Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Мили момичета,

От последните пет месеца насам цикълът ми идва на 25 - 26 дена. Правя OVU тест (използвам Oview test) на 9 ден от цикъла, теста е положителен и отчита, че овулацията ще настъпи в следващите 24-48 часа. Този месец направих цветна снимка, а мъжът ми спермограма, резултатите и при двамата ни са нормални. Днес ми е 13 ден (цикълът ми дойде на 06.06), според ОВУ теста, който беше позитивен, овулацията ми трябва да е настъпила или на 10 или на 12 ден. Меря и базална температура, с живачен термометър, но не забелязвам да има покачване на температурата. Ако е настъпила овулация, както показа теста, не трябва ли сега базалната ми температура да е над 37, а не под 37? Моля помогнете със съвет... Възможно ли е ОВУ теста да отчита грешно?

# 1
Тестът отчита покачването на ЛХ в навечерието на овулацията - около 24-36 часа преди спукването на фоликула. Обаче фоликулът може да не се спука и овулация да не настъпи.
Преглед при лекар е единственото доказателство за овулация. Peace

# 2

Преглед при лекар е единственото доказателство за овулация. Peace
При добър лекар бих добавила към поста на Лали. Много е важно лекаря "да знае какво вижда при прегледите ", че да не си загубиш времето при някой невежа както при моя случай.
Успех!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт