й казах, че съм избрала и тя изведнъж като че ли загуби интерес. Уж положението беше много критично и едва ли не ми каза да се готвя да раждам по спешност, а когато разбра, че съм се спряла на друг лекар, а не на сина й ми каза да му се обадя и да го уведомя. Не успях да се запиша на преглед за ехографа, защото нямало часове. Лекарката чу, че няма свободни часове, но не настоя все пак да ме прегледат, което според мен би било нормално, ако ситуацията е толкова критична. Побързах да се свържа с другата лекарка, която съм избрала да ми води раждането. Тя ме погледна на обикновен ехограф и ми каза, че водите ми са намалели, но това е нормално и всичко е в норма. Направи ми и 10-мин. запис на тоновете на бебето и каза, че всичко е нормално и нямам основание за притеснения. Каза също, че според нея няма нужда от триизмерен ехограф, препоръча ми единствено всеки ден да ходя за запис на тоновете.
Не знам какво да мисля. Има ли някакъв проблем в действителност или просто първата лекарка е искала да ме сплаши и да ме накара набързо да избера сина й за водене на раждането. Ако някой има мнение, моля да се включи! Засега няма да пиша името на лекарката и на сина й, защото все още се чудя какво да мисля.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом твоята лекарка казва, че всичко е наред спокойно.
Ако ти е все пак толкова притеснено не ти пречи да направиш консултация с 3-ти лекар и да идеш другаде на 3Д да те видят.



просто първата лекарка е искала да ме сплаши и да ме накара набързо да избера сина й за водене на раждането.
най-вероятно е точно така Thinking

Спокойно и леко раждане Hug

# 2
  • Мнения: 583
След като лекарката при която ще раждаш е казала,че няма проблем значи няма...Другата вероятно набира родилки за сина си,често срещана практика е .Така,че споко и да се похвалиш скоро с бебчо.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Споделям мнението на  ViFresh   Peace


Леко и спокойно раждане миличка  Hug  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Склонна съм да вярвам, че ... хм, "за каквото и да ви говорят, знайте, че става дума за пари".

# 5
  • Мнения: 8 999
Няма как да знаем коя лекарка какви мотиви има и доколко е добър специалист. На твое място бих отишла на триизмерен видеозон, ей така, за собствено спокойствие.

# 6
  • Мнения: 1 931
Ти самата си наясно какво всъщност е станало. Жената е искала да направи добро на сина си.
Няма зя кякво да се притесняваш.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Няма как да знаем коя лекарка какви мотиви има и доколко е добър специалист. На твое място бих отишла на триизмерен видеозон, ей така, за собствено спокойствие.
и аз
това с водите не е малък проблем...ако съществува

# 8
  • Мнения: 4 965
Мисля, че се сещам за кои майка и син става въпрос - споко, опитала се е да те стресне, за да избереш сина й. Не се връзвай.
Леко и спокойно раждане.
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Вероятно те е наплашила безпричинно с цел да избереш сина и. Tired

Не се притеснявай. Леко раждане! Hug

# 10
  • Мнения: 1 004
И аз мисля, че няма за какво да се притесняваш. Вече си накрая, нормално е да са по-малко водите.
Искам само да споделя при мойто първо раждане. Преносих 4 дена, въобще последните 10 не ходих на лекар, а последния път просто ми пипна корема, без да ме гледа.
Когато Дени тръгна да излиза, отидох със изтекли води, но и досега незнам къде ми изтекоха водите. Аз просто нямах води. Това е. Водите ми бяха 1 шепа, ама буквално.
И досега не мога да се начудя как е живяло това дете в мен  Rolling Eyes
Когато сравних с втората бременност, където водите течаха след мен през цялото време докато не почнах да раждам, акъла не ми го побира все още къде са ми били водите първия път  newsm78 Нищо не ми е текло, не съм се мокрела, а като постъпих и ме прегледа лекаря каза,че са ми изтекли ...и така..

