каква подготовка ми трябва за морето?

  • 9 917
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
..molq ne ми се смейте,но от 1 час я мисля тази тема..ако няма памперс на плажа детето си ака и пишка дето завари ли?После събирате ли му акито? (не съм ходила с дете на плаж в Бг,а не помня ние като деца какво сме правили,макар да имам снимки гола на плажа). Съвсем съм фен на мокрите памперси сега,не само заради на детето д..то,но и заради хигиената на останалите newsm78

# 16
  • Мнения: 639
Искам само да попитам и подчертавам ,че не е заяждане ,а просто ми е много интересно,защо това ходене на море се възприема ,като евакуация за някъде ,или като нещо супер различно?Де да знам ,ама все чета за подобни теми и оставам с такова впечатление,може би и не разбирам /живея до плажа/ в Бургас,но наистина ми е странно,това приготовление с месеци на ред. newsm78 newsm78 На морето е като навсякъде другаде,има магазини всякакви и аптеки също.Обикновенно и денонощни такива.Дори и да забравите нещо,няма да е проблем да си го купите.Не е нужно да се презапасявате с памперси и детски храни,с лекарства също.По-важное е ,да се помисли по-скоро за пътуването до мястото.Разбира се ако не сте на палатка ,всичко друго и да го забравите ,няма да имате проблем да си го набавите на място. И наистина внимавайте с храните по заведенията,особено за малки деца,но това според мен важи ,за всички места в страната,като се има предвид ,че е лято .Така ,че моят съвет е ,заредете се с добро настроение и спокойствие,не се шашкай ако нещо случайно забравиш,ще си го купиш и от някой "морски" магазин.  Grinning Весело изкарване ти пожелавам и хубаво време за повече слънчеви бани. Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Миналата година бях пуснала подобна тема, много ми беше притеснено да ходя на море с малкото човече и да не забравя нещо. Тогава една мама ми прати нейния списък, сега е мой ред да помогна - малко е допълнен  Peace
Списък за морето
За РУМИ
• Достатъчно подходящи за сезона дрешки
-   бански
-   бодита
-   тениски
-   панталонки
-   роклички
-   дебели дрехи
-   пантофки
-   обувки
-   шапки, кърпа за глава
-   фибички, ластичета
-   четка за коса
•   Предпазители за контакти
•   Сешоар
•   Играчки – моливчета, скицник, книжки
•   Игри за пътуването
•   Играчки за плажа
•   Дискове с любима музика
•   Закуски за из път – бисквитки, солетки
•   Бурканчета с храна
•   Сокчета със сламка
•   Фризо 3
•   Хавлии
•   Бутилирана вода ДЕВИН изворна
•   Бебешки сапун
•   Бебешки шампоан
•   Клечки за уши
•   Лигавници
•   Лъжички
•   Бебешка чашка
•   Бутилки, биберони и капачки
•   Четка за бутилки, гъба, веро
•   Антибактериални кърпички
•   Мокри кърпички
•   Салфетки
•   Памперси – 30 бр.
•   Памучни пелени – 2, непромокаеми - 2
•   Торбички за употребявани памперси
•   Бебешки крем за дупе
•   балсам за тяло
•   Биби - 2
•   Спално чувалче, одеялце, пелена
•   Възглавничка
•   Слънцезащитен крем
ЗА ПЛАЖА:
o   2 хавлии Руми
o   Биберон с вода
o   Допълнителна вода в шише
o   сокче със сламка
o   храна – бисквитки, солетки, плод
o   слънцезащитни млека
o   памперси
o   бански за Руми
o   играчки – лопатки, кофички, формички
o   басейнче
o   тениска Руми
o   шапка Руми
o   шапки за нас
o   слънчеви очила
o   мокри кърпички
o   салфетки
o   найлонови торбички за памперси
o   фотоапарат

# 18
  • София
  • Мнения: 4 866
ако няма памперс на плажа детето си ака и пишка дето завари ли?

Не знам. При първото си ходене на море децата ми бяха на по 4-5 месеца, т.е. с памперс в количката, а при второто - на година и 4-5 месеца и вече ползваха памперс само за през нощта. Друг е въпросът, че тогава и най-мъничките бански им се смъкваха при намокряне и все си излизаха по голи дупета от водата.

magic power, напълно съм съгласна с теб. Приготвянето на багаж за почивка е нещо съвсем различно от оборудването на бомбоубежище.

А като гледам списъка по-горе, на мен ще ми отнеме повече време да ги напиша тези неща, отколкото да приготвя багажа на цялото семейство и да го натоваря в колата.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Имаше и една чанта с лекарства, защото там, където бяхме нямаше аптека наблизо  Peace
ЛЕКАРСТВА:

•   Памук
•   Марли
•   Бивацин спрей
•   спирт
•   Лепенки
•   Цитопласт
•   Бинт
•   Термометър (за предпочитане дигитален)
•   Нурофен сироп за деца
•   Лекарства за висока температура (свещички ефералган)
•   Антибиотичен мехлем за порязвания и одрасквания (вита мерфен)
•   Лекарства за алергии - фенистил капки
•   Лекарства против повръщане, разстройство (Na citrat, ентерол)
•   Капки за нос - виброцил
•   Стеримар
•   капки за уши
•   Panthenol (1 флакон спрей)
•   Фенистил гел (1 тубичка)
•   vit C – ампули
•   спринцовка, игла
•   occilocokcinum
•   адвантан крем
•   аулин – прахчета
•   фервекс – прахчета
•   упсарин
•   имодиум
•   капки за нос
•   капки за очи
•   алергозан

Повечето са предписани от личната лекарка за всички ситуации  Laughing Удебелените са за нас, не за малката.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 727
А като гледам списъка по-горе, на мен ще ми отнеме повече време да ги напиша тези неща, отколкото да приготвя багажа на цялото семейство и да го натоваря в колата.
Laughing
и мъжът ми така казва, писнало му от моите списъци, но аз съм си такава... Mr. Green
В понеделник заминаваме на море и отсега допълвам и редактирам списъка, купувам необходимите неща, пера и гладя каквото трябва... Crazy
А майка ми като тръгне да пътува й трябва 1 час и е готова. Всеки е различен  Rolling Eyes

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 4 866
Аз не видях детето да е в списъка. Laughing

На мен също ми трябва час - за моя багаж и за този на Габриела. А ако знам къде отивам и на какво мога да разчитам там, за няколко минути съм готова.

# 23
  • Мнения: 2 821


Същите неща бях взела и аз, когато за първи път заведох детето си на море на 1 г. и 9 м.

И съвет от мен- независимо къде сте отседнали избягвай да му даваш супи от ресторанти, та дори и зеленчуци от салата. И нека пие само минерална вода.
Приятна почивка Peace

добре де, моето е на 2г и половина. ако не яде супи и салати, каво да му дам - пържоли 'щото са термично обработени ли? то по тази логика да идем на бунгало с преносимото котлонче  newsm78
И аз много се чудя за това с храната. Предстои ни почивка с две деца, едното е на година и 4м. Не яде пюрета. Храни се като нас, но пък трябва да се внимава с храната по ресторантите. Може би да се поръчват незастроени супи, знам ли и аз....
Уж да се измъкнем от ежедневието, пък то. Като не сме на ол инклузив храната сами трябва да си я осигурим, т.е. ще се готви Crazy...
Иначе и аз почнах със списъка...всеки ден допълвам по нещо Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 17 591
Записвам се за да следя темата - че и ние тази година ще ходим на море трима.
То наскоро имаше подобна тема - ама там детето е по - малко.


И аз тъй...

# 25
  • Мнения: 3 367
уаУ! знаех си че съм джаста-праста аз,но тоя списък ме уби; аз правя багаж в петък вечер след работа и вечеря,за 1 час,товарим до 11 защото аз си лягам най-късно тогаз и събота заран тръгваме..ако нещо забравя-спирам и купувам,все пак не отиваме на луната...
*
Янита,мерси; едно е голо дупе за 30 сек докато му вдигнеш гащите,друго е цял ден така..още се чудя аз,дано някой с опит се включи

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Същите неща бях взела и аз, когато за първи път заведох детето си на море на 1 г. и 9 м.

И съвет от мен- независимо къде сте отседнали избягвай да му даваш супи от ресторанти, та дори и зеленчуци от салата. И нека пие само минерална вода.
Приятна почивка Peace

За минералната вода съм абсолютно съгласна. Не само детето, но и ние пием само бутилирана вода, когато пътуваме.

Но за храната съм озадачена - ще водим дъщеря ми на море през септември (живот и здраве) и там тя ще яде това, което и аз. Както и сега, всъщност. Никога не е яла готови пюрета, когато пътуваме, въпреки усилията ми в тази насока. Миналата година пак през септември на морето изкара само на АМ и каша, отказваше пюрета всякакви.

Другото са го казали вече - лекарства нося и аз, козметика, дрехи и т.н., само да отбележа, че вместо термо кана, аз си нося малко бързоварче. Peace

# 27
  • Мнения: 473
mersi mnogo na vsichki za poleznite saveti.strahotni ste.

# 28
  • България
  • Мнения: 181
Всичко изброено в списъците и аз си го мисля, но проблема ще е храната. И ние готови пюрета не ядем. Резервирах къща, в която има оборудвана кухня, така че ще готвя детско меню. Така е "с деца на море". Laughing

Общи условия

Активация на акаунт