Усещате ли петролната криза и как реагирате

  • 6 127
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 462
Момичета , малко се отплеснахме от темата с тия хлебопекарни .. обаче в къщи също Не се яде чак толкова хляб .Когато купувах изхвърляхме редовно по половин хляб кажи речи Embarassed .Качеството е отвратително на купешкия и се скапва бързо .А този хляб от машината става убийствен ........... тази сутрин ядох от хляба който приготвихме в сряда .Беше мек и вкусен като първия ден .

# 106
  • Мнения: 5 462
Последно да добавя с хляба , Нутелата и хлебопекарните ..... Confused Wink
Най хубав става хляба с най малкото продукти водят го френски .Машината ми е на Мулинекс . Рецептите ги има в книжката .Край приключвам с отклоненията от темата ... докато не ме скастри някой .

# 107
  • Мнения: 5 710
Отдавна съм се замислила за маШина за хляб,4е ние на моменти колко хляб изхвърляме,направо срам ме хваЩа и ме боли сърцето само като си помисля.Купуваме и после изостава,мухлясва и хоп,хайде в кофата.  Sad

Моята машинка прави хляб от 500-700 гр. и го ядем средно 2 дни.
Oще като изстине го режа ( както Татяна) и после запазвам за колкото стигне. Забелязала съм, че консумацията на хляб е в пряка връзка с това дали има нещо сготвено. Ако е по-българска манджата, върви повече хляб  Laughing

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 17:53 от 10¢'s caffè&lounge

# 108
  • Мнения: 11 307
За готовите смески за хляб мога само да кажа, че са пълни с Е-та и не са чак толкова полезни. Аз например развих страхотен дерматит точно от такава смес. Татяна, има такива по всички големи вериги супермаркети.
Макрит е права, че колкото по-проста рецептата, толкова по-вкусен става хляба.
А като ми остане сух хляб, го правя на пържени филии. Стават страхотни с черен хляб.

# 109
  • Мнения: 7 605
Татяна, има такива по всички големи вериги супермаркети.

Тук ли?  newsm78 Знам.
Или имаШ предвид това което писах на 4умби? Трябва да ти кажа 4е до преди 2 години нямаШе във Франция, имаШе то4но един вид на Францин, беШе скъп и ниЩо особено. Други нямаШе, в Лидл съЩо не импортираха, 4ак сега от скоро ги имало.

# 110
  • Мнения: 2 381
Отдавна съм се замислила за маШина за хляб,4е ние на моменти колко хляб изхвърляме,направо срам ме хваЩа и ме боли сърцето само като си помисля.Купуваме и после изостава,мухлясва и хоп,хайде в кофата.  Sad

За да избегна това слагам  половината от хляба в хладилника а другата половина във фризера. Ако е пресен - оставям количество за 2 дена отгоре и прибирам останалата част.
Ползвам машина за хляб за месене на питки и малки хлебчета, които също успешно се замразяват до момента, когато ти потрябват и количество, което ти трябва (демек само тестото оформено на питки).

# 111
  • Мнения: 5 462
Eййй въртим , въртим и все за хапване говорим . Wink hahaha Joy

# 112
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
...Хората масово имат нови ДжиЕсЕми, а те не са субсидирани от операторите като тук (тук преz 2 години ти се полага нов, беzплатно, zа по хубав модел се доплаЩа, аz zа моя доплатих 130? а в БГ съЩия струва 900лв  ooooh! ).....не zнам как става тоzи фокус. Май наистина имате пове4е пари  Wink

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green ами ще имат хората, нали не харчат за билети до БГ като разносталгиран емигрант  Crazy

Това в кръга на майтапа, но я да разчепкаме може ли реално да се пести от самолетни билети /нискобюджетните нещо заобикалят САЩ  ooooh!

# 113
  • Мнения: 871
Това в кръга на майтапа, но я да разчепкаме може ли реално да се пести от самолетни билети /нискобюджетните нещо заобикалят САЩ  ooooh!

може, разбира се, пътувай с кораб

# 114
  • Мнения: 313
Преди време телевизионен коментатор каза по повод кризата ,че ще бъде "life time experiece". Така , че,  подгответе се психически за големи промени.

# 115
  • Мнения: 1 909
Аз пък се сетих по повод на това как се реагира в България на кризата за една рисунка на Чудомир от едно време - двама нашенци си приказват и единия казва на другия (цитирам по памет) "Ей, свате, да се свърши най-после тая криза че да си почнем пак редовната сиромашия"

Ди Роки, може пък да си права за опита с кризисни ситуации Mr. Green


Татяна, много се загледах в системата за рециклиране на вода от душа - ама май доста място заема, трябва си поне 1.80 мазе да има човек. Имаш ли някаква идея за порядък на цени за такова нещо?

# 116
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз пък се сетих по повод на това как се реагира в България на кризата за една рисунка на Чудомир от едно време - двама нашенци си приказват и единия казва на другия (цитирам по памет) "Ей, свате, да се свърши най-после тая криза че да си почнем пак редовната сиромашия"

Ди Роки, може пък да си права за опита с кризисни ситуации Mr. Green


Татяна, много се загледах в системата за рециклиране на вода от душа - ама май доста място заема, трябва си поне 1.80 мазе да има човек. Имаш ли някаква идея за порядък на цени за такова нещо?

Типи4но в негов стил  Wink Аз 4удомир много го оби4ам и когато ми е сдухано си препро4итам "НаШенци" за да ми се повдигне малко настроението.Действа безотказно. Peace
4умби,извинявам се за ОФФа   bouquet

# 117
  • Мнения: 7 605
4умби, нямам идея zа цени, съжалявам  Sad Но днес раzбрах 4е в наШия район при ново строителство трябва zадължително да си направиШ и цистерна zа дъждовната вода.

# 118
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Мисля си, че е крайно време наистинада тръгнем към опазване на оклната среда и съхраняване на ресурсите. Аз съм за цистерните с вода и за слунчевите панели, но не навсякъде става.

Общи условия

Активация на акаунт