# 11
  • Мнения: 2 111
На мен също ми бяха намалели околоплодните води и от началото на 9 месец ходех всяка седмица на запис на тонове,на ехограф не съм.Бебето се роди 4 дни преди термина.Леко раждане ти желая! Hug

# 12
  • Мнения: 15
Нищо не ти пречи да отидеш на триизмерен ехограф за твое успокоение,иначе ще продължи да те гложди,щом си в 37-ма още 3 седмици ще го мислиш.според мен всичко ще е ок,обаче е много хубаво да ти е 100% спокойно и да чакаш бебчо с леко сърце.Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 4 555
Ако не ти е проблем, иди на 3д.
Аз ходих на фетална във Фемина поне 5 пъти, всеки път като ми щукне нещо. Също имах намалели околоплодни води, но никой не ми каза, че трябва да се предизвиква раждане, по-скоро казваха, че скоро може би ще започне.

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 380
Благодаря за отговорите, щях да отида още днес на триизмерен ехограф, но кабиненът беше заключен, включително и решетката пред него. Още утре ще отида, и аз мисля, че най-вероятно всичко е наред, защото нямам нито един от симптомите за предстоящо раждане, за които съм чела. А и втората лекарка беше малко озадачена, но според мен от колегиалност не коментира мнението на първата. Както и да е, мисля, че ако предположенията ми са верни, поведението на първата лекарка е много грозно. Отвратителна работа!

# 15
  • Мнения: 257
Не се притеснявай, аз също бях така, искаха да ме предизвикат 15 дни по рано от термина. Бях се притеснила страшно много, но направих консулт с друг лекар и той ме успокои, че няма проблем, наистина когато започнах да раждам, на 4 см разкритие ми се пукнаха водите, е наистина нямах много не зная дали и 100 гр изтекоха, но проблем нямаше, така че по добре се консултирай с трето доки. Peace Peace Peace

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ей, и до там ли стигнаха, бе  #Cussing out да плашат родилките  ooooh!

Я им кажи именцата на тия хубостници поне други мамчета да не се излъжат

Дано всичко е наред с теб и бебчето ти и да имаш бързо и леко раждане  Praynig

# 17
  • Мнения: 1 311
Щом твоята лекарка казва, че всичко е наред спокойно.
Ако ти е все пак толкова притеснено не ти пречи да направиш консултация с 3-ти лекар и да идеш другаде на 3Д да те видят.



просто първата лекарка е искала да ме сплаши и да ме накара набързо да избера сина й за водене на раждането.
най-вероятно е точно така Thinking

Спокойно и леко раждане Hug

И аз си мисля, че е искала да те сплаши, за да избереш сина и.  Аман от такива "лекари".

# 18
  • Мнения: 4 965
... Както и да е, мисля, че ако предположенията ми са верни, поведението на първата лекарка е много грозно. Отвратителна работа!

Ако е същата, за която се сещам, по-добре отсега да знае, че си избрала друг лекар за раждането.
Доста по-грозни неща си си спестила, ама не ми се коментира по темата - вж. на търсачката.
 Close

# 19
  • София
  • Мнения: 2 802
Да, наистина грозна постъпка, но за съжаление в България лекарите забравят за Хипократовата клетва, за тях всичко е бизнес  Peace
Лола, не забравяй да споменеш името на тази лекарка...
Спокойна и лека бременност  Hug

# 20
  • Мнения: 1 240
Ако се притесняваш, иди за твое успокоение при още един доктор.
Леко раждане ти желая.

# 21
  • Мнения: 14 488
и при мен беше така - констатираха намалели води около 5-6 дена преди да родя. но това си е признак, че раждането наближава, трябва да се мерят тоновете на бебето и това е. няма причина за паника.
триизмерния ехограф за какво по-точно е необходим в момента? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 966
Абсолютно нормално е в края на бременността да ти намалеят водите  Peace Това означава че раждането ти наближава  Mr. Green
Аз от края на осми бях на долната граница с водите. Само трябва да ти следят тоновете по-честичко - както преценят, и всичко ще е ок  Peace
Ако си притеснена по-добре се консултирай с трети доктор или по-задълбочено разпитай твоята която ще ти води раждането. Леко раждане   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 965
...триизмерния ехограф за какво по-точно е необходим в момента? newsm78

