Във Франкфурт за 6 -7 часа

  • 1 130
  • 11
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте.
Предстои ни престой във Франкфурт (на Майн) за около 7 часа. Ние сме 2 възрастни и 10-год. дете. Предвиждам купуване на Хесентикет, тъй като вечерта ще трябва да се придвижим с влак до един град наблизо.
Моля за някаква идея за маршрут с опознавателна цел, изходна точка Централна гара.

Благодаря предварително.   bouquet

 

# 1
  • Мнения: 7 605
Бих ти препоръ4ала да направете тур с т.нар. Ебелвой експрес (Ебелвой е името на местен специалитет, ябълково вино) който zа един 4ас Ще ви доведе до главните zабележителности  Peace

# 2
  • Мнения: 3 241
Добра идея с Хесентикета , браво!

От гарата можете съвсем бързо да минете по Кайзерстрасе (там има доста публични домове, но през деня е спокойно) и да стигнете до Европейската централна банка. По край нея в ляво има хубав парк и като минете през него ще се отзовете на Алте Опа (старата опера, която е много приятна сграда). От операта (в дясно ако си с лице) започва главната пешеходна улица на Франкфурт - Фресгасе/Цайл. По нея има много магазини и кафета. Ако тръгнете по нея ще стигнетe до Хауптвахе - и от там можете да продължите в дясно, и преминавайки през прекрасния площад на кметството да стигнете до Майн.

Това си е общо взето план минимум за Франкфурт - и ще ви отнеме не повече от 2 часа.

Освен това си заслужава да се види панаира, ботаническата градина (Палменгартен),  борсата, къщата на Гьоте и ...http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=3828&_ffmpar[_id_inhalt]=101804

Сигурно забравям много неща - но съм сигурна, че ще ви упътят при проблем.
Приятно изкарване!

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви, супер сте.  Heart Eyes

Площадът пред Старата опера е супер приятен, не знаех, че е толкова близо гарата.
От Палменгартен също имам много хубави спомени, ще се хареса на дъщеря ми определено.
Преди време обаче си имах водач и не ми беше нужно да мисля как кое как да стигна. Embarassed
Още веднъж много ви благодаря!   bouquet

# 4
  • Мнения: 945
Мен лично повече ми харесват градове със стара архитектура, а не модерните. Нещата, които си струва да се видят според мен са старата Опера, Хотел Щайгенбергер, който миналата година беше напълно реставриран (намира се zад сградата с Евро zнака), кметството. Качете се zадължително на последния етаж на Карщадт, там има тераса и от там са най хубавите ми снимки от Франкфурт.

Ако не ви се ходи по муzеи (н мен лично са ми много скучни), то отидете до Зоопарка, там ще си иzкарате супер.

Едно супер красиво градче на 25 минути с S-Bahn 5 е Бад Хомбург (малко лична реклама не пречи). Има страхотен парк, минерални иzвори, Замък и много красиви стари къщи. Ако решите да го посетете, кажи, ще ти направя план zа раzходката. Отнема около 2 часа при бавно ходене.

# 5
  • Мнения: 7 605
Ако по4ваме с градове иzвън Франкфурт, аz препоръ4вам Вийzбаден  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 945
При нас по хубаво пък  Crossing Arms
 Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 231
За толкова малко време можете само да се разходите "опознавателно" по Zeil, гизмето на Франкфурт - и да пиете бира някъде край реката. Laughing  Впрочем там са музеите, а и самите мостове са интересни.
А Ботаническата градина и зоопарка са ми любими, но там трябва да се отдели повечко време. Има много готини стари сгради покрай централната улица, един площад - Frankfurter Römer и мисля, че наблизо има една страхотна катедрала.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Супер сте, благодаря.  bouquet

Относно градчетата наоколо, някои от тях ще бъдат част от програмата ни след Франкфурт. Wink
Просто искам да използвам шанса, че кацаме рано предиобяд, да разгледаме и Франкфурт, преди да се отправим към друго място.

# 9
  • Мнения: 3 241
Като ще е за други градове наоколо - може и Майнц - нищо против Виизбаден, но Майнц на мен лично ми харесва повече Simple Smile
А хубавото на Франкфурт е, че има и ново и старо строителство. За всеки вкус по нещо.

Да- Römer е площадът с кметството и там е в близост и "катедралата". Слагам кавички, защото всъщност не е истинска катедрала, тъй като никога не е била седалище на епархия. 


# 10
  • Мнения: 7 605
Щом Ще обикаляте, нека тогава продължаваме с препоръките  Crazy
Стария град на Лимбург съЩо е много красив  Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт