помогнете,моля,по цели нощи пла4е!

  • 4 747
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здражеите май4ета, моля ако някоя от вас е била в същата ситуация да сподели как  са  се нормализирали нещата. Става вапрос за сина ми,който от около 5 месеца спи много неспокойно,а именно: всяка нощ заспива м/у 7 и 8 до окло 10 спи нормално и от там до сутринта на всеки 10,15 минути се сабужда с рев,който с нищо не мога да прекратя, мажа венците с гел, дане би да е от зъбите(има 8 ве4е), давам от време на време нурофен не помага.От 2 седмици давам и хомеопати4ни за сън и зъби, нищо не помага.Той като запо4ва да реве пове4ето пъти дори не се събужда, незнам какво да мисля ве4е, а и незнам как да му помогна. Моля дайте някакав съвет, приемам всякакви идеи.    bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
А педиатъра на какво мнение е?!?

# 2
  • Мнения: 391
а как е през деня? Спокоен ли е? Яде ли? яко ся зъби нямя ли дя се отразява на състоянието му през деня също? Спи ли денем и пак ли така леко?

# 3
  • Мнения: X
Ох, много гадно. сънува.....това винаги най- съм го мразела, като реве на сън, щото не можеш и да го събудиш. Посъветвай се и с детски невролог.

# 4
  • Мнения: 983
Моят син мина през такъв период, малко след като навърши годинка. Мина за около месец, като педиатъра ни го свърза с никненето на зъбките  Thinking

# 5
  • Мнения: 8 242
Определено са зъби..
А тези хомеопатични дето ги даваш, ако не са ви изписани от хомеопат и не са за него, могат да влошат симптоматиката докато действат (т.е. около месец).. Затова не давай така хаотично лекарства.. Че и нурофен  ooooh!

# 6
  • Мнения: 540
и моя син беше в такъв период сега е на 10 месеца и вече е малко по спокоен

# 7
  • Мнения: 9 814
Поискай щателен преглед от педиатъра и спри да даваш хомеопатични лекарства.

# 8
  • Мнения: 3 376
Недей така да даваш Нурофен,по-добре Панадол-по-малкото зло е.

И наистина се консултирай с педиатърката,тя ще те насочи най-добре.

# 9
  • Мнения: 8
И ние бахме в сащата ситуациq от 4тиq месец до 9 -10 месец на моq син. През денq весел играе, хапва добре, но не спеше . А нощем хем кйсно заспива, хем е изморен и изнервен , защото не е спал през денq, хем се сабужда през половин час с рев и нищо не го успокоqваше. А и както казва алеь-2007, в повечето случаи даже не е буден , а спи и плаче. Ние си мислехме че е гладен в началото, но като му предложех qдене, тои не искаше, после педиайрката каза че е от забите и ни предписа хомеопатични гранулки, и те не помогнаха ( но пук и не навредиха), давах му и аз панадол (не даваи нурофен, тои е по опасен от панадола), мажех му венците с разни гелчета за забки, даже и сас самиq панадол му тйрках венците. После педиатйрката ми каза абе може би санува кошмари, хаиде пук други хомеопатични гранули за кошмарите. И това не помегна. А за мен нощите се бqха превйрнали в кошмар. Мужа ми спеше в другата стаq, защото става рано сутрин за работа и вечер се прибира кйсно има нужда от сйн. По едно време си мислехме , че бебчо ни прави нqкакви истории, защото иска да спи при мен и това провбахме , но не помогна, тои пак не спеше спокоино нощем. После по савет на педиатйрката опитахме да го оставим да поплаче, без да ходим да го вземаме веднага и да го гушкаме и   лушкаме, още по лошо ставаше. Плачеше по 1 час без да спре и аз накраq не издйржах да го слушам миличкиq. Опитвах и с добро с лушкане , с гушкане, с целувки, милувки, понqкога даже ставах , светках лампата и започвах да му говорq на висок глас , за да се сабуди и да види че сам до него, че нqма нищо страшно, че е било само сйн или не знам и аз какво, но нищо не помагаше, след половин час отново плач.
Докато накраq решох да го заведа при остеопат. Пак от един форум намерих адреса на една жена остеопат, за коqто всички казваха че е много добра. След седмици чакане , за да получа ча спри неq, отидохме и и обqсних за какво става дума. И тq в момента , в които започна да опипва бебчо каза " Миличкиqт, целиq е много шванат, затова не може да спи" . И всашност се оказа, че при самото раждане, бебчетата имат меки костички, а да могат да излqзат през малката дупчица, през коqто трqбва да се поакажат. А и изглежда, че когато излиза главата на бебето , раменцата му по принцип са в хоризонтално положение и след като излезе главата, акухерката q завйрта лека, за да може и самото телце на бебето и раменцата му да се обйрнат вав вертикално положение и да излqзат и те. И qвно в този момент понqкога нещо им се шавща на бебетата, нqкоq жила им се замqта или не знам и аз как точно да го обqхснq. Но е сащото както и при вазрастните, когато понqкога направим рqзко двжениqи нещо ни се шване. Затова при остеопата ние остаханме повече от час, тq го натиска каде ли не ( остеопатите намират нqкакви точки по тqлото вйрху които оказват лек натиск и отблокирват нещо) по гйрба, по коремчето, по краченцата, даже по небцето, по слепоочиqта, по врата. Сви го на топчица по нqкое време. Вqрно бебчо плака, но не защото го болеше от това което му правеха, а защото един час да лежи му се стори множко маи Simple Smile)) И ако искате ми вqрваите , вечерта спа като купан за пйрви пут от 5-6 месеца. Не се сабуди изобщо, чак аз се сабуждах на нqколко пути , толкова бqх свикнала да не спq нощем. И от тогава нqмаме никакйв проблем със спането нощем. Пробужда се понqкога, но за да пие водичка или пук да си тйрси бибата, или пук когато му никнат забките , вече имаме 6 и още два се показват сега Simple Smile)) но никога не са такива ревове както преди .
Така че ако мога да дам савет е , намери нqкои добйр остеопат и заведи детенце. Ако не ти помогне , нqма и да ти навреди Simple Smile))
Кураж, не ти е лесно знам, но и на него не му е лесно, а тои не може и да си каже, затова ваоражи се с тарпение и му покажи колко много си го обичкаш Simple Smile))

P.S. Извинqвам се за латинските букви нqкйде, но клавиатурата ми малко откача, а пук нqмам време да поправqм, защото сина ми ще се сабуди скоро и предпочитам да напиша моqта историq, ако мога да помогна, отколкото да губ време в поправqне на букви

# 10
  • Мнения: 107
Здравейте аз имах същият проблем,но той беше за кратко,но сега май пак започва,сигурна съм че при нас не са зъбите,защото е по различно! Аз четох че неспокойният сън може да е симптом на рахит,започнах да давам по 1 капка вигантол повече и за 2 седмици се оправии после спрях,сега пак започва и си мисля,че има нужда от повече витамин Д,2-3 седмици преди дапочне да излиза някой зъб,нали витамина спомага за отлагането на калция в костите,та може и това да е причината! Незнам при мен поне помага после го спирам за известно време за да не го предозирам,че е опасно и това е! Но да предупредя,ако не сте шантави като мен Grinning не правете това преди консултация с педиатър!!!

# 11
  • Мнения: 9
Благодаря на вси4ки,които се отзоваха на молбата ми, pandichka  Hug  - савсем същата история е и при нас вси4ко, което си направила, направих и аз, но без успех, жалко,4е тук незнам как да намеря остеопат (Великобритания),а и моята педиатърка едва ли ще ми повярва, 4е това може да е решението на проблема, според нея трябва да го отделим в друга стая, пробвахме и това, нослед 2-4асов рев, повръ6тане и препълване на памперса аз реших да го взема обратно в нашата стая.Двамата с мъжа ми работим и е ад за нас,а той на сутринта е весел,все едно е съвсем друго дете, ходи на ясла с удоволствие, там си е весел, спи нормално през деня,но нощите са ужас.Остава ми единственият вариант да отидем на остеопат в България като се върнем, но тожа ще е след месец, тръпки ме побиват като знам,4е мили4кия ми сигурно го боли,а аз немога нищо да направя, защото здравната система тук е на принцип да укрепва имунната система на детето  #2gunfire

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
КОнсултирай се  сдетски невролог.

# 13
  • Мнения: 46 437
А мляко даваш ли като се събуди?

# 14
  • Мнения: 9
Пробвала съм и с мляко, но на следващото събуждане,което естествено е придружено с рев, го повръща.Давам му сок(знам,4е не е добре,но...), 4ай4е, унася се заспива и след малко пак се по4ва.

Общи условия

Активация на акаунт