От личния ми опит съдя, че е необходим единствено за определяне точното положение на бебето (може би така е искала да "докаже" задължителната необходимост от секцио - примерно, с цел да платиш повече на сина й - това е моята хипотеза, де). newsm78
Иначе, достатъчно е да следят тоновете на бебето на този етап - те са най-ясна индикация в края на бременността.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Най-важното е да си спокойна и да вярваш, че всичко ще е наред. Така не стресираш бебо вътре. За твое успокоение отиди на видеозон, но според мен тази лекарка е срам за лекарите.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 380
Благодаря на всички за подкрепата. Става дума за д-р Шишенкова от бившата "Тина Киркова" в София. Синът й е д-р Бечев.

# 26
  • Мнения: 4 965
Благодаря на всички за подкрепата. Става дума за д-р Шишенкова от бившата "Тина Киркова" в София. Синът й е д-р Бечев.


Лелеее, направо мога да се цаня за ясновидка в К2001.

Хич не им се връзвай на тези Sick.

Вземи си навреме документите за раждане и после направо отивай при лекаря, който си избрала.
Успех и леко раждане.  bouquet

# 27
  • Мнения: 903
Здравей Simple Smile
До колкото знам намалените околоплодни води са знак, че скоро ще започне раждане. Не мисля, че има за какво да се притесняваш и все пак е нормално. Аз пренасях и имах намалени околоплодни води... ходех всеки ден на запис на тоновете и когато станаха 6 дни пренасяне решиха да ме приемат за предизвиване на раждането, но девойката реши и сама си излезе вечерта.

Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и само положителни мисли   bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 380
Още веднъж благодаря на всички за окуражителните думи. Дано скоро да ви се похваля с бебенце!

# 29
  • Мнения: 9 973
отиди на 3Д за твое успокоение

# 30
  • Мнения: 1 336
Бих отишла на триизмерен ехограф за да съм сигурна.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом твоята лекарка казва, че всичко е наред спокойно.
Ако ти е все пак толкова притеснено не ти пречи да направиш консултация с 3-ти лекар и да идеш другаде на 3Д да те видят.



просто първата лекарка е искала да ме сплаши и да ме накара набързо да избера сина й за водене на раждането.
най-вероятно е точно така Thinking

Спокойно и леко раждане Hug
И моето мнение е такова. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 27
Лола, много жалко, че са те подложили на такъв стрес!
Има моменти, в които просто се отчайвам от лекарите..
Стискам палци всичко да е наред!!!
Желая ти леко раждане и прекрасно бебе!!!  bouquet

# 33
  • Мнения: 374
Намалелите води са по-скоро признак, че раждането наближава. Ходи всеки ден на запис на тоновете. Ако те са ок, няма от какво да се притесняваш.
Аз преносих дъщеря си 9 дена. Ходех всеки ден на запис. Когато лекарката забеляза проблем в тоновете, веднага предизвика раждане и се роди здраво и красиво бебче!  Hug
Успех ти желая!

# 34
  • Мнения: 14 488
Бих отишла на триизмерен ехограф за да съм сигурна.

в какво?

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 380
Записах си час за триизмерен ехограф за утре. Не знам дали има смисъл и нужда, но не искам да пестя пари в този момент. Днес ми правиха запис на тоновете, всичко е наред засега. Много ми помогнахте с мненията си, дано и аз да съм била полезна на някого. Най-малкото съм предпазила друга бременна от това да вземе решение да се довери на тази лекарка.

# 36
  • Мнения: 1 512
Не ти е нуждо да хвърляш излишни пари за триизмерен ехограф.В края на бремеността е нормално водите да намаляват.И при мене беше същото.Единственото което направих е няколко записа на тоновете и ме гледаха на "обикновен" ехограф.Тази лекарака те е сплашила с цел да ръсиш кинти на синчето.Аз ги причислявам към т.н. от мене " бяла мафия".

# 37
  • Мнения: 135
Склонна съм да вярвам, че ... хм, "за каквото и да ви говорят, знайте, че става дума за пари".
Твърдо  и аз съм на това мнение.За съжаление казвам го от опит. Confused

# 38
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Чудесно е, че тоновете са наред. Леко раждане ти желая. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 721
И аз мисля, че триизмерният ехограф ще е само за твое успокоение. На мен ми съобщиха за тези намалели води още в 8мия месец, ходих във Фемина - разтягаха ми някакви локуми как били на долна граница и пак трябва да отида след една седмица, но иначе си били в норма Rolling Eyes Казаха, че ще родя със сигурност поне 15 дни по-рано. Е, родих си на термина, без проблеми.

Така че иди щом си решила, но не се шашкай, всичко ще бъде наред Peace Леко раждане!

# 40
  • Мнения: 1 479
И аз щях да ти пиша за 3D ехографа,ей така за собствено успокоение.Леко раждане и успех Peace

# 41
  • Мнения: 672
 #2gunfire Нямам думи. Всичко обърнаха на търговия. Стискам ти палци миличка, всичко да е наред. Послушай твоята лекарка, при която ще раждаш. Успех  Hug

# 42
  • Мнения: 4 753
Добре е да идеш на триизмерен за твое успокоение... Пък и ще видиш бебчо... Моя в седмия месец на триизмерен видях, че прилича на баща ми и вярно е така... и снимка му направиха...  Hug
Лекарите по-добре да не ги коментирам, щото тяхното вече не се търпи, а не искам да се ядосвам...  Tired

# 43
  • Мнения: 76
И аз мисля че е нормално водите ти да намалеят преди раждането, но факта че ще ти слушат тоновете постоянно е достатъчно, защото ако случайно падат лекарите ще могат веднага  да реагират адекватно. Така че няма за какво да се притесняваш. Леко раждане!!!

# 44
  • Мнения: 121
Споделям мнението на mimita. Успешно раждане ти желая. Peace

# 45
  • Мнения: 1 966
...На мен ми съобщиха за тези намалели води още в 8мия месец, ходих във Фемина - разтягаха ми някакви локуми как били на долна граница и пак трябва да отида след една седмица, но иначе си били в норма Rolling Eyes Казаха, че ще родя със сигурност поне 15 дни по-рано. Е, родих си на термина, без проблеми...

На мен също от осми месец ми казаха, че са ми на долната граница водите, но не във Фемина, обаче аз родих 11 дни преди термина  Peace

# 46
  • Мнения: 52
Споделям мнението на mimita.Леко раждане и скро да се похвалиш с едно прекрасно ангелче Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 521
 Ей, тия лекари срам нямат  ooooh!
Лекарката, която ми следеше бременността, същото им казваше "намалели води, който ще те изражда да те прегледа, ако се наложи и секциои дрън-дрън такива". Аз разбира се се ошашках сериозно. Прегледа ме докито, при която в последствие родих и каза, ами нормално за тези седмици да са намалели водите. Всичко си е наред и каза само да ходя на запис на тонове. Отидох първия път и до втория не стигнах, защото родих. Не се притеснявай  Hug Леко раждане ти  пожелавам Peace

# 48
  • Мнения: 411
Склонна съм да вярвам, че ... хм, "за каквото и да ви говорят, знайте, че става дума за пари".
Колко правилно!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 11 703
Не прочетох цялата тема,само първите няколко постинга.Но все пак да попитам за д-р Шишенкова от Света София ли става въпрос?
Още щом прочетох за какво става въпрос...майка и син,нейното име изплува в съзнанието ми.
Леко раждане! Peace

# 50
  • Мнения: 4 965
Не прочетох цялата тема,само първите няколко постинга.Но все пак да попитам за д-р Шишенкова от Света София ли става въпрос?
...

Ако беше прочела цялата тема, щеше да разбереш, че точно за тях става дума. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 447
Склонна съм да вярвам, че ... хм, "за каквото и да ви говорят, знайте, че става дума за пари".
Колко правилно!!!
Peace Peace

# 52
  • Мнения: 269
Лола,всичко ще бъде наред,ще видиш.А имената на тези двамата хич не ги спестявай и да те е срам да ги кажеш,колкото повече се споделят такива неща,по-добре и за другите бременни.

# 53
  • Мнения: 1 168
Това е просто отвратително!  Sad Нямам думи... Имената Peace

# 54
  • гр.София
  • Мнения: 380
Да, и по-горе съм писала, че става дума за д-р Шишенкова и сина й. Днес бях на триизмерен. Наистина водите ми са намалели, но лекарят каза, че всичко с пикочния мехур на бебето било наред. Тоновете са добри. Показах резултатите на лекарката, която ще ме изражда и тя каза, че всичко е наред и най-вероятно ще родя преди термина. Направи ми впечатление, че когато влязох в кабинета за триизмерния ехограф, акушерката ме попита:"А ,вие сте пациентката на д-р Шишенкова за спешното секцио , нали?". А никога не е ставало въпрос за секцио. Бебето е разположено главично, размерите му са нормални за размера на таза ми и въобще не е обсъждан такъв вариант. Това ми затвърждава подозрението, че е искала да ме уплаши и да се наложи "спешно секцио" при синчето й. Благодаря на всички за топлите думи, дано всичко да мине добре, обещавам да споделя!

# 55
  • Мнения: 1 062
Лола, отвратително е това, което ти се е случило. Важното е сега всичко да е наред с теб и бебето и скоро да му се радваш и да го гушкаш. Сложи имената на тези двамата в черните списъци, не заслужават да са лекари. По добре да идат на битака, търговци мръсни...  Rage

# 56
  • Мнения: 1 168
Миличка, леко раждане! Hug Много хубаво направи, като пусна такава тема. Нека всеки сам си прави изводите за себе си!

# 57
  • София
  • Мнения: 11 703
Лола радвам се че всичко е ОК с теб и бебето!
Когато бях бременна преди 3 години и малко повече,бях чела отрицателни отзиви за тази лекарка и сина и,явно всичко си продължава.

# 58
  • Мнения: 1 674
леко раждане! Peace

# 59
  • Мнения: 537
Не ги е срам! Аз за собствено успокоение бих отишла на ехограф, но за нищо на света няма да стъпя повече при тази "лекарка".  #Cussing out Виждам, че са те успокоили другите момичета, както и твоята докторка, така че аз няма какво друго да кажа, освен че ти пожелавам най - хубавото и най - здравото бебе и никога да не ти се налага да ходиш по лекари.  Praynig Hug

# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
Не се притеснявай; желая ти леко раждане и най - прекрасното бебче.

# 61
  • Мнения: 117
И ако имаш възможност, пусни оплакване във болницата, след като те изпишат с бебо,да има нещо официално.

# 62
  • гр.София
  • Мнения: 380
За да пусна официално оплакване трябва да имам доказателства. В крайна сметка тя се оказа права, че водите ми са намалели. Друг е въпросът за начина, по който ми беше казано-чрез сумтене, недомлъвки, хъмкания-неща, които не могат да се докажат, но от които сърцето ти се свива. Знаете, че когато жената е бременна много малко й трябва, за да се разстрои. Тя нищо не ми обясни, само поклащаше загрижено глава и ме изюрка към триизмерния ехограф . Освен това много беше груб начинът, по който ме остави в коридора да се оправям сама, след като ме беше притеснила, а в същото време беше разбрала, че съм си избрала друг лекар за израждането. Все пак до раждането тя е лекарят, който ми води консултациите-платила съм си т.нар. абонамент при нея. Нищо не мога да докажа, но моментално усетих промяна в отношението-един вид "имаш си друг лекар, оправяй се".

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Запис на тоновете най добре показва дали всичко е ок. Peace

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Точно така-направи запис на тоновете

# 65
  • Мнения: 239
Да, наистина грозна постъпка, но за съжаление в България лекарите забравят за Хипократовата клетва, за тях всичко е бизнес  Peace

Повярвай ми, не само в БГ, навсякъде е така, ако човекът е такъв - т.е. винаги си зависи от това що за човек е лекарят срещу теб. Такива с очи като жълтици ги има навсякъде.  Whistling

# 66
  • Мнения: 1 168
Вместо да те успокои, тя те разстройва. #Cussing out Само това, че лекарят и е син ме кара да бъда недоверчива. Защо трябва да го препоръчва, звучи непрофесионално. Сигурна съм, че НЕ преувеличаваш, а и по-нагоре някой беше писал за подобен случай с нея. Така, че тази жена трябва да си понесе последствията!

# 67
  • Мнения: 1 966
... но моментално усетих промяна в отношението-един вид "имаш си друг лекар, оправяй се"...
Аз същото това нещо го усетих чак по време на раждането в най-големите болки,   Sad няма да ти казвам какъв рев, колко мъка, как щяха да ми уморят детето /20 часа без следене на тонове/....... мисълта ми е - добре че сега ти се случва, да се подготвиш отрано с читав д-р  Hug успех

# 68
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Лола всичко ще е наред.На мен също ми бяха намалели водите по това време.
 
 

# 69
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Леко раждане!Всичко ще е наред Peace

# 70
  • Мнения: 5 391
Щом ще ходиш всеки ден на тонове, това е добре.
Поне ще си спокойна.
За мотивите на докторите не мога да гадая.
Успех и здраво бебче!  bouquet

# 71
  • Мнения: 384
Лола, моите води също бяха намалели и ми изписаха едни хапчета за пиене. Така към момента на раждането (преносих с пет дни) се бяха възстановили напълно. Като ме почнаха контракциите, оставих локви навсякъде в "Шейново". Не си спомням как се казваха хапчетата, но със сигурност действат. Предполагам, че лекарят, при който ходиш също ще ти ги изпише.

# 72
  • гр.София
  • Мнения: 380
За пореден път благодаря за милите думи. Явно положението не е толкова критично, защото не са ми предписали никакви хапчета, ходя всеки ден на записи-тоновете са добри, аз се чувствам добре, усещам бебето, че се движи. Определено се чувствам много  по-спокойна, но не пожелавам на никого да изживее онзи половин час между първия преглед и разговора с моята лекарка-усещането, че в тебе се случва нещо, което не можеш да контрилраш, страх добре ли е бебето, ще се случи ли нещо с нас и всички онези черни мисли, които ми бяха насадени. Момичета, каквото и да ви казват, не бързайте да се паникьосвате и стряскате, потърсете и други мнения. Успех на всички и продължавайте да окуражавате майките, които понякога имат нужда просто от няколко мили думи и малко надежда!

# 73
  • Мнения: 540
леко раждане бъди спокойна  Hug Hug

# 74
  • Мнения: 433
Лола, радвам се, че си поуспокоена  Simple Smile  Наслаждавай се на последните дни преди раждането, поспивай си повечко (после ще разбереш защо), обърнете си внимание с бащата - скоро няма да имате почти никакво време един за друг. И не се шашкай.  Hug  Ходи да ти следят тоновете и всичко ще е наред!
При мен околоплодните води бяха намалели още в 8 месец. Родих 2 дена преди термина, без проблеми, вагинално, без разкъсвания и щуротии - а и мен се опитваха да ме накарат да правя секцио  #Cussing out   Момичетата по-нагоре са коментирали, аз дори не искам да си "цапам" клавиатурата с такива...  #2gunfire
Най-важно е ти да си спокойна. Леко раждане и да се похвалиш с хубаво бебче!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт